Helemaal gelijk in. Daarnaast zullen hoop mensen die het echt kunnen er niet mee te koop lopen in de zin van adverteren etc. De mensen komen dan wel via via bij hen terecht. Het is jammer dat een grote groep het verpest voor de anderen (dan bedoel ik degenen die bewust de boel oplichten).quote:Op woensdag 3 maart 2010 19:07 schreef Bert_de_Näölerd het volgende:
Iemand met echte paranormale gaven gaat geen vragen stellen, gaat geen wazig verhaal vertellen. De persoon met echte gaven zal zeggen waar het opstaat, bewijzen geven die alleen jij weet, zal nooit de toekomst voorspellen en zal zich ook niet met de meeste stoffelijke zaken bezighouden. Deze personen moet je met een hele grote lamp zoeken. Neem maar van mij aan dat 99,9 % puur bedrog is. Deze 99,9 % denkt dat ze het zijn maar beleven alleen maar zichzelf en willen alleen maar aan je verdienen. Je moet die stakkers zien zitten op beurzen etc.
Daarom vind ik mentalisme een ongelukkig woord, maar illusionisme weer een te groot woord aangezien mentalisme slechts (niet altijd) een onderdeel is van illusionisme.quote:Op woensdag 3 maart 2010 22:48 schreef Michielos het volgende:
juist wel zien als mentalisme. Mentalisme is niet " echte gaven" demonstreren maar stamt af van de oude spiritualiteit. Het is een goocheltak geworden, een neefje van het goochelen, alleen goochel je niet met kaarten maar met gedachten of whatever. Mentalisme is nooit bedoelt "om echt te zijn", doch kan het wel zo gebruikt worden.
Het word aldoor een gave genoemd maar ik vraag me af of dat juist is, iedereen heeft tenslotte een intuitie.quote:Op woensdag 3 maart 2010 22:32 schreef rats het volgende:
[..]
Helemaal gelijk in. Daarnaast zullen hoop mensen die het echt kunnen er niet mee te koop lopen in de zin van adverteren etc. De mensen komen dan wel via via bij hen terecht. Het is jammer dat een grote groep het verpest voor de anderen (dan bedoel ik degenen die bewust de boel oplichten).
Ik heb voor de gein ooit eens op een beurs de tarot laten leggen (weet er zelf ook wat van, dus was gewoon om te kijken hoe of wat), die man zoog werkelijk gewoon iets uit zijn duim. Las letterlijk het plaatje voor. Met moeite heb ik mijn lachen in kunnen houden en hem verbeterd, maar andere mensen zullen er wel in getrapt zijn.
Als ik zelf kaart leg (of iets anders) wil ik eerst mijn verhaal doen en als ik klaar ben hoor ik wel of het klopt of niet. Inderdaad voorspel je geen toekomst, maar is het vaak een stukje in het verleden of heden waar iemand mee worstelt en af moet sluiten voor ze verder kunnen. Maar goed, heb het ook nooit voor geld gedaan :p
Zolang mensen goedgelovig zijn zullen dit soort praktjken bestaan. Dingen zoals uri geller enzo meot je zien net als een illusionist, knap hoe sommigen iets doen, maar niet zomaar zien als metalisme of paranormale begaafdheid.
Helemaal mee eens. intuïtie is het en meer niet. Hoe meer je in lijn bent met je intuïtieve kant hoe beter je ermee kan werken en hoe meer je ervan merkt. Iedereen weet wel hoe 'wegrationaliseren' werkt en ik heb het vermoeden dat het dieper gaat dan men beseft.quote:Op woensdag 3 maart 2010 23:40 schreef Godfokt het volgende:
[..]
Het word aldoor een gave genoemd maar ik vraag me af of dat juist is, iedereen heeft tenslotte een intuitie.
Zij het bij een persoon sterker dan de ander omdat die er mischien gevoeliger voor is.
En zo ontstaat het succes van paranormaal begaafde mediums. Ze hebben charisma, waardoor mensen denken dat ze te vertrouwen zijn. Een sympathiek iemand wordt eerder geloofd dan iemand met een chagrijnige kop. Maar vergeet niet dat mensen heel begaafd kunnen zijn om anderen te misleiden. Wanneer je niet misleid wilt worden, kan je maar beter op je verstand vertrouwen.quote:Op donderdag 4 maart 2010 11:00 schreef jogy het volgende:
Helemaal mee eens. intuïtie is het en meer niet.
Stel je zelf altijd de vraag;quote:Op donderdag 4 maart 2010 12:24 schreef Pulzzar het volgende:
[..]
En zo ontstaat het succes van paranormaal begaafde mediums. Ze hebben charisma, waardoor mensen denken dat ze te vertrouwen zijn. Een sympathiek iemand wordt eerder geloofd dan iemand met een chagrijnige kop. Maar vergeet niet dat mensen heel begaafd kunnen zijn om anderen te misleiden. Wanneer je niet misleid wilt worden, kan je maar beter op je verstand vertrouwen.
Oh, maar dat kan ik ook heel goed. Van Michielos weet ik dat hij dat ook kan en nog wel veel beter dan ikquote:Op donderdag 4 maart 2010 11:15 schreef rats het volgende:
ik weet het niet, het is er en heb al menig mens verbaasd laten staan
Leukquote:Op donderdag 4 maart 2010 14:16 schreef Flammie het volgende:
Ik kan ook dingen vertellen zonder dat iemand dat kan weten.
Summers heb ik al verteld dat ik wel met haar wil afspreken zodat ik de kans krijg om dat te bewijzen en om haar daar van te overtuigen.
Ik wacht nog eventjes op de uitnodiging
Leuk dat je z'n simpele opmerking postquote:
hoezo vind je dat simpel? Onderbouw eensquote:Op donderdag 4 maart 2010 14:25 schreef Cristal het volgende:
[..]
Leuk dat je z'n simpele opmerking postOnderbouw die opmerking maar eens.
Dat zeggen Flammie en Michielos altijdquote:Op woensdag 3 maart 2010 18:51 schreef JoepiePoepie het volgende:
Op dit forum lees ik vaak berichten van mensen dat als je maar logisch nadenkt en goed kijkt, je heus wel het verschil ziet tussen iemand die echt een paranormale gave heeft
Ik heb nog een oneliner voor je: [TRU] Centraal Cold reading!quote:Op donderdag 4 maart 2010 14:25 schreef Cristal het volgende:
[..]
Leuk dat je z'n simpele opmerking postOnderbouw die opmerking maar eens.
Misschien kan ie er een uitleg bij posten... om het te verduidelijken.quote:Op donderdag 4 maart 2010 14:28 schreef Michielos het volgende:
[..]
hoezo vind je dat simpel? Onderbouw eens
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |