NOGMAALS dat jij de reden niet weet, wil niet zeggen dat er geen reden was....quote:Op donderdag 18 maart 2010 04:34 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Er was ook geen enkele noodzaak om mij erom te vragen, net als dat er geen enkele noodzaak is om het bij me te dragen. Die kereltjes van de politie zijn net zulke types als jij, machtsgeil en te dom om hun eigen reet af te vegen. Anders hadden ze wel een echte baan.
Het heeft niets met calimero te maken maar gewoon met een afkeur voor politiestaattaferelen waar jij een stijf plassertje van lijkt te krijgen. Als je dat al links vind dan zegt dat meer over je eigen fascistoïde wereldbeeld.
ja dat laatste vind ik ook hoor maar als er 1 om mijn ID vraagt dan laat ik het gewoon zien ... of hij of zij nu zo onbeleefd is om de reden van het verzoek te vragen maakt me niet zo heel veel uitquote:Op donderdag 18 maart 2010 08:20 schreef Alicey het volgende:
[..]
Daar is dus niet iedereen het mee eens. Dat een agent om mijn ID vraagt vind ik best, maar als ik daar geen reden voor kan bedenken, zal de agent mij die moeten meedelen voordat ik mijn ID toon. Dat een agent duidelijk maakt waarom hij dat doet, dat vind ik nu weer de normaalste zaak van de wereld.
De overheid heeft in principe gewoon sowieso niets met mij te maken, en ik ben niet van dat soort bemoeienis gediend. Ik ben zeker machtsgeil, maar alleen macht over mezelf, en die komt mij volledig toe.quote:Op donderdag 18 maart 2010 15:49 schreef Wupppie het volgende:
[..]
NOGMAALS dat jij de reden niet weet, wil niet zeggen dat er geen reden was....
Ik heb in mijn dagelijkse werk geen enkele bijzondere bevoegdheid, dus waar je vandaan haalt dat ik machtsgeil ben is mij een raadsel.
Politiestaattaferelen? wat is er politiestaatachtig aan dat de overheid zeker wil weten met wie zij te maken heeft?
Alleen mensen die klagen over de bevoegdheid van anderen zijn stiekem zelf machtsgeil anders liepen ze niet zo te zeuren over de bevoegdheden van een instantie die daar over het algemeen vrij integer mee omgaat.
Dus nogmaals, wat is nu je probleem met het tonen van een identiteitsdocument?
Vindt je het serieus onbeleefd dat iemand naar de reden vraagt waarom? Als die reden niet duidelijk is voelt die persoon zich blijkbaar lastiggevallen door een agent omdat hij zelf geen idee heeft waarom er om een id gevraagd wordt.quote:Op donderdag 18 maart 2010 15:51 schreef sp3c het volgende:
[..]
ja dat laatste vind ik ook hoor maar als er 1 om mijn ID vraagt dan laat ik het gewoon zien ... of hij of zij nu zo onbeleefd is om de reden van het verzoek te vragen maakt me niet zo heel veel uit
in 1940 wel ja. Maar zo verdom je de burger maar steeds weer, is ook een flinke geldpot geworden die ID. ID niet bij of niet kunnen tonen --> boete, ook als is het eigenlijk niet van belang om 'm op dat moment te tonen. Als ik staande gehouden word en een agent wil mijn naam weten, dan vraagt hij het mij maar en zal ik die ook graag geven.quote:
Ik ben er nog steeds niet helemaal uit of dit positief of negatief bedoeld is....quote:
Ga maar uit van negatief...quote:Op vrijdag 19 maart 2010 00:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Ik ben er nog steeds niet helemaal uit of dit positief of negatief bedoeld is....
Ah! Tuurlijk... Ik dacht ze het over mij hadquote:Op vrijdag 19 maart 2010 01:19 schreef Derfel het volgende:
[..]
Ga maar uit van negatief...
Je zou er bijna een soort van Godwin van kunnen maken, wanneer komt het onvermijdelijke als je niets te verbergen hebt wat maakt het dan uit, argument in een privacy-discussie naar voren.
Dan zal ik je helpen : "Als je niets te verbergen hebt" staat in de top 10 van grootste kulredeneringen die ik ooit heb gehoord.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 00:17 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Ik ben er nog steeds niet helemaal uit of dit positief of negatief bedoeld is....
oeh het staat er verkeerd ik zal het edittenquote:Op donderdag 18 maart 2010 18:17 schreef Adfundum het volgende:
[..]
Vindt je het serieus onbeleefd dat iemand naar de reden vraagt waarom? Als die reden niet duidelijk is voelt die persoon zich blijkbaar lastiggevallen door een agent omdat hij zelf geen idee heeft waarom er om een id gevraagd wordt.
Als die persoon dan netjes vraagt waarom is dat gewoon een legitieme vraag. Als je er als wetsdienaar geen duidelijk antwoord op kunt of wilt geven is het vragen om een id naar mijn mening niet nodig en wordt die persoon inderdaad zonder reden lastig gevallen. Is er wel een goede reden dan moet het ook geen probleem zijn een kort antwoord op de vraag te geven, tenzij er zwaarwegende belangen gelden om het niet te doen. Maar zo vaak zal dat niet voorkomen in de praktijk. Zoveel moeite kost dat toch niet.
Daarmee kweek je alleen maar goodwill bij de burger, anders krijg je alleen maar weer mensen die zich indirect beledigd of gekleineerd voelen. En krijg je dit soort topics...
Dan moet je zeggen dan gaan we nu met zijn allen naar het bureau en dan mag je proces verbaal gaan maken omdat ik je geen ID laat zien omdat jij daar zin in had. Dat gaat leuk staan: "wij hadden zin om het ID van meneer te zien maar meneer wilde daar niet aan meewerken".quote:Op donderdag 18 maart 2010 03:32 schreef heiden6 het volgende:
[..]
Ik heb de reden gevraagd en de reden was 'omdat we daar zin in hebben', dus er was geen reden, hersenloos volgzaam schaap.
Vervolgens toch het ID gaan zoeken?quote:Op vrijdag 19 maart 2010 01:28 schreef sig000 het volgende:
Ze vroegen zelfs om mijn ID in mijn eigen huis, na wat geluidsoverlast.![]()
Heb ze hard uitgelachen.
Gelukkig heeft de politie er meestal een reden voor en is ook bereid om die kenbaar te maken.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 09:25 schreef mrSPLIFFY het volgende:
Grappig al die grote monden hier...
Zie je in de praktijk toch maar zelden hoor als de politie om ID vraagt
Nouja, ik ben niet hoger opgeleid, ben geen rambo en heb geen pik, laat staan van 35 cm. Autoriteit is echter wel met een bepaald doel gegeven vanuit de maatschappij. Ik vind daarom wel dat iemand die die autoriteit heeft zich daar ook voor moet verantwoorden. Mijn mond is groot genoeg om die verantwoording te vragen wanneer ik geen reden zie waarom iemand zijn autoriteit gebruikt.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 09:31 schreef mrSPLIFFY het volgende:
ja naar mijn weten meestal wel...
Maar goed hier op fok zijn t allemaal Hoger opgeleide Rambo's met een Pik van 35 cm en Grote mond tegen alles en iedereen wat met autoriteit te maken heeft
Nou ja, gezien het feit dat het op FOK! niet ongewoon is dat kritisch zijn t.a.v. autoriteit al snel in een bepaalde hoek gedrukt wordt, leek dat mij ook weer niet heel vreemd.quote:
wat een heerlijke bloemetjestrui redenering.quote:Op donderdag 18 maart 2010 20:11 schreef Drinky het volgende:
[..]
in 1940 wel ja. Maar zo verdom je de burger maar steeds weer, is ook een flinke geldpot geworden die ID. ID niet bij of niet kunnen tonen --> boete, ook als is het eigenlijk niet van belang om 'm op dat moment te tonen. Als ik staande gehouden word en een agent wil mijn naam weten, dan vraagt hij het mij maar en zal ik die ook graag geven.
Ach hier in Nederland wordt nog ontzettend zwart-wit gedacht. Je kan aan het voorkomen en de stropdas zien of iemand te vertrouwen is.quote:Op vrijdag 19 maart 2010 10:15 schreef Wupppie het volgende:
[..]
wat een heerlijke bloemetjestrui redenering.
De spruitjeslucht komt eraf...
Een naam geven, en iedereen geeft dus ook zomaar zijn eigen naarm
Je kan er BLIND op vertrouwen dat iedereen eerlijk is.
Waarom moet het bestaan?quote:Op woensdag 17 maart 2010 22:25 schreef mrSPLIFFY het volgende:
Het is gewoon op zich jammer dat er wetten moeten bestaan zoals de wet op de id plicht...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |