quote:For example, in 2003 a U.S. trading firm became insolvent in 16 seconds when an employee who had no involvement with algorithms switched one on. It took the company 47 minutes to realize it had gone bust and to call its clearing bank, which was unaware of the situation. (p.3)
Ook gewone traders verdienen bakken met geld omdat deze jongens op de markt aanwezig zijn. Door het high volume en high frequency trading wordt er gezorgd voor voldoende liquiditeit op de markten. Het grootste bezwaar dat sommige opperen tegen deze vorm van trading is dat neerwaartse signalen versterkt worden door de hoge liquiditeit en daardoor een koers van een aandeel veel sneller en veel harder kan dalen. Uiteraard wordt er niet geklaagd over het tegenovergestelde effect, een koers kan namelijk ook net zo snel stijgen.quote:Op woensdag 3 februari 2010 16:59 schreef Airforce1 het volgende:
Dit is al een paar jaar achter de schermen(weinig in de media) een sterke trend, die gasten verdienen bakken met geld met het zogenaamde High Frequency Trading.
En dan ook nog door mensen die denken dat er met dalende koersen niks te verdienen valt.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 00:59 schreef Mendeljev het volgende:
Uiteraard wordt er niet geklaagd over het tegenovergestelde effect, een koers kan namelijk ook net zo snel stijgen.
Dan zullen waarschijnlijk bijna geen studenten meer voor die richting kiezen.quote:Op donderdag 4 februari 2010 03:02 schreef Bolkesteijn het volgende:Dat moet veranderen in mijn ogen, het kan niet zo zijn dat een gemiddelde econoom de ballen begrijpt van bijvoorbeeld complexe financiële modellen, ook omdat de econoom beter begrijpt welke basisaannamen aan veel modellen ten grondslag liggen en welke implicaties die hebben
De studie economie moet in stukken gehakt worden, en studenten die voor de harde richtingen gaan moeten een fors wiskundepakket krijgen.
Dat is toch echt onzin dat deze sector niet productief zou zijn. Door deze complexe producten is het mogelijk vraag en aanbod in de financiële markten steeds beter op elkaar af te stemmen, en dat is economisch gezien ontzettend belangrijk. De innovatie in de financiele wereld verschilt niet met die van de innovatie op het gebied van elektronica, medische apparaten, chemische producten etc etc. alleen is het product minder tastbaar.quote:Op maandag 8 februari 2010 21:26 schreef xenobinol het volgende:
Ga iets waardevols doen voor de wereld, stop met geld rondschuiven, wordt productief
Er is wel degelijk een groot verschil, bij financiele producten ben je niet gebonden aan de natuurwetten. Er zijn dus geen fundamentele waarden en grenzen waar je aan gebonden bent. De enige grens die er is is die van de menselijke creativiteit of fantasie. Dat moet toch wel een reden van zorg zijn lijkt mij, want dit betekend dat veel van deze producten niet meer dan een hoop fantasie zijn. Ik fantaseer wel even een appel voor je, kopen? Voor jouw slechts 1 euro, hij bederft niet, de smaak mag jezelf bedenken en misschien wil een andere fantast hem wel van je overnemen voor 2 euro, is toch mooi meegenomenquote:Op maandag 8 februari 2010 22:46 schreef Bolkesteijn het volgende:
Dat is toch echt onzin dat deze sector niet productief zou zijn. Door deze complexe producten is het mogelijk vraag en aanbod in de financiële markten steeds beter op elkaar af te stemmen, en dat is economisch gezien ontzettend belangrijk. De innovatie in de financiele wereld verschilt niet met die van de innovatie op het gebied van elektronica, medische apparaten, chemische producten etc etc. alleen is het product minder tastbaar.
Ik heb de uitzending overigens gemist dus ik ga hem van de week wel even bekijken.
Die black box was grappig ja. Leuk hoe ze zoiets aan het 'grote' publiek uitleggen! Daar heb ik nogal eens moeite mee als vakidioot...quote:Op maandag 8 februari 2010 22:26 schreef Airforce1 het volgende:
Leukste vond ik het gebruik van google search termen in de black box![]()
En natuurlijk de snelheid van die black boxesEn dan nog zorgen dat ze zo dicht mogelijk bij de exchange zitten
Ik kan mij niet voorstellen dat er een integerformaat gebruikt is dan vallen getallen achter de komma weg. Volgens mij ging het om een buffer-overflow, dat betekent dat er met grotere getallen werd gerekend dan het type getal toestond (in Java heb je bijvoorbeeld double en float), de computer berekent dan verkeerde waarden omdat er niet genoeg plek is voor het getal.quote:Op vrijdag 5 februari 2010 03:44 schreef dvr het volgende:
In 1962 is een Mariner I Venus satelliet ontploft omdat iemand een decimale punt en een komma verwisseld had. En in 1996 is nog kort na de lancering een Ariane-raket geexplodeerd, waaraan honderden wetenschappers en technici tien jaar hadden gewerkt en die 7 miljard dollar had gekost (plus een half miljard voor de satelliet die hij had moeten lanceren). Dit omdat een programmeur een floating-point getal naar een wat minder nauwkeurig integer formaat had omgezet.
Grenzen zijn er wel degelijk, en deze begrenzingen komen voort uit de omgeving waarin de markt zich bevind. Het gaat om derivaten en derivaten zijn uiteindelijk per definitie op een onderliggende waarde gebaseerd. Daarnaast is er nog altijd de markt waarop het product verkocht moet worden, de begrenzing wordt dus gevormd door bijvoorbeeld de eisen aan het product gesteld vanuit de vraagzijde van de markt waarop deze producten verkocht worden.quote:Op maandag 8 februari 2010 23:29 schreef xenobinol het volgende:
Er is wel degelijk een groot verschil, bij financiele producten ben je niet gebonden aan de natuurwetten. Er zijn dus geen fundamentele waarden en grenzen waar je aan gebonden bent. De enige grens die er is is die van de menselijke creativiteit of fantasie.
Er worden geen appels gefantaseerd, er worden derivaten gemaakt en derivaten hebben altijd een onderliggende waarde.quote:Dat moet toch wel een reden van zorg zijn lijkt mij, want dit betekend dat veel van deze producten niet meer dan een hoop fantasie zijn. Ik fantaseer wel even een appel voor je, kopen? Voor jouw slechts 1 euro, hij bederft niet, de smaak mag jezelf bedenken en misschien wil een andere fantast hem wel van je overnemen voor 2 euro, is toch mooi meegenomen
Een populaire oneliner, maar verder volledig inhoudsloos.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 01:31 schreef Arcee het volgende:
Dat bankieren serviceverlenend moeten zijn en niet leidend.
Onzin natuurlijk, beleggen heeft heel veel met het onderliggende bedrijf te maken. Hoe staat het met de winstgevendheid van deze onderneming? Wat is de kans op een default? Ligt het in de lijn der verwachting dat de winstgevendheid van deze onderneming in de toekomst toe gaat nemen? Sterker nog, de ontwikkelingen binnen een specifieke onderneming worden naast die van andere investeringsmogelijkheden gelegd, en zo wordt er een keus gemaakt in waar er in geïnvesteerd wordt en waar niet in. Het is niet gezegd dat al deze voorspellingen en interpretaties correct en perfect zijn, maar er is wel degelijk een grote link tussen beleggen en datgene wat er met de uitgever van de vermogenstitels (bedrijven, landen, particulieren) gebeurt. En aangezien derivaten constructies rondom deze vermogenstitels heen zijn ontlenen ook deze derivaten hun waarde aan de hand van de onderliggende waarde in de reële economie.quote:En dat beleggen niets meer met onderliggende bedrijven te maken heeft, maar alleen maar met een getal op een scherm dat kan stijgen of dalen.
Het is juist prachtig om te zien, dat betekent dat die markten ongelooflijk efficiënt zijn. Enorme handelsvolumes zijn nodig om slechts een kleine winst te boeken (economische theorie laat zien dat in efficiënte markten de winsten nul zullen zijn) en markten worden steeds meer liquide waardoor de prijsvorming steeds beter wordt.quote:Bizar om te zien dat het zelfs gaat over hoe ver je server van de beurs staat en dat die fractie van een tijdsverschil van het doorkomen van je order het verschil tussen winst en verlies al kan maken.
Je snapt de inhoud niet?quote:Op dinsdag 9 februari 2010 01:41 schreef Bolkesteijn het volgende:
Een populaire oneliner, maar verder volledig inhoudsloos.
Ja, natuurlijk, maar zo wordt er door de vele geautomiseerde handel niet meer mee omgegaan.quote:Onzin natuurlijk, beleggen heeft heel veel met het onderliggende bedrijf te maken. Hoe staat het met de winstgevendheid van deze onderneming? Wat is de kans op een default? Ligt het in de lijn der verwachting dat de winstgevendheid van deze onderneming in de toekomst toe gaat nemen?
Nee, het is allemaal zo populistisch om dat te roepen zonder dat je daarbij aangeeft hoe dat er dan uit moet zien.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 01:44 schreef Arcee het volgende:
Je snapt de inhoud niet?
Geautomatiseerde handel is volgens mij vooral op zoek naar arbitragewinsten, dat is namelijk ideaal voor de computer, grote hoeveelheden data verwerken en behandelen volgens een vooraf bekend criterium. En dat zoeken naar arbitragewinst is heel erg belangrijk want dat vergroot de efficiëntie van de markt. Dat heeft dan misschien geen direct binding met ondernemingen, maar is indirect wel een groot belang want ook ondernemingen zijn gebaat bij een liquide en efficiënte markt (het verbeterd de mogelijkheid om vermogen op te halen om activa te financieren).quote:Ja, natuurlijk, maar zo wordt er door de vele geautomiseerde handel niet meer mee omgegaan.
Dat hoef je er toch niet elke keer bij te zeggen? Ik gaf al aan dat de vinger weer op dezelfde zere plekken wordt gelegd.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 01:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
Nee, het is allemaal zo populistisch om dat te roepen zonder dat je daarbij aangeeft hoe dat er dan uit moet zien.
Een indirecte binding met een onderneming staat dus ver af van het daadwerkelijke product dat er achter zit.quote:Geautomatiseerde handel is volgens mij vooral op zoek naar arbitragewinsten, dat is namelijk ideaal voor de computer, grote hoeveelheden dat verwerken en behandelen volgens een vooraf bekend criterium. En dat zoeken naar arbitragewinst is heel erg belangrijk want dat vergroot de efficiëntie van de markt. Dat heeft dan misschien geen direct binding met ondernemingen, maar wel een indirect want ook ondernemingen zijn gebaat bij een liquide en efficiënte markt (het verbeterd de mogelijkheid om vermogen op te halen om activa te financieren).
Het moet zo: verstandige mensen aan het hoofd van alle banken/krediet-verstrekkende-instanties zetten. Maar dan zouden er ook verstandige mensen in de regering moeten zitten. En die zitten er niet.quote:Op dinsdag 9 februari 2010 01:50 schreef Bolkesteijn het volgende:
Nee, het is allemaal zo populistisch om dat te roepen zonder dat je daarbij aangeeft hoe dat er dan uit moet zien.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |