Nee. Als er maar niet meer dan 100% in aftrek wordt gebracht.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 13:47 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Dus ook als is vastgelegd dat de hypotheek voor mijn rekening komt (en dus ook de hypotheekrenteaftrek).
Zal het probleem worden als ik kies voor 100% eigenaar voor heel 2009 en zij 0 %? Of gaan ze daar een partij moeilijk over doen.
Das dan weer netjes, 2 keer 100 % voor een heel jaar (hypotheekrente en volle eigendom) wordt het dan uiteraard. Dank je.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 14:07 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Nee. Als er maar niet meer dan 100% in aftrek wordt gebracht.
Maar dan moet je wel consequent zijn en ook de woning als 100% eigendom opgeven.
ja je kan nog verbeteren. Alles dat voor 1 april binnen is wordt gewoon verwerkt. Soms wel in verkeerde volgorde.. Dus dat zou je dan na moeten kijken...quote:Op dinsdag 2 maart 2010 18:13 schreef Schuifpui het volgende:
Kak, heb een foutje gemaakt bij het invullen en het is al verstuurd, vorige week. Kan ik dit nog verbeteren? Ik heb nog een jaaroverzicht gehad en die staat er nu niet bij. Ik was het vergeten. Vorig jaar heb ik twee baantjes gehad, bij het eerste baantje heb ik meer uren gewerkt dan in het contract staat. De extra uren zijn via een uitzendbureau uitbetaald, daarom heb ik nu nog een extra jaaropgave gehad. Doordat ik maar twee baantjes heb gehad, had ik er niet aan gedacht dat ik drie jaaropgaven zou hebben. Jaaropgave is ook vandaag pas binnen, beetje laat eigenlijk.
Edit: Als aanvulling: Als ik deze meeneem, zou ik 14 euro minder terugkrijgen. Is het erg als ik het laat gaan? Het is geen bewuste actie geweest, ga niet voor 14 euro belastingontduiken.![]()
Resultaat overige werkzaamheden, zou ik zeggen. Als er geen loonheffing is ingehouden vul je daar gewoon "0" in.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:19 schreef rickvnl het volgende:
Weet iemand hoe het zit met het opgeven van Kendle als inkomstenbron?
Ik heb wel een jaaropgave van Kendle gekregen maar daarop staan alleen maar de totaalbedragen van de studies die ik in 2009 heb gevolgd. Dus geen informatie zoals ingehouden loonbelasting, arbeidskorting, etc.
Hoe moet ik dit nu invullen in het aangifteprogramma?
Ter info: Kendle = geneesmiddelenonderzoek
Wat versta jij onder "riskant"?quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:42 schreef Quito1 het volgende:
Hallo allen,
Ik heb op een rekening nog wat spaargeld staan wat ik vorig jaar verzwegen bij de aangifte en het jaar daarvoor ook bij het aanvragen van afvalstoffenheffing in mijn voormalig studentenhuis (slecht, ik weet het).
Maar nu mijn vraag:
Is het riskant om dit te verbergen?
Wat is 150 euro? Het totale saldo van je bezittingen/schulden? Het bedrag waarmee je boven het heffingsvrij vermogen uitkomt? De rendementsgrondslag?quote:(box 3 ongeveer 150e)
150e kom ik uit als ik mijn bedrag maal 1,2% doe...quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:46 schreef DonJames het volgende:
Wat is 150 euro? Het totale saldo van je bezittingen/schulden? Het bedrag waarmee je boven het heffingsvrij vermogen uitkomt? De rendementsgrondslag?
wat?quote:
Thanks, gewoon toevoegen in het programma en weer versturen dus?quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:12 schreef Nizno het volgende:
[..]
ja je kan nog verbeteren. Alles dat voor 1 april binnen is wordt gewoon verwerkt. Soms wel in verkeerde volgorde.. Dus dat zou je dan na moeten kijken...
Ik zou het wel wijzigen als ik jou was... aangezien de BD ook jouw jaaropgaves binnen krijg dus die 14 euro toch wel ontdekt wordt.
-edit-quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:55 schreef Quito1 het volgende:
[..]
150e kom ik uit als ik mijn bedrag maal 1,2% doe...
yepquote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:56 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Thanks, gewoon toevoegen in het programma en weer versturen dus?
je moet natuurlijk wel het programma laten rekenen... Niet zelf doen.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:55 schreef Quito1 het volgende:
[..]
150e kom ik uit als ik mijn bedrag maal 1,2% doe...
Dat snap ik ook wel, maar mijn vraag was uiteindelijk:quote:Op dinsdag 2 maart 2010 20:21 schreef Nizno het volgende:
je moet natuurlijk wel het programma laten rekenen... Niet zelf doen.
Dat is heel goed mogelijk, ja. Banksaldi e.d. zijn bekend bij de fiscus, dus als je ze niet opgeeft kan een inspecteur vragen waarom je dat niet doet.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 20:28 schreef Quito1 het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, maar mijn vraag was uiteindelijk:
Wordt het gecontroleerd of je spaargeld hebt als jongere aangezien het gaat om peanuts?
Je hebt in box 3 een vrijstelling van 20.600 of zo per persoon. Daar zit je niet boven gok ik zo.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 20:28 schreef Quito1 het volgende:
[..]
Dat snap ik ook wel, maar mijn vraag was uiteindelijk:
Wordt het gecontroleerd of je spaargeld hebt als jongere aangezien het gaat om peanuts?
Yes sir. Je kunt zo vaak "corrigeren" als je wilt, totdat je een definitieve aanslag hebt gehad.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 19:56 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Thanks, gewoon toevoegen in het programma en weer versturen dus?
Die mag je even uitleggenquote:Op dinsdag 2 maart 2010 09:26 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Voor de bepaling van de eigenwoningreserve.
Het deel uit de 'spaarpot' moet je ook in mindering brengen op de 'eigenwoningschuld van de verkochte woning'.
Er is helemaal geen drempelquote:Op woensdag 3 maart 2010 00:06 schreef Kaza het volgende:
Buurvrouw kwam hier net vragen om hulp, ze was met de belastingaangifte bezig.
Ze heeft een klein baantje waarmee ze 6500 euro verdiend heeft. Hiermee zit ze net boven het drempelbedrag voor loonheffing, en heeft maar iets van 57 euro betaald. Tot zo ver snapte ik het nog. Normaal zou dit voldoende moeten zijn lijkt me, want je betaalt alleen belasting over het bedrag wat boven de drempel uitkomt.
Maar ze is getrouwd, en buurman verdient iets van 35000. Moet ze nu ineens wel een hoop belasting over haar baantje gaan betalen omdat haar man zijn inkomen bij dat van haar geteld gaat worden? Of geldt de drempel per persoon?
Huurkosten zijn geen studiekosten en het extra bedrag die je krijgt is al de tegemoetkoming voor de extra kosten. Het zou van de zotte zijn om dat te kunnen aftrekken. Dan blijven we maar heen en weer gaan met geld.quote:Op woensdag 24 februari 2010 17:39 schreef v0lt026 het volgende:
Over de studiekosten:
Toch vind ik de regeling krom, als je uitwonend bent krijg je veel meer stufi, terwijl je de huurkosten niet kan aftrekken. Maar daardoor kom je wel boven het normbedrag. ( met je stufi, ervan uitgaande dat je die 4400 niet haalt)
Als je thuiswonend bent heb je inprincipe evenveel aftrekbare kosten maar minder stufi dus kan je waarschijnlijk wel een deel aftrekken.
Of zie ik iets over het hoofd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |