abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_77552718
Hmm.. Concertfotografie - Deel 7 zomaar dicht?

Dan presenteer ik nu Concertfotografie - deel 8

Voorgaande delen:
In 2003, in een tijdperk waarin digitaal spiegelreflex nog redelijk peperduur was en er nog volop met filmrolletjes werden geschoten was er een user Luigi die zich afvroeg hoe de fokker dat nou deed en opende Concert-fotografie.

Deel 2 kon ik niet vinden
En daarna ging het gestaag verder:
Concertfotografie (3)
Concertfotografie deel 4
Concertfotografie deel 5
Concertfotografie deel 6
Concertfotografie - Deel 7

Laatste bericht uit Concertfotografie - Deel 7:
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 14:44 schreef Tokus het volgende:

[..]

nee, met flickr hobbyisten bedoel ik mensen die fotos nemen en ze alleen op hun flickr pagina dumpen. Niet de e-zines die er ook daadwerkelijk nog werk van maken om er een volwaardig verslag van te maken.
[..]

dat valt in vele gevallen best mee. Alleen die lichtmannen mogen inderdaad wel wat beter meewerken. Als er wat meer showelementen zijn is het wel vervelend, maar de meeste bands hebben dat ook weer niet. Die staan op het einde nog net zo te spelen als in het begin, alleen zijn ze wat natter van het zweet.
[..]

mag ik hieruit opmaken dat je nooit bij concerten komt waar er een fotopit is? Daar is dat namelijk normaal. Bij uitzondering mag je daar het hele concert staan.
[..]

ja, daar wel. Gewoon niet flitsen en niet jezelf naar voren persen waarmee je anderen hindert. Maar ja, de meesten die bij concerten hun dslr gaan proberen doen dat met de kitlens, en moeten wel flitsen om meer licht te hebben. Jammer dat ze dan vergeten dat de lens soms nog net te lang is en je daar nog een schaduw van ziet.
Tokus> De grotere concerten met fotopit kom ik inderdaad niet, als fotograaf dan. Ik ben wel bekend met het fenomeen fotopit en de 3-nummer-regel hoor Op een van de festivals waar ik frontstage werk sta ik ze zelf soms weg te trappen na x nummers/minuten
Als je de ruimte hebt om rond te lopen voor het podium in een aparte fotopit/frontstage heb je wel vaak sneller je shots bijelkaar, en kun je ook sneller weg, ipv dat je ingebouwd staat tussen de andere concertgangers.

De kleinere podia waar ik fotografeer zijn niet zo groot dat er een aparte fotopit nodig is.
Daarnaast vind ik om te fotograferen de kleinere tentjes bij de relatief onbekendere bands leuker dan het gejaagde gedoe bij grote concerten/festivals, de sfeer in een kleiner podium is vaak een stuk gemoedelijker. Je hebt dan soms nog de mogelijkheid om even met de band te kletsen, en je ziet een hoop nieuwe dingen op muzikaal gebied. Soms niet altijd even goed

Dan nog even een fotografische bijdrage aan dit draadje uit de ouden doosch, 16Down:



[ Bericht 18% gewijzigd door Ener-G op 02-02-2010 15:30:12 (Even wat nettere OP gemaakt, aanvullingen welkom) ]
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
pi_77552976
Oe....vette foto Tevens TVP-tje
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_77553508
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 15:23 schreef PdeHoog het volgende:
Oe....vette foto Tevens TVP-tje
WHZ.
pi_77554818
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 15:17 schreef Ener-G het volgende:
Dan nog even een fotografische bijdrage aan dit draadje uit de ouden doosch, 16Down:

[ afbeelding ]
Nice.


En meteen een TVP.
pi_77555278
TeuVeuPeu

Go Back To The Zoo, afgelopen zaterdag bij That's Live:







pi_77555462
Tvp met foto van mobiel:

pi_77556335
Wow geen slechte foto als het met je mobiel gemaakt is!

Gave foto's Siegfried! Vooral het laatste met die diepte! Wat is er trouwens met het oude Waterfront gebeurd? Mijn vriendin en ik missen hem namelijk Wat een gave locatie was dat!

Om over het nieuwsbericht van Doornroosje te hebben:
Ik vind het enorm jammer en hopelijk volgen er geen andere poppodia het voorbeeld (tja, mede omdat ik dus zelf ook nooit een accreditatie heb). Ik kan het echter wel begrijpen aangezien ik genoeg concerten heb meegemaakt waar gasten met een spiegelreflex irritant bezig waren (flitsen, lang voor je blijven staan).
pi_77556456
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 16:16 schreef Siegfried het volgende:
TeuVeuPeu

Go Back To The Zoo, afgelopen zaterdag bij That's Live:

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Mag ik vragen in welke hoedanigheid jij daar foto's mocht maken?
pi_77557360
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 16:43 schreef EchnaDarr het volgende:

[..]

Mag ik vragen in welke hoedanigheid jij daar foto's mocht maken?
Voor That's Live
pi_77557467
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 17:05 schreef Siegfried het volgende:

[..]

Voor That's Live
Vanwege jouw contacten bij 3FM?
pi_77557567
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 16:40 schreef hydraulix het volgende:

Gave foto's Siegfried! Vooral het laatste met die diepte! Wat is er trouwens met het oude Waterfront gebeurd? Mijn vriendin en ik missen hem namelijk Wat een gave locatie was dat!

Om over het nieuwsbericht van Doornroosje te hebben:
Ik vind het enorm jammer en hopelijk volgen er geen andere poppodia het voorbeeld (tja, mede omdat ik dus zelf ook nooit een accreditatie heb). Ik kan het echter wel begrijpen aangezien ik genoeg concerten heb meegemaakt waar gasten met een spiegelreflex irritant bezig waren (flitsen, lang voor je blijven staan).
Thanks man

Ja ik heb geen idee. Waterfront is toen opgegaan in de Watt geloof ik. Maar wordt Waterfront helemaal niet meer gebruikt? Zonde, want het was inderdaad een leuke zaal. Alleen qua belichting was het nooit ideaal..

En dat van Doornroosje: Goede zaak! Sowieso is dat toch al vrij standaard dat je geen (prof) fotoapparatuur mee naar binnen mag nemen zonder accreditatie? Alleen jammer van de 3 nummer regel. Bij grote optredens en festivals is dat heel normaal, maar bij dergelijke zaaltjes kon je meestal lekker ongestoord je gang gaan. Maar goed, er zijn genoeg fotografen die zich dan niet kunnen inhouden en genoeg liefhebbers hinderen. Slechte zaak..
pi_77557605
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 17:08 schreef EchnaDarr het volgende:

[..]

Vanwege jouw contacten bij 3FM?
Uh, zo is het eerste contact natuurlijk wel gekomen ja
Maar nu ga ik vaker wat voor ze doen.
pi_77557657
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 17:12 schreef Siegfried het volgende:

[..]

Uh, zo is het eerste contact natuurlijk wel gekomen ja
Maar nu ga ik vaker wat voor ze doen.
Damn, beter!

* EchnaDarr jaloers is.
pi_77557784
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 17:13 schreef EchnaDarr het volgende:

[..]

Damn, beter!

* EchnaDarr jaloers is.
Laatst ook Skunk Anansie voor ze geschoten



pi_77558153
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 17:17 schreef Siegfried het volgende:

[..]

Laatst ook Skunk Anansie voor ze geschoten

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]
Wrijf het er even in
pi_77558325
Sorry
pi_77558337
Ilse DeLange fanmeet in Luxorlive:
http://www.flickr.com/photos/whaley/4320943294/


Ook muzikale crewleden mochten een nummertje spelen:
http://www.flickr.com/photos/whaley/4320203243/
  dinsdag 2 februari 2010 @ 17:46:40 #18
164300 didotcicero
de korte lenzen man
pi_77558719
Ah, hier is het nieuwe topic... Ik moet nog ff wat kwijt.

Het is natuurlijk makkelijk praten voor wie accreditatie krijgt via band of medium of de luxe heeft om de huisfotograaf van een podium te zijn.
Accreditatie is nog altijd een gunst, daar hoort wat mij betreft ook bescheidenheid van de fotograaf bij. En professioneel gedrag. Uiteindelijk sta je op een plek waar ook een betalende bezoeker had kunnen staan..

Ik ben met concertfotografie begonnen door kleine podia te bezoeken en daar als betalende bezoeker foto's te maken. Ik had dan wél het fatsoen om niet te flitsen en zo weinig mogelijk storend aanwezig te zijn. Gaandeweg ben ik gegroeid. Met eerdergenoemde maatregelen (mochten andere podia dit overnemen) heeft de volgende generatie concertfotografen natuurlijk geen schijn van kans om op te staan.

Vind het erg jammer om te lezen dat er dus blogs zijn die alleen bestaan om mensen gratis naar binnen te helpen. Ik denk dat podia daar strenger op zouden kunnen selecteren / beter onderzoek naar moeten doen.

Feit is dat digitale camera's een stuk betaalbaarder zijn geworden en daardoor in de handen komen van een veel grotere groep. Nadeel daarvan is dat dat het normbesef/fatsoen afneemt naarmate een groep groter wordt (dus ook bij camerabezitters). Heb zelf ook meegemaakt bij North Sea Jazz dat er een lomp figuur zich bijzonder ruw door de menigte drong roepend dat hij foto's moest maken, al wijzend op zijn lange witte lens. Als hij accreditatie had gehad, had-ie wel in de fotopit gestaan. Daarmee maak je je als "fotograaf" natuurlijk niet populairder en dat soort figuren ben je liever kwijt dan rijk.

Ik vind de 3 nummers regels eigenlijk kul. Vooral als er een aparte fotopit is en (betalende) bezoekers geen last ondervinden van de fotografen. Het duurt even voor artiesten ingespeeld zijn en eigenlijk kan je zo niet fatsoenlijk verslag doen van een optreden (denk bijv. aan speciale gasten die opduiken of andere unieke momenten). Van wat ik zo hoor van artiesten is dat niet hun idee, maar eerder iets van het management die dat aan fotografen/podia oplegt. Een écht gegronde reden daarvoor heb ik nog steeds niet gehoord.
  dinsdag 2 februari 2010 @ 19:41:58 #19
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_77563434
Ja. 3 regel is erg vervelend gezien je vaak de leukste foto's schiet bij de laatste 3 nummers. De eerste drie nummers kom je alleen weg met standaard fototjes en daar is niemand ooit wijzer van geworden. Klinkt leuk, maar is het niet. Maar goed, in de Watt is die regel er ook, maar is voornamelijk nog altijd afhankelijk van de band die er staat.
Maar ik heb ook concertten meegemaakt waar de eerste 2 a 3 rijzen bevolkt waren met SLR's. Dat is gewoon niet leuk meer. En ik ben er ook eentje van schiet maar raak, maar ik weet me normaal wel nog een beetje in te houden, maar sommige mensen schieten bij 1 artiest echt 600 keer dezelfde foto en dat is ook irritant. Bij een hardrockpunkhardcoremetal bandje maakt dat niet zo uit, maar bij een singer songwriter is dat wel erg vervelend.
Vind wel dat Doornroosje (wat uberhaupt helemaal nie zo groot is) wel erg ver gaat (en die huisfotograaf moeten ze er uit kicken. gewoon acc. en anders niet). Zolang de fotografen zich gedragen is er niets aan de hand, maar blijkbaar zijn er in die contreien teveel mensen die zich niet gedragen. Jammer.
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
pi_77564670
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 19:41 schreef ebeaydojraes het volgende:
Zolang de fotografen zich gedragen is er niets aan de hand, maar blijkbaar zijn er in die contreien teveel mensen die zich niet gedragen. Jammer.
Ik vind het wel leuk dat jij dit schrijft.. Ik meen me een Jonah Matranga show te herinneren waarbij het breekbare karakter van de show toch best werd verstoord door jouw geklik. Hebben mensen je ook nog op aangesproken meen ik? No offence verder
  dinsdag 2 februari 2010 @ 20:23:27 #21
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_77565784
ik zei normaal gesproken. maaruh.. ben wel al die foto's kwijt back up is pleitos...
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
pi_77572566
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 20:23 schreef ebeaydojraes het volgende:
ik zei normaal gesproken. maaruh.. ben wel al die foto's kwijt back up is pleitos...
Dude
pi_77574749
Lekkere plaatjes whaley

Vorige week, The Perfect Tool, schijnt _de_ Tool tribute band te zijn uit Amerika
Net echt Qua licht was het ehm, een uitdaging ISO6400 en de 50mm op F1.4.

"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
pi_77606591
Een paar shots van toen ik in Hedon was






Binnenkort moet ik fotograferen in Hedon. Ik heb op zich niet een hele sterke flitser dus ik wil mijn ISO ook wat opschroeven. Wat is volgens jullie de max. qua ISO in deze situatie?
pi_77606745
Wat voor cam heb je?
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  woensdag 3 februari 2010 @ 21:20:37 #26
22914 Shark.Bait
Deze zin geen werkwoord.
pi_77607464
quote:
Op woensdag 3 februari 2010 21:00 schreef Jekoos het volgende:
Een paar shots van toen ik in Hedon was
[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Binnenkort moet ik fotograferen in Hedon. Ik heb op zich niet een hele sterke flitser dus ik wil mijn ISO ook wat opschroeven. Wat is volgens jullie de max. qua ISO in deze situatie?
Flitsen op een concert is not done. Zou me ook totaal niet verbazen als ze je eruit mikken of de artiesten jouw gedeelte van de stage mijden tijdens het optreden na je flitswerk.
Too many men / There's too many people / Making too many problems / And not much love to go round / Can't you see This is a land of confusion - Genesis
  donderdag 4 februari 2010 @ 00:42:33 #27
164300 didotcicero
de korte lenzen man
pi_77615773


Oei, oei... ik geloof niet dat deze artiest erg blij met je geweest zal zijn, denk je wel? Flitsen hindert de artiest en ook voor de bezoekers is het bijzonder storend. Bovendien is de foto er met de flits ook niet veel mooier opgeworden. Zoals Shark.bait al zei: flitsen is not done bij concertfotografie. Gewoon echt niet doen dus.

Van wat ik zo van mijn collega-concertfotografen zie is dat zij/wij allemaal rond de iso 1600 schieten. Afhankelijk van hoe nieuw je camera is zou je wellicht nog hoger kunnen gaan zitten zonder dat je echt last hebt van nare ruis.
Ik weet niet wat voor camera je hebt, maar als het een spiegelreflex is zou je eens kunnen investeren in een 50mm/1.8 lens. Die is niet heel erg duur, zo rond de 100 euro, maar wel lichtsterk en dat is zeker iets wat je nodig hebt bij dit soort locaties.
  donderdag 4 februari 2010 @ 02:26:14 #28
23520 TomR
Fulltime kansloos
pi_77616922
quote:
Op dinsdag 2 februari 2010 17:12 schreef Siegfried het volgende:

[..]

Uh, zo is het eerste contact natuurlijk wel gekomen ja
Maar nu ga ik vaker wat voor ze doen.
betaald?

This Routine is Hell - Lille (fr) - een paar dagen geleden.
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 4 februari 2010 @ 09:16:51 #29
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_77620168
de stoerste mannen van de metal, Manowar:



Nothing lasts forever but the certainty of change
pi_77620190
Cool Ik draaide vanmorgen nog die CD in de auto "Here our soldiers stand from all around the world
Waiting in a line to hear the battle cry" \m/
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 4 februari 2010 @ 09:21:32 #31
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_77620238
zo fout, maar stiekem toch best gaaf. Je kan er in iedergeval heerlijk op meezingen.
Nothing lasts forever but the certainty of change
  donderdag 4 februari 2010 @ 10:08:43 #32
109106 umberrella
verraden door mijn illusies
pi_77621197
Ondanks dat ik het helemaal eens ben met het feit dat je accreditatie moet hebben om bands te schieten, wil ik er wel aan toevoegen dat er schijnbaar ook een verandering van de behoefte is. Er was een tijdperk dat veel mensen spullen meenamen om bootlegs etc te maken, dat vondt men toen ook niet zo maar goed, maar de behoefte was er kennelijk wel.
Nu wil men graag foto's als herinnering. Tja... Ik kies bij voorkeur geen bands uit waar tig fotograven staan. en staan er dan zoveel dan ben ik ook zo klaar. Hoeveel fotograven er dan staan is dus in handen van diegene die de accreditaties uitdeelt.

Maar filteren op kwaliteit vind ik een illusie.
I’ve had enough
Gonna stand up straight
And rebuild my life
Well you gotta have faith
  donderdag 4 februari 2010 @ 10:11:50 #33
23520 TomR
Fulltime kansloos
pi_77621264
ja, ik vind het ook altijd irrritant als er veel mensen staan met een schop
  donderdag 4 februari 2010 @ 10:15:01 #34
164300 didotcicero
de korte lenzen man
pi_77621336
quote:
Maar filteren op kwaliteit vind ik een illusie.
Hoe bedoel je dat precies? Filteren op kwaliteit van foto's / journalisme?
  donderdag 4 februari 2010 @ 13:56:53 #35
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_77628289
Filteren betekent ook geen kans geven aan nieuwe mensen. blijf je dus in oude vertrouwde wereldje zitten. en wat is kwaliteit? Smaken verschillen nu eenmaal. de één vind dit mooi en de ander vindt t andere weer mooi.
Feit blijft dat als bladen foto's willen hebben ze toch wel gaan voor de geen die het het goedkoopst doet (gratis dus) en niet waar de kwaliteit het best van is. Dat is handig voor promowerk enzo, maar voor een tijdschriftje maakt het geen bal uit hoe slecht de foto is, als er maar iets opstaat.
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
  donderdag 4 februari 2010 @ 14:59:43 #36
109106 umberrella
verraden door mijn illusies
pi_77630592
quote:
Op donderdag 4 februari 2010 10:15 schreef didotcicero het volgende:

Hoe bedoel je dat precies? Filteren op kwaliteit van foto's / journalisme?
quote:
Op donderdag 4 februari 2010 13:56 schreef ebeaydojraes het volgende:
Filteren betekent ook geen kans geven aan nieuwe mensen. blijf je dus in oude vertrouwde wereldje zitten. en wat is kwaliteit? Smaken verschillen nu eenmaal. de één vind dit mooi en de ander vindt t andere weer mooi.
Dat dus.
Daar komt nog eens bij dat het niet alleen om je kwaliteiten als fotograafgaat maar ook om je netwerk. Ik heb een collega die goede reviews schrijft, maar haar foto's zouden hier niet serieus genomen worden omdat ze geen moeite doet om een fatsoenlijke sluitertijd te selecteren en dus alles extreem bewogen is. Houdt niet in dat zij overal en altijd binnen komt. Of een promotor, manager het nu wilt of niet. Zeggen ze nee, dan zegt iemand anders wel ja. Als je veel mensen kent krijg je die pas toch wel al zou je zeggen dat je met wegwerp camera van de kruidvat komt. En dan heb ik het dus niet over de lokale bands, maar bands van stadionformaat.
Kwaliteitsfilter is dus geen garantie dat er geen fotograven komen die geen kwaliteit kunnen leveren.
I’ve had enough
Gonna stand up straight
And rebuild my life
Well you gotta have faith
  donderdag 4 februari 2010 @ 21:10:10 #37
164300 didotcicero
de korte lenzen man
pi_77644524
Ok, duidelijk. Tegen netwerken/vriendjes kan je weinig doen.
  vrijdag 5 februari 2010 @ 05:36:02 #38
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_77657038
*** .. me macbook is gestolen ...
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
  Forum Admin / Grootste Aanwinst 2022 vrijdag 5 februari 2010 @ 07:37:51 #39
8731 crew  Netsplitter
#jesuisMasi
pi_77657404
Dat is klote.
OxygeneFRL-vrijdag 8 mei 2020 @ 08:52:59: Ik had een pleuris hekel aan je maar nu ik weet dat je tegen een vuurwerkverbod ben, hou ik van je.
pi_77658545
Maar is dat een opmerking voor in het concertfotografietopic vraag ik me dan af Wel klote btw, ebeay
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_77658606
Tenzij tijdens een concert gestolen, maar wel klote

Vanavond Drive Like Maria schieten, waar hangen jullie allemaal uit dit weekend?
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
pi_77658781
quote:
Op vrijdag 5 februari 2010 09:11 schreef Ener-G het volgende:
Tenzij tijdens een concert gestolen, maar wel klote

Vanavond Drive Like Maria schieten, waar hangen jullie allemaal uit dit weekend?
Morgenavond een try out optreden van Janne Schra in Den Haag. Zondagmiddag een instore-optreden van Tim Knol in Velvet Delft.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  vrijdag 5 februari 2010 @ 10:38:02 #43
109106 umberrella
verraden door mijn illusies
pi_77661148
Ik vandaag OM, morgen blijf ik thuis want zondagochtend mn broertje uitzwaaien en zondagavond Bigelf.
I’ve had enough
Gonna stand up straight
And rebuild my life
Well you gotta have faith
pi_77661431
Ik ga waarschijnlijk zondagavond Lacuna Coil doen.
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 5 februari 2010 @ 11:00:31 #45
2057 Tokus
whale oil beef hooked
pi_77661922
ah. ik ook. naja, dat is bij mij al zeker. M'n 5e show in anderhalve week. Het is lang terug dat ik er zoveel kort achter elkaar had.

En m'n nieuwe lens beviel niet zo heel goed. Ik vind 'm te traag met focussen. Ok, het licht hielp ook niet mee, met constant van die gare stroboscopen gisteravond. Voor de hoofdact (Machine Head) ben ik dus maar weer overgeschakeld naar de 17-55mm, ondanks het hoge podium en vrij brede fotopit. En daar was het licht natuurlijk wel geweldig. Al waren die lampen aan de voorkant van het podium irritant, die staan dan ook nog in de weg voor je foto.
Nothing lasts forever but the certainty of change
pi_77662233
quote:
Op vrijdag 5 februari 2010 10:45 schreef EchnaDarr het volgende:
Ik ga waarschijnlijk zondagavond Lacuna Coil doen.
Oe...da's wel tof
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_77663316
quote:
Op woensdag 3 februari 2010 21:20 schreef Shark.Bait het volgende:

[..]

Flitsen op een concert is not done. Zou me ook totaal niet verbazen als ze je eruit mikken of de artiesten jouw gedeelte van de stage mijden tijdens het optreden na je flitswerk.
Viel reuze mee, hiphop is een klein wereldje, daar zijn ze niet allemaal zo arrogant als de 'grote jongens'. Maar goed ik lees dus niet (of zo min mogelijk) flitsen.

Ik heb een Pentax *istDL2 spiegelreflex. Al een wat ouder model dus. Heb behalve een tele en de kitlens geen andere objectieven dus ik zal het daarmee moeten doen... Een 50mm objectief heb ik al wel eens naar gekeken alleen nog nooit aangeschaft. Misschien dat ik dat toch eens moet doen. Alleen of dat lukt voor het komende optreden weet ik niet...
pi_77663982
quote:
Op vrijdag 5 februari 2010 11:10 schreef PdeHoog het volgende:

[..]

Oe...da's wel tof
[>cmd]
[>set mode -s : off]
[<ECHO: SUBTLY-mode set to OFF]
[>/cmd]

Jahm, Cristina is een lekker wijf

[>cmd]
[>set mode -s : on]
[<ECHO: SUBTLY-mode set to ON]
[>/cmd]

Lijkt me een enorm gave band om te fotograferen


  vrijdag 5 februari 2010 @ 12:00:14 #49
23520 TomR
Fulltime kansloos
pi_77664010
quote:
Op woensdag 3 februari 2010 21:20 schreef Shark.Bait het volgende:

[..]

Flitsen op een concert is not done. Zou me ook totaal niet verbazen als ze je eruit mikken of de artiesten jouw gedeelte van de stage mijden tijdens het optreden na je flitswerk.
ah dat vind ik bullshit, tuurlijk... je kan teveel flitsen maar het kan wel gewoon.Ik word juist regelmatig ingehuurd doordat ik wel durf te flitsen.
quote:
Op donderdag 4 februari 2010 14:59 schreef umberrella het volgende:

[..]


[..]

Dat dus.
Daar komt nog eens bij dat het niet alleen om je kwaliteiten als fotograafgaat maar ook om je netwerk. Ik heb een collega die goede reviews schrijft, maar haar foto's zouden hier niet serieus genomen worden omdat ze geen moeite doet om een fatsoenlijke sluitertijd te selecteren en dus alles extreem bewogen is. Houdt niet in dat zij overal en altijd binnen komt. Of een promotor, manager het nu wilt of niet. Zeggen ze nee, dan zegt iemand anders wel ja. Als je veel mensen kent krijg je die pas toch wel al zou je zeggen dat je met wegwerp camera van de kruidvat komt. En dan heb ik het dus niet over de lokale bands, maar bands van stadionformaat.
Kwaliteitsfilter is dus geen garantie dat er geen fotograven komen die geen kwaliteit kunnen leveren.
Netwerken is helaas part of the job, daar ontkom je als fotograaf ook niet aan als je een beetje leuk wilt rondkomen/grotere concerten wilt fotograferen. Ik heb zelf niet de behoefte om met minimaal 50 collega's in een ahoy, arena of hmh te staan... dan kom je allemaal na de eerste 3 nummers met dezelfde foto's thuis alleen dan net onder een andere hoek.
pi_77664496
Ik ken jongens die plempen hun flitser op statief ergens op het podium neer, met een radio slave. En gaan vanuit het publiek foto's staan maken. Geweldig resultaat altijd. Maar wat ik zeg, dat lukt je bij kleinere optredens. Niet bij de grote artiesten.
  vrijdag 5 februari 2010 @ 12:15:36 #51
109106 umberrella
verraden door mijn illusies
pi_77664591
quote:
Op vrijdag 5 februari 2010 12:00 schreef TomR het volgende:

Netwerken is helaas part of the job
Hoezo helaas? :p

Ik vind het best gezellig, hoewel mensen van mij niet snel het idee hebben dat ik een grote netwerker ben.
I’ve had enough
Gonna stand up straight
And rebuild my life
Well you gotta have faith
  FOK!fotograaf vrijdag 5 februari 2010 @ 15:02:47 #52
73911 ultra_ivo
pi_77670649
quote:
Op vrijdag 5 februari 2010 11:41 schreef Jekoos het volgende:
Ik heb een Pentax *istDL2 spiegelreflex. Al een wat ouder model dus. Heb behalve een tele en de kitlens geen andere objectieven dus ik zal het daarmee moeten doen... Een 50mm objectief heb ik al wel eens naar gekeken alleen nog nooit aangeschaft. Misschien dat ik dat toch eens moet doen. Alleen of dat lukt voor het komende optreden weet ik niet...
Daar kun je in principe goede concertfoto's mee maken. Koop gewoon via de fotograficabeurs/ebay/marktplaats een aantal oudere MF lenzen in K-bajonet (Pentax bajonet). Dan kun je voor een zacht prijsje een leuke set lichtsterke lenzen opbouwen die je prima kunt gebruiken voor concerten. Loop je dan ook nog tegen een schouderstatief aan dan is de missende stabilisator helemaal geen probleem meer.
pi_77704152
quote:
Op vrijdag 5 februari 2010 15:02 schreef ultra_ivo het volgende:

[..]

Daar kun je in principe goede concertfoto's mee maken. Koop gewoon via de fotograficabeurs/ebay/marktplaats een aantal oudere MF lenzen in K-bajonet (Pentax bajonet). Dan kun je voor een zacht prijsje een leuke set lichtsterke lenzen opbouwen die je prima kunt gebruiken voor concerten. Loop je dan ook nog tegen een schouderstatief aan dan is de missende stabilisator helemaal geen probleem meer.
Dit is de old-school oplossing. Leuk voor mensen die goed met MF overweg kunnen en dat is nog best lastig. Niet voor anderen

Ik zou toch echt op zoek gaan naar een 50mm 1.8 oid. En je iso goed hoog. Even kijken hoe een en ander uitpakt, maar zolang je niet je belichting teveel hoeft te corrigeren worden je foto's op zich best ok denk ik. Zodra je veel moet gaan corrigeren (en dna met name van donker naar licht) krijg je ruis.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  FOK!fotograaf zondag 7 februari 2010 @ 12:08:55 #54
73911 ultra_ivo
pi_77725914
quote:
Op zaterdag 6 februari 2010 15:35 schreef PdeHoog het volgende:

[..]

Dit is de old-school oplossing. Leuk voor mensen die goed met MF overweg kunnen en dat is nog best lastig. Niet voor anderen
MF wordt nogal ondergewaardeerd. Gisteren als experiment eens vrijwel uitsluitend AF gefotografeerd in de Muziekgieterij. Dat levert echt geen hoger percentage gelukte foto's op.
pi_77726208
quote:
Op zondag 7 februari 2010 12:08 schreef ultra_ivo het volgende:

[..]

MF wordt nogal ondergewaardeerd. Gisteren als experiment eens vrijwel uitsluitend AF gefotografeerd in de Muziekgieterij. Dat levert echt geen hoger percentage gelukte foto's op.
MF wordt niet ondergewaardeerd. Je vergeet er alleen altijd bij te vertellen dat jij van het prille begin (zeg maar: prehistorie) met MF gewerkt hebt en dat je daarom weet hoe je bepaalde dingen moet doen. Niet iedereen is zo of wil zo worden. Ik wed dat ik met AF eenzelfde score of misschien wel beter haal, dan jij met MF. Uiteraard volledig afhankelijk van de omstandigheden

Daarnaast is MF wat mij betreft een uitstervend ras. Die objectieven worden niet voor niets zo goedkoop op de markt gedumpt. Alleen de echte nerds, freaks en verzamelaars kopen die zooi nog.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  FOK!fotograaf zondag 7 februari 2010 @ 12:51:26 #56
73911 ultra_ivo
pi_77726923
Bij goed licht is AF idd handiger. Vorige maand had ik een keer zo rampzalig licht dat de 50mm AF totaal geen houvast kon vinden. Ik heb toen van een Zweed een MF 55mm lens geleend om tenminste nog met wat scherpe platen thuis te komen.
Uitgestorven is MF zeker niet. Kijk eens naar een fors deel van de betere Sigma objectieven. Daar kun je zowel met AF als met MF goed mee werken. Eigenlijk dei deale situatie, je hebt 1 lens die je op 2 manieren kunt bedienen, naargelang de situatie.
pi_77727180
quote:
Op zondag 7 februari 2010 12:51 schreef ultra_ivo het volgende:
Uitgestorven is MF zeker niet. Kijk eens naar een fors deel van de betere Sigma objectieven. Daar kun je zowel met AF als met MF goed mee werken. Eigenlijk dei deale situatie, je hebt 1 lens die je op 2 manieren kunt bedienen, naargelang de situatie.
Elk nieuw objectief heeft een MF / AF-knopje Dat is echt geen argument En er moet heel wat gebeuren wil ik hem op MF zetten hoor MF is alleen handig bij het maken van panorama-foto's om te voorkomen dat je focus verdwijnt en heeeeeeeeeeeeeeel af en toe bij errug slecht licht. Maar da's minimaal.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  FOK!fotograaf zondag 7 februari 2010 @ 13:37:00 #58
73911 ultra_ivo
pi_77728127
Er is een verschil tussen het hebben van een AF/MF knopje en het fatsoenlijk MF kunnen gebruiken. Dat heeft o.a. te maken met de focusring. Hoe groot die is, waar die zit en vooral hoe groot de draaislag is. En of er een demping op zit. Daar moet de ingenieur die de lens ontwerpt rekening mee houden. Aan het begin van de AF lenzen kon je ze wel op MF zetten maar dan werkten ze niet fatsoenlijk. Een deel van de lenzenbouwers ontwikkelt ze nu wel voor allebei.
Dat jij een voorkeur hebt voor AF en ik voor MF doet daar niks aan af.
pi_77729437
Ik heb ooit een concert proberen te fotograferen met MF op een 50F1.8 (canon), maar die focusring is zo teringklein dat het gewoon niet te doen is. Met mijn 85mm F1.8 ging het best aardig, maar ja, dan krijg je wel een foto die is scherpgesteld op tieten (zie mijn inzending voor het fotoboek-gebeuren)
pi_77729449
quote:
Op zondag 7 februari 2010 14:27 schreef EchnaDarr het volgende:
Ik heb ooit een concert proberen te fotograferen met MF op een 50F1.8 (canon), maar die focusring is zo teringklein dat het gewoon niet te doen is. Met mijn 85mm F1.8 ging het best aardig, maar ja, dan krijg je wel een foto die is scherpgesteld op tieten (zie mijn inzending voor het fotoboek-gebeuren)
Weten we ook gelijk weer waar jouw aandacht lag
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_77730703
De enige keer dat ik MF gebruikte was op de Zwarte Cross tijdens Jovink en de Voederbietels.
Zij hadden van die confettiekanonnen staan, en ik werd er door een andere fotograaf al voor gewaarschuwd: daar flipt je AF op.

Toen dus een paar plaatjes op MF geschoten, maar snel weer naar AF gegaan toen de confetti uit de lucht was.

  zondag 7 februari 2010 @ 15:23:19 #62
109106 umberrella
verraden door mijn illusies
pi_77730911
Ik gebruik MF vaak bij Industrial muziek als er een overmatig grote hoeveelheid strobo's gebruikt wordt.
I’ve had enough
Gonna stand up straight
And rebuild my life
Well you gotta have faith
pi_77736004
Siegfried> nice! confetti, snippers en ander rondvliegend spul is een crime idd.

En dan zelf nog een bijdrage, ik had vrijdag ook niet echt ideaal licht, 2 rode en 2 blauwe led parren als frontlicht, wat gemengd dus lekker knalhard magenta opleverde :-X Daarom ben ik maar voor z/w gegaan, experimentje Ben nog niet zo heel erg thuis in z/w omzettingen, dus tips zijn welkom.

Het betreft de Alkmaarse band Fill Bloom, als voorprogramma van Drive Like Maria (die set is nog onderweg ) Onvervalste stonerrock, hopelijk is dat ook een beetje af te lezen aan de stijl van de foto's.

#1


#2


#3


#4


#5


#6
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
pi_77736812
Hey lui, vraagje. Wat nemen jullie mee qua gear als jullie een concert gaan fotograferen? Ik neem aan dat niet heel de collectie mee kan, maar wat neem je wel mee?

Zelf heb ik meestal de 50D bij me, met bijvoorbeeld de 85mm F1.8, 50mm F1.8 en (vanaf vanavond) de 28mm F1.8. Dat alles in een bescheiden Lowepro Nova 1 schoudertas.
pi_77737558
1D3, 24-70/2.8, 70-200/2.8 en/of 135/2. De rest is vooral afhankelijk van hoeveel licht ik verwacht en hoe veel ik mee kan nemen. 1D2 mee, flitser mee, 85/1.8, 50/1.8, 30/1.4, eventueel nog teleconverters, zenitar fisheye of als ik in een heel gekke bui ben mijn lensbaby original Eigenlijk al tijden geen statief meegenomen. Heb ook nog een 400D maar die gaat bijna nooit mee. En ik heb geen echt goede compactcamera. Op Appelpop had ik wel een compactje mee omdat daar geen SLR binnen mocht. Bij Pearl Jam had ik een oude 35mm compact maar die is kapot Heb nu ook een Minox 35mm maar die vertrouw ik niet zo, sluiter doet het soms niet.
  zondag 7 februari 2010 @ 18:59:54 #66
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_77737774
uhmm ja ik neem zo goed als alles mee.
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
pi_77738312
Ik neem mijn spul mee op basis van wat ik nodig te hebben: het varieert van mijn 28mm 1.8 voor een klein cafeetje tot 24-70 voor bijv. de kleine zaal van het Paard van Troje. Soms gaat ook de 70-200 mee, maar da's vooral op grote festivals.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
  FOK!fotograaf maandag 8 februari 2010 @ 00:11:49 #68
73911 ultra_ivo
pi_77754565
Ik neem eigenlijk altijd het vaste pakket mee. 2 AF primes, 28 en 50mm, MF primes Zenitar, 20mm, 85mm Jupiter, 100mm (niet altijd), 135mm en uitgezonderd de Cafézaaltjes de 200mm. Alles 2.8 of lichtsterker. Ik heb nooit in snelle zooms geïnvesteerd, mischien dat die in de toekomst komen (en dan vooral de 50-150 2.8 van Sigma).
  FOK!fotograaf maandag 8 februari 2010 @ 12:39:32 #69
73911 ultra_ivo
pi_77764850
Jonge Helden in de Muziekgieterij, afgelopen zaterdag. De eerste keer dat ik in die zaal schoot.

Average90:
1)


2)


One flamingo down:
3)


4)


Swamp Captain
5)


6)


7)


En nu de hamvraag, welke zijn AF en welke MF
pi_77765093
quote:
Op maandag 8 februari 2010 12:39 schreef ultra_ivo het volgende:

En nu de hamvraag, welke zijn AF en welke MF
Like I give a shit Ik ben meer geinteresseerd in compo's en belichting. En daar schort het naar mijn idee nog wat aan:

#1 - te donker. ZW-conversie ziet er grijzig uit.
#2 - te donker. ZW-conversie te grijzig.
#3 - scherp op de microfoon.
#4 - leuk, maar te donker
#5 - ontzettend storende microfoon in beeld en iets te donker
#6 - beste uit de serie denk ik.
#7 - waaaaaaay teveel loze ruimte erom heen die niets toevoegt.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_77765104
AF/MF kan ik je niet vertellen.. Scherp en onscherp daarentegen
pi_77870754
Dit jaar voor het eerst op North Sea Jazz geweest, hele ervaring met al die dringende fotografen.. Maargoed, mijn idool was niet zo crowded met collega's

Raoul Midon:
De man is blind (maar desondanks een geweldig muzikant) wat met zich meebrengt dat hij niet heel energiek over t podium rent Was wel lastig om te schieten..


Kvind dit qua gevoel nog steeds een van mn beter platen, ook omdat ik verschrikkelijke fan ben en dat t zowiezo meer 'gevoel' geeft






Kritiek welkom
.&lt;------ Waarom doet m'n plaatje het niet?
pi_77870938
quote:
Op maandag 8 februari 2010 12:39 schreef ultra_ivo het volgende:
Jonge Helden in de Muziekgieterij, afgelopen zaterdag. De eerste keer dat ik in die zaal schoot.

-knip-
#6 vind ik tof, de rest doet me eigenlijk niets. Het commentaar van Pdehoog beschrijft precies wat ik er ook over dacht in ieder geval.
quote:
Op donderdag 11 februari 2010 01:02 schreef unbrained het volgende:
Dit jaar voor het eerst op North Sea Jazz geweest, hele ervaring met al die dringende fotografen.. Maargoed, mijn idool was niet zo crowded met collega's

-knip-

Kritiek welkom
De eerste vind ik een fijne plaat. Aardige expressie van de man en de toning bevalt me wel. Héél erg jammer van het 'ding' rechts onderin beeld wel... Dat trekt toch wel erg veel aandacht.

Bij nummer twee stoort 't me een beetje dat zijn onderbenen zo af zijn gehakt. Had hier meer van de onderkant willen zien in ieder geval; aan de bovenkant had je ruimte genoeg.

De derde doet me niet zoveel, de ruimte links is imo nogal loos en rechts had meer ruimte mogen zitten als je 't mij vraagt. Vind deze compositie niet briljant. Lijkt ook een groene waas over 't licht heen te zitten?

Nummer 4 en 5: vind deze allebei wel prettig, en vooral de laatste. Het licht dat (op beide foto's) achter hem vandaan komt is tof en zelf staat 'ie er ook goed op. Wel zou 't wellicht mooier zijn geweest als hij in de laatste foto wat meer links in beeld had gezeten (minder centraal), maar op zich stoort het me niet.
pi_77871142
quote:
Bij nummer twee stoort 't me een beetje dat zijn onderbenen zo af zijn gehakt. Had hier meer van de onderkant willen zien in ieder geval; aan de bovenkant had je ruimte genoeg.
Jah begrijp t wel, vervelende was dat t podium echt hoog was, later pas schoot live-view door mn hoofd -.-'
quote:
De derde doet me niet zoveel, de ruimte links is imo nogal loos en rechts had meer ruimte mogen zitten als je 't mij vraagt. Vind deze compositie niet briljant. Lijkt ook een groene waas over 't licht heen te zitten?
Das n turqouise (?) spot met rook dr doorheen kvond de spot wel wat hebben, maar snap je punt

thx iig! Khoop vaker dit soort grote dingen te doen, was echt leerpuntje omdat je bij bands etc altijd onwijs veel energie hebt en ik hier onwijs veel meer moest gaan nadenken over compo's:P
.&lt;------ Waarom doet m'n plaatje het niet?
pi_77983598
quote:
Op zondag 7 februari 2010 13:01 schreef PdeHoog het volgende:

[..]

Elk nieuw objectief heeft een MF / AF-knopje Dat is echt geen argument En er moet heel wat gebeuren wil ik hem op MF zetten hoor MF is alleen handig bij het maken van panorama-foto's om te voorkomen dat je focus verdwijnt en heeeeeeeeeeeeeeel af en toe bij errug slecht licht. Maar da's minimaal.
Nou juist bij de concerten waar ik fotografeer gebruik ik veel MF omdat mijn Pentax toch veel moeite heeft met goed focussen. Ligt dan misschien ook aan mijn camera, die niet al te snel is. Maar ja, ik vind het MF'en soms veel fijner dan AF. Automatische focus is leuk voor als je kiekjes wil maken en niet teveel tijd wilt steken in een fatsoenlijke foto, vind ik...
pi_77985109
quote:
Op zondag 14 februari 2010 14:30 schreef Jekoos het volgende:

[..]

Nou juist bij de concerten waar ik fotografeer gebruik ik veel MF omdat mijn Pentax toch veel moeite heeft met goed focussen. Ligt dan misschien ook aan mijn camera, die niet al te snel is. Maar ja, ik vind het MF'en soms veel fijner dan AF. Automatische focus is leuk voor als je kiekjes wil maken en niet teveel tijd wilt steken in een fatsoenlijke foto, vind ik...
Vreemde redenatie. Als er 1 ding is dat je bij concertfotografie niet hebt, dan is het wel tijd. Op het moment dat er iets gebeurd, dan moet je er zijn. Niet nog moeten focussen en het moment verliezen..

Maar goed, MF/AF dat is gewoon een kwestie van smaak en gewenning lijkt me. Ik schakel alleen over naar MF als de AF er teveel moeite mee heeft.
pi_77985745
quote:
Op zondag 14 februari 2010 15:26 schreef Siegfried het volgende:

[..]

Vreemde redenatie. Als er 1 ding is dat je bij concertfotografie niet hebt, dan is het wel tijd. Op het moment dat er iets gebeurd, dan moet je er zijn. Niet nog moeten focussen en het moment verliezen..

Maar goed, MF/AF dat is gewoon een kwestie van smaak en gewenning lijkt me. Ik schakel alleen over naar MF als de AF er teveel moeite mee heeft.
Dat is ook wel weer zo inderdaad..
pi_78005181
ultra_ivo> #1 en #2, zwart wit omzetting kan iets meer zwart wit ipv zwart grijs, bij #1 is die ene spot wel knalwit (en leidt daardoor af) #3 expres op de microfoon gefocussed? De rest is wat rokerig maar daar doe je weinig aan. #5 en #6 springen er voor mij positief uit.

unbrained> Mooie platen, maar waak ervoor dat je je foto's niet te ruim kadert. Sommige mogen wel wat krapper

En dan nog een eigen bijdrage, de rest van het hoofdprogramma van 5 februari, Drive Like Maria, lekker ruig stonerrock bandje:

#1


#2


#3


#4


#5


#6
"Light thinks it travels faster than anything. It doesn't. For wherever light travels it finds darkness has got there first and is waiting for it."
pi_78008773
Mooie foto's! Energieke bands fotograferen is altijd n btje hopen dat ze niet net t verkeerde doen voor jou shot

2 en 3 zijn voor mij duidelijk favoriet. Het was 1 geweest als je zn gezicht had kunnen zien, maargoed, dat is niet aan jou

En jah dat kaderen is voor mij altijd lastig, kheb er geen gevoel voor op een of andere manier, ben altijd n btje angstig om te croppen..
.&lt;------ Waarom doet m'n plaatje het niet?
pi_78008987
Fink bij That's Live, afgelopen zaterdag

#1


#2


#3


#4


#5


#6


#7


#8


#9
pi_78009650
quote:
Op zondag 14 februari 2010 14:30 schreef Jekoos het volgende:
Automatische focus is leuk voor als je kiekjes wil maken en niet teveel tijd wilt steken in een fatsoenlijke foto, vind ik...
Pffffff....zo ken ik er nog wel een paar zeg Zet je ook je cam altijd op M? Want dan heb je meer het gevoel dat je een fatsoenljke foto maakt? Maar goed....iedereen zijn voorkeuren. Ik vind alleen je uitspraak echt een kip-zonder-kop-uitspraak.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_78010870
quote:
Op maandag 15 februari 2010 08:09 schreef PdeHoog het volgende:

[..]

Pffffff....zo ken ik er nog wel een paar zeg Zet je ook je cam altijd op M? Want dan heb je meer het gevoel dat je een fatsoenljke foto maakt? Maar goed....iedereen zijn voorkeuren. Ik vind alleen je uitspraak echt een kip-zonder-kop-uitspraak.
Ik schiet eigenlijk wel altijd op M
Dat hele Av/Tv kon ik maar niet aan wennen.
  maandag 15 februari 2010 @ 10:00:25 #83
109106 umberrella
verraden door mijn illusies
pi_78010959
Ik ook op de M. eigenlijk komt ie alleen van die stand af als ik bij uitzondering de camera eens aan een vriend of vriendin geef om een snapshot te maken waar ik zelf bij op sta.

Toffe foto's van Fink. Fink is ook leuk! pas in Tivoli geweest nog weer...
I’ve had enough
Gonna stand up straight
And rebuild my life
Well you gotta have faith
pi_78011084
Thanks Hij is erg tof ja!

Ik heb trouwens een Spyder2 kalibreer-tool besteld. Best nodig, niet?
pi_78011518
quote:
Op maandag 15 februari 2010 09:56 schreef Siegfried het volgende:

[..]

Ik schiet eigenlijk wel altijd op M
Dat hele Av/Tv kon ik maar niet aan wennen.
Da's een beter excuus dan "leuk voor als je kiekjes wil maken en niet teveel tijd wilt steken in een fatsoenlijke foto"
quote:
Op maandag 15 februari 2010 10:06 schreef Siegfried het volgende:
Ik heb trouwens een Spyder2 kalibreer-tool besteld. Best nodig, niet?
Vind het wel meevallen hoor En je foto's zijn tof
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_78017874
Mooie foto's van Fink! Gaaf dat je er zo dicht op zit, geeft het al gauw een intiemere sfeer wat perfect bij de muziek van Fink past.
tof T-shirt overigens van hem
pi_78018583
Haha, thanks mensen

Ik vind mijn foto's vaak wat erg rood worden, vandaar dat ik die kalibreer-set besteld heb. Ach, kwaad kan het zeker niet en die 65 euro vond ik het wel waard!
pi_78019403
quote:
Op maandag 15 februari 2010 14:36 schreef Siegfried het volgende:
Haha, thanks mensen

Ik vind mijn foto's vaak wat erg rood worden, vandaar dat ik die kalibreer-set besteld heb. Ach, kwaad kan het zeker niet en die 65 euro vond ik het wel waard!
Met een gecalibreerde monitor kun je wel beter zien wat de afwijking is Maar concertfoto's corrigeer ik eigenlijk op het oog en niet met een neutraal grijs/witpunt ofzo. Wel met een gecalibreerde monitor (spyder2express)
pi_78019556
quote:
Op maandag 15 februari 2010 15:01 schreef whaley het volgende:

[..]

Met een gecalibreerde monitor kun je wel beter zien wat de afwijking is Maar concertfoto's corrigeer ik eigenlijk op het oog en niet met een neutraal grijs/witpunt ofzo. Wel met een gecalibreerde monitor (spyder2express)
Dat doe ik ook op het oog inderdaad Maar om dat op een gekalibreerde monitor te doen, leek me nu wel zo verstandig

Ik heb dezelfde besteld
pi_78019959
quote:
Op maandag 15 februari 2010 15:01 schreef whaley het volgende:

[..]

Met een gecalibreerde monitor kun je wel beter zien wat de afwijking is Maar concertfoto's corrigeer ik eigenlijk op het oog en niet met een neutraal grijs/witpunt ofzo. Wel met een gecalibreerde monitor (spyder2express)
Ohja, ik wou net zeggen, Als je met het oog corrigeerd is een gecalibreerde monitor júist nodig, anders zie je je eigen foto in de eerste plaats verkeerd
.&lt;------ Waarom doet m'n plaatje het niet?
pi_78049179
Ook hier maar weer even een TVP met wat plaatjes van the Gathering en Autumn van een paar weken geleden:





pi_78051259
Zo dan...die laatste is wel rood zeg
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_78051457
Het was dan ook rood licht wat erop stond. Maar toch nieuwsgierig is t echt te rood of? Heb er nog aan getwijfeld of ik em Zw/W wilde maken, maar uiteindelijk niet gedaan.
  woensdag 17 februari 2010 @ 12:22:29 #94
151527 KaMo
Boem, zei de bas
pi_78094291
Ik voel me een beetje een one trick pony

(1)


(2)


(3)


En backstage:
(4)
  woensdag 17 februari 2010 @ 18:56:40 #95
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_78109841
die laatste vind ik dan weer leuk

die andere zijn leuk, maar na 1 keer kijken gaan ze vervelen... dan hebben we het wel weer gezien.
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
pi_78263548
quote:
Op maandag 15 februari 2010 10:26 schreef PdeHoog het volgende:

[..]

Da's een beter excuus dan "leuk voor als je kiekjes wil maken en niet teveel tijd wilt steken in een fatsoenlijke foto"
[..]

Vind het wel meevallen hoor En je foto's zijn tof
Jeej wat kan jij happen zeg, heb ik op je teentjes getrapt?
Ik snap best wat je bedoeld, de auto functie is natuurlijk ontzettend bruikbaar en nuttig. Maar een beetje fotograaf gaat niet lopen klungelen met een auto functie terwijl je claimt professioneel bezig te zijn.. Vind ik.
pi_78263781
quote:
Op zondag 21 februari 2010 14:34 schreef Jekoos het volgende:

[..]

Jeej wat kan jij happen zeg, heb ik op je teentjes getrapt?
Ik snap best wat je bedoeld, de auto functie is natuurlijk ontzettend bruikbaar en nuttig. Maar een beetje fotograaf gaat niet lopen klungelen met een auto functie terwijl je claimt professioneel bezig te zijn.. Vind ik.
ik hap ja. Ik vind het een compleet nonargument :p zelfs pro-fotografen maken gebruik van autofuncties. Die doen hun werk zo efficient mogelijk en lopen niet te kutten met dit soort dingen. En er is altijd nog het verschil tussen dat groene vlakje en de av of s-stand.
"We need to learn to set our course by the stars, not by the light of every passing ship." - Omar N. Bradley
pi_78264392
En die hebben allemaal hun eigen voordeel, toch? Daarnaast dwaal je af, want ik had het gewoon over de AF of MF. En goed scherpstellen is belangrijk, dus vandaar!
  zondag 21 februari 2010 @ 15:38:11 #99
150897 ebeaydojraes
Gek Zijn Is Gezond (.nl)
pi_78265740
Ja en daar gaan we de mist in. AF is heel erg onprecies, zeker bij extreme openingen. Dan is handmatig scherpstellen ook beter. Lees alle verhalen maar bijvoorbeeld over de 50 1.2 van canon. Heel veel mensen die zeggen dat ie er altijd naastvalt, er voor of erachter. En als je ze dan handmatig laat scherpstellen dan gaan de ogen ineens open.
Alleen werkt dat beter als je er ook de tijd voor hebt. heb je die niet (bij veel beweging dus) dan moet je wel met AF werken en hopen op het beste.
- "Was Ik Maar Een Dichter, Dan Kon Ik Dichter Bij Jou Zijn!"
- 'ye cannae change the laws of physics'
Licentie:http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/nl/
  FOK!fotograaf zondag 21 februari 2010 @ 19:08:30 #100
31271 krijg064
pi_78272619
Mijn eerste bijdrage hier op FOK!

De band Colossa op zaterdagavond 20 februari 2010 in Plein79 in 's-Hertogenbosch







abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')