Heb tijdens dezelfde dag dat ik de bijlzalmen heb gekocht levende witte muggen larven gevoerdquote:Op donderdag 4 maart 2010 02:12 schreef Stali het volgende:
[..]
Erg leuk om te zien. Die platy die ik heb reageerde precies zo.
[..]
De basis voor witte stip zit altijd in je bak. Witte stip zelf niet. Zo heb ik het iig begrepen, corrigeer maar als ik het mis heb.
Kijk uit met levend voer. Het is hartstikke leuk om je vissen eerst verdwaasd te zien kijken en dan het natuurlijke jacht instinct te zien ontwaken.
Maar als het niet nodig is zou ik het op grond van mijn eigen ervaring met langdurig de volledige overstap naar levend voer toch afraden.
Goudvissen eten sowieso wel alles wat in hun bek past dus als het niet nodig is, doe maar liever niet.
Naar aanleiding van Versteegs verhaal over de troep (die begreep ik nl. niet) in zijn aquarium en mijn eigen ervaring met rare poppen in mijn bak ben ik er eens op gaan zoeken en witte stip komt niet alleen door stress bij te ver doorgefokte visjes maar ook door levend voer dat men zomaar met het bijgeleverde water en al in de bak mikt.
Vissen schijnen zo ook bedorven larven e.d. binnen te krijgen en met name bij witte muggenlarven veroorzaken ze witte stip. Hou me ten goede, heb deze wijsheid ook maar van veel lezen op internet en toevallig, op de witte stip na, stroken de klachten allemaal wel met mijn eigen ervaring en ben ik echt niet meer blij levend voer te geven alleen omdat 1 maan het gewoon verrekt om te eten.
En Versteeg, je hebt een aardige kans dat het meegekomen is met die "troep" waar je over sprak.
quote:Op woensdag 3 maart 2010 16:39 schreef JortK het volgende:
Is er hier iemand (regio Den Haag) die wat vuurgarnalen kan missen?
quote:Op woensdag 3 maart 2010 20:41 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Hoeveel heb je er nodig? Ik heb er nog wel wat, ook jonkies van 2/3 weken oud
Ik vermoed eerder door je cichliden, want discussen laten de garnalen met rust..quote:Op donderdag 4 maart 2010 23:10 schreef versteegrob het volgende:
Positief nieuws, ga morgen weer op zoek naar wat garnalen, nu wat groter aangezien ik laatst al 15 garnalen heb verloren aan mijn discussen/dwerg cichlidenDe witte stip is bijna weg
of je wacht even 2 weken om te zien hoe alles gaat.......quote:Op donderdag 4 maart 2010 23:10 schreef versteegrob het volgende:
Positief nieuws, ga morgen weer op zoek naar wat garnalen, nu wat groter aangezien ik laatst al 15 garnalen heb verloren aan mijn discussen/dwerg cichlidenDe witte stip is bijna weg
discussen eten ook garnalen (zijn immers ook cichlidenquote:Op vrijdag 5 maart 2010 07:33 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
[..]
Ik vermoed eerder door je cichliden, want discussen laten de garnalen met rust..
Ramirezi's vinden garnalen heerlijk
Ah ok, dat wist ik niet. Ik lees vaak een combo van garnalen en discussen namelijk..quote:Op vrijdag 5 maart 2010 07:44 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
discussen eten ook garnalen (zijn immers ook cichliden)
wat lees ik hier btw veel over het steeds weer inruilen van vissen? ik ben misschien ouderwets hierin, maar als ik een vis koop dan is dat goed doordacht en verlaat de vis alleen mijn huis als hij dood gegaan is...
Ik heb gister in me 60 liter bak 45 liter van me 180 liter bak gedaan, dus indraaien is niet echt nodigquote:Op vrijdag 5 maart 2010 10:19 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Das waar
Als je nog geen vuurgarnalen hebt, en je wilt toch een garnalen bak, dan kun je ook bijvoorbeeld een mooie glazen bak of grote quarantine bak kopen, en die eerst fatsoenlijk laten indraaien.
Dan kun je daarna daar garnalen in doen als die bak goed is
In mijn ogen is dat normaal en ben echt gehecht aan de vissen die ik heb.quote:Op vrijdag 5 maart 2010 07:44 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
discussen eten ook garnalen (zijn immers ook cichliden)
wat lees ik hier btw veel over het steeds weer inruilen van vissen? ik ben misschien ouderwets hierin, maar als ik een vis koop dan is dat goed doordacht en verlaat de vis alleen mijn huis als hij dood gegaan is...
Weet je wat ik me eigenlijk afvraag, je kunt vissen altijd terugbrengen he.quote:
toch wel hoor, van die bacteriën die afvalstoffen afbreken zitten er maar heel weinig los in het water, ze zitten in je filter, in je bodem, op je planten, etc. het beste gebruik je wat filtermateriaal van je ingedraaide filter voor de nieuwe. dan hoef je niks in te draaien.quote:Op vrijdag 5 maart 2010 10:43 schreef JortK het volgende:
[..]
Ik heb gister in me 60 liter bak 45 liter van me 180 liter bak gedaan, dus indraaien is niet echt nodig
Wat denk je wat ik gedaan hebquote:Op vrijdag 5 maart 2010 15:52 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
toch wel hoor, van die bacteriën die afvalstoffen afbreken zitten er maar heel weinig los in het water, ze zitten in je filter, in je bodem, op je planten, etc. het beste gebruik je wat filtermateriaal van je ingedraaide filter voor de nieuwe. dan hoef je niks in te draaien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |