Voor zover ik SE begrepen heb moet je je gewoon belachelijk hard haasten om je stoploss erin te hebben, en dan zit je safequote:Op woensdag 27 januari 2010 00:03 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Je maakt het ook niet makkelijk voor ons hoor! Ik ben nu nog redelijk passief maar mocht ik gaan traden dan wordt het maximaal 20:1 of 10:1 (futures). Met jouw CFD's zou ik letterlijk kapotgaan van de angst, zelfs met goed money management
Ben alles nog in overweging aan het nemen maar heb nog 1.5 jaar universitaire studie te gaan. En daarna nog een jaartje Masters. Heb dus nog 2.5 jaar om me te oriënteren.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Kun je niet iets doen vanuit een bv of zo, dat je persoonlijk wat minder aansprakelijk bent ? Ik verzin maar wat...zodat je de opbrengsten in elk geval veilig kunt stellen?
Boeken over de crisis en aanverwante zakenquote:Op woensdag 27 januari 2010 00:06 schreef capricia het volgende:
Ik zet hier even een bookmark neer, want misschien is het slim om een apart topic te starten over dit soort boeken enzo! Denk dat veel mensen er geinteresseerd in zijn.
Zo, jij bent nog wakker!quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:07 schreef Arcee het volgende:
[..]
Boeken over de crisis en aanverwante zaken
Angst heb je niet als je weet wat je doet. Angst komt pas als je niet weet wat je doet, je maar wat 'aan' klooit of stiekum toch onzeker bent. (En angst komt met 400:1 leverage)quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:03 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Je maakt het ook niet makkelijk voor ons hoor! Ik ben nu nog redelijk passief maar mocht ik gaan traden dan wordt het maximaal 20:1 of 10:1 (futures). Met jouw CFD's zou ik letterlijk kapotgaan van de angst, zelfs met goed money management
Vaak kan je eens googlen op de titel van het boek en een deel ervan inkijken via Google Books, om te weten of 't boek je bevalt.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:06 schreef capricia het volgende:
Ik zet hier even een bookmark neer, want misschien is het slim om een apart topic te starten over dit soort boeken enzo! Denk dat veel mensen er geinteresseerd in zijn.
Done, als iemand de OP nog even aanpast naar de Wiki-versiequote:Op woensdag 27 januari 2010 00:05 schreef Arcee het volgende:
[..]
Of neem in de Wiki wel een lijst met alle TT's op.
Goed plan.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:04 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Ik doe ze tot deel 120 wel op de 'nieuwe manier' en de recentere topics met titel
Nee dat is niet helemaal waar! Een stoploss biedt geen 100% garantie om je CFDs te verkopen tegen de markt prijs!! Vergeet dat niet. Als hij dus doorloopt en jij hebt de gedachte dat hij de stoploss raakt en dus verkoopt op tijd zit je dus in de fucking penarie!quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:06 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Voor zover ik SE begrepen heb moet je je gewoon belachelijk hard haasten om je stoploss erin te hebben, en dan zit je safe.
Het plan was alweer veranderdquote:Op woensdag 27 januari 2010 00:14 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Goed plan.
Dan kunnen we #119 openen en dan zie je alsnog de hele lijst met namen.
Volgens mij kun je via bol altijd annuleren?quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:11 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Vaak kan je eens googlen op de titel van het boek en een deel ervan inkijken via Google Books, om te weten of 't boek je bevalt.
Beleggen voor dummies staat zo gedeeltelijk online: http://books.google.be/books?id=JizJwHAcV2QC&printsec=frontcover&dq=beleggen+voor+dummies&client=firefox-a&cd=1#v=onepage&q=&f=false
Misschien iets te laat maar als 't je absoluut niet bevalt (wat niet 't geval zal zijn waarschijnlijk!) kan je 'm misschien nog annuleren.
Die is juist vandaag bij mij bezorgd!quote:Op dinsdag 26 januari 2010 23:55 schreef Arcee het volgende:
Lees Benjamin Graham - The Intelligent Investor, volgens Warren Buffett "by far the best book on investing ever written".
Ik heb dan inderdaad ook nog geen winstgevende strategie voor mijzelf bedacht. Ik kan wel gaan swingtraden maar dan moet ik goed money management gaan aanhouden en tevreden zijn met 1% return per maand. Wat dat betreft ben ik ook gewoon druk met andere dingen. Vooralsnog komt passief beleggen me het beste uit.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Angst heb je niet als je weet wat je doet. Angst komt pas als je niet weet wat je doet, je maar wat 'aan' klooit of stiekum toch onzeker bent. (En angst komt met 400:1 leverage)
Gisteren ook al.quote:
Ik heb voor mezelf de winstgevende strategie in tweeën moeten delen. Lange en korte termijn. Op korte termijn op wiskunde modellen en lange termijn fundamenteel.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:18 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ik heb dan inderdaad ook nog geen winstgevende strategie voor mijzelf bedacht. Ik kan wel gaan swingtraden maar dan moet ik goed money management gaan aanhouden en tevreden zijn met 1% return per maand. Wat dat betreft ben ik ook gewoon druk met andere dingen. Vooralsnog komt passief beleggen me het beste uit.
Doe ik als ik weer wakker ben!quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:13 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Done, als iemand de OP nog even aanpast naar de Wiki-versie
Dit is dus waarom CFDs in deze vorm mijns inziens je reinste oplichting zijn. Die 8000 euro is dus meteen al voor de broker, omdat het onmogelijk is om tegen laat te verkopen of bied te kopen. Normale brokers vangen slechts een paar tientjes.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:16 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Nee dat is niet helemaal waar! Een stoploss biedt geen 100% garantie om je CFDs te verkopen tegen de markt prijs!! Vergeet dat niet. Als hij dus doorloopt en jij hebt de gedachte dat hij de stoploss raakt en dus verkoopt op tijd zit je dus in de fucking penarie!
En CFDs werken niet met aanschaf/verkoop kosten. Je ziet daar dus +160 staan. Dat betekent 1600 pond per index punt. Maar dat betekent ook als jij belegt op een index met een spread van 5 punten je initiële verlies al 8000 pond is! Je begint dus (uitgaande van spread 5 punten (dat is de spread after market hours)) met -8000,-
Volgens mij heb je bij whs selfinvest geen spread, alleen een vast bedrag per maand.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:28 schreef TeringHenkie het volgende:
[..]
Dit is dus waarom CFDs in deze vorm mijns inziens je reinste oplichting zijn. Die 8000 euro is dus meteen al voor de broker, omdat het onmogelijk is om tegen laat te verkopen of bied te kopen. Normale brokers vangen slechts een paar tientjes.
(en tel daarbij een user interface op die meer weg heeft van een fruitautomaat dan een applicatie waar je een heel vermogen mee beheert)
Dit is een klassieker die je op een gegeven moment inderdaad moet lezen, maar ik vind het niet geschikt om aan een beginnende belegger aan te raden.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 23:55 schreef Arcee het volgende:
[..]
Lees Benjamin Graham - The Intelligent Investor, volgens Warren Buffett "by far the best book on investing ever written".
Als je switcht tussen swingtrade strategieen boeit het niet zoveel. Die hebben allemaal ongeveer een hitrate van 75%. Downside is wel dat je enorm harde klappers kunt maken door slippage en risk of ruin. Theoretisch gezien kun je 8x (of meer) een slechte trade doen voordat je weer een winning trade doet (backtest S&P, random model). Ik moet de manse belegger nog tegenkomen die 8 slechte trades aanhoudt en doorgaat met zijn model. Standvastigheid is imo wel belangrijk.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:24 schreef sitting_elfling het volgende:
Je weet namelijk dat die kans op een goede succesvolle strategie iets van 0.000001% is. En is het verstandiger om vaak te switchen van model.
Zoals je bij mij al wel gezien hebt gaat het mij meer om de qua kwantiteit(bedrag) dan de kwaliteit(winst of verlies) van de trade. Liever 9 trades verliezend en 1 positief die het gemiddelde weer omhoog halen dan 9 trades positief en 1 verliezend met een mager rendement. Je weet immers wiskundig dat je niet continu positieve trades behaalt, dan kun je beter proberen je trades specifiek af te richten om meer geld te verdienen (en je verliezen af te dempen met rigide exit strategieën)quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:31 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Als je switcht tussen swingtrade strategieen boeit het niet zoveel. Die hebben allemaal ongeveer een hitrate van 75%. Downside is wel dat je enorm harde klappers kunt maken door slippage en risk of ruin. Theoretisch gezien kun je 8x (of meer) een slechte trade doen voordat je weer een winning trade doet (backtest S&P, random model). Ik moet de manse belegger nog tegenkomen die 8 slechte trades aanhoudt en doorgaat met zijn model. Standvastigheid is imo wel belangrijk.
Ben jij een voorstander van die methodes? Bijna al die valuatie methodes komen naar mijn mening vaak uit op een portfolio van small cap stocks die excessive renderen. (zie ook hennessee hedge fund model)quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:30 schreef jaco het volgende:
[..]
Dit is een klassieker die je op een gegeven moment inderdaad moet lezen, maar ik vind het niet geschikt om aan een beginnende belegger aan te raden.
Benjamin Graham vertegenwoordigt een specifieke school in het beleggen, namelijk die van de value investors. Het is beter om eerst het brede spectrum te overzien en dan pas voor zo'n specifieke richting te kiezen. Het boek is lastig geschreven en zal veel tijd kosten om te lezen. Als je de criteria van Graham hanteert (NCAV -ratio > 1,33) dan zul je bovendien bijna geen aandelen meer vinden. Het is beter om eerst iets over Graham en zijn methode te lezen, dan meteen met dit boek te beginnen.
Ja de tablet.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:19 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Gisteren ook al.
Of bedoel je de tablet?
Vaak switchen van strategie is toch ook een strategie?quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:24 schreef sitting_elfling het volgende:
Wat dat betreft houd ik nooit heel lang vast aan 1 model. Het idee van, heey.... dit kan wel eens een goede strategie zijn is 1 van de minst slimme gedachtes die je kunt hebbenJe weet namelijk dat die kans op een goede succesvolle strategie iets van 0.000001% is. En is het verstandiger om vaak te switchen van model.
Reden waarom ik niet passief beleg is omdat ik anders niet goed weet wat ik met mijn vrije tijd moet doen in de winter.
Meer dan een procent eraf!quote:
Ik hoop dat je gelijk krijgt!quote:Op woensdag 27 januari 2010 09:07 schreef Vandergeld het volgende:
Ik verwacht later vandaag/morgen 323/322 waarvandaan we wat op zouden kunnen veren, mijn puts ax5 328 hou ik voorlopig aan.
Ik denk dat er inderdaad excessief rendement met de Graham methode te behalen valt. Het probleem is dat de enkele bedrijven die nu nog aan Graham's criteria voldoen inderdaad smallcaps en microcaps zijn. De liquiditeit is vaak beperkt en deze fondsen worden niet door analisten gevolgd. Je zult dan zelf je research moeten doen om te kontroleren of dergelijke bedrijven niet in zwaar weer zitten of zullen komen. Dit kost enorm veel tijd. Ik heb die tijd op dit moment niet, omdat al mijn aandacht nu naar het doorgronden van de huidige macro-economische situatie gaat.quote:Op woensdag 27 januari 2010 00:43 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ben jij een voorstander van die methodes? Bijna al die valuatie methodes komen naar mijn mening vaak uit op een portfolio van small cap stocks die excessive renderen. (zie ook hennessee hedge fund model)
Economisch herstel en beurskoersen lopen logischerwijs nooit 1 op 1. Beurskoersen lopen altijd vooruit op wat nog gaat komen.quote:Op woensdag 27 januari 2010 11:26 schreef Burnie88 het volgende:
TVP.
Wat een onzekerheid op de beurzen zeg. Er was toch sprake van economisch herstel? Blijkbaar niet.
Gravity, ik heb hem op mn lijstje gezet. Het ziet er interessant uit, maar ik blijf het toch enigszins risicovol vinden. Kleine game ontwikkelaars zijn vaak niet een heel lang leven beschoren of worden overgenomen door de grote jongens. En doen de game ontwikkelaars het eigenlijk op dit moment goed in financiële onstabiele tijden?quote:Op woensdag 27 januari 2010 10:47 schreef jaco het volgende:
[..]
Ik denk dat er inderdaad excessief rendement met de Graham methode te behalen valt. Het probleem is dat de enkele bedrijven die nu nog aan Graham's criteria voldoen inderdaad smallcaps en microcaps zijn. De liquiditeit is vaak beperkt en deze fondsen worden niet door analisten gevolgd. Je zult dan zelf je research moeten doen om te kontroleren of dergelijke bedrijven niet in zwaar weer zitten of zullen komen. Dit kost enorm veel tijd. Ik heb die tijd op dit moment niet, omdat al mijn aandacht nu naar het doorgronden van de huidige macro-economische situatie gaat.
Enige tijd geleden heb ik een "Graham-achtige" investering gedaan in Gravity. Dat is een Koreaanse game-ontwikkelaar, genoteerd aan de Nasdaq: GRVY. Dit na informatie van de blog http://www.oldschoolvalue.com Er zit nog niet veel beweging in, maar het idee is dat dit bedrijf binnenkort de MMORPG Ragnarok 2 game released.
Het was meer een cynische opmerkingquote:Op woensdag 27 januari 2010 11:45 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Economisch herstel en beurskoersen lopen logischerwijs nooit 1 op 1. Beurskoersen lopen altijd vooruit op wat nog gaat komen.
En deze onzekerheden op de beurs komen een daytrader zoals mij wel goed uitVeel volatiliteit is gooooed.
De economie is meer gebaat bij een langdurig langzaam herstel dan even kort en krachtig... Ik weet 't zo niet. Rente moet laag blijven, maar beperkingen opleggen aan risicovolle financiële transacties lijkt mij geen slecht plan...quote:Op woensdag 27 januari 2010 12:11 schreef Burnie88 het volgende:
[..]
Maar ik denk dat de plannen van Obama en Trichet niet best zijn voor de financials. Er zit zoveel liquiditeit in die risicovolle producten, als dat wegvalt donderen er veel beurzen weer in elkaar, dat kan niet anders.
Eens. Het is alleen jammer dat het eind 2008 niet is gebeurd, aangezien overheden banken toen echt in hun klauwen hadden. Ik ben er ook voor dat het speculeren in commodity's aan banden moet worden gelegd (verhoogd de prijs onnodig) en alleen mogelijk moet zijn als een hedge voor bijvoorbeeld bedrijven die ermee te maken hebben.quote:Op woensdag 27 januari 2010 12:32 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
De economie is meer gebaat bij een langdurig langzaam herstel dan even kort en krachtig... Ik weet 't zo niet. Rente moet laag blijven, maar beperkingen opleggen aan risicovolle financiële transacties lijkt mij geen slecht plan...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |