Aan de andere kant: Robbert van den Broeke is waarschijnlijk wel een fantasy prone persoonlijkheid, dus ik zat er niet helemaal naast met mijn ene nog niet weggezopen hersencelquote:Op dinsdag 2 maart 2010 09:12 schreef Summers het volgende:
blijkbaar geven mensen daar graag hun geld aan uit , weer iemand anders gaat liever zijn hersencellen wegzuipen , dat moet iedereen voor zich zelf weten , het is maar waar je waarde aan hecht en gelukkig van word en wat je interesse is .
Als mensen zo'n gave hebben, zouden daar vast een paar tussen zitten die het allereerst voor hun eigen voordeel gebruiken. Als je bijvoorbeeld kan voorspellen hoe aandelen dalen of stijgen, kan je makkelijk rijk worden. En dat zou de omgeving ook op gaan vallen.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 13:20 schreef JoepiePoepie het volgende:
Het is oneerlijker om die gave voor jezelf te houden en het stiekem te gebruiken tijdens bijvoorbeeld het schaken.
Het maakt mij ook niet uit of iemand zo'n gave voor zichzelf houdt of niet. Maar mediaconsument schreef:quote:Op dinsdag 2 maart 2010 16:50 schreef Pulzzar het volgende:
Als mensen zo'n gave hebben, zouden daar vast een paar tussen zitten die het allereerst voor hun eigen voordeel gebruiken. Als je bijvoorbeeld kan voorspellen hoe aandelen dalen of stijgen, kan je makkelijk rijk worden. En dat zou de omgeving ook op gaan vallen.
En daar reageerde ik op m.b.t. of het wel of niet eerlijk isquote:Op dinsdag 2 maart 2010 13:15 schreef mediaconsument het volgende:
Aan de andere kant kan het zo zijn dat omwille van eerlijkheid de gave niet gebruikt word om geld te verdienen of andere zaken te forceren. Het leven draait om meer dan dat lijkt mij.
Doet ze niet gewoon lucide dromen?quote:Op dinsdag 2 maart 2010 16:50 schreef Pulzzar het volgende:
[..]
Als mensen zo'n gave hebben, zouden daar vast een paar tussen zitten die het allereerst voor hun eigen voordeel gebruiken. Als je bijvoorbeeld kan voorspellen hoe aandelen dalen of stijgen, kan je makkelijk rijk worden. En dat zou de omgeving ook op gaan vallen.
Maar ik denk dat het voornamelijk mensen zijn die denken: "Ik ben bijzonder, want ik hoor en zie allemaal dingen die anderen niet zien, dus ik ben paranormaal begaafd." Daarmee hopen ze aandacht te trekken en die krijgen ze ook, omdat er genoeg mensen zijn die ze geloven. Maar wanneer ze hun gaven gaan toepassen, gebruiken ze trucjes zoals cold reading. Goochelaars en illusionisten zijn daarin veel beter ontwikkeld, alleen komen zij ervoor uit dat het geen toverij of paranormaliteiten zijn.
RvdB lijkt me een goed voorbeeld van zo'n persoonlijkheid. Uri Geller ook. Maar ik dacht eigenlijk meer aan Sten Oomen, vooral omdat het gevoel dat je uit je lichaam treedt echt iets is wat bij deze persoonlijkheidsbeschrijving hoort.
Valt me trouwens wel op dat ze zichzelf niet meer bijzonder noemt dan een ander, want zij denkt dat iedereen uit zijn lichaam kan treden. En misschien heeft ze wel gelijk dat iedereen zoiets kan ervaren, maar dan heeft het meer met zelfhypnose te maken.
Ik denk eerder dat het natte dromen zijn.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 17:04 schreef VaderVanJezus het volgende:
[..]
Doet ze niet gewoon lucide dromen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |