met een externe hd kan het welquote:Op donderdag 25 februari 2010 21:12 schreef Kluupkluup het volgende:
Kan dat opnieuw installen van OSX vanaf een USB-stick?
Ik heb namelijk wel zo'n Superdrive en de DVD's, maar de Superdrive bleek na 2 jaar stof happen het niet meer te doen.
Die heb ik.. Dat is echter mijn externe HD waar ook al mijn documenten e.d. als backup opstaan.. De externe HD hoeft niet helemaal leeg te zijn toch (m.u.v. mac osx install)?quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:20 schreef Swindler het volgende:
[..]
met een externe hd kan het wel
nee dat hoeft nietquote:Op donderdag 25 februari 2010 21:23 schreef Kluupkluup het volgende:
[..]
Die heb ik.. Dat is echter mijn externe HD waar ook al mijn documenten e.d. als backup opstaan.. De externe HD hoeft niet helemaal leeg te zijn toch (m.u.v. mac osx install)?
En als ik nou, laten we zeggen, mijn installatie DVD's niet gebruik en via een andere manier aan een .DMG ben gekomen..quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:27 schreef Swindler het volgende:
[..]
nee dat hoeft nietvoor het stappenplan hieronder heb je wel een 2de mac nodig.
* Je moet eerst van je snow leopard installatie cd een DMG bestand maken
(klik op de dvd, dan archief dan nieuw, SchijfKopie van apparaat...)
* Mount het. DMG-bestand
* Maakt met behulp van Schijfhulpprogramma, verdeel je je externe harde schijf in een partie van 10GB
(klik op je harde schijf, dan selecteer je Partioneren, ...)
* Met behulp van Schijfhulpprogramma, Selecteer het tabblad Herstellen
* Klik rechts op de "Mac OS X Install DVD" en deze te selecteren als de SOURCE
* Klik met de rechtermuisknop op uw USB / Firewire 10GB partitie en selecteer het als DESTINAION
* Controleer off "Erase Destination"
* Klik Herstellen
* Wacht tot herstel is voltooid
* Zodra het herstel is voltooid, zult u merken dat je 10GB Partitie naam wordt genoemd "Mac OS X Install DVD"
* Unmount de Disk Image
* Herstart je Mac en houd de Option-toets op de opstartschijf menu te krijgen
* Selecteer de externe HDD met label "Mac OS X Install DVD"
* Nadien zijn het de zelfde stappen als van de cd volgen.
Nee, dat kan niet. Volgens mij kan het vanaf usb drive ook niet (in ieder geval niet op mijn mac pro, op m'n air niet geprobeerd).quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:34 schreef Kluupkluup het volgende:
[..]
En als ik nou, laten we zeggen, mijn installatie DVD's niet gebruik en via een andere manier aan een .DMG ben gekomen..
En deze met een Windows pc omzet naar een .ISO en op mijn externe HD zet.. zou dat ook kunnen?
Je airport werkt gewoon vanuit het opstart menu (ALT inhouden vanaf het moment dat je de powerknop indrukt).quote:Op donderdag 25 februari 2010 22:03 schreef Kluupkluup het volgende:
Ik woon in Utrecht.. Maar wat je daarvoor zei is ook wel interessant aangezien een huisgenoot een Macbook heeft..
Alleen..
Doet mijn airport het wel?
Joh, het is een mac probleemquote:Op vrijdag 26 februari 2010 00:30 schreef SuperFruitig het volgende:
Het intelligentie-level van de non-mac users in dit topic is weer vanzelfsprekend achterlijk
Doelde op het pseudo sarcastische (sarcasme doet het altijd lastig op geschreven/getypte mediaquote:Op vrijdag 26 februari 2010 00:33 schreef Adames het volgende:
[..]
Joh, het is een mac probleem
Vind je het heel gek dat de non-maccers er minder vanaf weten?
Overigens welke posts bedoel je. De helft is namelijk sarcastisch, de andere helft wel nuttig.
Misschien met een hamer, maar anders echt no waii.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 07:23 schreef dennisreijbroek het volgende:
kunnen normale laptop disks in,
maakt apple z'n eigen disks dan?quote:Op vrijdag 26 februari 2010 08:03 schreef nietzman het volgende:
[..]
Misschien met een hamer, maar anders echt no waii.
Garantie claimen dus. Ondanks dat apple zegt dat je maar 1 jaar garantie hebt, heb je gewoon langere garantie. 1 jaar garantie op zo'n duur apparaat is gewoonweg belachelijk.quote:Op donderdag 25 februari 2010 21:01 schreef Kluupkluup het volgende:
Ik heb een (groot) probleem met mijn Macbook Air van bijna 2 jaar oud.
Nee, maar d'r zit wel 'maar' een pietluttig 1.5" schijfje in, geen standaard 2.5".quote:Op vrijdag 26 februari 2010 08:33 schreef ktnxbye het volgende:
maakt apple z'n eigen disks dan?
Je kan het proberen met een externe dvd speler. Maar je HDD is echt kapot, dus denk niet dat het veel oplost.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 13:06 schreef Kluupkluup het volgende:
Het is wel de moeite waard om alsnog een clean install te proberen natuurlijk.. Er staat overigens een legale versie van Leopard op..
Hoeft niet per se, een panic kan alles zijn, van een driverprobleem tot harddisk corruptie tot een OS X bug tot geheugen- en CPU-fouten...quote:Op maandag 1 maart 2010 22:07 schreef Kluupkluup het volgende:
In de retailstore can Apple zeiden ze dat een 'kernel panic' 'iets' met het geheugen was.
MBA nu meegegeven voor reparatie. Ik durf het toch niet zelf aan..
Lekker duidelijk dan.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:23 schreef eleusis het volgende:
[..]
Hoeft niet per se, een panic kan alles zijn, van een driverprobleem tot harddisk corruptie tot een OS X bug tot geheugen- en CPU-fouten...
Ik ben benieuwd wat er uit komt.
Doe eens COMMAND+V bij het booten (inhouden). Je krijgt dan een zwart scherm te zien met alle opstartmeldingen, wellicht dat daar ook een foutmelding bij staat.quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:17 schreef HerbAlex het volgende:
Ik heb hetzelfde probleem.
Echter mijn mac air komt niet verder dan het grijze scherm met het appeltje en draaiend wiel.
EHBO gedraaid van opstart cd-rom gaf aan dat er geen problemen waren en dat alles werkte.
OS opnieuw installeren lukt niet. Bij de laatste stap waar je op herstart klikt gebeurt er niets.
het zijn de ergste fanboysquote:Op woensdag 19 mei 2010 18:57 schreef retorbrapi het volgende:
Als vliegen op een hoop stront, die anti-maccers
Weet je wat jij zou moeten doen?quote:Op dinsdag 18 mei 2010 15:17 schreef HerbAlex het volgende:
Ik heb hetzelfde probleem.
Echter mijn mac air komt niet verder dan het grijze scherm met het appeltje en draaiend wiel.
EHBO gedraaid van opstart cd-rom gaf aan dat er geen problemen waren en dat alles werkte.
OS opnieuw installeren lukt niet. Bij de laatste stap waar je op herstart klikt gebeurt er niets.
Leuk en aardig, maar die schijven uit een macbook air zijn dus vrijwel nergens los te krijgenquote:Op woensdag 19 mei 2010 17:47 schreef Athlon64x het volgende:
Nooit maar dan ook nooit een schijf bij Apple zelf halen die vragen er 3x zoveel voor :S
Normaal gesproken had je datzelfde schijfje ook gewoon voor je Macbook kunnen gebruiken, alleen dit is een MBA, waar zoveel mogelijk word gesneden in de dikte. Daarom dus niet een normale HDD.quote:Op dinsdag 8 juni 2010 00:31 schreef B3nn0 het volgende:
Als je een normale (windows/linux whatever) computer gekocht, had je nu gewoon naar ELKE computer zaak kunnen gaan om een schijfje te kopen. Als het werkt zal het uiteraard allemaal prima draaien voor de rest, maar dit is wel 1 van de minpunten vind ik.
quote:bij welk bedrijf heb je dat laten doen dan.Op donderdag 21 oktober 2010 15:09 schreef Kluupkluup het volgende:
Dat is nog een heel verhaal.
Ik heb hem ter reparatie aangeboden. Het was duidelijk dat er een nieuwe HD in moest. Dat werd een 'gewone' 1.8" 80GB en kostte met inbouwen ¤250,-. Heel veel geld, maar er was geen alternatief. Ik had wel gevraagd of ik de kapotte HD terug mocht hebben, zodat ik zeker wist dat mijn persoonlijke documenten niet gebruikt zouden worden.
Na 2 weken was mijn MBA klaar, maar helaas.. Het was blijkbaar niet overgekomen dat ik mijn oude HD terug wilde. Daarom ging ik meteen twijfelen of er dan wel een nieuwe in zat. Maargoed, ik blij, de MBA deed het weer.
Tot 2 dagen erna. Zelfde probleem. Ik was ervan overtuigd dat ze dus alleen een cleaninstall hadden gedaan (voor ¤250!!).
Ze erkenden inderdaad dat er 'iets' misgegaan was en ik was mijn MBA weer 2 weken kwijt.
ik heb de rekening volledig betaald en een week later een goede deal gemaakt door mijn (toen) 2 jaar oude MacBook Air te ruilen voor een paar maanden oude Mac Book Pro Unibody met 300 euro bijbetaling van mijn kant.
Met andere woorden:
Van een kapotte 2 jaar oude MBA naar een paar maanden oude Unibody MBP (snelste model) en ¤550,- lichter.
quote:Op zondag 24 oktober 2010 15:16 schreef dennisreijbroek het volgende:
[..]
bij welk bedrijf heb je dat laten doen dan.
dit is echt slechte service vind ik.
quote:Meestal kan je aan de foutmeldingen voorafgaand aan de panic wel zien wat er stuk is, zoals hier dus het opslagsysteem. Ik heb in de eerste maanden dat ik m'n (mid-2007) Macbook had regelmatig een panic door de Airport driver, dat werd later gelukkig gefixed.Op dinsdag 18 mei 2010 15:31 schreef Antony1989 het volgende:
[..]
Lekker duidelijk dan.
'Ja mijn Macbook Air heeft een kernel panic gehad net..'
'Ooh, en weet je dan wat er stuk is?'
'Nee, kan alles zijn.....'
quote:Want een ander OS gaat natuurlijk niet op z'n muil als de systeemschijf met vakantie gaat.Op woensdag 19 mei 2010 20:18 schreef Haque het volgende:
Misschien moet je eens overstappen op een echt goed OS ts.
quote:toch vreemd. met amac in eindhoven heb ik nooit problemen eigelijk.Op maandag 25 oktober 2010 16:17 schreef Kluupkluup het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
A Mac aan de Mariaplaats in Utrecht..
quote:Het is mensenwerk he..Op woensdag 27 oktober 2010 17:04 schreef dennisreijbroek het volgende:
[..]
toch vreemd. met amac in eindhoven heb ik nooit problemen eigelijk.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |