abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_79699209
Okee, het volgende. Het huis waarin ik woon, moet gesplitst worden wat betreft het gas, licht en water. Alle meters zitten op mijn verdieping, dus de verdieping boven mij moet een nieuwe electriciteits-nog wat hebben. Nu beweren de eigenaren van die bovenwoning (erfgenamen) dat de Stedin (netwerkbeheerder) heeft gezegd dat zij zelf verantwoordelijk zijn voor het trekken van de PVC buis vanaf de onderverdieping, door mijn verdieping, naar de bovenste twee verdiepingen.

Ik twijfel sowieso of ze dat moeten doen, want bij UPC bv kun je daar voor kiezen, doet UPC dat, of doe je het zelf, dan kost het minder. Maar goed, vervolgens zeggen ze tegen mij, dat ze deze buis dus door de gezamelijk gang willen trekken.

Dat is goed, maar ik wil hem dan wel ingefreesd hebben in de muur, want ik heb geen zin om tegen een pvc buis aan te kijken. Mijn onderbuurman en ik zouden nog even checken bij de Stedin, maar tot onze verbazing kom ik zaterdagochtend in mijn huis aan, en hebben ze dit gedaan, zonder overleg, zonder toestemming. Volgens hun kan de buis niet in de muur, omdat die te dun is (er loopt wel een rioolbuis van 15 cm omtrek door?????)

Gat in de trap


Stuk uit de armleuning (van 100 jaar oud!!!!!), bovendien nieteens passend.


De rioolbuis, die wél door de muur loopt.


Het geheel, de buis die dus niet in de muur kan.


Mag dit zo wel? Maar die buis met electriciteitskabel daar wel zo open en bloot hangen? Wat als ik kinderen over de vloer krijg, en aan die pijp gaan hangen? Of ik heb een borreltje teveel op, en probeer mijn balans terug te vinden aan die buis terwijl ik achterover kiep?

Dan niet te spreken over het zicht.

Dus electriciens, help me?
  maandag 29 maart 2010 @ 10:54:14 #2
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_79699275
Ehhh als het jouw huis is, en iemand anders begint er in te zagen, lijkt dat me een mooi begin van een aangifte van vernieling. En daarna je opstalverzekering even bellen.
censuur :O
pi_79699296
Het is een gezamelijk (op)gang. Dit is zonder overleg gedaan.
pi_79699372
Wat een bizarre manier van werken. Zo te zien loopt er ook al een waterleiding door de muur met ruwweg dezelfde diameter dus dat het niet zou passen is bullshit.
Ben je trouwens eigenaar of huurder?
Wat voor diameter heeft die PVC buis?

Ik vind het ook vreemd dat de eigenaar van het electriciteitsnetwerk zomaar akkoord gaat met een in elkaar gekluste splitsing van de electra. Als ik jou was zou ik er zelf ook even achteraan bellen.
Supra Groningam Nihil
Postjubilea: 10.000 15.000 20.000 25.000
Sit jou kop in die koei se kont en wag tot die bul jou kom holnaai
Wat niemand je vertelt over de bioindustrie, geen bloed maar feiten
pi_79699410
Jee Shanna, het blijft gezeik met die lui he? Had best in de muur gekund inderdaad lijkt me. Zonde! En jij had inderdaad je toestemming moeten geven, over de gezamenlijke gedeeltes van het huis beslis je met zijn allen...
pi_79699645
quote:
Op maandag 29 maart 2010 10:59 schreef Deetch het volgende:
Ik vind het ook vreemd dat de eigenaar van het electriciteitsnetwerk zomaar akkoord gaat met een in elkaar gekluste splitsing van de electra. Als ik jou was zou ik er zelf ook even achteraan bellen.
Ze beweren dus dat de Stedin hun tekening heeft afgetekend, alsdoende "prima".
Dat zou volgende tekening zijn:



Ik kom er niet veel wijs uit, met de situatie zoals hij nu uitgevoerd is, maar dat inzicht heb ik denk ik gewoon niet.

Het aller leukste is nog, dat mijn onderbuurman echt ontploft is, want we hebben notabene vorige met iedereen mailcontact gehad, dat wij niet wilden dat zij het ZELF zouden doen, maar dat een erkend bedrijf dat moest doen, en vervolgens doen ze het toch! Hij durfde zelfs te zeggen dat hij dat met mijn vader overlegd had. Dus nog liegen ook... Ik ben die mensen zo zat. Ik ga zo even met de stedin bellen... En vrijdag hebben we spoed VVE, we willen alles weer terug hebben in orginele staat. Moet nu eens afgelopen zijn met die lui.

Edit even tekening aangepast, huisnummer weggehaald.

[ Bericht 2% gewijzigd door Xs2Shanna op 29-03-2010 11:18:32 ]
  maandag 29 maart 2010 @ 11:25:36 #7
28225 twiFight
Pain cleanses the body
pi_79699968
Ik denk dat je goede gronden tot klagen hebt. Als je onderbuurman ook al aangeeft dat er geen goedkeuring is verleend helemaal. Bovendien ziet het er niet uit en zijn er idd vernielingen aangericht (een gat in de muur met een buis er door is een ding, maar een stuk uit je trapleuning is wat anders). Het zal vast geen goede burenrelatie worden/blijven (zo te lezen had je al vaker problemen met ze?) maar je gelijk zou je zeker moeten krijgen hier.
He created a new world of rave in which he gave rebirth to elements of melody and positivity.
He named this world: Forbidden Paradise
  maandag 29 maart 2010 @ 11:26:08 #8
179899 Catkiller
We sail into the black
pi_79699982
Ik kan me wel in je onderbuurman vinden. Die gast is gewoon bezig gegaan en in plaats van oplossingen te zoeken om het trappenhuis zo veel mogelijk intact te houden pakt hij de oplossing die voor hem het makkelijkst is en dat is recht door alles heen wat in de weg staat. Ik zou niet durven zeggen of het mag, kan alleen zeggen dat ik het nog nooit zo heb gezien en het is ook niet echt een wenselijke situatie op een trap natuurlijk.

Wat je wel kan zeggen is dat je er in ieder geval een gecertificeerd bedrijf bij wilt op het einde op zijn kosten als hij door mag klussen, liefst een die jullie (jij en onderbuurman) kiezen zodat hij ze niet kan paaien, die dus het gedeelte van de installatie waar de veranderingen zijn gemaakt komt keuren. Dat je naast een lelijk trappenhuis in ieder geval niet in vlammen op hoeft te gaan door de bovenbuurman
Op zaterdag 9 maart 2019 17:21 schreef Lospedrosa het volgende:
Wat voor een mongool ben jij nou weer. Klojo.
[/quote]
pi_79700416
Prachtig, zo precies door de armleuning heen. Hoe verzin je het.

Je hebt 100% gelijk om dit niet te accepteren. Maar om nu alles door een extern bedrijf te laten doen is onnodig kosten maken. Ik zou het infrezen en de buis plaatsen ook zelf gedaan hebben.
pi_79700551
quote:
Op maandag 29 maart 2010 11:39 schreef _VoiD_ het volgende:
Prachtig, zo precies door de armleuning heen. Hoe verzin je het.

Je hebt 100% gelijk om dit niet te accepteren. Maar om nu alles door een extern bedrijf te laten doen is onnodig kosten maken. Ik zou het infrezen en de buis plaatsen ook zelf gedaan hebben.
Nee, dat hebben ze dus eerst geopperd, dat het "hun het beste leek dat mijn vader al specialist de buis zou plaatsen / verwerken" Ik heb vanaf begin af aan al problemen met deze mensen, dus geen haar op mij of mijn vader's hoofd die eraan denkt om hun ook maar enig zins te helpen. Wij moeten allemaal diep in de buidel tasten, en zij willen voor een dubje op de eerste rij zitten...

Wij willen dat het door een erkend bedrijf gebeurd, wat als er iets mis gaat? Wie kan ik dan aansprakelijk stellen? 1 of andere klusjesman uit Belgie? Ja... sure
pi_79700649
quote:
Op maandag 29 maart 2010 11:12 schreef Xs2Shanna het volgende:

[..]

Ze beweren dus dat de Stedin hun tekening heeft afgetekend, alsdoende "prima".
Dat zou volgende tekening zijn:

[ afbeelding ]

Ik kom er niet veel wijs uit, met de situatie zoals hij nu uitgevoerd is, maar dat inzicht heb ik denk ik gewoon niet.

Het aller leukste is nog, dat mijn onderbuurman echt ontploft is, want we hebben notabene vorige met iedereen mailcontact gehad, dat wij niet wilden dat zij het ZELF zouden doen, maar dat een erkend bedrijf dat moest doen, en vervolgens doen ze het toch! Hij durfde zelfs te zeggen dat hij dat met mijn vader overlegd had. Dus nog liegen ook... Ik ben die mensen zo zat. Ik ga zo even met de stedin bellen... En vrijdag hebben we spoed VVE, we willen alles weer terug hebben in orginele staat. Moet nu eens afgelopen zijn met die lui.

Edit even tekening aangepast, huisnummer weggehaald.
Op die tekening kun je toch niet zien of die buis ingefreest is of wel?
Balorig, niet te verwarren met ballorig!
Assumption is the mother of all mistakes....
pi_79701032
Ik weet ook niet of dat verplicht is, maar ik wil dat sowieso. Het is gewoon een afschuwelijk gezicht, en tast de autenthiekheid van het pand aan.

Heb net de Stedin gebeld, maar hij wist me niet veel te vertellen, hij zei wel dat een electricien het moest uitvoeren, maar hij klonk een beetje twijfelend... Vervolgens het nummer gebeld dat op het plaatje staat, die hebben we vorige week al een paar keer gebeld, en ook nu word er weer niet opgenomen (zit er uberhaubt iemand op kantoor daar?)
pi_79702382
Idd... Of het nou in- of opbouw is maakt niet zo veel uit (althans lijkt me, maar ik ben geen electricien), maar het is gewoon zonde van het pand! En over wat er gebeurt met de gezamenlijke ruimtes heb jij gewoon net zoveel te zeggen als zij! Dus zowel wat betreft je punt dat je het niet mooi vindt als wat betreft je punt van aansprakelijkheid/veiligheid/willen dat het gewoon degelijk gebeurt, heb je gewoon helemaal gelijk: niet pikken en in de vergadering gewoon terugdraaien die hap!
  maandag 29 maart 2010 @ 12:37:17 #14
245626 error_404
nee, toch niet...
pi_79702417
Wow, ik heb wel eens rara oplossingen gezien, maar dit slaat echt alles!

De vraag is al eerder gesteld, maar nog geen antwoord: hoe zit het juridisch in elkaar? Ben je huurder/eigenaar?

Als het verschillende appartementen worden, is er ook een vereniging van eigenaren. En als de trapopgang gedeeld is, mag er niets gedaan worden zonder toestemming van de VVE.
Op vrijdag 4 september 2009 schreef MarkyMarkx het volgende: Held _O_
hier schreef tong80 het volgende: _O_ :P
hier schreef stevenmac26 het volgende: :D
pi_79702685
quote:
Op maandag 29 maart 2010 12:37 schreef error_404 het volgende:
Wow, ik heb wel eens rara oplossingen gezien, maar dit slaat echt alles!

De vraag is al eerder gesteld, maar nog geen antwoord: hoe zit het juridisch in elkaar? Ben je huurder/eigenaar?

Als het verschillende appartementen worden, is er ook een vereniging van eigenaren. En als de trapopgang gedeeld is, mag er niets gedaan worden zonder toestemming van de VVE.
Ze is eigenaar van 1 vd appartementen en de VVE bestaat uit haar en haar onderbuurman.
Toch?
Balorig, niet te verwarren met ballorig!
Assumption is the mother of all mistakes....
pi_79702752
Ik ben gewoon eigenaar van mijn (2e) etage. Sorry voor de informatie, even overheen gelezen.
Zij bezitten nog de 3+4e verdieping (1 woning) omdat die nog te koop staat. Het pand staat op naam van 30 erfgenamen, waarvan er 4 hoofdverantwoordelijke zijn, en 2 echt actief.

We hebben gewoon een VVE, dus ze zijn gewoon ontzettend in de fout gegaan. Ze begrijpen er gewoon helemaal niks van. Ik had afgelopen week ook een mailtje gestuurd dat ze vóór 30 April alles geregeld moesten hebben (eigen meters etc) en anders word alles toevoer naar boven vanaf mijn verdieping afgekapt. Ze hebben dan inmiddels 3 kwart jaar de tijd gehad om het voor elkaar te krijgen (terwijl er op zijn max 13 weken voor staat!!) Toen kreeg als ik dat zou doen, dat ik dan een onrechtmatige daad zou begaan.

Wat is dit, wat zij gedaan hebben dan?

Edit : Mltje, ook die erfgenamen zitten ook nog in de VVE.. omdat het bovenhuis nog niet verkocht is! Gelukkig is mijn onderbuurman voorzitter..,
pi_79704454
Het kan dat de erfegenamen in de VVE zitten, omdat zij samen eigenaar zijn van één appartement. Maar hoeveel appartementen bestaat het pand nou uit? 3 toch? Dan zijn er meestal ook maar 3 stemmen en hebben jij en je onderbuurman dus de meerderheid.
pi_79704761
quote:
Op maandag 29 maart 2010 12:48 schreef Xs2Shanna het volgende:
Toen kreeg als ik dat zou doen, dat ik dan een onrechtmatige daad zou begaan.
als ik het zo aantrof na een weekeinde, dan was per direct de stroom eraf.

Ik heb af en toe een electricien geholpen en ook dit soort situaties opgelost, maar dan op een heeeeeeeel andere manier. Een gat in de trap?

Het is trouwens sowieso een zooitje in die gang zeg, die waterleiding en de bel bijvoorbeeld.... het lijkt wel een studentenhuis waarin 30 mensen hebben geklust zonder verstand van zaken.
pi_79705022
Willempje wever, zo is het hele pand ja Gelukkig is mijn verdieping helemaal ondersteboven gehaald, nieuwe cv installatie, nieuwe electra, nieuwe radiatoren etc!

Maar er zijn wel een partij amateurs met een klusfobie bezig geweest.
pi_79705048
quote:
Op maandag 29 maart 2010 13:39 schreef Beijtje het volgende:
Het kan dat de erfegenamen in de VVE zitten, omdat zij samen eigenaar zijn van één appartement. Maar hoeveel appartementen bestaat het pand nou uit? 3 toch? Dan zijn er meestal ook maar 3 stemmen en hebben jij en je onderbuurman dus de meerderheid.
Ja 3, twee huizen van twee verdiepingen, en eentje van 1, die van mij dus.
Dus mijn onderbuurman en bovenburen betalen dubbele VVE... dus hebben ieder twee stemmen, en ik 1, maar goed de onderbuurman is on the good side!
pi_79705461
Het is echt te gek voor woorden en plaatjes.
Gelukkig is de onderbuurman on the right side.

Dat het geen pas geeft om het zó op te lossen en de hele gang van zaken:
heb je een verzekering die het dekt : om te herstellen in bijna oude staat?
: om ze aan te pakken?

Of een ( juridisch) bemiddelaar via de Vereniging Eigen Huis, als je lid bent voor die paar euro per jaar.

En verder zoveel mogelijk reuring maken, zou ik doen.
Foto's sturen aan de overige mede-eigenaren, aan de in - én de actieve (hoofd) eigenaren. .
Misschien spreken ze elkaar er wel op aan ?!

Sterkte ermee, ondertussen klus je lekker verder...

[ Bericht 4% gewijzigd door AnneX op 29-03-2010 14:25:40 ]
pi_79705528
quote:
Op maandag 29 maart 2010 13:56 schreef Xs2Shanna het volgende:

[..]

Ja 3, twee huizen van twee verdiepingen, en eentje van 1, die van mij dus.
Dus mijn onderbuurman en bovenburen betalen dubbele VVE... dus hebben ieder twee stemmen, en ik 1, maar goed de onderbuurman is on the good side!
Gelukkig, dan is het dus nog steeds 3 tegen 2!
pi_79708402
Als ik het goed begrijp is of word de woning gesplitst en het nutsbdrijf plaatst alle meters beneden.
In dat geval zijn de leidingen naar de woningen eigendom van de bewoners en moet zo gemaakt worden dat er onderweg niet afgetakt kan worden
Hoe willen ze het straks trouwens gaan doen met de andere nutsvoorzieningen, zoals telefoon, cai en gas?
pi_79709349
quote:
Op maandag 29 maart 2010 15:26 schreef exlurker het volgende:
Als ik het goed begrijp is of word de woning gesplitst en het nutsbdrijf plaatst alle meters beneden.
In dat geval zijn de leidingen naar de woningen eigendom van de bewoners en moet zo gemaakt worden dat er onderweg niet afgetakt kan worden
Hoe willen ze het straks trouwens gaan doen met de andere nutsvoorzieningen, zoals telefoon, cai en gas?
Nee, de onderwoning is van mijn onderburen, die heeft een apart huisnummer, en aparte opgang, dus ook gewoon eigen meters. Dan komt mijn etage, en op mijn etage zitten de meters die voor 3 verdiepingen zijn. Dat moet nu dus alleen voor die van mij worden, en die boven mij moeten zelf een nieuwe meterkast + meters regelen. Dat moet natuurlijk vanuit de straat komen, dus moet het door het pand naar de bovenste verdiepingen.

Ja, hou maar op over de rest.... dat hadden ze allang moeten regelen toen ze opdracht gaven tot splitsing van het pand zelf. Niet gedaan dus. Dus ook dat krijgen ze nog voor de voeten.
pi_79710037
Het is dus een mantelbuis waarin straks het nutsbedrijf zijn kabel gaat trekken.
De eis van het nutsbedrijf is alleen dat de kabel er makkelijk en zonder moeite door gaat, hoe en door wie zal hun een zorg wezen, kan ook geen gevaarlijke situatie opleveren. De bekabeling word door het nutsbedrijf of een onderaannemer uitgevoerd.
De mantelleiding in de muur zal voor het grootste deel geen probleem moeten opleveren, alleen de bocht dat gaat wat moeilijker.

Met de sutuatie zoals nu zou ik ook niet accoord gaan
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')