De bloederigheidsfactor is wel gelijk als het verboden is of heel erg bemoeilijkt wordt.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:36 schreef Reya het volgende:
Overigens gaat de vergelijking met abortus maar beperkt op.
Daarom willen ze juist dood.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:36 schreef Reya het volgende:
[..]
Bedenk wel dat het om een relatief kwetsbare groep gaat.
Dus daar gaat het om. Je vertrouwd mensen niet om in 1 keer een goed oordeel te vormen. Je wilt na de daad bevestiging dat het idd een goede beslissing is.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:38 schreef Reya het volgende:
Overigens is natuurlijk ook een verschil dat degene die de abortus ondergaat achteraf in ieder geval nog een verklaring af kan leggen.
We hebben het niet over een gedwongen euthanasieprogramma, he, alhoewel dat in het geval van babyboomers best bespreekbaar zou moeten zijn.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:45 schreef Sachertorte het volgende:
Feitelijk ben ik tegen (dit zorgt immers voor een incentive om de bejaardentehuizen nóg verder uit te kleden), maar omdat eerst de babyboomers er aan zullen moeten geloven ben ik om pragmatische redenen voor.
Nee. Die 2 zaken hebben niets met elkaar te maken (tenzij je CDA/VVD stemt)quote:Op zondag 14 februari 2010 16:45 schreef Sachertorte het volgende:
Feitelijk ben ik tegen (dit zorgt immers voor een incentive om de bejaardentehuizen nóg verder uit te kleden),
Je kan argumenteren dat mensen dood willen omdat ze slecht verzorgd worden. Dan moet je daar aan werken, maar niet eerst zelfmoord onmogelijk maken, dat zou symboolpolitiek zijn.quote:maar omdat eerst de babyboomers er aan zullen moeten geloven ben ik om pragmatische redenen voor.
Ik wil na de daad weten of de overledene inderdaad vrijwillig om het leven is gebracht, mits er sprake is van externe hulp bij de zelfdoding. Het gaat niet om de overgrote meerderheid van de gevallen waarin zelfdoding louter door het handelen van de persoon zelf plaatsvindt, en waar, zover ik weet, op het internet genoeg hulpmiddelen voor te bestellen zijn. Ik heb verder dan ook geen principiële bezwaren jegens bijvoorbeeld een pil van Drion (alhoewel er, zoals Iblis eerder al noemde, wel praktische bezwaren zijn, zoals dat een dergelijke pil ook makkelijk kan worden ingezet om een moord te maskeren).quote:Op zondag 14 februari 2010 16:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dus daar gaat het om. Je vertrouwd mensen niet om in 1 keer een goed oordeel te vormen. Je wilt na de daad bevestiging dat het idd een goede beslissing is.
Iedere keer als ik een auto koop moet ik de dealer beloven hem niet te gebruiken om mijn overgrootmoeder te vermoorden.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:02 schreef Reya het volgende:
Ik heb verder dan ook geen principiële bezwaren jegens bijvoorbeeld een pil van Drion (alhoewel er, zoals Iblis eerder al noemde, wel praktische bezwaren zijn, zoals dat een dergelijke pil ook makkelijk kan worden ingezet om een moord te maskeren).
Argumenteer eens normaal, joh, in plaats van het gebruik van een dergelijke ridicule vergelijking.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:05 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Iedere keer als ik een auto koop moet ik de dealer beloven hem niet te gebruiken om mijn overgrootmoeder te vermoorden.
Ach kom nou toch. Dit is typisch zo'n Hitleriaans plannetje, een leftover uit de Tiergartenstrasse 4. Het is overigens niet gek dat een PvdA-er als Hedy d'Ancona daar winkelt, het hele beginselprogram van de PvdA is gejat van de NSDAP, minus de jodenhaat. Maar dat was ook alleen maar om opportunistische redenen (jodenhaat lag wat gevoelig in die tijdquote:Op zondag 14 februari 2010 16:58 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee. Die 2 zaken hebben niets met elkaar te maken (tenzij je CDA/VVD stemt)
[..]
Je kan argumenteren dat mensen dood willen omdat ze slecht verzorgd worden. Dan moet je daar aan werken, maar niet eerst zelfmoord onmogelijk maken, dat zou symboolpolitiek zijn.
Als je denkt dat bejaarden dood willen vanwege "druk", slecht leefomstandigheden of ongeïnteresseerde kleinkinderen, moet je DIE problemen oplossen. Niet de escape van die zielige bejaarden verbieden, want daar worden hun omstandigheden niet beter van.
Het zijn geen ridicule vergelijkingen. De gebruiker bepaald het doel van een voorwerp. Met jouw soort redenaties kan je alles wel verbieden (of legaliseren) net zoals het jou uitkomt.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:07 schreef Reya het volgende:
[..]
Argumenteer eens normaal, joh, in plaats van het gebruik van een dergelijke ridicule vergelijking.
Hitler, de NSDAP, Napoleon en Jezus Gristus himzelf hebben niet te maken met (mijn) recht op zelfbeschikking.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:12 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Ach kom nou toch. Dit is typisch zo'n Hitleriaans plannetje, een leftover uit de Tiergartenstrasse 4. Het is overigens niet gek dat een PvdA-er als Hedy d'Ancona daar winkelt, het hele beginselprogram van de PvdA is gejat van de NSDAP, minus de jodenhaat. Maar dat was ook alleen maar om opportunistische redenen (jodenhaat lag wat gevoelig in die tijd), daar beginnen ze ras nu van terug te komen. Das Vierte Reich staat ondertussen ook al als een huis, de democratie is buiten werking gesteld middels een staatsgreep (dat gedoe met die EU-grondwet).
Kleine knip, maar abortus is natuurlijk ook voor een deel een kwetsbaar gebeuren, vrouwen kunnen in principe tot abortus gedwongen worden, door familie, vriend, of wat dan ook. Bovendien is een kind en alles wat daarbij komt soms problematisch.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:36 schreef Reya het volgende:
Overigens gaat de vergelijking met abortus maar beperkt op. Abortus wordt weliswaar niet actief ontmoedigd, maar er wordt wel veel gehamerd op minder omslachtige alternatieven (voorbehoedsmiddelen, morning-afterpil); dat is al een indirect preventiebeleid. Daarnaast is abortus nog steeds een handeling die niet zomaar kan worden uitgevoerd; deze mag enkel door een medicus worden uitgevoerd, wanneer deze vastgesteld heeft dat er een noodsituatie is (waar dan wel weer altijd sprake van is als de zwangere vrouw blijk heeft gegeven van een duidelijke en consistente wens tot abortus), binnen de eerste twee trimesters van de zwangerschap, en met inachtneming van een zekere bedenktijd. Dat zijn eenzelfde soort veiligheidsgaranties als ik bij euthanasie zou willen zien, en sowieso maakt de medicinalisering van abortus al dat het geen 'normaal' gebeuren is.
En daar zit veel geld. En daar zit m ook de weerstand.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:33 schreef Iblis het volgende:
Ook die levensmoeheid is in die zin al gemedicaliseerd als je het mij vraagt.
Je komt telkens weer aan met de stroman dat ik tegen het helder en welbewust kiezen van de dood ben, terwijl ik meermaals duidelijk heb aangegeven dat mijn bedenkingen nu juist liggen bij de mensen die niet-helder en onbewust een zelfmoordpil zouden kunnen innemen.quote:Op zondag 14 februari 2010 16:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Mensen die wilsonbekwaam zijn moet je opsluiten. Dat is geen argument tegen de pil van Drion. Jij kan gewoon niet accepteren dat mensen helder en welbewust voor de dood kiezen. Dat kan jij niet accepteren omdat daarmee je eigen bestaan op losse schroeven komt te staan. Je ben gewoon een bange egoist.
[..]
Ok, ik accepteer de rechtstaat niet omdat het gebaseerd is op belangen, niet op het zo goed en efficient besturen van een samenleving. Dit is daar alleen maar een voorbeeld van.
[..]
Ik accepteer de lasten ook. Ik accepteer dat mensen andere dingen willen en andere beslissingen willen nemen dan ik. Ik geef anderen net zo veel vrijheid als mezelf.
De enige die hier egoïstisch is ben jij.
Het gaat hier helemaal niet om zelfbeschikking, was dat maar zo. PvdA en zelfbeschikking, hoe krijg je het in een zinquote:Op zondag 14 februari 2010 17:17 schreef ethiraseth het volgende:
Mensen zelfbeschikking over hun eigen dood willen geven is een naziplan. Je hoort het hier van Sachertorte, en die is rechts en liegt dus nooit volgens hemzelf, dus het moet wel zo zijn.
Wie gooit er nu met stromannen? Ik heb al gezegd dat dat geen argument is om andere zaken te verbieden, dus ook de pil van Drion niet.quote:Op zondag 14 februari 2010 17:55 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Je komt telkens weer aan met de stroman dat ik tegen het helder en welbewust kiezen van de dood ben, terwijl ik meermaals duidelijk heb aangegeven dat mijn bedenkingen nu juist liggen bij de mensen die niet-helder en onbewust een zelfmoordpil zouden kunnen innemen.
Nee. Jij wilt je gemoedsrust verzekeren ten koste van iemand anders' vrijheid.quote:Jij wilt koste wat kost je eigen vrijheid gewaarborgd zien en wat voor consequenties dat voor anderen heeft zal je worst wezen. Dát is egoïsme.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |