Klopt, maar het ging er om dat ze zonder veel moeite veel producten konden vinden die gewoon gezonder zijn en dat logo niet hebben. En dan ging het niet om toevallig één of twee producten, maar echt een hele vracht producten. Dat is gewoon misleidend voor consumenten, want als ik in de winkel sta ga ik er juist vanuit dat een product met dat logo beter is dan een product zonder dat logo. De enigen die baat lijken te hebben bij dat logo zijn grote fabrikanten die genoeg geld hebben om voor dat logo te betalen.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:33 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Ik vond die aflevering van Kassa een beetje flauw. Ik snap het Ik kies bewust-logo namelijk best. Het gaat er natuurlijk niet om dat het product dat het logo krijgt per definitie gezond is, maar dat het gezonder is dan vergelijkbare alternatieven. Iedereen weet toch wel dat mayonaise niet gezond is?.
Dan heb jij ws een andere aflevering gezien van Kassaquote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:43 schreef de_nachtwacht het volgende:
[..]
Klopt, maar het ging er om dat ze zonder veel moeite veel producten konden vinden die gewoon gezonder zijn en dat logo niet hebben. En dan ging het niet om toevallig één of twee producten, maar echt een hele vracht producten. Dat is gewoon misleidend voor consumenten, want als ik in de winkel sta ga ik er juist vanuit dat een product met dat logo beter is dan een product zonder dat logo. De enigen die baat lijken te hebben bij dat logo zijn grote fabrikanten die genoeg geld hebben om voor dat logo te betalen.
Hoho, don't kill the messenger. Ik wijs er alleen maar op dat dat logo pretendeert gezonder te zijn, niet per definitie gezond.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:38 schreef vergeetmewelletje het volgende:
[..]
Unilever-pindakaas is anders écht niet gezonder dan Aldi-pindakaas.
Eens. dat filmpje sloeg echt helemaal nergens op. Net als die stomme glimlach bij de presentator als die vrouw van de "ik kies bewust"-troep wat probeerde uit te leggen. Ik kan er heel slecht tegen als mensen niet serieus genomen worden, ook al ben ik het niet met ze eens.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:47 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Dan heb jij ws een andere aflevering gezien van Kassa. Ik herinner me vooral dat filmpje van die vrouw die de hele dag Ik kies bewust-producten at, zogenaamd in de veronderstelling dat ze dan gezond had gegeten
Erg flauw filmpje. Geen mens gelooft dat elke dag patat gezond is, ook al staat er Ik kies bewust op de zak.
Inderdaad! Ik vind Felix Meurders echt een enorme eikelquote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:57 schreef de_nachtwacht het volgende:
[..]
Eens. dat filmpje sloeg echt helemaal nergens op. Net als die stomme glimlach bij de presentator als die vrouw van de "ik kies bewust"-troep wat probeerde uit te leggen. Ik kan er heel slecht tegen als mensen niet serieus genomen worden, ook al ben ik het niet met ze eens.
En daarom rust ik dus mijn kaas wat betreft zelf etiketten lezenquote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:57 schreef de_nachtwacht het volgende:
Maar het punt blijft dat het logo voor consumenten gewoon geen waarde heeft en je als nog alle producten met elkaar moet vergelijken om te zien welke het meest gezond/ minst ongezond is. Het is vooral een marketing tool.
Ik moest even nadenken. Ik zat al te bedenken dat je wellicht je eigen kaas maakt en dat je die dan laat rusten op een plankquote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:00 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
En daarom rust ik dus mijn kaas wat betreft zelf etiketten lezen
Oeh, kaasZo even een stukje halen!
Maar dat logo wordt dus gekocht door de grote bedrijven en betekent niet dat de magere yoghurt van merk A gezonder is dan die van merk B.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 12:48 schreef Viking84 het volgende:
Hoho, don't kill the messenger. Ik wijs er alleen maar op dat dat logo pretendeert gezonder te zijn, niet per definitie gezond.
Nogmaals: er is niets mis met mayonaise, mits je het met mate eetquote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:06 schreef Syrena het volgende:
Ik zou de mensen de kost niet willen geven die idd denken dat mayonaise met het kies bewsut-logo gezond is.
Maar ik ben dan ook pessimistisch over het menselijk intellect
quote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:00 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
En daarom rust ik dus mijn kaas wat betreft zelf etiketten lezen
Oeh, kaasZo even een stukje halen!
etiketten lezen is écht niet veel werk. je moet gewoon even kijken naar hoeveel suiker en verzadigd vet erin zit. je hoeft heus niet elk voedingsstofje te googelen hoor...quote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:12 schreef de_nachtwacht het volgende:
[..]
![]()
Ja er zit niets anders op vrees ik. Alleen is dat gewoon zoveel werk en kan het echt wel eenvoudiger.
Nou, nee. Vaak is het kiezen tussen twee kwaden en dan is het je eigen afweging welke je beter vindt.quote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:12 schreef de_nachtwacht het volgende:
[..]
![]()
Ja er zit niets anders op vrees ik. Alleen is dat gewoon zoveel werk en kan het echt wel eenvoudiger.
[Mo-modus]Rip aan de nabestaandenquote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:17 schreef DevilsAndDust het volgende:
De twee beste vrienden van vroeger van m'n vriend hebben gewoon op dezelfde dag een kind gekregen..
Ja, dat met mate is waar ik me dan zorgen over maakquote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:08 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Nogmaals: er is niets mis met mayonaise, mits je het met mate eet
quote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:17 schreef DevilsAndDust het volgende:
De twee beste vrienden van vroeger van m'n vriend hebben gewoon op dezelfde dag een kind gekregen..
Wat goedquote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:26 schreef anna82 het volgende:
Ik heb net mijn werk-verdrietweggegeten met een zak wortels in plaats van met chocolade-repen. En ik had niet eens het klavertje vier op de verpakking nodig om te weten dat de wortels de gezondere keus zijn
Ik snap heusch wat je bedoelt, maar 't is net een kwestie van definitiequote:Op dinsdag 30 maart 2010 13:29 schreef Syrena het volgende:
[..]
Ja, dat met mate is waar ik me dan zorgen over maakdat vergeten ze dan erbij te denken.
Zoals mijn moeder, ze weegt alle pasta nu netjes af. Maar kookt dan van de 7 dagen er 4 pasta
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |