Dat zie je niet terug in het grafiekje dat ik hierboven postte. Juist bij autochtonen zijn de cijfers voor emigratie en remigratie erg stabiel. En dat terwijl de emigratie minstens acht jaar lang (1996-2004, maar waarom zou het nu ineens anders zijn?) pakweg dubbel zo hoog als de remigratie is. Ook zie je dat de emigratie in 1998 licht begon te stijgen, terwijl de remigratie in 2004 nog steeds licht aan het dalen was.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:20 schreef Monolith het volgende:
[..]
En als je nou even nadenkt, dan klopt dat gewoon met wat ik stel. Als namelijk de tijdelijke migratie stijgt (zeg migratie voor een jaar of 3-5), dan zal de remigratie achterlopen op die stijging. De mensen die nu na tijdelijke migratie weer remigreren zijn de mensen die 3-5 jaar geleden vertrokken zijn.
Ah ik zie dat ik naar de verkeerde lijntjes keek.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:38 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat zie je niet terug in het grafiekje dat ik hierboven postte. Juist bij autochtonen zijn de cijfers voor emigratie en remigratie erg stabiel. En dat terwijl de emigratie minstens acht jaar lang (1996-2004, maar waarom zou het nu ineens anders zijn?) pakweg dubbel zo hoog als de remigratie is. Ook zie je dat de emigratie in 1998 licht begon te stijgen, terwijl de remigratie in 2004 nog steeds licht aan het dalen was.
Daaruit kun je maar één conclusie trekken: ieder jaar emigreren zo'n 40.000 autochtone Nederlanders, waarvan ongeveer 20.000 ooit weer terugkomen, maar de overige 20.000 emigreren daadwerkelijk voorgoed, en sinds 1998 stijgt het aantal autochtonen dat voorgoed emigreert.
Achterlopen is 1 ding, maar je hebt het hier over een periode van 15 jaar. Zoals ik al zei, check CBS.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:20 schreef Monolith het volgende:
[..]
En als je nou even nadenkt, dan klopt dat gewoon met wat ik stel. Als namelijk de tijdelijke migratie stijgt (zeg migratie voor een jaar of 3-5), dan zal de remigratie achterlopen op die stijging. De mensen die nu na tijdelijke migratie weer remigreren zijn de mensen die 3-5 jaar geleden vertrokken zijn.
En die 15 jaar is inderdaad ook meer dan genoeg. De meeste mensen die überhaupt ooit remigreren, doen dat binnen een jaar of 5.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:45 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Achterlopen is 1 ding, maar je hebt het hier over een periode van 15 jaar. Zoals ik al zei, check CBS.
Zie m'n vorige post, ik keek naar de verkeerde lijntjes in de grafiek.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:45 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Achterlopen is 1 ding, maar je hebt het hier over een periode van 15 jaar. Zoals ik al zei, check CBS.
quote:Wie emigreert en waar gaat men heen?
Een analyse van de officiële CBS emigratiecijfers van autochtonen over de periode 1999-2006 laat zien dat mannen een ruim twee keer zo grote kans hebben om te emigreren. Het zijn vooral jongeren beneden de dertig jaar en alleenstaanden die de emigratiestap wagen. Daarnaast moet ook de rol van het inkomen niet uitgevlakt worden: Nederlanders in de bovenste inkomensklassen zijn relatief vaker geëmigreerd dan de middeninkomensklassen.
De Nederlandse emigrant is hoofdzakelijk georiënteerd op Europa: 69 procent van emigranten kiest een Europese bestemming. Het zal niemand verbazen dat België en Duitsland de meest populaire bestemmingen zijn. Volgens onderzoek van het CBS gaat het daarbij echter in veel gevallen om grensmigratie, waarbij mensen weliswaar over de grens wonen, maar in veel gevallen hun werkzame of sociale leven in Nederland voortzetten. Redenen om over de grens te gaan wonen zijn onder meer een gunstiger belastingklimaat en lagere huizenprijzen (Harmsen, 2005). Hoewel deze Nederlanders officieel als emigranten te boek staan onderscheiden zij zich nauwelijks van binnenlandse migranten die van de ene naar de andere provincie verhuizen. Als België en Duitsland worden weggelaten is Europa nog steeds goed voor 31 procent van de emigratie. Buiten Europa vormen de traditionele emigratielanden als de VS en Australië nog altijd een aantrekkelijke bestemming voor 15 procent van de emigranten. In tabel 1 zijn voor de twintig meest populaire bestemmingslanden van autochtone Nederlanders enkele demografische karakteristieken weergegeven.
quote:De resultaten van de uitgevoerde analyses tonen aan dat zowel het private als het publieke domein relevant zijn om de motieven van de emigranten beter te kunnen begrijpen. Naast leeftijd en geslacht zijn sociale netwerken en de persoonlijkheid van de emigrant van belang. Een sociaal netwerk in het bestemmingsland kan een belangrijke bron van informatie zijn en de emigrant daadwerkelijk helpen. Nadere analyse leert overigens dat toch nog 42 procent van de mensen met emigratieplannen geen enkel persoonlijke relatie heeft in het gewenste land van bestemming. Ook persoonlijkheidskenmerken zijn belangrijk om emigratie te kunnen verklaren. Mensen met avonturiersbloed en doorzettingsvermogen hebben in hogere mate emigratie-intenties dan mensen die deze karaktertrekken ontberen.
In het publieke domein geldt dat hoe negatiever het oordeel over de staat van Nederland, des te groter de kans op emigratie (figuur 2). Op bijna alle fronten zijn de emigranten negatiever over Nederland dan de thuisblijvers. De enige uitzondering vormt het inkomen dat men in Nederland verdient. De grootste verschillen tussen thuisblijvers en emigranten tekenen zich af op het terrein van de kwaliteit van de publieke ruimte: bevolkingsdichtheid en de beschikbaarheid van natuur en ruimte.
Het is natuurlijk de vraag of en in welke mate deze aspecten werkelijk en het bestemmingsland worden aangetroffen. Hoe het oordeel uiteindelijk is over de leefsituatie in het bestemmingsland is niet bekend omdat de emigranten alleen vóór hun emigratie zijn ondervraagd. Wel blijkt uit het onderzoek dat een substantieel deel van de emigranten verwachtte dat ze er financieel op achteruit zouden gaan. Eén op de drie verwachtte minder pensioenvoorzieningen en een lagere kwaliteit van de sociale zekerheid in het bestemmingsland. Ook over de eigen inkomenssituatie was lang niet iedereen optimistisch. Slechts 17 procent verwachtte een hoger en 29 procent een lager inkomen. Ten slotte verwachten emigranten dat het in het bestemmingsland een stuk beter zal zijn wat betreft milieuvervuiling, criminaliteit, de mentaliteit van inwoners en multiculturele spanningen.
Ja dat zijn de ergste ! Die hebben ook altijd over nederlandse cultuur en nderlandse waarden en normen. Die emigreren dus naar een land zonder cultuur en zonder waarden en normen ... om vanuit daar nog even te trappen naar het land waar ze geboren en getogen zijn en alle kansen hebben gekregen om zich te ontplooien e.d. .quote:Op woensdag 10 februari 2010 15:16 schreef DrDentz het volgende:
Eerst emigreren en dan met een Amerikaanse vlag in hun avatar op Fok Nederland afzeiken zeker.
Ah, vandaar die files vandaag, iedereen vertrekt!quote:Op woensdag 10 februari 2010 19:15 schreef ASroma het volgende:
echt iedereen vetrekt he, echt iedereen gewoon.
En de overige 19700 danquote:Op woensdag 10 februari 2010 20:05 schreef LXIV het volgende:
Ik denk wel dat iedere mega-file minstens één Nederlander tot vertrek aanzet. Die had die plannen al, had die dag al slechte zin, wilde snel naar huis (50km verderop) en stond na anderhalf uur nóg in de file. Die zei toen"Dit is de druppel, nu vertrek ik"
Ik vraag me eigenlijk af hoe die grafiek eruitziet als je corrigeert voor emigranten die laten we zeggen max 50 km van de Nederlandse grens gaan wonen. Juist dat zie ik meer en meer in zwang komen. Tubantia heeft tegenwoordig bezorgers in Nordhorn, Gronau en Bad Bentheim.quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:55 schreef Igen het volgende:
Hier een grafiekje:
[ afbeelding ]
De lijntjes "Nederland" gaan over mensen met geboorteland Nederland
Al sinds jaar en dag emigreren dus netto zo'n 20.000 Nederlanders meer dan dat er remigreren terug naar NL, en die schaar gaat alleen maar verder uit elkaar.
Het verhaaltje dat de grote meerderheid van de emigranten "met hangende pootjes" terugkomt of alleen tijdelijk naar het buitenland gaat is dus gewoon niet waar.
Zie m'n eerdere post:quote:Op woensdag 10 februari 2010 20:37 schreef freako het volgende:
[..]
Ik vraag me eigenlijk af hoe die grafiek eruitziet als je corrigeert voor emigranten die laten we zeggen max 50 km van de Nederlandse grens gaan wonen. Juist dat zie ik meer en meer in zwang komen. Tubantia heeft tegenwoordig bezorgers in Nordhorn, Gronau en Bad Bentheim.
Oftewel 38% van de emigranten gaat naar Duitsland of België. De vraag is hoeveel daarvan als grensmigrant gekwalificeerd kunnen worden.quote:De Nederlandse emigrant is hoofdzakelijk georiënteerd op Europa: 69 procent van emigranten kiest een Europese bestemming. Het zal niemand verbazen dat België en Duitsland de meest populaire bestemmingen zijn. Volgens onderzoek van het CBS gaat het daarbij echter in veel gevallen om grensmigratie, waarbij mensen weliswaar over de grens wonen, maar in veel gevallen hun werkzame of sociale leven in Nederland voortzetten. Redenen om over de grens te gaan wonen zijn onder meer een gunstiger belastingklimaat en lagere huizenprijzen (Harmsen, 2005). Hoewel deze Nederlanders officieel als emigranten te boek staan onderscheiden zij zich nauwelijks van binnenlandse migranten die van de ene naar de andere provincie verhuizen. Als België en Duitsland worden weggelaten is Europa nog steeds goed voor 31 procent van de emigratie.
Wat ik me afvraag is of dat groeiende is, en in hoeverre dat de stijging in de grafiek verklaart die Igen postte.quote:Op woensdag 10 februari 2010 20:42 schreef Monolith het volgende:
Oftewel 38% van de emigranten gaat naar Duitsland of België. De vraag is hoeveel daarvan als grensmigrant gekwalificeerd kunnen worden.
Ik ken ook twee mensen die met een hoop tamtam vertrokken en twee jaar later weer terugkwamen omdat het niet was wat ze ervan verwacht hadden. Tja, het gras bij de buren is altijd groener.quote:Op woensdag 10 februari 2010 20:54 schreef Monolith het volgende:
Wat betreft remigratie, staan in dit onderzoek een aantal cijfers. Gemiddeld keert zo'n 20.5% terug binnen 2 jaar. Pakweg een derde van de mensen die naar de Antillen of naar Australië gaan komen binnen 2 jaar weer terug.Voor Canada is dat slechts 11%.
ik ook, maar 's a vonds rijd ik weer terug. (werk in Antwerpen..ben ik nu een semi-emigrant?? een 0.5 in BendK's "waardevolle" getallen???)quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:08 schreef ASroma het volgende:
[..]
naar het buitenland. Iedereen vertrekt, echt iedereen. Gewoon iedereen vetrekt.
Grappig filmpje: http://www.mickysays.com/(...)utch-negativity.htmlquote:Op woensdag 10 februari 2010 18:24 schreef omapietje het volgende:
[..]
Ja dat zijn de ergste ! Die hebben ook altijd over nederlandse cultuur en nderlandse waarden en normen. Die emigreren dus naar een land zonder cultuur en zonder waarden en normen ... om vanuit daar nog even te trappen naar het land waar ze geboren en getogen zijn en alle kansen hebben gekregen om zich te ontplooien e.d. .
Nee het gras is altijd groener bij de buren.
Misschien dat wijzigingen in de euthanasiewetgeving daar straks soelaas bieden.quote:Op woensdag 10 februari 2010 21:26 schreef Burakius het volgende:
En alsof dat niet genoeg is, is het Neerlandse volk ook erg grijs.
iedereen gaat gewoon, iedereen pakt zijn koffers. Echt iedereen gewoon he.quote:Op woensdag 10 februari 2010 21:14 schreef attila_de_hun het volgende:
[..]
ik ook, maar 's a vonds rijd ik weer terug. (werk in Antwerpen..ben ik nu een semi-emigrant?? een 0.5 in BendK's "waardevolle" getallen???)
Proef ik hier frustratie? Kun je niet tegen de -met statistiek bewezen- waarheid?quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:20 schreef ASroma het volgende:
[..]
iedereen gaat gewoon, iedereen pakt zijn koffers. Echt iedereen gewoon he.
Echt man. Iedereen! Loop laats door Amsterdam. Geen hond te bekennen. Leeg.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:20 schreef ASroma het volgende:
[..]
iedereen gaat gewoon, iedereen pakt zijn koffers. Echt iedereen gewoon he.
Met statistiek bewezen waarheid?quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:43 schreef Igen het volgende:
[..]
Proef ik hier frustratie? Kun je niet tegen de -met statistiek bewezen- waarheid?
quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:47 schreef scanman1 het volgende:
Kan ik me voorstellen, aangezien dit land erg afglijdt naar rechts. Nu de PVV groter dreigt te worden en misschien wel de gootste, zullen steeds meer mensen het verdommen om nog langer in een asociaal land te wonen en gaan emigreren.
Straks gaat iedereen die vindt dat dit land te asociaal wordt emigreren en zitten de PVV stemmers straks echt met alleen nog maar allochtonen in dit land
Hoe kun je nu objectief beoordelen hoe asociaal het hier is in vergelijking met andere landen?quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:47 schreef scanman1 het volgende:
Kan ik me voorstellen, aangezien dit land erg afglijdt naar rechts. Nu de PVV groter dreigt te worden en misschien wel de gootste, zullen steeds meer mensen het verdommen om nog langer in een asociaal land te wonen en gaan emigreren.
Straks gaat iedereen die vindt dat dit land te asociaal wordt emigreren en zitten de PVV stemmers straks echt met alleen nog maar allochtonen in dit land
Niet lijkt me.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:52 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Hoe kun je nu objectief beoordelen hoe asociaal het hier is in vergelijking met andere landen?
Met wat? Net als mensen die constant op fok pleuren dat moslims slecht zijn en aangepakt dienen te worden, blijf ik posten dat PVV stemmers gevaarlijk zijn. Of wil je me de mond snoeren? Zeg maar hoor. Als je wilt dat ik niet telkens hetzelfde schrijf, mag je eerst beginnen met alle moslim bashers vragen logisch na te denken en niet alle moslims over '1én kam te scheren.quote:
Er zijn genoeg landen over waar de verrechtsing nog absoluut niet heeft plaatsgevonden. Je hoort ook steeds meer mensen zeggen dat ze dit land verlaten zodra Wilders aan de macht komt. Een beetje zoals de familie Frank deed in begin van de jaren 30.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:52 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Hoe kun je nu objectief beoordelen hoe asociaal het hier is in vergelijking met andere landen?
Misschien zijn het wel de moslims in dit land die daar debet aan zijn!quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:54 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Met wat? Net als mensen die constant op fok pleuren dat moslims slecht zijn en aangepakt dienen te worden, blijf ik posten dat PVV stemmers gevaarlijk zijn. Of wil je me de mond snoeren? Zeg maar hoor. Als je wilt dat ik niet telkens hetzelfde schrijf, mag je eerst beginnen met alle moslim bashers vragen logisch na te denken en niet alle moslims over '1én kam te scheren.
Maar het onderwerp is hier dat er steeds meer mensen emigreren en ik denk echt dat de verrechtsing daar debet aan is.
Volgens mij ook niet, daarom vind ik het altijd van die onzinnige uitspraken. Je ziet dat ook altijd als er weer wordt bericht over een voorstel van de regering: "dit land gaat naar de kloten, wegwezen nu het nog kan!" Wat een ongefundeerd gehuil. Je mag best ontevreden zijn natuurlijk, maar zonder vergelijkingsmateriaal kun je maar beter niet te veel beweren.quote:
Godzijdank zien heel veel mensen het wél. Maar misschien moet ik zeggen dat ze potentieel gevaarlijk zijn. Ze zorgen nu al voor flink wat onrust, maar gevaarlijk zijn ze idd nog niet. Veel emigraten willen de ellende misschien wel voor zijn en vertrekken dus nu al.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:56 schreef Henk-B het volgende:
[..]
Misschien zijn het wel de moslims in dit land die daar debet aan zijn!
PVV-stemmers gevaarlijk!![]()
Wat een gelul zeg. Ik zie de verrechtsing toch en dat is in mijn ogen het ergste wat een land kan overkomen. Ik vergelijk dat met NL van een flink aantal jaren terug. Toen was het nog een mooi land met erg veel tolerante mensen. Dat is echter al lang verleden tijd. Je moet het misschien wel zo zien dat de emigranten gewoon een zinkend schip verlaten.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:57 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Volgens mij ook niet, daarom vind ik het altijd van die onzinnige uitspraken. Je ziet dat ook altijd als er weer wordt bericht over een voorstel van de regering: "dit land gaat naar de kloten, wegwezen nu het nog kan!" Wat een ongefundeerd gehuil. Je mag best ontevreden zijn natuurlijk, maar zonder vergelijkingsmateriaal kun je maar beter niet te veel beweren.
Er zijn ook mensen die beweren te vertrekken wanneer er niet iets wordt gedaan aan die vermeende 'islamisering' van onze samenleving. Ergo: er is altijd wel een groep mensen die het niet langer trekt en er liever vandoor gaat met de staart tussen de benen dan opkomen voor je idealen. Verrechtsing is geen graadmeter voor asociaal. Asociaal en links kunnen ook prima hand in hand gaan bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:56 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Er zijn genoeg landen over waar de verrechtsing nog absoluut niet heeft plaatsgevonden. Je hoort ook steeds meer mensen zeggen dat ze dit land verlaten zodra Wilders aan de macht komt. Een beetje zoals de familie Frank deed in begin van de jaren 30.
Precies. En ik kan je verzekeren dat het voor iedereen die moslim is alles behalve een pretje is in dit land. Door alles en iedereen achterdochtig te worden bekeken. Op veel fora wordt er helemaal beestachtig over moslims geschreven. Je krijgt, ook bij gelijke kwaliteiten, veel minder snel een baan. En zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:59 schreef Burakius het volgende:
Je kunt ook moeilijk vergelijken. Wat de een zal meemaken in een land geldt niet voor de andere. Als blanke zal ik het klote hebben in Zimbabwe, voor een donker iemand kan het een stukje hemel zijn etc. etc.
En je denkt dat dit alleen voor Nederland geldt? Wat dat betreft kun je beter de planeet verlaten, want dankzij de globalisering wordt het één pot nat.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:01 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Wat een gelul zeg. Ik zie de verrechtsing toch en dat is in mijn ogen het ergste wat een land kan overkomen. Ik vergelijk dat met NL van een flink aantal jaren terug. Toen was het nog een mooi land met erg veel tolerante mensen. Dat is echter al lang verleden tijd. Je moet het misschien wel zo zien dat de emigranten gewoon een zinkend schip verlaten.
Ik hoor vooral mensen roepen dat ze aan vertrekken denken zodra Wilders echt aan de macht komt. En niet sporadisch, maar echt vaak.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:01 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Er zijn ook mensen die beweren te vertrekken wanneer er niet iets wordt gedaan aan die vermeende 'islamisering' van onze samenleving. Ergo: er is altijd wel een groep mensen die het niet langer trekt en er liever vandoor gaat met de staart tussen de benen dan opkomen voor je idealen. Verrechtsing is geen graadmeter voor asociaal. Asociaal en links kunnen ook prima hand in hand gaan bijvoorbeeld.
Je ziet het inderdaad in veel, vooral Europese landen gebeuren. Gelukkig zijn er toch nog wel landen en werelddelen waar de verrechtsing nog absoluut niet heeft toegeslagen en daar zie ik het voorlopig ook niet gebeuren.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:05 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
En je denkt dat dit alleen voor Nederland geldt? Wat dat betreft kun je beter de planeet verlaten, want dankzij de globalisering wordt het één pot nat.
Ja.quote:Op woensdag 10 februari 2010 22:49 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Met statistiek bewezen waarheid?
Met de post van jou boven deze post ben ik het ook zeker mee eens. Het is erg schrijnend dat er zo wordt gepolariseerd, waardoor goedwillende minderheden in het nauw komen te zitten. Een schertsvertoning voor een samenleving die zich beschaafd waant.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:06 schreef scanman1 het volgende:
[..]
Ik hoor vooral mensen roepen dat ze aan vertrekken denken zodra Wilders echt aan de macht komt. En niet sporadisch, maar echt vaak.
En mijn mening is dat de verrechtsing wel asociaal is. Beestachtig zelfs.
Uit de link die Monolith postte, valt te lezen dat een kwart van de mensen die aangeeft serieus over emigratie na te denken, ook daadwerkelijk binnen 2 jaar is vertrokken, en dat dit aandeel na verloop van tijd nog kan stijgen omdat de gemiddelde immigrant er 6 jaar over doet om van de wens te emigreren ook daadwerkelijk tot emigratie te komen.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:09 schreef LXIV het volgende:
Ik denk dat er maar weinig mensen daadwerkelijk zullen vertrekken. Gewoon, omdat dit nog niet 123 te regelen is. Bovendien zul je zien dat wanneer Wilders de macht krijgt, er helemaal niks verandert. Zeker niet in het dagelijkse leven.
Waarschijnlijk komt er een schijnkabinet, met de PVV, dat na 5 maanden alweer valt. Om daarna (PVV incluis) nooit meer op te staan in die samenstelling. Zo werkt dat in Nederland.
Feitelijke conclusies trekken uit statistieken is je nogal begeven op glad ijs. Gooi één statistiek in een groep opponerende politici en ze zullen er allemaal een eigen waarheid aan kunnen geven.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:11 schreef Igen het volgende:
[..]
Ja.
Het onderwerp van dit topic is "Steeds meer Nederlanders emigreren". Uit de emigratiestatistiek blijkt gewoon dat die stelling in ieder geval over de periode 1998-2008 feitelijk waar is.
Dat gaat dan over het algemeen om berekende statistieken. Niet om statistieken die slechts gebaseerd zijn op tellen, zoals de emigratiestatistiek. Of zoals een statistiek dat er in Nederland 123.456 Opel Corsa's zijn ingeschreven - dat is ook geen glad ijs waar je een eigen waarheid aan kunt geven.quote:Op woensdag 10 februari 2010 23:14 schreef servus_universitas het volgende:
[..]
Feitelijke conclusies trekken uit statistieken is je nogal begeven op glad ijs. Gooi één statistiek in een groep opponerende politici en ze zullen er allemaal een eigen waarheid aan kunnen geven.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |