Je schiet er niks mee op, kloptquote:Op dinsdag 5 januari 2010 10:53 schreef Keepertje8 het volgende:
[..]
Wie bepaalt wat actueel is? Wie bepaalt wat goede onderwerpen zijn? Als je de media al ziet als een markt van vraag en aanbod, dan onderschatten we de rol van de aanbieder enorm. Culemborg is niet nieuws, Culemborg is tot nieuws gemaakt door de media. Nieuws is niet een essentie op zich, maar een constructie, die weliswaar tot stand komt door de dialectiek van vraag en aanbod, maar dat maakt nog niet dat nieuws op zichzelf is.
De vraag die ik stel vat je te letterlijk op. Ik probeer niet te zeggen dat de media het conflict creëert op het lokale niveau van Culemborg. Natuurlijk liggen daar andere oorzaken aan ten grondslag. Ze verergeren hooguit de situatie, wat overigens al genoeg reden is voor kritiek. Ik bekijk het uit nationaal perspectief. Had alle ophef in Culemborg plaatsgevonden voor een buitenstaander op het moment dat de media er niet over had bericht?
Nee, tuurlijk niet, want we weten alleen dat geen waar we over bericht worden. Vandaar dat je je kunt afvragen wat we met dit soort reportages opschieten.
Dat is een vrij complex probleem. Jij legt de schuld waarschijnlijk bij de samenleving, ik vind het eigen verantwoordelijkheid van deze personen en reken hun dat dus aan.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:38 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
En waardoor zijn ze zo verwijderd geraakt....
Ik denk dat de hele politiek dit probleem onderschat. Niet alleen D66.....quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:36 schreef eriksd het volgende:
Dat is dus het grote probleem met D66 en met name Pechtold; natuurlijk werken die maatregelen wel voor nette burgers die een "normale" morele maatstaf hebben. Echter, deze groep(en) zijn zo ver verwijderd van Pechtold zijn intellectuele kringen dat er een andere aanpak nodig is.
Dan is de kans groot dat de vonk overspringt naar andere steden idd.....quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:39 schreef Qebbel het volgende:
[..]
Ja en in de rest van NL. Want dan krijg je natuurlijk wel echt de poppen aan't dansen.
Dat is inderdaad een verrotte mentaliteit.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:41 schreef Mylene het volgende:
Die oude Marokkaanse man die slecht Nederlands spreekt. Ze nemen ons voetbalveldje af dus de gemeente zorgt ervoor dat er ramen in worden gegooid bij de Molukkers.
quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:43 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat is een vrij complex probleem. Jij legt de schuld waarschijnlijk bij de samenleving, ik vind het eigen verantwoordelijkheid van deze personen en reken hun dat dus aan.
Ja, ik zag het ook net op tv. Die agressie die die man ook meteen uitstraaltquote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:41 schreef Mylene het volgende:
Die oude Marokkaanse man die slecht Nederlands spreekt. Ze nemen ons voetbalveldje af dus de gemeente zorgt ervoor dat er ramen in worden gegooid bij de Molukkers.
Natuurlijk zit het in werkelijkheid iets anders in elkaar. Je kunt conflicten altijd op 2 manieren oplossen: Diplomatiek of met geweld. Om het probleem echt uit de wereld te helpen moet je dan echter wel zoveel geweld gebruiken dat je de andere partij volledig wegvaagt.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:19 schreef mr_anonimous het volgende:
In Starship Troopers wordt een andere visie verkondigd.....
Dizzy: My mother always told me that violence doesn't solve anything.
Jean Rasczak: Really? I wonder what the city founders of Hiroshima would have to say about that.
[to Carmen]
Jean Rasczak: You.
Carmen: They wouldn't say anything. Hiroshima was destroyed.
Jean Rasczak: Correct. Violence has resolved more conflicts than anything else. The contrary opinion that violence doesn't solve anything is merely wishful thinking at its worst.
De post was Ironisch bedoeld. Natuurlijk lost geweld niet alles op. Maar oeverloos psychologisch gelul ook niet.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:47 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Natuurlijk zit het in werkelijkheid iets anders in elkaar. Je kunt conflicten altijd op 2 manieren oplossen: Diplomatiek of met geweld. Om het probleem echt uit de wereld te helpen moet je dan echter wel zoveel geweld gebruiken dat je de andere partij volledig wegvaagt.
Dan moet je je dus gaan afvragen in welke situaties (massa)moord een proportionele reactie is.
Als dat het niet is, zul je het dus diplomatiek moeten oplossen.
Dat snap ik. Ik wil dat alleen ook even duidelijk maken aan mensen die denken dat geweld wel iets oplost en die denken dat door dat tuig in Culemborg flink er van langs te geven het wel ophoudt verder.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:51 schreef mr_anonimous het volgende:
De post was Ironisch bedoeld. Natuurlijk lost geweld niet alles op. Maar oeverloos gelul ook niet.
Nee, zo denk ik niet. Ik denk dat er misschien wel nu met harde hand (tijdelijk) een eind gemaakt moet worden aan die belegering. Maar er zal ook een structurele oplossing moeten komen om deze ontspoorde jongeren en misschien ook wel hun ouders tot de orde te kunnen roepen. Want met alleen praten en ze clubhuis aanbieden komen we er niet.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:53 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dat snap ik. Ik wil dat alleen ook even duidelijk maken aan mensen die denken dat geweld wel iets oplost en die denken dat door dat tuig in Culemborg flink er van langs te geven het wel ophoudt verder.
Natuurlijk zal er tijdelijk wat geweld toegepast moeten worden om de huidige impasse te doorbreken, maar daarna zal erg echt weer gepraat moeten gaan worden.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:57 schreef mr_anonimous het volgende:
Nee, zo denk ik niet. Ik denk dat er misschien wel nu met harde hand (tijdelijk) een eind gemaakt moet worden aan die belegering. Maar er zal ook een structurele oplossing moeten komen om deze ontspoorde jongeren en misschien ook wel hun ouders tot de orde te kunnen roepen. Want met alleen praten en ze clubhuis aanbieden komen we er niet.
Dit is precies de geitewollensokken-redenatie die de sfeer verziekt in Nederland..quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:53 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dat snap ik. Ik wil dat alleen ook even duidelijk maken aan mensen die denken dat geweld wel iets oplost en die denken dat door dat tuig in Culemborg flink er van langs te geven het wel ophoudt verder.
Tenzij ze natuurlijk bereidt zijn 1 van de facties volledig 'Kalt zu stellen'.
helaas kan de politiek en politie niet zulke toezeggingen doen in een rechtsstaat.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:03 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Natuurlijk zal er tijdelijk wat geweld toegepast moeten worden om de huidige impasse te doorbreken, maar daarna zal erg echt weer gepraat moeten gaan worden.
Ik denk dat het 't belangrijkst is als de belegerde partij (de Molukkers in dit geval) het idee heeft dat de daders van die 'aanslagen' (want zo mag je dat toch wel noemen inmiddels) wel fatsoenlijk gestraft worden en er niet af komen met een paar uurtjes schoffelen. Zolang dat niet gegarandeerd wordt, los je niks op en zal de eigenrichting alleen maar toe nemen.
Gastquote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:44 schreef El_Matador het volgende:
Hopelijk maakt het tuig elkaar gewoon af en geen onschuldige omstanders.
Geef ze allebei een eilandjes in Oost-Indonesie en laat ze het daar uitvechten.
Kleuters.
Well then Culemborg is screwed.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:05 schreef mr_anonimous het volgende:
helaas kan de politiek en politie niet zulke toezeggingen doen in een rechtsstaat.
Het is zo. Wen er maar aan.quote:
En ik snap dus niet dat je dat met droge ogen kan zeggen. Heeft iemand van de VVD (ik neem aan dat je daarop doelt) deze mensen gezegd zich zo te gedragen (of zelfs maar geïmpliceerd?)quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
![]()
Het tuig zijn zij niet maar al die rechtse roeptoeters
Zodat ze met nog meer rancune de samenleving in komen? Ook volwassenen dienen heropgevoed te worden bij slecht gedrag. Zinvoller dan op sluiten en dan weer los laten na x aantal jaren.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:09 schreef Gia het volgende:
Wanneer komen er nu eens heropvoedingskampen. Hoewel.....sommige van die gasten zijn gewoon volwassen kerels!! Tja, de knuppel erover en een jaartje of 3 de bak in. Heb ik wel meer belastinggeld voor over.
Leuk hé, roepen dat dit soort softe beleid de laatste 20 jaar niet meer werkt terwijl het beleid wat jij voor staat dit veroorzaakt heeft.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:04 schreef axis303 het volgende:
[..]
Dit is precies de geitewollensokken-redenatie die de sfeer verziekt in Nederland..
Hoe vaak ik hier op dit forum al niet van die filmpjes gezien heb waarin agenten belaagd, ingesloten en belachelijk gemaakt worden. Omdat ze weten dat er toch niets gaat gebeuren en oom agent te slap is.
Serieus, die politiek correcte redenering van je gaat simpelweg niet meer op. Feit is dat je redenering de laatste 20 jaar toegepast is en niet werkt.
Wat dat betreft sluit ik mij eens een keer aan bij Klopkoek, we moeten terug naar vroegere tijden. Waarin je eens keer doorgelaten werd door oom agent of een buurtbewoner die er niet van gediend was.
Ze hebben het niet gezegd maar met 30 jaar neoliberaal beleid krijg je dit. En owja, die molukkers en marokanen zijn door de VVD naar binnen gehaald, dat mag ook eens gezegd worden.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:12 schreef eriksd het volgende:
[..]
En ik snap dus niet dat je dat met droge ogen kan zeggen. Heeft iemand van de VVD (ik neem aan dat je daarop doelt) deze mensen gezegd zich zo te gedragen (of zelfs maar geïmpliceerd?)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |