mwa, op wat nuttige vrouwen uitgezonderd dan: artsen en de mevrouw van de supermarktquote:Op donderdag 21 januari 2010 01:16 schreef leukvoorlater het volgende:
[..]
Niet alle vrouwen hè?
Hulde voor het filmpje.
quote:Op donderdag 21 januari 2010 02:06 schreef Synthesist het volgende:
[..]
mwa, op wat nuttige vrouwen uitgezonderd dan: artsen en de mevrouw van de supermarkt
Het is niet het soort materialisme dat zegt groter meer beter. Het is een soort zeg, maar minimalistisch materialisme. Ik kan het niet anders uitleggen.quote:Op donderdag 21 januari 2010 12:45 schreef smeag0l het volgende:
Gewoon duidelijk zijn naar ze. Ze kunnen alleen maar druk op je uitoefenen voor zover jij dat toestaat (door het te blijven verdedigen bijvoorbeeld). Je moet geen argumenten geven voor jouw eventuele keuze, maar over het voeren van die discussie op zich.
Dus als ze nog een keer met die onzin aankomen, dan:
TS: "Joh, weet je, al die materialistische idealen interesseren me geen REET. En als jullie vinden dat mijn prioriteiten verkeerd liggen is dat jullie zaak, naar mijn mening is het precies andersom. En we hoeven het helemaal niet met elkaar eens te zijn, want dat daar is jullie leven en dit is het mijne. En ik ga lekker helemaal op mijn eigen manier ontdekken en beleven wat ik prettig en waardevol vind. En nou staat het niet meer ter discssie, ik doe wat ik wil, punt. Zo, iemand nog thee?"
quote:Op donderdag 21 januari 2010 13:57 schreef Copycat het volgende:
Mams heeft een verknipt wereldbeeld en zou misschien eens een weekje moeten rondkomen van een bijstandsuitkering.
Mams is een nare snob. Zeg maar dat ik dat gezegd heb.
Toch logisch man. Ze wilt dat jij later voor een eventueel gezin kan zorgen. In haar optiek ga je er niet "goed" genoeg voor. En aangezien jij de partner bent van haar dochter begint ze te zeuren. Het verwende kreng draaft alleen zwaar door.quote:Op donderdag 21 januari 2010 13:23 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Dus in een rare manier is het nog een soort van bezorgdheid ook.![]()
lijkt me niet. je zult toch carriere moeten gaan maken om meer te verdienen. je kunt niet als je 35 bent opeens zeggen: en nu wil ik meer verdienen. je zult dan toch onderop moeten beginnenquote:Op woensdag 20 januari 2010 16:58 schreef Rubber_Johnny het volgende:
[..]
Als de financiële wensen veranderen dan kunnen we er ook voor kiezen meer of minder te gaan werken.
Wie heeft het over carriere makenquote:Op donderdag 21 januari 2010 17:19 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
lijkt me niet. je zult toch carriere moeten gaan maken om meer te verdienen. je kunt niet als je 35 bent opeens zeggen: en nu wil ik meer verdienen. je zult dan toch onderop moeten beginnen
waarom studeer je uberhaupt als je toch geen carriere wil maken?
verder: als je eenmaal afgestuurd bent en de volwassenwereld gaat ontdekken zullen je merken dat het niet zo zwart/wit is als je denkt.
Ik had het daar over. Waar Rubber_Johnny op reageerde. Waar henkzijlstra weer op reageerde.quote:Op donderdag 21 januari 2010 17:37 schreef L0t.. het volgende:
[..]
Wie heeft het over carriere maken.
Dus jij studeert enkel omdat je carriere wil maken ?quote:Op donderdag 21 januari 2010 17:19 schreef henkzijlstra het volgende:
waarom studeer je uberhaupt als je toch geen carriere wil maken?
Wat versta jij onder "carriere maken"? Dat begrip is voor velerlei uitleg vatbaar.quote:Op donderdag 21 januari 2010 17:19 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
lijkt me niet. je zult toch carriere moeten gaan maken om meer te verdienen. je kunt niet als je 35 bent opeens zeggen: en nu wil ik meer verdienen. je zult dan toch onderop moeten beginnen
waarom studeer je uberhaupt als je toch geen carriere wil maken?
verder: als je eenmaal afgestuurd bent en de volwassenwereld gaat ontdekken zullen je merken dat het niet zo zwart/wit is als je denkt.
En toch is het mogelijk om een niet-saai bestaan te leiden met een goede baan. Ik heb die ervaring wel tenminste.quote:Op donderdag 21 januari 2010 18:51 schreef nozem het volgende:
Het vinden van fatsoenlijke alternatieven voor 'huisje, boompje, beestje' vereist dusdanig veel durf en mazzel dat 99,9% van de mensen die claimen NOOIT een burgermansbestaan te willen er op den duur toch in belanden. En dan kun je toch maar beter zorgen dat je je zaakjes financieel enigszins voor elkaar hebt, dan kun je door middel van het maken van leuke reisjes nog af en toe voor jezelf de illusie wekken dat je een vrije jongen bent.
We kunnen immers niet allemaal een succesvolle bed and breakfast runnen op Tahiti en elke avond met een ander het bed in duiken of leven als een rockster en de ene dag in Sydney zitten en de andere dag chillen met groupies in een jacuzzi op Manhattan.
Huisje, boompje, beestje... Als de betekenis daarvan tenminste letterlijk een koophuis met een tuin, eventuele koters en een hond is hoeft natuurlijk verre van saai te zijn. Je leven is zo saai als je het zelf maakt.quote:Op donderdag 21 januari 2010 18:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
En toch is het mogelijk om een niet-saai bestaan te leiden met een goede baan. Ik heb die ervaring wel tenminste.
Ja, dat is zo vaag. Mijn vriendin heeft kinderen, maar gedraagt zich juist heel vrij.quote:Op donderdag 21 januari 2010 18:57 schreef nozem het volgende:
[..]
Huisje, boompje, beestje... Als de betekenis daarvan tenminste letterlijk een koophuis met een tuin, eventuele koters en een hond is hoeft natuurlijk verre van saai te zijn. Je leven is zo saai als je het zelf maakt.
Haal dat toch maar weg. Das precies wat die zegt met die laatste zin van de eerste alinea.quote:Op donderdag 21 januari 2010 18:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
En toch is het mogelijk om een niet-saai bestaan te leiden met een goede baan. Ik heb die ervaring wel tenminste.
Zo'n uitspraak veronderstelt dat ik nu niet burgerlijk leef. Dat klopt ook wel maar tegelijkertijd stelt het niet-burgerlijke van mij heel weinig voor. Het is vooral een weigering, een nee-schudden. Ik heb jarenlang uitgesteld om een volgende stap te zetten. Ik doe nog steeds alsof ik 23 ben, nu tien jaar later. Soms heb ik het gevoel dat ik mezelf voor de gek houd. Soms ook niet, gelukkig.quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:09 schreef nozem het volgende:
Je bent toe aan een burgermansbestaan?
Ik herken het wel, deels. Ondanks het feit dat ik inmiddels al enkele jaren samenwoon leef ik niet veel anders dan 10 jaar geleden en begeef ik me nog steeds niet op het terrein van hypotheken, kinderopvang en vaste contracten.quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:47 schreef Ringo het volgende:
[..]
Zo'n uitspraak veronderstelt dat ik nu niet burgerlijk leef. Dat klopt ook wel maar tegelijkertijd stelt het niet-burgerlijke van mij heel weinig voor. Het is vooral een weigering, een nee-schudden. Ik heb jarenlang uitgesteld om een volgende stap te zetten. Ik doe nog steeds alsof ik 23 ben, nu tien jaar later. Soms heb ik het gevoel dat ik mezelf voor de gek houd. Soms ook niet, gelukkig.
quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:05 schreef Ringo het volgende:
Puike TT, OP, topic.
Dat soort mensen moet je hard met het deksel op de neus slaan en dan glimlachend wat te drinken aanbieden.
ik ken een man van 40 die alleen woont, en die heeft het prima naar zijn zin.quote:Op donderdag 21 januari 2010 18:51 schreef nozem het volgende:
Het vinden van fatsoenlijke alternatieven voor 'huisje, boompje, beestje' vereist dusdanig veel durf en mazzel dat 99,9% van de mensen die claimen NOOIT een burgermansbestaan te willen er op den duur toch in belanden. En dan kun je toch maar beter zorgen dat je je zaakjes financieel enigszins voor elkaar hebt, dan kun je door middel van het maken van leuke reisjes nog af en toe voor jezelf de illusie wekken dat je een vrije jongen bent.
We kunnen immers niet allemaal een succesvolle bed and breakfast runnen op Tahiti en elke avond met een ander het bed in duiken of leven als een rockster en de ene dag in Sydney zitten en de andere dag chillen met groupies in een jacuzzi op Manhattan.
een goede werkgever gaat kiest voor een goede vacature natuurlijk geen lamzak met een 9 tot 5 mentaliteit die maar 4 dagen in de week wil werken maar voor een gemotiveerde kracht die wil aanpakken. een goede baan vinden is dus al moeilijk. wat overblijft is een arbeidersbaan waarbij een dag meer werken in de week geen fortuin wordt verdiend.quote:Op donderdag 21 januari 2010 17:37 schreef L0t.. het volgende:
[..]
Wie heeft het over carriere maken. Hij zegt toch méér gaan werken, als je van 4 naar 5 dagen per week gaat ga je natuurlijk meer verdienen, duh.
Okéquote:Op vrijdag 22 januari 2010 09:28 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
een goede werkgever gaat kiest voor een goede vacature natuurlijk geen lamzak met een 9 tot 5 mentaliteit die maar 4 dagen in de week wil werken maar voor een gemotiveerde kracht die wil aanpakken. een goede baan vinden is dus al moeilijk. wat overblijft is een arbeidersbaan waarbij een dag meer werken in de week geen fortuin wordt verdiend.
je vrienden die wel een goede baan hebben kunnen met dat geld lekker op vakantie, een fijn huis met een fijne keuken, apparatuur en badkamer (dus ook praktisch) terwijl jij op je vrije dag je thuis zit te vervelen omdat al je vrienden aan het werk zijn of samen dingen ondernemen die jij niet kunt betalen.
verder zul je merken dat het bij kinderen en trouwen e.d. toch wel makkelijk is als je wat te besteden hebt.
heeft niks met dikke bakken te maken. ik vind alleen dat als je nog studeert en je nu al afzet tegen de maatschappij (ik wil geen huis, boom, beest!) je een beetje een eenzelvig wereldbeeld hebtquote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:23 schreef L0t.. het volgende:
[..]
OkéWe zijn niet allemaal keiharde zakenmannetjes he. Mijn vriend werkt in hetr ziekenhuis gewoon 36 uur in 4 dagen, prima. Ik studeer nu nog HBO-V, ze zijn allang blij dat überhaupt nog mensen voor zo'n beroep kiezen, als ik straks 3-4 dagen in de week wil werken is dat geen enkel probleem. Overigens komen wij nu al prrrrimaaa rond samen, en ik werk nog niet eens. Maarja, als je grote waarde hecht aan een paar dikke bakken voor de deur en 3 keer per jaar op vakantie dan zul je de rest van je tijd alleen maar moeten werken ja.
Eh, wij wonen al een aantal jaren samen en betalen alles zelf ja. En ik draag bijna net zoveel bij als hij, van stufi en salaris van bijbaan. Verder heb ik helemaal niks tegen huisje, boompje, beestje. Prima zelfs. En als wij kinderen hadden zouden we ook rond kunnen komen van het geld wat we nu hebben ja, we hebben elke maand genoeg over.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:45 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
heeft niks met dikke bakken te maken. ik vind alleen dat als je nog studeert en je nu al afzet tegen de maatschappij (ik wil geen huis, boom, beest!) je een beetje een eenzelvig wereldbeeld hebt
ik neem aan dat jullie van zijn inkomen niet samenwonen in een huis en alles zelf betalen (zonder stufi) zoals gas, water, licht, eten enz
zou je ook rond kunen komen van dit geld als jullie kinderen hebben? o nee, die hebben trouwens geen geld nodig maar moeten zich buiten maar vermaken...
nu heb je nog genoeg over ja. als je dadelijk 40 bent en je zit nog steeds op hetzelfde inkomensniveau dan doe je toch echt iets niet goedquote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:58 schreef L0t.. het volgende:
[..]
Eh, wij wonen al een aantal jaren samen en betalen alles zelf ja. En ik draag bijna net zoveel bij als hij, van stufi en salaris van bijbaan. Verder heb ik helemaal niks tegen huisje, boompje, beestje. Prima zelfs. En als wij kinderen hadden zouden we ook rond kunnen komen van het geld wat we nu hebben ja, we hebben elke maand genoeg over.
Misschien wisselen ze wel van baan, voor minder geld maar meer voldoening. Doe je het dan niet goed? Geluk kan je niet uitdrukken in tastbare zaken als geld of meubels.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:12 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
nu heb je nog genoeg over ja. als je dadelijk 40 bent en je zit nog steeds op hetzelfde inkomensniveau dan doe je toch echt iets niet goed
verder leen je dus geld om te leven? zals in stufi?
nou ik denk dat je gelukkiger bent met een goede doch leuke baan en je zit er wampjes bij met mooie vakanties dan dat je 5 dagen in de week vrij bent erg op een zolderkamer zit en niks kan doen in die 5 dagen omdat je geen geld hebt?quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:16 schreef Gray het volgende:
[..]
Misschien wisselen ze wel van baan, voor minder geld maar meer voldoening. Doe je het dan niet goed? Geluk kan je niet uitdrukken in tastbare zaken als geld of meubels.
Stufi is geen lening. Verder ga ik er wel vanuit dat als ik eenmaal werk, mijn salaris wel meer zal zijn dan wat ik aan stufi ontvang jaquote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:12 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
nu heb je nog genoeg over ja. als je dadelijk 40 bent en je zit nog steeds op hetzelfde inkomensniveau dan doe je toch echt iets niet goed
verder leen je dus geld om te leven? zals in stufi?
Wat ben jij ongelofelijk kortzichtig. Jij bent precies zo'n persoon als waar dit topic over gaat.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:22 schreef henkzijlstra het volgende:
[..]
nou ik denk dat je gelukkiger bent met een goede doch leuke baan en je zit er wampjes bij met mooie vakanties dan dat je 5 dagen in de week vrij bent erg op een zolderkamer zit en niks kan doen in die 5 dagen omdat je geen geld hebt?
Dit is inderdaad prima. Maar dit is natuurlijk ook nagenoeg fulltime werken. Volgens mij zit TS meer te denken aan een werkweek van 16 - 24 uur.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:23 schreef L0t.. het volgende:
[..]
Mijn vriend werkt in hetr ziekenhuis gewoon 36 uur in 4 dagen, prima.
Dit is al eerder behandeld. Het is natuurlijk maar de vraag of je daarmee rond komt. En hogerop klimmen gaat niet zomaar op het moment dat het nodig is als je alle jaren daarvoor als een student geleefd heb.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:47 schreef Gray het volgende:
Als je daarmee rond kan komen en gelukkig kan zijn, waarom niet?
gelukkig zijn dat nog altijd dingen die je zelf kunt kiezen.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 00:06 schreef Synthesist het volgende:
[..]
ik ken een man van 40 die alleen woont, en die heeft het prima naar zijn zin.
maar mensen willen een relatie, en zo'n 3/4 van de vrouwen wil kinderen. dus dan kan je niet erop los leven. en voor je het weet ben je getrouwd, en dan zit je er aan vast hemaarja, wat noem je burgerlijk
Eens. Voor je het weet gaan ze nog meer bijdragen aan de maatschappij. Kan natuurlijk niet he.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:23 schreef Ringo het volgende:
De henkzijlstra's van Nederland, daar moet je écht voor uitkijken.Opsluiten in hun Vinexstulp die lui, nooit meer loslaten.
De maatschappij kan doodvallen. Zometeen ga je me nog vertellen dat we allemaal >50 uur per week moeten werken en carriere maken als ons hoogste doel moeten stellen, voor de maatschappij.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:35 schreef Fortitude het volgende:
[..]
Eens. Voor je het weet gaan ze nog meer bijdragen aan de maatschappij. Kan natuurlijk niet he.
[ afbeelding ]
Natuurlijk moet je voor jezelf kiezen. Ik zat daar gewoon te overdrijven. Maar de maatschappij telt wel en jij wilt zeker niet dat deze verslechterd. Het is behoorlijk dom om mensen als henkzijlstra af te gaan zeiken terwijl we juist veel profijt hebben van dat soort mensen.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:40 schreef L0t.. het volgende:
[..]
De maatschappij kan doodvallen. Zometeen ga je me nog vertellen dat we allemaal >50 uur per week moeten werken en carriere maken als ons hoogste doel moeten stellen, voor de maatschappij.
Als jij het lekker naar je zin hebt en gewoon rond kunt komen met <40 uur werken dan moet je dat toch lekker zelf weten
Als je niet zozeer aan materiele dingen (de "fijne apparatuur en keuken") hecht zijn de andere dingen die je noemt gewoon mogelijk. Een parttime baan blijkt geen belemmering te zijn om gewoon op vakantie te kunnen. Je kunt zelfs veel langer weg, want vijftien vakantiedagen opnemen betekent dan vijf weken weg ipv drie.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 09:28 schreef henkzijlstra het volgende:
je vrienden die wel een goede baan hebben kunnen met dat geld lekker op vakantie, een fijn huis met een fijne keuken, apparatuur en badkamer (dus ook praktisch) terwijl jij op je vrije dag je thuis zit te vervelen omdat al je vrienden aan het werk zijn of samen dingen ondernemen die jij niet kunt betalen.
Ligt er aan he. Ik ken mensen van rond de 50 die dolgraag de uithoeken van de wereld willen zien. Maar die kunnen een reisje zuid afrika ofzo gewoon niet betalen omdat ze nooit redelijk carrière gemaakt hebben.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:48 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Als je niet zozeer aan materiele dingen (de "fijne apparatuur en keuken") hecht zijn de andere dingen die je noemt gewoon mogelijk. Een parttime baan blijkt geen belemmering te zijn om gewoon op vakantie te kunnen. Je kunt zelfs veel langer weg, want vijftien vakantiedagen opnemen betekent dan vijf weken weg ipv drie.
Moeten ze eens vragen aan backpackers hoe die dat dan doen.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:51 schreef Fortitude het volgende:
[..]
Ligt er aan he. Ik ken mensen van rond de 50 die dolgraag de uithoeken van de wereld willen zien. Maar die kunnen een reisje zuid afrika ofzo gewoon niet betalen omdat ze nooit redelijk carrière gemaakt hebben.
Tja. Mensen willen zoveel. Je moet niet meer willen dan waarvoor je bereid bent te werken.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:51 schreef Fortitude het volgende:
[..]
Ligt er aan he. Ik ken mensen van rond de 50 die dolgraag de uithoeken van de wereld willen zien. Maar die kunnen een reisje zuid afrika ofzo gewoon niet betalen omdat ze nooit redelijk carrière gemaakt hebben.
Dit is wel hele andere koek dan een bank van 4k. Geen kinderen en geen auto zijn voor de meeste mensen toch serieuze beperkingen in je leven die je inruilt voor extra vrije tijd.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 14:53 schreef ShadyLane het volgende:
Ze huren echter een kamer in een woongroep of zijn kinderloos samenwonend. Hebben geen auto, kopen geen dure hi-fi. Dan wil er nog wel wat geld overblijven voor reizen.
Eens.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:00 schreef Ringo het volgende:
[..]
Tja. Mensen willen zoveel. Je moet niet meer willen dan waarvoor je bereid bent te werken. Als je dat niet snapt, heb je een schrijnend gebrek aan zelfkennis. Iemand die 60-70 uur per week werkt en klaagt over een gebrek aan vrije tijd. Iemand die uit laziness niet meer dan drie dagen op zijn werk wil zitten en moppert over zijn inkomen. Allebei trieste gevallen. Kies ergens voor en leef daarnaar.
Tja, keuzes, dat is het hele eiereneten. Er zijn ook mensen die het een serieuze beperking in hun leven vinden als ze niet 3x per jaar naar een ander werelddeel kunnen.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:01 schreef Fortitude het volgende:
Dit is wel hele andere koek dan een bank van 4k. Geen kinderen en geen auto zijn voor de meeste mensen toch serieuze beperkingen in je leven die je inruilt voor extra vrije tijd.
Tevreden voor nu ja.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:00 schreef Gray het volgende:
[..]
Moeten ze eens vragen aan backpackers hoe die dat dan doen.
Er zijn ook mensen die in een 2 kamerflatje van 400e in de maand heel gelukkig zijn. Gewoon simpel vakkenvullen bij de Appie en verder gewoon eten en drinken. Of kijk naar antikrakers, die zijn ook tevreden met weinig.
Ofwel: choose life!quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:00 schreef Ringo het volgende:
[..]
Tja. Mensen willen zoveel. Je moet niet meer willen dan waarvoor je bereid bent te werken.
Iemand die 60-70 uur per week werkt en klaagt over een gebrek aan vrije tijd. Iemand die uit laziness niet meer dan drie dagen op zijn werk wil zitten en moppert over zijn inkomen. Allebei trieste gevallen. Kies ergens voor en leef daarnaar.
Veel van die mensen gaan later over op een burgermansbestaan waarvoor ze meer geld nodig hebben, ja, dat klopt. Maar ik heb wel bewondering voor de mensen die dat niet doen. Of er later op terugkomenquote:
Dit dusquote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:00 schreef Ringo het volgende:
[..]
Tja. Mensen willen zoveel. Je moet niet meer willen dan waarvoor je bereid bent te werken.
Iemand die 60-70 uur per week werkt en klaagt over een gebrek aan vrije tijd. Iemand die uit laziness niet meer dan drie dagen op zijn werk wil zitten en moppert over zijn inkomen. Allebei trieste gevallen. Kies ergens voor en leef daarnaar.
Oh zeker begrijp me niet verkeerd. Ik vind alle keuzes die in dit topic genoemd niet per definitie verkeerd ofzo. Alleen sommige vind ik risicovol, maarja dit kan natuurlijk ook geweldig uitpakken voor die mensen.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:09 schreef ShadyLane het volgende:
[..]
Veel van die mensen gaan later over op een burgermansbestaan waarvoor ze meer geld nodig hebben, ja, dat klopt. Maar ik heb wel bewondering voor de mensen die dat niet doen. Of er later op terugkomenEen collega ging na tien jaar huwelijk scheiden, dacht "dit nooit meer", en woont nu in een totaal rommelig flatje met vooral alleen maar heel veel boeken. Prachtig vind ik dat
.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |