Dit klinkt interessant, maar kan je je conclusie toelichten?quote:Op zondag 21 maart 2010 15:40 schreef Refragmental het volgende:
Dit gaat er inderdaad voor zorgen dat de rekenkracht van de CPU de komende jaren nog ongestoord kan verdubbelen ieder jaar.
Mooi dat we nu eindelijk een 3e dimensie kunnen gaan gebruiken bij het maken van CPU's.
Hoop dat dit vrij vlot geïmplementeerd gaat worden in consumenten producten, de impact zal enorm zijn!
http://www.youtube.com/us(...)638C02/3/Z5UTRTOfgo4quote:Op zondag 21 maart 2010 18:44 schreef Onverlaatje het volgende:
[..]
Dit klinkt interessant, maar kan je je conclusie toelichten?
Hoe zorgt de memristor ervoor dat wij nu een 3e dimensie kunnen gaan gebruiken bij het maken van CPU's ?
Het hier aangehaalde voorbeeld gaat over een mogelijke vervanger van flashram. Memristors kunnen niet miljarden xen per seconde herschreven worden zoals in een CPU gebruikelijk is. In minder dan 1 seconde zou hij al defect raken. Directe toepassingen in een CPU zie ik als beperkt tot configuratie switsches welke slechts zelden veranderd worden. Een mogelijke toepassing zouden herprogrammeerbare logic gates kunnen zijn binnen een deel van de CPU. Een soort van FPGA in een CPU. Deze mogelijkheden worden al onderzocht en kunnen tot een sneller en efficienter CPU leiden. Nadeel is dat er een extra interpreter of precompiler nodig zal zijn binnen het Operating System. De instructie CPUID is niet meer afdoende om de software te verduidelijken welke configuraties/instructies ondersteunt worden omdat die telkens kunnen wijzigen. Dan nog is er maar ruimte voor een beperkt aantal herconfiguraties in het geval van een memristorFPGA binnen de levensduur van zo'n CPU.quote:Op zondag 21 maart 2010 19:45 schreef Refragmental het volgende:
http://www.youtube.com/us(...)638C02/3/Z5UTRTOfgo4
In deze lezing uit de OP wordt uitgelegd hoe ze de memristor bovenop de huidige transistor kunnen plaatsen, en niet 1,2 of 3 lagen maar mogelijk duizend lagen.
Memristors zijn bijna ideaal voor neurale netwerken en wat het helemaal tof maakt is dat Titaanoxide memristors zelfs biocompatibel zijn. Titaanoxide wordt niet afgestoten, een interface mogelijkheid met biologische neuronen is mogelijk. Neurale netwerken zijn goed in patroonherkenning dus in dergelijke toepassingen zijn ze te vinden. Voor klassieke computers is dat juist zeer lastig gebleken.quote:Op maandag 22 maart 2010 13:41 schreef Onverlaatje het volgende:
Maar als ik het goed begrijp kan er nu wel een specifiek neuraal netwerk CPU gemaakt worden.
Wat zouden de toepassingen van dergelijke CPU's zijn in het dagelijks leven?
Verbeterde database searches? Een just in time compiler, gebakken in de CPU zelf?
Daar zullen gehandicapten en blinden bijzonder blij mee zijn.quote:Titaanoxide wordt niet afgestoten, een interface mogelijkheid met biologische neuronen is mogelijk. Neurale netwerken zijn goed in patroonherkenning dus in dergelijke toepassingen zijn ze te vinden.
Dan zou er een compiler configuration interface geschreven dienen te worden, zodat een CPU kan vertellen wat de logica achter de instructies is.quote:Een programma dient geinterpreteerd te worden naar een specifieke CPU/GPU/IOchipset configuratie. Omdat dat nu nog niet gebeurt is de performance eigenlijk abominabel te noemen tov de hardware mogelijkheden
Probleem is dat progs gecompileerd aangeleverd worden en om het op verschillende computer confs aan de praat te krijgen zijn diverse libraries zoals DLL's nodig en links naar drivers van GPU's, IOchipset etc.quote:Op maandag 22 maart 2010 18:00 schreef Onverlaatje het volgende:
Dan zou er een compiler configuration interface geschreven dienen te worden, zodat een CPU kan vertellen wat de logica achter de instructies is.
De oplossing is dan dat een bytecode compiler generieke (tussen verschillende processoren) code voor te laten compileren naar generieke machinecode en tussen deze code blokken bytecode aan te geven welke hercompileert dienen te worden naar CPU specifieke instructiesets. Zo kan je bedrijfsgevoelige code verdelen tussen blokken processorgenerieke code en te optimaliseren bytecode en zo dus 'obfuscaten' terwijl je wel geoptimaliseerde code laat uitvoeren.quote:Op maandag 22 maart 2010 19:52 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Probleem is dat progs gecompileerd aangeleverd worden en om het op verschillende computer confs aan de praat te krijgen zijn diverse libraries zoals DLL's nodig en links naar drivers van GPU's, IOchipset etc.
Dat is verre van optimaal, er ontstaan diverse interface tussenlagen die ook nog een bugs kunnen bevatten.
De juiste weg is. De installer checked de hardware en optimaliseert en compileert ter plaatse de executable naar de eigen conf. Drivers zijn dan niet meer nodig. Er zijn een aantal redenen waarom dit niet gebeurt.
Hardwarefabrikanten willen niet teveel in eigen keuken laten kijken. Vandaar vaak proprietary drivers. ATI/AMD en Intel geven vaak wel inzicht in de sourcecodes aan een selecte groep OS schrijvers zoals LINUX, ATI AMD doet dat pas sinds kort. Men geeft niet graag broncodes uit handen omdat die veel intellectuele ideeen/eigendommen bevatten. De prijs hiervoor is lompe inefficiente progs die ook nog eens buggie zijn. Bovendien zou je een herinstall moeten doen indien je bijv je grafische kaart/GPU vervangt. Dit kan je ondervangen door de compiler/optimiser in je OS te integreren. Die kan dan bij een confchange automatisch opnieuw compileren.
Toch kiezen hardware fabrikanten zoals van GPU's voor zover mij bekend nog niet voor deze weg. De combinatie van bytecode en JIT is zeker een optie die indien op grotere schaal toegepast tot hogere efficientie leidt.quote:Op maandag 22 maart 2010 21:46 schreef Onverlaatje het volgende:
De oplossing is dan dat een bytecode compiler generieke (tussen verschillende processoren) code voor te laten compileren naar generieke machinecode en tussen deze code blokken bytecode aan te geven welke hercompileert dienen te worden naar CPU specifieke instructiesets. Zo kan je bedrijfsgevoelige code verdelen tussen blokken processorgenerieke code en te optimaliseren bytecode en zo dus 'obfuscaten' terwijl je wel geoptimaliseerde code laat uitvoeren.
Ik heb sterk het idee dat je hier de transistor sterk tekort mee doetquote:Op zaterdag 20 maart 2010 12:07 schreef Digi2 het volgende:
We hadden de spoel(inductie), condensator(capaciteit) en de weerstand,na 150 jaar is daar nu de memristor als 4e element bijgekomen.
Tja, de transistor wordt door wetenschappers net als de diode niet beschouwd als een fundamenteel element,quote:Op maandag 22 maart 2010 22:38 schreef YuckFou het volgende:
Ik heb sterk het idee dat je hier de transistor sterk tekort mee doet
quote:Siliciumgeheugen maakt kleiner productieprocedé eenvoudig
Door Willem de Moor, woensdag 1 september 2010 14:13, views: 1.597
De volgende stap naar nog kleinere productieprocedés zou dankzij siliciumgeheugen vrij eenvoudig zijn. Onderzoekers hebben eenvoudige geheugencellen ontwikkeld, die slechts bestaan uit silicium en aansluitingen.
Het nieuwe type geheugen werd ontwikkeld na observaties van dunne stroken grafiet, van ongeveer tien nanomoeter breed. Onder invloed van een stroompuls kon de strook worden gebroken en weer verbonden, wat het equivalent van een geheugenbit vormde. Nader onderzoek wees echter uit dat dit effect niet afhankelijk is van grafiet; ook silicium vertoont dit fenomeen. Aangezien silicium het hoofdbestanddeel van vrijwel alle processors is en goed in halfgeleiderproducten kan worden verwerkt, zou het siliciumgeheugen snel in productieprocessen kunnen worden geïntegreerd.
Het siliciumgeheugen werkt door een laagje siliciumoxide, een elektrische isolator, tussen twee lagen geleidend polykristallijn silicium te klemmen. Bij het aanbrengen van een stroom worden oxide-atomen van het silicium gestript, wat zorgt voor de vorming van geleidende siliciumkristallen. Eenmaal gevormd kunnen deze kristalsporen, net als het grafiet eerder, steeds opnieuw worden verbonden en verbroken. De lagen 'poly' dienen hierbij als elektrodes. Flashgeheugen is complexer en heeft drie elektrodes nodig.
De zo gevormde geheugenbits kunnen bijzonder eenvoudig worden geproduceerd en gezien hun samenstelling laten zij zich eenvoudig in bijvoorbeeld processors verwerken. Bovendien zijn de structuren zeer klein. De kristaldraden zijn tussen de vijf en tien nanometer groot, veel kleiner dan de featuresize waaraan de huidige geheugenproductietechnieken met hun 20 tot 30nm toe zijn. De siliciumoxide-geheugenbits zijn tevens in driedimensionale structuren te stapelen en schakelen in minder dan 100ns. De onderzoekers van de Rice-universiteit werken samen met verschillende bedrijven en hebben al een werkende prototype-geheugenchip met duizend elementen. Deze wordt nu getest.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |