quote:Wärtsilä schrapt 570 banen
19 januari 2010, 13:04 | BNR.nl
De Finse fabrikant Wärtsilä schrapt in Nederland de hele productie van scheepsmotoren. Daarmee gaan 570 van de ruim 1500 banen verloren. De ingreep maakt onderdeel uit van een wereldwijde reorganisatie, waardoor in totaal 1400 banen vervallen.
Het concern verplaatst de productie van scheepsmotoren naar China. Daar is de maritieme markt nog sterk aan het groeien. In andere delen van de wereld is het aantal orders sterk teruggelopen door de economische neergang.
De banen verdwijnen in de loop van dit jaar. Volgens vakbond De Unie wordt een vestiging in Drunen het hardst getroffen. Daar vallen vierhonderd ontslagen. Wärtsilä schrapt volgens de bond in Zwolle ruim honderd banen; in Schiedam gaat het om dertig banen.
Booming China
De Unie-vertegenwoordiger George Kruithof sprak van een ‘enorme klap’. ‘De markt is gigantisch ingestort. China is nog booming. Chinezen zijn ook protectionistischer geworden. Zij eisen dat onderdelen voor schepen in China worden gemaakt.’
Niet de overheid, alleen de endconsumer ..quote:Chinezen zijn ook protectionistischer geworden. Zij eisen dat onderdelen voor schepen in China worden gemaakt.’
quote:Op woensdag 20 januari 2010 19:53 schreef xenobinol het volgende:
Dit viel te voorspellen natuurlijk. Hier in het westen verdwijnt steeds meer werk richting China, het word tijd om dat tij te keren lijkt mij. Maar natuurlijk moet eerst Wilders vervolgt worden, uitkeringstrekkers dood geknuffeld worden en de Oorlog in Afghanistan gewonnen worden
Als de rechtelijke macht dezelfde ijver aan de dag gelegd had in de zaak Baran, zat deze nog steeds vast. Nu mag HB gaat bedelen bij de Ottomanen of hij a.u.b. achter de tralies magquote:Op woensdag 20 januari 2010 20:47 schreef LinkdumpLoetje het volgende:
[..]
Gelukkig kunnen we in dit land allemaal nog rechter of desnoods advocaat worden, als er hier echt niks meer te doen is. En dan dag in dag uit elkaar een proces aan doen, zo krijg je het geld wel rondgepompt.
Precies wat de Amerikanen tot nu toe altijd hebben gedaan dus.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:21 schreef xenobinol het volgende:
Weer on-topic, mijn vorige werkgever deed al 30 jaar zaken met China, volgens hem is het een logisch gevolg van ons handelen dat China alles gaat overnemen. Hij zei altijd:"we kunnen alleen maar proberen zo veel mogelijk welvaart te vragen voor de strop waarmee de Chinezen ons gaan ophangen".
Dit hele verhaal is een beetje overdreven. Het gaat slechts om één wijk in een stad waar verder weinig mis mee is.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:51 schreef capricia het volgende:
Stond er in China ook niet ergens zo'n compleet nieuw gebouwde lege stad?
Edit: Ordos.
Rond 1.20
Is oa gebouwd om het GDP op te krikken..
Volgens mij ook, Ordos heet die stad dacht ik. Ja als je je Gdp cijfer wilt laten groeien terwijl de export is ingestort in (2008 en 2009 een deel) moet je de klap opvangen door de overheid te laten investeren. Opzich is dat alleen een wijk, maar ook in andere steden zijn de prijzen hard gestegen.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:51 schreef capricia het volgende:
Stond er in China ook niet ergens zo'n compleet nieuw gebouwde lege stad?
Steden zijn daar ook wel wat groter dan hier. En als het slechts een wijk betreft zal het wel meevallen...het is dus niet zo dat die lege wijken als paddenstoelen uit de grond schieten?quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:56 schreef LinkdumpLoetje het volgende:
[..]
Dit hele verhaal is een beetje overdreven. Het gaat slechts om één wijk in een stad waar verder weinig mis mee is.
Bronquote:De stad Ordos in Binnen-Mongolië is gebouwd met miljarden overheidssteun. Alleen woont er niemand omdat het leven er niet te betalen is. (Zie video vanaf 1:20)
Steden blijven stug doorbouwen om te voldoen aan de groeicijfers die vanuit de hoofdstad worden opgelegd. Zelfs als er niemand komt wonen.
Recent nog won het Nederlandse architectenbureau VMX Architects de opdracht om voor Ordos een 43 miljoen euro kostend Hilton-hotel te ontwerpen.
De huizen in de verlaten nieuwbouwwijken van Ordos zijn volgens de autoriteiten allemaal verkocht. Toch staan ze leeg omdat de eigenaren de koophuizen louter als investering zien. In China kun je je geen buil vallen aan onroerend goed is de algemeen heersende overtuiging. De mislukte projecten roepen de vraag op of China de constante groei van de economie nog lang kan volhouden.
Ja, nogmaals, volgens mij is dat hele verhaal een beetje overdreven. Daar zijn de media goed in. En omdat wij geen kennis hebben van die regio geloven we het al gauw. Ook omdat we het in onze sensatiezucht willen geloven.quote:Op woensdag 20 januari 2010 22:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Steden zijn daar ook wel wat groter dan hier.. maar dit is wat ik er van kan vinden:
[..]
Bron
Dat is waar mensen op gestemd hebben, didn't see it coming?quote:Op dinsdag 19 januari 2010 20:24 schreef Deprater het volgende:
China dwingt industriële bedrijven compleet naar China te verhuizen, als China hiermee doorgaat dan hebben we binnenkort alleen nog maar de geldschuifindustrie, de gesubsidieerde landbouw en de ambtenaarij over![]()
[..]
China sleept er wel industrie naar toequote:Op woensdag 20 januari 2010 21:56 schreef LinkdumpLoetje het volgende:
[..]
Dit hele verhaal is een beetje overdreven. Het gaat slechts om één wijk in een stad waar verder weinig mis mee is.
Het gaat niet om zomaar een wijk, het gaat om een complete nieuwe stad. Ordos bestaat uit een oude stad en een nieuwe stad. Vrijwel de complete nieuwe stad Ordos staat leeg, in de oude stad wonen wel heel veel mensen.quote:Op woensdag 20 januari 2010 22:04 schreef LinkdumpLoetje het volgende:
1,4 miljoen inwoners, veel rijkdom en ruimte zat. Bouw er een wijk bij, laat dat leegstaan en maak er een youtube-filmpje van. Dan lijkt het al gauw alsof een hele stad leegstaat.
Zo staat het niet op die wikipedia-pagina. Heb er toen nog wat info over gezocht op de internets en heb toch echt het idee dat e.e.a. een beetje opgeklopt is door de media, in dit geval Al-Jazeera.quote:Op woensdag 20 januari 2010 22:18 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Het gaat niet om zomaar een wijk, het gaat om een complete nieuwe stad. Ordos bestaat uit een oude stad en een nieuwe stad. Vrijwel de complete nieuwe stad Ordos staat leeg, in de oude stad wonen wel heel veel mensen.
kennelijk is het puur speculatie geweest, komt wel goedquote:Op woensdag 20 januari 2010 22:18 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Het gaat niet om zomaar een wijk, het gaat om een complete nieuwe stad. Ordos bestaat uit een oude stad en een nieuwe stad. Vrijwel de complete nieuwe stad Ordos staat leeg, in de oude stad wonen wel heel veel mensen.
Het hangt er wel vanaf hoe het goed komt. De kredietcrisis is natuurlijk ook gewoon een correctie, maar heeft wel vervelende gevolgen voor sommigen. Goedkoop geld kan tot hele rare dingen leiden en ik vermoed dat dat ook hier gespeeld heeft toen investeerders besloten deze onzin te gaan kopen.quote:Op woensdag 20 januari 2010 22:31 schreef Deprater het volgende:
kennelijk is het puur speculatie geweest, komt wel goed
Een soort Blauwe Stad in het grootquote:Op woensdag 20 januari 2010 21:51 schreef capricia het volgende:
Stond er in China ook niet ergens zo'n compleet nieuw gebouwde lege stad?
Edit: Ordos.
Rond 1.20
Is oa gebouwd om het GDP op te krikken..
Wij zijn te democratisch, daarom duurt het hier allemaal een stuk langer... (zou niet anders willen hoor!).quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:56 schreef Q. het volgende:
Er blijft echt helemaal niets over in de westerse wereld hè? We mogen blij zijn dat de Chinezen onze kleren niet afpakken. Echt, Europa is echt gedoemd. Niet alleen door de schulden maar ook door de verdeeldheid, we kunnen geen vuist maken. Stelletje zwakzinnigen in dit werelddeel.. Niet zo vreemd om te zien hoe China de wereldmacht over heeft genomen. Ja, heeft genomen. De USA is al lang geen wereldspeler meer.
Dat werkt nu anders behoorlijk tegen ons. China zit de hele wereld leeg te roven voor haar eigen goed (kijk naar Afrika) en wij zitten er over te overleggen en moties van afkeuring aan te nemen. En ondertussen lachen die chinezen zich dood om die idiote westerlingen.quote:Op donderdag 21 januari 2010 20:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Wij zijn te democratisch, daarom duurt het hier allemaal een stuk langer... (zou niet anders willen hoor!).
Dan moeten we als europa ook maar weer het protectionisme gaan omarmen. Ik heb nog steeds het idee dat de globalisering alleen maar erdoorheen gedrukt is om een tijdelijk periode veel spullen voor onze westerse wereld goedkoop te kunnen laten produceren.quote:Op donderdag 21 januari 2010 20:08 schreef Q. het volgende:
[..]
Dat werkt nu anders behoorlijk tegen ons. China zit de hele wereld leeg te roven voor haar eigen goed (kijk naar Afrika) en wij zitten er over te overleggen en moties van afkeuring aan te nemen. En ondertussen lachen die chinezen zich dood om die idiote westerlingen..
Wel interessant, zo'n machtsoverdracht.
En de arrogante westerling sleept miljarden aan ontwikkelingshulp naar Afrikaanse dictatorsquote:Op donderdag 21 januari 2010 20:08 schreef Q. het volgende:
[..]
Dat werkt nu anders behoorlijk tegen ons. China zit de hele wereld leeg te roven voor haar eigen goed (kijk naar Afrika) en wij zitten er over te overleggen en moties van afkeuring aan te nemen. En ondertussen lachen die chinezen zich dood om die idiote westerlingen..
Wel interessant, zo'n machtsoverdracht.
wie is 'ons'?quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:21 schreef xenobinol het volgende:
Weer on-topic, mijn vorige werkgever deed al 30 jaar zaken met China, volgens hem is het een logisch gevolg van ons handelen dat China alles gaat overnemen. Hij zei altijd:"we kunnen alleen maar proberen zo veel mogelijk welvaart te vragen voor de strop waarmee de Chinezen ons gaan ophangen".
0,00000000000000000000001% van China verdient echt geld, de rest mag kreperen.quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:50 schreef Deprater het volgende:
Nederland gebruikt de staatsschuld om aan ontwikkelingswerk te doen, oorlog te voeren en de landbouwsubsidies te betalen
China verdient echt geld en een dikke pluim
10^9 (inwoners china) *0,00000000000000000000001 = 0.00000000000001% verdient daar maar geld. Is dat de linkerhaar van mao die overgebleven is.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
0.00000000000000000000001% van China verdient echt geld, de rest mag kreperen.
Voor het perspectief, en voor jullie de polonaise gaan lopen
je begrijpt mijn punt tegenover het oogkleppen, zonnebrillen en schuilkelder publiek welquote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:00 schreef Basp1 het volgende:
[..]
10^9 (inwoners china) *0,00000000000000000000001 = 0.00000000000001% verdient daar maar geld. Is dat de linkerhaar van mao die overgebleven is.
Tuurlijk wel, maar zit me op mijn werk een beetje te vervelen, dat is ook wel te merken aan mijn hoeveelheid fok postings de afgelopen week.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:17 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
je begrijpt mijn punt tegenover het oogkleppen, zonnebrillen en schuilkelder publiek wel
quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:31 schreef Basp1 het volgende:
Ik ben zelf nooit zo'n groot voorstander geweest van globalisering zonder voorbehoud. En hier zien we weer een uitwas natuurlijk daarvan. Dat china bijvoorbeeld tegen europa kan concureren, is natuurlijk alleen maar omdat menskrachten daar veel goedkoper zijn. Maar die menskracht zijn een stuk geodkoper omdat bedrijven daar zich niet aan arbo regels, minimum lonen, vervuiling, enz.. te hoeven te houden. Hierdoor heb ik altijd al gezegd dat we op producten die geproudceerd worden onder erbamelijke omstadigheden die niet vergelijkbaar met omstandigheden hier zijn, best wel een heffing op mogen zetten.
gigantisch arbeidspotentieel dus., om jarenlang de concurrentie met het westen aan te kunnen en te winnen, met eigen vliegtuigen, eigen scheepsbouw en eigen autoindustrie.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:49 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
0,00000000000000000000001% van China verdient echt geld, de rest mag kreperen.
Voor het perspectief, en voor jullie de polonaise gaan lopen
Dit vasthouden van wisselkoersen, staatssteun wordt normalitair als een doodzonde gezien als een land dat doet en van china accepteren we het. Terwijl elk ander land ongenadig door het IMF/werldbank/WTO door de mangel gehaald zou worden. Ook weer punten waarom een invoerheffing op in china geproduceerde producten legitiem zou zijn.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:50 schreef 2bedearly het volgende:
Chinese staatssteun aan exporterende bedrijven, het kunstmatig laag houden van de RMB wisselkoers (goedkopere Chinese producten t.o.v. Europese producten) agglomeratie effecten van de fabrieken in China (concentratie van alle tussenleveranciers).
Over welke uiterst zeldzame grondstoffen heb je het dan. Ik was in de veronderstellig dat china juist zijn greep op afrika aan het verstevigen was omdat daar veel zeldzame grondstoffen zitten.quote:Bovendien bevinden zich 95% van de wereldvoorraad van Rare Earth elements in China. Deze Rare Earth elementen zijn nodig voor de productie van high tech producten zoals mobiel telefoons, mp 3 spelers en batterijen van hybride auto. China is van plan om de export van Rare earth elementen te verminderen. Hierdoor zijn de Europese fabrikanten ´gedwongen´ om hun productie naar China te verplaatsen.
http://www.depers.nl/buit(...)-conflict-Congo.htmlquote:Op vrijdag 22 januari 2010 16:44 schreef Basp1 het volgende:
Over welke uiterst zeldzame grondstoffen heb je het dan. Ik was in de veronderstellig dat china juist zijn greep op afrika aan het verstevigen was omdat daar veel zeldzame grondstoffen zitten.
quote:Congo bezit grote reserves aan goud, diamanten en metalen zoals cassiteriet en coltan, dat gebruikt wordt om kleine deeltjes in electronica aan elkaar te verbinden. Met name het gebied rond de oostelijke provinciehoofdstad Goma, vanwaaruit duizenden mensen en regeringssoldaten wegvluchtten nadat Nkunda de stad belegerde, is zeer rijk aan mineralen.
De EU en VS klagen ook vaak over het Chinese wisselkoersen beleid, maar ja de VS hebben China hard nodig om de Amerikaanse stimulus package en oorlog te financieren. Daarnaast heeft China voor $50 miljard SDR´s gekocht bij IMF/wereldbank. Een hogere Europese invoerheffing op Chinese producten leidt ongetwijfeld tot Chinese invoerheffing op Europese producten richting China. China is toevallig wel een van de Europese export markten waar de komende jaren veel groei verwacht wordt.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 16:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dit vasthouden van wisselkoersen, staatssteun wordt normalitair als een doodzonde gezien als een land dat doet en van china accepteren we het. Terwijl elk ander land ongenadig door het IMF/werldbank/WTO door de mangel gehaald zou worden. Ook weer punten waarom een invoerheffing op in china geproduceerde producten legitiem zou zijn.
Die agglomeratie effecten waren in europa natuurlijk ook aanwezig maar door de globalisering maar als nieuw geloof te beschouwen hebben de multinational veel industrie daar naar toe verplaatst en zijn deze effecten die hier waren grotendeels teniet gedaan.
[..]
Over welke uiterst zeldzame grondstoffen heb je het dan. Ik was in de veronderstellig dat china juist zijn greep op afrika aan het verstevigen was omdat daar veel zeldzame grondstoffen zitten.
b.v. NL en kornuitenquote:
Precies, Japanse producten zijn al sinds eind jaren '80 van superieure kwaliteit. Samsung (koreaan) was tot halverwege de jaren '90 een B-merk, nu is het een A-merk die in vele marktsegmenten een enorm groot aandeel heeft verworven. Producten van hoge kwaliteit worden heden ten dage in Azie gemaakt, een bedrijf als Philips zit echter in verval, maakt voornamelijk alleen nog maar eerste klas troep, presteert alleen in enkele niche markten nog redelijk. In China zie je steeds meer bedrijven die een serieuze concurrent beginnen te worden voor gerenommeerde westerse bedrijven, de marges komen daardoor onder druk te staan met als gevolg dat nog meer laaggeschoolde arbeid naar China verplaatst wordquote:Op vrijdag 22 januari 2010 16:32 schreef Deprater het volgende:
We lachten in de beginjaren 80 ook om Japan en later om Korea
Toch kan dat niet voort blijven gaan. Naarmate de Chinese economie verder groeit plukken de burgers daar onherroepelijk de vruchten van, zij zullen hogere lonen gaan eisen omdat fabrikanten steeds meer gaan verdienen en omdat het algehele welvaartsniveau ook toeneemt. Op den duur zal ook de Chinees geen goedkope arbeidskracht meer zijn.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 18:55 schreef xenobinol het volgende:
In China zie je steeds meer bedrijven die een serieuze concurrent beginnen te worden voor gerenommeerde westerse bedrijven, de marges komen daardoor onder druk te staan met als gevolg dat nog meer laaggeschoolde arbeid naar China verplaatst word
Dan ken jij de China niet. Met je Westerse bril roep je onherroepelijk, maar nagenoeg niemand heeft iets te eisen in China, en laat dat ook wel uit z'n hoofd. Een grote mond hebben kan in Nederland, niet daar.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 19:01 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Toch kan dat niet voort blijven gaan. Naarmate de Chinese economie verder groeit plukken de burgers daar onherroepelijk de vruchten van, zij zullen hogere lonen gaan eisen omdat fabrikanten steeds meer gaan verdienen en omdat het algehele welvaartsniveau ook toeneemt. Op den duur zal ook de Chinees geen goedkope arbeidskracht meer zijn.
Natuurlijkquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |