Uit deel 3:quote:Op maandag 22 maart 2010 10:41 schreef Amos_ het volgende:
'The secret', de onzin - discussieer ! (deel 1)
Hier verder dus.
Wat opvalt is het schijnbare geloof dat enkel positief denken een dusdanig systeem in werking zet dat ALLES mogelijk is.
Kun je dat in het extreme doortrekken? Jazeker. Oftewel iemand die niet meer kan lopen door verlamming zou door The Secret weer kunnen lopen? Want zulke gouden bergen worden in mijn ogen met dit systeem wel beloofd.
Kijk, als je door The Secret ineens overal geld vandaan haalt, waarom zou dan je verlamming ook niet te genezen zijn.
Er is niks mis met positief denken, maar denken dat alleen positief denken de poort naar geluk opent is op zijn minst naief te noemen. Er komt meer bij kijken. Positief denken is 1, maar ernaar handelen is 2.
Het zou mooi zijn als hier zowel voor als tegenstanders met punten/stellingen komen die hun zaak kracht bij zetten.![]()
Om in stijl af te sluiten.... Succes
Ja Bastard, blijkbaar is er iemand die dat wilquote:
quote:
Sorry, ik had moeten quotenquote:Op vrijdag 9 april 2010 09:25 schreef Plus1 het volgende:
[..]
The Secret gaat niet over willen![]()
[..]
Ja, wat bedoel je?
Let's see, we hebben:quote:Maar Aarde is de planeet van Vrije Wil, dus voor je het weet wijk je volledig af van je geplande leven.
Zonder de definitie van hoe de term "Vrije Wil" hier gebruikt wordt, kan ik er moeilijk een oordeel over vellenquote:Op vrijdag 9 april 2010 09:34 schreef JoepiePoepie het volgende:
STING zegt dat hij een erg dominante vriendin heeft en dus geen vrije wil heeft:
Nogmaals, wat is Vrije Wil? (met hoofdletters kennelijk)quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:36 schreef Plus1 het volgende:
Thanks voor het openen van het vervolg, goed bezig!
Vrije Wil hebben we allemaal, alleen weet 90% van de mensen op aarde niet wat de keuzes zijn van de entiteit ie beschikte over die Vrije Wil. Ons Ego heeft ook een wil, maar die is vele malen beperkter dan de Oorspronkelijke Vrije Wil.
Vrije Wil is datgene waat je over beschikt, voordat je je leven hier kiest. Voordat je incarneert, heb je de Vrije Keuze om je leven hier geheel in te richten en ieder van ons heeft dit gedaan.quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:34 schreef STING het volgende:
[..]
Sorry, ik had moeten quoten
[..]
Let's see, we hebben:
God
The Observer
Source Energy
Universe
En ook dus "Vrije Wil"
Wat betekent het?
Kun je daar een praktisch voorbeeld van geven?quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:38 schreef Plus1 het volgende:
[..]
Vrije Wil is datgene waat je over beschikt, voordat je je leven hier kiest. Voordat je incarneert, heb je de Vrije Keuze om je leven hier geheel in te richten en ieder van ons heeft dit gedaan.
Ego?quote:Het 'willen' waar Joepie (en anderen) over struikelen bij de The Secret, is van een heel andere orde: dat is het willen van de Ego.
Je Ego is een van de instrumenten die wij hebben gekregen om ons ervan te overtuigen dat de Afscheiding echt is. Toch is het slechts een instrument en niet je Essentie, zoals heel veel mensen intussen zijn gaan geloven. Je Ego is op iets heel anders uit dan je Essentie: je Ego wil aanzien, succes, rijkdom, respect, etc.quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:37 schreef STING het volgende:
[..]
Nogmaals, wat is Vrije Wil? (met hoofdletters kennelijk)
En versta je onder Ego? (ook met hoofdletters kennelijk)
Een praktisch voorbeeld? Nee, dat kan ik niet: ik beschik helaas niet over de vaardigheden om tussen de verschillende lagen van Werkelijkheid te opereren.quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:40 schreef STING het volgende:
[..]
Kun je daar een praktisch voorbeeld van geven?
Het klinkt een beetje als van te voren je lot bepalen voordat je aan je stoffelijke leven begint.
[..]
Ego?
Wat is de "Afscheiding"?quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:42 schreef Plus1 het volgende:
[..]
Je Ego is een van de instrumenten die wij hebben gekregen om ons ervan te overtuigen dat de Afscheiding echt is.
"Essentie"?quote:Toch is het slechts een instrument en niet je Essentie, zoals heel veel mensen intussen zijn gaan geloven. Je Ego is op iets heel anders uit dan je Essentie: je Ego wil aanzien, succes, rijkdom, respect, etc.
Je Essentie boeit dat allemaal niet: voor je Essentie is alleen belangrijk wie je Bent.
Je zegt dat een ieder van ons het leven heeft ingericht. Wat betekent dat precies?quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:44 schreef Plus1 het volgende:
[..]
Een praktisch voorbeeld? Nee, dat kan ik niet: ik beschik helaas niet over de vaardigheden om tussen de verschillende lagen van Werkelijkheid te opereren.
Geen probleem. Ik leg het graag uit!quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:44 schreef STING het volgende:
[..]
Wat is de "Afscheiding"?
[..]
"Essentie"?
Geen disrepect btw hoor, maar je noemt bepaalde labels op, die kennelijk bij een bepaalde stroming horen, die mij onbekend is
quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:47 schreef STING het volgende:
[..]
Je zegt dat een ieder van ons het leven heeft ingericht. Wat betekent dat precies?
Als je alles al vastlegt van te voren, wat voor doel heeft het leven dan precies?quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:50 schreef Plus1 het volgende:
[..]
Goede vraag!
Voordat je hier komt, bepaal je elke randvoorwaarde in je leven. Elke persoon die je tegenkomt en elke omstandigheid. Maar ook de vervolgstappen: elke mogelijke mogelijkheid bepaal je van te voren.
Je legt niet álles vast: je legt slechts de mogelijke mogelijkheden vast. Dat zijn er heel veel, maar lang niet alles. Je legt sowieso niet vast op welke manier jij reageert en wat je precies ervaart, maar de randvoorwaarden wel. Die kies je zelf.quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:55 schreef STING het volgende:
[..]
Als je alles al vastlegt van te voren, wat voor doel heeft dat dan precies?
Met andere woorden, je bepaalt je eigen quantum universum o.i.d.?
Uit welke stroming komen deze overtuigingen?
]quote:Op vrijdag 9 april 2010 09:57 schreef Plus1 het volgende:
[..]
Je legt niet álles vast: je legt slechts de mogelijke mogelijkheden vast. Dat zijn er heel veel, maar lang niet alles. Je legt sowieso niet vast op welke manier jij reageert en wat je precies ervaart, maar de randvoorwaarden wel. Die kies je zelf.
Ik heb geen idee uit welke stroming het komt
Precies. En The Secret geeft je de mogelijkheid om de uitkomst te wijzigen, mits je het op de juiste manier toepast.quote:Op vrijdag 9 april 2010 10:15 schreef LORD_ANU het volgende:
Het is niet zo dat alles al vast staat
check de kwantum fysica voor dit soort zaken, hell check what the bleep do we know for that matter
er gebeurd pas iets als jij er naar kijkt; en de uitkomst is anders als een ander ernaar kijkt
in die zin is bewezen dat je je eigen realiteit creert.
betreffende (ziele)contracten die je afsluit voor je hier komt
check het boek courageous souls... een aanrader
wij zijn hier om te ervaren
Goed en slecht is in the eye of the beholder, dus afhangende van je perspectief
positief en negatief zijn 2 zijden van dezelfde munt.. alleen kun je dat niet zien als je midden in
de negatieve ervaringen zit.
Plus1 zei het al; een bevalling is het perfecte voorbeeld.. als je dat hebt meegemaakt dan weet je dat pas; namelijk bijna elke emotie ervaar je dan tegelijk; angst vreugde liefde geluk enz.
dan weet je dat het 2 zijden van dezelfde munt zijn
zoiets wonderlijks, tegelijkertijd zoiets heftigs...
Mooie post, welkom trouwensquote:Op vrijdag 9 april 2010 10:15 schreef LORD_ANU het volgende:
Het is niet zo dat alles al vast staat
check de kwantum fysica voor dit soort zaken, hell check what the bleep do we know for that matter
er gebeurd pas iets als jij er naar kijkt; en de uitkomst is anders als een ander ernaar kijkt
in die zin is bewezen dat je je eigen realiteit creert.
betreffende (ziele)contracten die je afsluit voor je hier komt
check het boek courageous souls... een aanrader
wij zijn hier om te ervaren
Goed en slecht is in the eye of the beholder, dus afhangende van je perspectief
positief en negatief zijn 2 zijden van dezelfde munt.. alleen kun je dat niet zien als je midden in
de negatieve ervaringen zit.
Plus1 zei het al; een bevalling is het perfecte voorbeeld.. als je dat hebt meegemaakt dan weet je dat pas; namelijk bijna elke emotie ervaar je dan tegelijk; angst vreugde liefde geluk enz.
dan weet je dat het 2 zijden van dezelfde munt zijn
zoiets wonderlijks, tegelijkertijd zoiets heftigs...
Dat vind ik het mooiste: niets is per definitie 'iets'. Het is alleen datgene wat wij er aan toekennen. Daarom werkt The Secret ook zo goed: door aan te passen wat je toekent aan dingen, kun je de Werkelijkheid wijzigen.quote:Op vrijdag 9 april 2010 10:37 schreef LORD_ANU het volgende:
thnx!
ja tenminste zo zie ik de dingen een btje
blijft natuurlijk wel zo dat iets niet per definitie zo is
meningen veranderen naarmate je leert
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |