Nee, maar je moet wat doen om mee te doen met de massa en niet teveel op te vallen als miljonairquote:Op donderdag 7 januari 2010 22:42 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar om dat voedsel te verbouwen heb je toch geen aandelen nodig! Als die er dan nog zijn. En stel dat het over 10 jaar gebeurt, dan kun je dus pas over 40 jaar profiteren, na een leven lang zwoegen op het land.
quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:44 schreef Vandergeld het volgende:
Waarschijnlijk rond de 40-50, maar dat zie ik dan wel weer hoe de EW telling ervoor ligt.
Of de wat oudere garde die alleen gelooft in het hosanna van altijd maar stijgende beurzen. Ik geloof wel dat jongere beleggers wat realistischer zijn (uitzonderingen daar gelaten) en rekening houden met meerdere scenario's. Feit is en blijft dat tot nu toe geen enkele oorzaak van de huidige crisis is opgelost, sterker nog er word beleid gevoerd om de onevenwichtigheden groter te maken. Dat deze crisis dus een vervolg krijgt is niet meer dan logisch.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:41 schreef LXIV het volgende:
Ik merk wel een generatiekloof tussen diegenen die in de jaren 90 zijn begonnen met beleggen (immer stijgende koersen, het kon nooit op, halleluja, allemaal rijk) en de mensen die vanaf 2000 beleggen (het komt nooit meer goed, alles door het putje, intrinsieke waarde van de economie is 0)
Zou dat nu je hele visie op de markt kunnen beinvloeden? De eerste 10 jaar van je beleggen? Het lijkt mij alsof de "jonge garde" alleen maar in de ondergang wil geloven.
Dat je zwaar verloren hebt is 1 ding, dat je op lange termijn het wel goed hebt gedaan is denk ik belangrijker. Iedere belegger snapt ook wel dat er aan elke goede trade, een aantal slechte trades vanaf zijn gegaan.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:44 schreef LXIV het volgende:
-Disclaimer-: Voordat ik beticht wordt om enkel mijn beursuccessen te vermelden: ik heb ook zwaar verloren (tot >90%) op aandelen als UPC, VRSA, GETRONICS, ING, ORD, etc)
Zoals ik al zeg, het ligt eraan hoe de EW telling ervoor ligt, maar rond 80 bodemen voor de aex lijkt mij wat hoogquote:Op donderdag 7 januari 2010 22:46 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dus als we zakken tot 80 en daarna enorm gaan stijgen om nooit meer onder de 200 te duiken loop jij de boot is?
Of vul voor 80 en 200 willekeurig andere grotere waardes in.
Je geld inzetten op een AEX van <40 is ook maar moeilijk realistisch te noemen. Dat de problemen nog niet opgelost zijn klopt, dat sommige factoren alleen maar erger worden ook, maar dat wil niet zeggen dat de economie niet hersteld en dat de koersen niet omhoog kunnen.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:47 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Of de wat oudere garde die alleen gelooft in het hosanna van altijd maar stijgende beurzen. Ik geloof wel dat jongere beleggers wat realistischer zijn (uitzonderingen daar gela0de huidige crisis is opgelost, sterker nog er word beleid gevoerd om de onevenwichtigheden groter te maken. Dat deze crisis dus een vervolg krijgt is niet meer dan logisch.
Oh, nogmaals, die 80 was zo maar een waarde boven jouw bodem.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:49 schreef Vandergeld het volgende:
Zoals ik al zeg, het ligt eraan hoe de EW telling ervoor ligt, maar rond 80 bodemen voor de aex lijkt mij wat hoog
Ik blijf erbij dat als je je besluiten op fundamentele gegevens zou baseren je strategie veel winstgevender zou zijn, misschien iets om toch een keer in overweging te nemen. De enthousiasme en de tijd om dingen te onderzoeken heb je, alleen je zoekt in de verkeerde richting.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:49 schreef Vandergeld het volgende:
Zoals ik al zeg, het ligt eraan hoe de EW telling ervoor ligt.
Als je daar nu even ook wat linkjes met bewijs bijgooitquote:Op donderdag 7 januari 2010 22:54 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Ik blijf erbij dat als je je besluiten op fundamentele gegevens zou baseren je strategie veel winstgevender zou zijn, misschien iets om toch een keer in overweging te nemen. De enthousiasme en de tijd om dingen te onderzoeken heb je, alleen je zoekt in de verkeerde richting.
De enige link die ik je kan geven is die van mijn beleggingsrekening, maar dan meot je wel eht wachtwoord raden.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:55 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Als je daar nu even ook wat linkjes met bewijs bijgooit
Mja resultaten zeggen imho ook niks over het feit of je een goede beleggingsstrategie achter de hand hebt.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:58 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
De enige link die ik je kan geven is die van mijn beleggingsrekening, maar dan meot je wel eht wachtwoord raden.
Nee, geluk speelt ook een rol.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:02 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Mja resultaten zeggen imho ook niks over het feit of je een goede beleggingsstrategie achter de hand hebt.
Het gaat om de duurzaamheid van het herstel, dat is dit herstel niet. En de beurzen zijn ruwweg een weerspiegeling van de economie. Deze zullen dus vroeg of laat ook weer crashen.quote:Op donderdag 7 januari 2010 22:51 schreef LXIV het volgende:
Je geld inzetten op een AEX van <40 is ook maar moeilijk realistisch te noemen. Dat de problemen nog niet opgelost zijn klopt, dat sommige factoren alleen maar erger worden ook, maar dat wil niet zeggen dat de economie niet hersteld en dat de koersen niet omhoog kunnen.
Het systeem op zich is ook niet slecht (beter als de 7 vette en 7 magere jaren) alleen het is gedoemd te falen op termijn. Dat tijdens dat falen de wereld gewoon door draait is niet meer dan normaal. Zelfs (of juist door)tijdens de depressie in de jaren '30 dansten de mensen als nooit tevoren, door de vrolijke swing-muziek.quote:Zo slecht was het systeem helemaal niet, want het heeft ons wél 50 jaar ongekende welvaart voor bijna alle mensen gebracht. En zelfs tijdens het hoogtepunt van de crisis lagen de winkels nog gewoon vol en kon iedereen zijn karretje gewoon volladen. Op de top heb ik nog gewoon carnaval gevierd hoor!
Ik ga niet specifiek wachten op 40-50 maar tot dat er een patroon zichtbaar word waarbij de daling in zijn afrondende fase zit, dus ik ga niet proberen op het allerdiepste punt te kopenquote:Op donderdag 7 januari 2010 22:52 schreef Arcee het volgende:
[..]
Oh, nogmaals, die 80 was zo maar een waarde boven jouw bodem.Met andere woorden, als jouw bodem niet gehaald wordt, stap jij niet in.
Maar goed, grote kans dus dat jij de boot gaat missen, als je die al niet gemist hebt.
de meesten hier zullen dan ook net zo lief centen verdienen met een slechte strategiequote:Op donderdag 7 januari 2010 23:02 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Mja resultaten zeggen imho ook niks over het feit of je een goede beleggingsstrategie achter de hand hebt.
Begin 2000 was het paradigma dat alles eeuwig zou stijgen. Dat was natuurlijk niet reeel. Het paradigma wat jij nu aanhangt is het paradigma van tijdens de crash. Die is nu voorbij. Probeer vooruit te kijken! Iedere keer weer kropen de koersen uit het dal. De beste rendementen zijn altijd in de jaren na de crash, en dat we een (langdurige) crash gehad hebben mag toch wel duidelijk zijn!quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:08 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Het gaat om de duurzaamheid van het herstel, dat is dit herstel niet. En de beurzen zijn ruwweg een weerspiegeling van de economie. Deze zullen dus vroeg of laat ook weer crashen.
[..]
Het systeem op zich is ook niet slecht (beter als de 7 vette en 7 magere jaren) alleen het is gedoemd te falen op termijn. Dat tijdens dat falen de wereld gewoon door draait is niet meer dan normaal. Zelfs (of juist door)tijdens de depressie in de jaren '30 dansten de mensen als nooit tevoren, door de vrolijke swing-muziek.
quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:08 schreef Vandergeld het volgende:
En die gemiste boo(m)(t)![]()
[ afbeelding ]
+10 voor de paint!quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:08 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Ik ga niet specifiek wachten op 40-50 maar tot dat er een patroon zichtbaar word waarbij de daling in zijn afrondende fase zit, dus ik ga niet proberen op het allerdiepste punt te kopen![]()
En die gemiste boo(m)(t)![]()
[ afbeelding ]
Ja we zitten allemaal op de boomstam die straks van de waterval valtquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:11 schreef LXIV het volgende:
[..]
+10 voor de paint!
Maar in deze tekening zitten we wel allemaal in hetzelfde schuitje! Is dat goed?
Niet specifiek, alleen ik zit voorin omdat ik geen rivier meer zien, en jullie kunnen die nog wel zienquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:12 schreef LXIV het volgende:
Of zitten we op volgorde van bullishness? Ik achterin en jij voorin?
Het is geen paradigma, ik zeg alleen dat er in de toekomst weer een crash gaat komen. Als ik een paradigma zou hebben zou ik in oktober VDG en andere crash-roepers niet zo bekritiseerd hebben. Toen waarschuwde ik voor stijgende koersen en die gaan ook komende tijd nog door. Als we de komende weken echter door blijven stijgen (blow-off fase) voorzie ik een grote correctie. Later (misschien pas 2011) voorzie ik pas een crash. Ik houd meerdere scenario's open alleen deze lijkt me het meest waarschijnlijke. Overigens heb ik net als jou geprofiteerd van stijgende koersen, alleen zal ik op tijd bij draaien.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:10 schreef LXIV het volgende:
Begin 2000 was het paradigma dat alles eeuwig zou stijgen. Dat was natuurlijk niet reeel. Het paradigma wat jij nu aanhangt is het paradigma van tijdens de crash. Die is nu voorbij. Probeer vooruit te kijken! Iedere keer weer kropen de koersen uit het dal. De beste rendementen zijn altijd in de jaren na de crash, en dat we een (langdurige) crash gehad hebben mag toch wel duidelijk zijn!
Het gaat me er meer om dat ik ook veel mensen zie met verstandige strategien die toch zwaar in het rood staan door bijv. de timing volledig verkeerd te hebben ingeschat of domweg erg ongelukkig zijn. Bijna iedereen die ik ken van mijn faculteit belegt wel. En daar zitten gigantische verschillen tussen. Ik durf zelfs te zeggen dat geluk daar gewoon de grootste spelbepaler is. (helemaal omdat 85% van de studenten met CFDs werkt want de rest is te traag en CFDs staan inherent al voor casino taferelen in) Studenten die hun studieschuld binnen 1 week aflossen of binnen 1 dag verdubbelen. Sja, what else is new.quote:
2.5 over de kop. Interessant dat je het zegt. Wat ik zelf merk is, dat wanneer je kapitaal des te hoger komt je steeds nerveuzer wordt om het te investeren. Als je immers 25.000 geinvesteerd hebt, en je daar 5000 van verliest voelt dat zwaarder aan dan als je 200 euro verliest op basis van 1000 euro. Die 200 euro zouden me dan niks doen, die 5000 zorgt ervoor dat ik 1 nacht niet kan slapen, terwijl het beide 20% zit.quote:Toevallig ben ik net eens bezig met Alex om mijn vermogensopbouw door de jaren heen te bekijken. In 2003 had ik nog maar 19000 euro over (Na de internetcrash, toen kreeg ik trouwens ook een margin-call) Eigenlijk heb ik daarna niks anders gedaan dan buy and hold, met 130% long. In 2007 was mijn vermogen bijna vertienvoudigd!
(had ook nog wel bijgestort trouwens, het was niet alleen maar rendement)
Dat kan nu zo weer gebeuren hoor. Ik wil eigenlijk nog zeker 2,5x over de kop voordat ik écht hoogtevrees krijg.
Heck, de meesten? Iedereen hier! Geld verdienen is geld verdienen, welke strategie je er ook op na houdt. Het is alleen te hopen dat je wel het besef hebt .. dat die strategie beetje 'rutjeprut' was.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:09 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
de meesten hier zullen dan ook net zo lief centen verdienen met een slechte strategie
heulemaal niequote:Op donderdag 7 januari 2010 23:17 schreef LXIV het volgende:
Gelukkig slaap ik altijd goed. Het is tenslotte uiteindelijk allemaal maar een spelletje.
of dat strategien van een rationele beleggingsomgeving uitgaat, terwijl het irrationaliteit troef isquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:18 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Heck, de meesten? Iedereen hier! Geld verdienen is geld verdienen, welke strategie je er ook op na houdt. Het is alleen te hopen dat je wel het besef hebt .. dat die strategie beetje 'rutjeprut' was.
Maar door alleen al niet in de grote valkuilen te stappen kun je de markt toch verslaan. (WOL @ 40 kopen, ING @ 3 verkopen) etc.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
of dat strategien van een rationele beleggingsomgeving uitgaat, terwijl het irrationaliteit troef is
Ik heb op verschillende plekken in de financiele wereld samengewerkt met beleggingshotemetoten, en ik durf te zeggen dat geen enkele ook maar een idee had. Ergo: een strategie is een goed middel om jezelf te overtuigen. Of je er geld mee verdient is het lot.
daarom heb ik een limiet op het beleggingspotje. Winst room ik af. Er zit gewoon een limiet op het nominale bedrag waarover ik risico wil lopen. Dus beleggingen worden daardoor ook automatisch een lager % van mijn totale vermogen.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:16 schreef sitting_elfling het volgende:
2.5 over de kop. Interessant dat je het zegt. Wat ik zelf merk is, dat wanneer je kapitaal des te hoger komt je steeds nerveuzer wordt om het te investeren. Als je immers 25.000 geinvesteerd hebt, en je daar 5000 van verliest voelt dat zwaarder aan dan als je 200 euro verliest op basis van 1000 euro. Die 200 euro zouden me dan niks doen, die 5000 zorgt ervoor dat ik 1 nacht niet kan slapen, terwijl het beide 20% zit.
Ik geloof dat ik nog nooit één cent van beleggingsgeld opgemaakt heb tot nu toe!quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:23 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
daarom heb ik een limiet op het beleggingspotje. Winst room ik af. Er zit gewoon een limiet op het nominale bedrag waarover ik risico wil lopen. Dus beleggingen worden daardoor ook automatisch een lager % van mijn totale vermogen.
Anders houdt het me teveel bezig, en uiteindelijk verdien ik m'n centen toch met werken, en niet met beleggen.
Dat ga ik ook maar doen als ik 'echt' de arbeidsmarkt op ga (2.5 jaar). Tot dan vlieg ik overal in en zien we wel waar het schip gaat stranden.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:23 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
daarom heb ik een limiet op het beleggingspotje. Winst room ik af. Er zit gewoon een limiet op het nominale bedrag waarover ik risico wil lopen. Dus beleggingen worden daardoor ook automatisch een lager % van mijn totale vermogen.
Anders houdt het me teveel bezig, en uiteindelijk verdien ik m'n centen toch met werken, en niet met beleggen.
Op de boomstam zitten een aantal mensen met flink wat aandelen, het ging erom dat we met zijn allen op een boomstam zitten die gestort is en daarna verder is gevaren. Iedereen op de boomstam ziet nog kansen, behalve de voorste want die ziet dat er geen rivier meer isquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:24 schreef tony_clifton- het volgende:
Interessante avond
Vdg, nice paint.
Kan je even uitleggen hoe je 't precies bedoelt hebt? Ben wel benieuwd naar de karikatuur van mijzelf.
Dat is eigenlijk hetgeen wat ik nastreef. Tijdens het beleggen wel meegaand en scherp zijn, maar tijdens het slapen alles netjes op je nachtkastje aftappen.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:25 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het nadeel van winstnemen vind ik dat voor mijn gevoel ik meestal toch veel geld misloop. Ik ben altijd te vroeg, met instappen en met uitstappen. Daarom heb ik dit keer hele hoge limieten voor mijn huidige porto gezet. Zeker 60% boven mijn instapwaarden
joh, een marketmaker van Rabo wist zeker dat UPC een geweldige belegging was, ook op 80 nog. En hij meende het absoluut. Ik kan je echt een lijstje geven van de zeperds die een aantal banken en verzekeraars hebben opgelopen , en dat zijn de mensen die het moeten weten.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar door alleen al niet in de grote valkuilen te stappen kun je de markt toch verslaan. (WOL @ 40 kopen, ING @ 3 verkopen) etc.
Ah kquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:27 schreef Vandergeld het volgende:
[..]
Op de boomstam zitten een aantal mensen met flink wat aandelen, het ging erom dat we met zijn allen op een boomstam zitten die gestort is en daarna verder is gevaren. Iedereen op de boomstam ziet nog kansen, behalve de voorste want die ziet dat er geen rivier meer is
Sommige dingen zijn eenvoudig te berekenen. Zoals dat de waarde van iedere "abbonee" van WOL 22000 euro was. En abbonee was iedereen die één keer was ingelogd op een gratis account. Hetzelfde kun je beredeneren met UPC: bandbreedte is gewoon een bulkproduct, daar valt nooit enorm op te verdienen, in ieder geval niet conform de waardering. Helaas heb ik die wijsheden niet te gelde gemaakt, ik dacht dat het wijs was toen ze 80% gedaald waren in te stappenquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:28 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
joh, een marketmaker van Rabo wist zeker dat UPC een geweldige belegging was, ook op 80 nog. En hij meende het absoluut. Ik kan je echt een lijstje geven van de zeperds die een aantal banken en verzekeraars hebben opgelopen , en dat zijn de mensen die het moeten weten.
Waarom zou ik slimmer zijn? Ik hanteer alleen een strategie om te bepalen waar ik me senang mee voel. Niet omdat ik pretendeer slimmer te zijn dan de rest, of dat ik iets weet wat een ander niet weet.
Wel heb ik genoeg verstand van financien en verslaggeving om te weten wanneer iets een ongeluk is wat staat te gebeuren. Maar zelfs daarop heeft het weinig nut om op te handelen. Mittal wordt bijv. ooit opgeblazen, maar geen idee wanneer. Ik weet alleen dat ik me niet comfortabel met dat fonds voel, en dus op een afstand blijf. Geen strategie dus, anders dan dat ik me daar niet in wil mengen.
Ik sta er klaar voorquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:33 schreef M.Melandri het volgende:
Ben benieuwd of we morgen om half 3 weer heftige bewegingen krijgen
Ik beloof niks, maar POT, BG, SDF, AGU, al die landbouwaandelen zijn deze week tegen de 20% gestegen... Technische correctie kan ook bij deze.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:34 schreef LXIV het volgende:
Op dit moment zou ik geen grote shorter weten, alleen ga ik wel naar Randstad kijken als het rond de 50 komt. Dat gaat wel heel rap nu.
Zul je nog eens aan me denken als banken over een paar jaar massal gewone aandelen moeten uitgeven om zacht kapitaal als pref's af te lossen?quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Sommige dingen zijn eenvoudig te berekenen. Zoals dat de waarde van iedere "abbonee" van WOL 22000 euro was. En abbonee was iedereen die één keer was ingelogd op een gratis account. Hetzelfde kun je beredeneren met UPC: bandbreedte is gewoon een bulkproduct, daar valt nooit enorm op te verdienen, in ieder geval niet conform de waardering. Helaas heb ik die wijsheden niet te gelde gemaakt, ik dacht dat het wijs was toen ze 80% gedaald waren in te stappen![]()
Fuck it, ik schaf ook maar 1 zo'n landbouw aandeel aan voor een klein percentage. Just for the heck of it.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:37 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Ik beloof niks, maar POT, BG, SDF, AGU, al die landbouwaandelen zijn deze week tegen de 20% gestegen... Technische correctie kan ook bij deze.
Ga ze toch niet verkopen in ieder geval, maar who knows...
Ik heb vestas maar gehad van maart tot septemberquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:39 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Fuck it, ik schaf ook maar 1 zo'n landbouw aandeel aan voor een klein percentage. Just for the heck of it.
Heb jij vestas nog overigens?
verwacht je long of short overigens? Ik voel aan mn water dat we minstens op de ftse een sprong van 20 punten of meer krijgen.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:33 schreef M.Melandri het volgende:
Ben benieuwd of we morgen om half 3 weer heftige bewegingen krijgen
Ik speel nooit in op cijfers maar vind het wel interessant om te volgen. Ik kijk naar het gedrag van de koersen en misschien dat ik daarna wat doe. Daghandel doe ik puur op basis van de grafieken.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:42 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
verwacht je long of short overigens? Ik voel aan mn water dat we minstens op de ftse een sprong van 20 punten of meer krijgen.![]()
Hmm, ik kan geen 'officiële' cijfers geven; maar zelf ga ik er van uit dat de vraag naar kaliummeststoffen gaat aantrekken dit jaar. (dit weer omwille van het verhaal van de teruggevallen investeringen die nu terug opgepikt dienen te worden).quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:40 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
wat is eigenlijk de winstverwachting voor de komende jaren voor Kali + Salz, Tony?
Ey, niet dat ik wil pushen ofzo hoor! Eigen risico enzquote:Op donderdag 7 januari 2010 23:39 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Fuck it, ik schaf ook maar 1 zo'n landbouw aandeel aan voor een klein percentage. Just for the heck of it.
Er staat in de OP ook een dikke disclaimer van, volgen van reacties in dit topic is op eigen risico of iets in die geest. Ik zie het meer als het feit dat er wat spreiding in de portefeuille zit niet als lijstduwer. Zit er namelijk over na te denken om Geely voor de helft te verkopen.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:54 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Ey, niet dat ik wil pushen ofzo hoor! Eigen risico enz
Vind 't niet direct.quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:40 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
wat is eigenlijk de winstverwachting voor de komende jaren voor Kali + Salz, Tony?
Nuja, zo'n koersdoelen geloof ik zelf niet...quote:0842 GMT [Dow Jones] Bank of America Merrill Lynch upgrades K+S (SDF.XE) to buy from underperform and lifts the target price to EUR50 from EUR36 on brighter prospects for ´10. Despite a dismal ´09 for the stock and a price settlement with China that fell below expectations just before the end of the year, the brokerage cites improving agricultural markets and significantly lower risk to potash prices from within and outside the cartel. Also notes improved balance sheet. Shares +6% at EUR44.25. (ALC)
Het is niet een basis van geen vertrouwen, maar minder, ik had gehoopt dat de overname van volvo wat langer zou duren (midden 2010) .. en het feit dat men twijfels heeft over de betaling ben ik ook niet van gecharmeerd. Desalniettemin blijf ik het vertrouwen hebben dat het binnen een aantal jaar nog wel naar de dollar/euro kan maar het zou me ook niet verbazen als hij over de kop gaat (dan koop ik wel bij!). Heb je zelf ook posities op dit moment?quote:
Oef, dat is wel een erg nasty voorspellingquote:Op vrijdag 8 januari 2010 00:08 schreef tony_clifton- het volgende:
De huidige koersen zijn trouwens hoog naar mijn gevoel. Op een paar dagen waar de aandelen 2 tot 3 maanden hadden over moeten doen.
met uitzondering van 2008 hebben ze nog nooit meer dan een euro per aandeel verdiend (op een huidige koers van 45), hebben ze ook niet een nooduitgifte van kapitaal moeten doen eerder dit jaar, en qua adviezen en koersdoelen: http://www.analist.nl/aandeel/910/K%2BS+Group_DE0007162000quote:Op vrijdag 8 januari 2010 00:06 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Vind 't niet direct.
'T laatste relevante bericht is 't volgende:
[..]
Nuja, zo'n koersdoelen geloof ik zelf niet...
Maar ms is mijn 58 te hoog gegrepen. In ieder geval, ik werk minder met cijfers, ik weet gewoon dat de waardering oké was op 't moment dat ik ze kocht voor 't potentieel van de turnaround dat overschoot.
Oke duidelijk. Nee, ik heb geen posities en met Geely durfde ik het toch niet aan.quote:Op vrijdag 8 januari 2010 00:09 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het is niet een basis van geen vertrouwen, maar minder, ik had gehoopt dat de overname van volvo wat langer zou duren (midden 2010) .. en het feit dat men twijfels heeft over de betaling ben ik ook niet van gecharmeerd. Desalniettemin blijf ik het vertrouwen hebben dat het binnen een aantal jaar nog wel naar de dollar/euro kan maar het zou me ook niet verbazen als hij over de kop gaat (dan koop ik wel bij!). Heb je zelf ook posities op dit moment?
Nu, 2008 was een geweldig jaar dat sowieso moeilijk te evenaren zou zijn, zelfs zonder kredietcrisis.quote:Op vrijdag 8 januari 2010 00:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
met uitzondering van 2008 hebben ze nog nooit meer dan een euro per aandeel verdiend (op een huidige koers van 45), hebben ze ook niet een nooduitgifte van kapitaal moeten doen eerder dit jaar, en qua adviezen en koersdoelen: http://www.analist.nl/aandeel/910/K%2BS+Group_DE0007162000
daarnaast zijn de prijzen nog steeds extreem laag, en is China bezig om eigen capaciteit te bouwen. Als was het maar om de prijs te drukken door het kartel te breken.
Ik weet het niet hoor.
Hoe weet je dat de waardering oke was cq. is?
Yep, zoals vorig jaar 4 december:quote:Op donderdag 7 januari 2010 23:33 schreef M.Melandri het volgende:
Ben benieuwd of we morgen om half 3 weer heftige bewegingen krijgen
quote:ALEX.NL
Financieel rijbewijs niet Complex
Geslaagd
U heeft voldoende kennis en ervaring om te beleggen in niet-complexe producten zoals aandelen, obligaties en beleggingsfondsen.
Gefeliciteerdquote:Op vrijdag 8 januari 2010 09:45 schreef foetre het volgende:
Ik wist in april nog niet genoeg van beleggen af maar zojuist heb ik hem toch gehaald.Tijd voor en feestje![]()
![]()
[..]
Als je gelijk zou krijgen, is het toch onvermijdelijk dat er carry trades worden ingeklapt.quote:Op vrijdag 8 januari 2010 10:13 schreef Vandergeld het volgende:
Dollar kan volgens mij versterken na de cijfers om half 3, ligt er goed bij en lijkt zijn correctie te hebben afgerond. 1.35 zou dan binnen enkele weken moeten worden gehaald als eur/usd verhouding.
Je doet op de USD carry trade? Als de dollar versterkt zou dit idd gepaard kunnen gaan met het terug draaien van carry trades, waardoor de dollar alleen maar sneller sterker word.quote:Op vrijdag 8 januari 2010 10:33 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Als je gelijk zou krijgen, is het toch onvermijdelijk dat er carry trades worden ingeklapt.
Nou, 5% is de helft van je jaarrendement, ik zou dus wel uitkijken met bieden! Zelf maakte ik de fout om onderin de laat te bieden, terwijl de spread 1% is! Het beste kun je ergens tussenin bieden denk ik, dan krijg je ze ook wel. Ze staan nu op 109,0 oid. Het is logisch dat je meer dan 100% betaalt, want de rente is ook veel hoger dan de marktrente.quote:Op vrijdag 8 januari 2010 12:29 schreef Lemans24 het volgende:
Een paar vraagjes over de eerder besproken ASR 10% obligaties:
Wat is een acceptabele prijs om hiervoor te betalen? (m.a.w. maakt het voor de lange termijn veel uit of je 105% of 110% betaalt)
En is het zinvol om hier <10.000 euro in te steken, of moet ik aan grotere bedragen denken?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |