quote:Op zondag 21 maart 2010 13:36 schreef Miss_Isis het volgende:
Foto's voor eventuele geïnteresseerden volgen hopelijk binnenkort
Hehe, ik ben slechts part-time Fok!ker hoorquote:Op zondag 21 maart 2010 16:00 schreef rubje het volgende:
Goh.... wonen er nog FOK!KERS op een boerderij? of het platte land?
Jaaaaa tante Kip let goed op die kleine hequote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:40 schreef maok het volgende:
Wat lief, en die kip die zo staat te kijken
Ja, we zijn er 99.9% zeker van dat het gewoon een Carolientje isquote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:34 schreef oh-oh het volgende:
Oh is het trouwens al zeker dat ze geen Willempie is en dat ze mag blijven?
Oh jee wat een verdrietig nieuws!quote:Op dinsdag 30 maart 2010 09:39 schreef Miss_Isis het volgende:
Zelf had ik al het idee dat er iets niet goed zat omdat ze al een poosje zo ziekjes leek, maar goed, zolang ze niet al wat tekenen van een bevalling aangeeft is er weinig aan te doen. Ik denk dat de lammetjes gister of eergister in haar buik zijn overleden.![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Edit: ik heb zojuist nummer 3 handmatig uit zijn moeder verwijderdEen rammetje zo te voelen, en hij leek helemaal gezond. Ga straks over half uurtje nog even kijken of er een nr 4 aan zit te komen.
[ Bericht 17% gewijzigd door Miss_Isis op 10-04-2010 00:10:01 ]"If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
Haha, als er iemand op kraamvisite wil komen kan dat, ben toch zowat de hele week thuis ivm hernia. Kan dus alleen geen koffie en koekjes (danwel beschuit met muisjes) verzorgen want lig veel op bedquote:Op zaterdag 10 april 2010 11:54 schreef oh-oh het volgende:
Oh, ik heb het hele drama gemist van Layla's lammetjes, wat erg zeg.
Maar gefeliciteerd met het geweldige kwartet van Willow![]()
Wanneer mogen we op kraamvisite komen?
Ik vind de namen geweldig trouwens, houden jullie alle ooitjes zelf???
Ja, 't gaat hier heel goed gelukkig! En het is echt heerlijk weer ja... Alle dieren zijn buiten, konijntjes relaxen lekker in het zonnetje, caafs wandelen vrolijk rond in hun weitje (al zijn die eigenlijk 365 dagen per jaar buiten), kippen waggelen lekker in de wei, geiten en Carolientje lopen zowel in hun eigen wei als in die van de schapen rond en de schapen en lammetjes liggen heerlijk in de zon of als het te warm is in de schaduw te chillen. En ik lig bij mooi weer in de tuin op de trampoline zodat ik alles goed kan zien.quote:Op zondag 25 april 2010 09:46 schreef CartWOman het volgende:
Die eerste foto... wat een klein droppie nog.![]()
Hoe gaat het met de veestapel, Miss? Vast genieten met dit mooie weer.Alles gezond, gaat het drinken nog goed?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt."If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are." ~ Terry Pratchett.
Kom eens kijken F&F / Op de Beestenboerderij, Deel III!
Haha, dankjewelquote:Op dinsdag 11 mei 2010 22:42 schreef Angelcakes het volgende:
Net even je hele topic doorgelezen en wat leuk ! De schaapjes zijn ook leuk maar ik vind Carolientje leukerDat is ook een mooierd zeg, leuk om te zien dat ze zo op haar moeder lijkt.
Zo herkenbaar ook wat jij allemaal schrijft.. weet jij wanneer de kleintjes echt gras gaan eten ? Ik heb het idee dat Trixie het nu al probeert en ze is pas net een week oud :S
En wat lief dat jij een lammetje hebt gehad wat bij je in bed heeft geslapen, zoiets maak je alleen maar mee als je op een boerderij opgroeit he. Ik zal hier regelmatig tjekken en vooral de updates over Carolien volgen, ga zo door !
liever nietquote:Op woensdag 12 mei 2010 12:05 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
Haha, dankjewelZe proberen inderdaad in de eerste week alles al dood te sabbelen, grassprieten, brokjes, hooi... echt alles. Kan allemaal geen kwaad, ze krijgen gewoon een heel klein beetje vast voedsel binnen en dat breiden ze langzaam uit. Onze lammetjes eten nu al volop brokjes, hooi en gras naast de melk van hun moeder en uit de fles, en ze zijn nu ongeveer een maand oud.
Maar ik ben niet echt opgegroeid op een boerderij hoor, 't is gewoon een huis buitenaf met een paar beesten. We hadden toen maar 2 volwassen schapen, en Willow's moeder had een drieling gekregen, maar ze kon het niet aan. Daarom hebben we één van de lammetjes (Willow) in huis genomen, ze was toen al heel erg verzwakt. En ja, die moest in bed slapen natuurlijk![]()
Maar goed, stel dat één van jouw geiten volgend jaar een drie- of vierling krijgt en het niet aan kan of er eentje verstoot, dan maak jij dus hetzelfde mee
Ja, als je 30 uur werkt wordt het lastig... als ze volledig flesvoeding drinken moeten ze inderdaad wel vrij vaak in het begin. Maar het is wel heel schattig hoor, ik kan me voorstellen dat je dochter het geweldig zou vinden. Toen ik klein was zat ik ook altijd wel te slepen met een dier; poes, hond, konijn, cavia, geit, schaap, kip... allemaal geweldig. En nog doe ik niet andersquote:Op woensdag 12 mei 2010 14:05 schreef Angelcakes het volgende:
[..]
liever niet, ik werk 30 uur en gok dat zo'n beestje elke paar uur gevoed moet worden ? Hopelijk krijgen ze er allebei 1 of 2 , kunnen ze fijn achter elkaar aan rennen.
En hoe kom je aan de naam Willow als ik vragen mag ? Heeft dat iets met een tvserie te maken toevallig ?![]()
Ik weet btw wel zeker dat mijn dochter staat te trappelen om er 1 in bed te nemen hoorDie laat alles vallen voor zo'n kleintje.. ik ben dan toch iets te praktisch ingesteld denk ik.
Eigenlijk hadden we dit jaar drie jonge geitjes moeten hebben want JoJo- ons andere geitje - had een maand geleden een late miskraam gekregen en toen vonden we twee dode geitjes ( 1 nog in het vlies ) Te klein maar wel compleet en dat was ook best triest en toen vertelde ze ook dat ze tijdens de gymles even had moeten huilen![]()
En gras eten, tja, ze is toch echt beyond sabbelen op het moment. Ik dacht echt dat het wel een paar maanden zou duren maar gelukkig is dit normaal dus ?
quote:Op woensdag 12 mei 2010 14:29 schreef Miss_Isis het volgende:
[..]
En ja, de naam had zeker iets te maken met de tv serieHaar broertjes heetten Jonathan en Andrew (2 dagen later bleek Jonathan trouwens ineens een Jonna te zijn). We zaten toen in seizoen zes, vandaar de namen
![]()
Ik woon midden in het gebeid waar Q-koorts heerst (zuidoost brabant) maar ik denk dat ik weet waardoor de miskraam veroorzaakt is. Jojo is een aantal keren uit haar verblijf ontsnapt en ik zag pas een dag later waar het "lek" zat. Gelijk gefixed maar ze heeft waarschijnlijk van de coniferen gegeten die helemaal achter in de tuin staan en mijn theorie is dat ze daar zelf niks van geleden heeft maar dat haar kleintjes in de buik zijn overleden en daarom te vroeg geboren werden. Dat verklaart ook waarom Daisy nergens last van heeft gehad. De dierenarts had ik ook gelijk geraadpleegd toen ik de geitjes gevonden had en die zei dat ik alles goed schoon moest maken en de kleintjes moest begraven. Hij achtte de kans heel klein dat het Q-koorts was. Is inmiddels ook een maand geleden en de incubatietijd is drie weken tot een maand geloof ik dus het lijkt erop dat het allemaal meevalt.quote:Ik weet trouwens niet waar je woont en wat de omstandigheden van de doodgeboren geitjes waren, maar het kan in principe wel Q-koorts verspreiden als de abortus daardoor kwam. Ook Chlamydia is een mogelijkheid, en beiden zijn erg besmettelijk voor mensen.
quote:Kleine geitjes hebben altijd van die snoezige bolle voorhoofdjesOp zondag 21 maart 2010 14:50 schreef Miss_Isis het volgende:
Bedankt voor de vrolijke reacties tot nu toe![]()
We waren ook echt heel verrast, we waren al een paar dagen aan het wachten tot de schapen (en met name Layla, die ploft zowat uit elkaar) zouden bevallen, maar nu hebben we ineens een geitje er bij! En (hopelijk) dus ook nog een vrouwtje, zodat we haar zouden kunnen houdenMocht straks blijken dat het toch een bokje is dan noemen we hem Willempie (en zoeken we meteen een huis voor over een paar maand
). De kans dat er nog eentje bij komt is nu klein, zojuist zat Lellebel al weer vrolijk brokjes te eten, en haar buik is ook niet dik.
En de foto's!
(camera deed het natuurlijk niet op het moment supreme, dus genomen met telefoon)
Drinken bij mama:
[ afbeelding ]
Margootje en Josefientje zijn ineens niet meer mama's kleine schatjes en zijn verbannen naar buiten:
[ afbeelding ]
Mama eet de nageboorte op:
[ afbeelding ]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |