TS: je vraag leeft zeker wel in Afrika.
quote:
Op maandag 4 januari 2010 12:25 schreef Buzios het volgende:Het zijn de Afrikaanse leiders die het probleem zijn van Afrika, echt niet de Westerse wereld.
Ook moet men in Afrika eerst beginnen elkaar te tolereren.
Ook zijn er bepaalde ideen bij een groot deel van de Afrikanen die gewoon niet werken.
Er is in het verleden al bewezen dat een groot deel van het ontwikkelingsgeld simpelweg niet terechtkomt daar waar het voor bedoeld is.
QFT.
De laatste keer dat ik in Afrika (SA, Zimbabwe, Mozambique en Kenia - januari dit jaar) was heb ik met veel mensen over politiek gepraat.
De VN mensen die net waren aangekomen hadden er vol vertrouwen in dat ze iets konden verbeteren. De VN mensen die er al jaren zitten hadden weinig vertrouwen meer.
De Zimbabwaanse huishoudster van een vriendin (blanke Zimbabwaan) in Jo'burg vertelde ons hoeveel ze Mugabe haatte en liever de vorige blanke dictator (Ian Smith) terug te zien. Minder rechten misschien, maar wel werk en eten.
In Zimbabwe sprak ik met leden van ZANU-PF (Mugabe) en MDC (Tsvangirai). De ZANU mensen vonden het wel prima omdat ze land, andere speciale rechten kregen en naar SA gaan voor 'boodschappen'. De MDC mensen wilden Mugabe weg hebben. Op mijn vraag of hij (mijn gesprekspartner) een goede president zou zijn zei hij heel eerlijk dat hij waarschijnlijk zelf snel corrupt en megalomaan zou worden en dat hij liever een herkolonisatie zou zien. "Africans are not good leaders" zei hij. Best wel een shock die oprechte zelfkritiek. Mugabe is slechts een marionet trouwens.
In de townships in SA werden we weer heel eerlijk verteld dat ze graag de tijden van Apartheid terug willen om dezelfde reden als de Zimbabwaanse huishoudster. Veel oud colega's zijn blanke Zuid Afrikanen en Rhodesiers die gevlucht zijn en niet meer terug willen en geen toekomst zien. Zie Julius Malema bv.
Velen waren ook niet helemaal comfortabel met de nieuwe koloniale macht China. "Ze zijn denk ik minder eerlijk tegen ons.."
Het is een vrij moeilijke situatie, want ik zie Europa niet staan trappelen om het continent te gaan herkolonialiseren. De rest van de wereld zal er ook niet blij mee zijn.
Misschien ook omdat ik blank ben met blauwe ogen en blond haar waren ze niet helemaal open over hun 'haat' tegen de oude koloniale machten..