Nee, het is een forum-adminquote:Op zaterdag 16 januari 2010 20:46 schreef gers het volgende:
dat biogarde geen merk is geen yoghurt is
quote:
quote:Biogarde is een zuivelproduct waarbij tijdens de bereiding gebruikgemaakt is van rechtsdraaiend melkzuur producerende bacteriën. Deze zorgen ervoor dat de smaak en de structuur afwijken van die van bijvoorbeeld ‘gewone’ yoghurt.
Overigens mag de benaming Biogarde (zonder de toevoeging yoghurt) alleen gebruikt worden als het desbetreffende product met een speciale Zwitserse cultuur gemaakt is.
Je bent niet de enige...quote:Op zaterdag 16 januari 2010 04:40 schreef Daniel.Skoffa het volgende:
Duurde bij mij tot mijn 10e voordat ik door kreeg dat wanneer een speler een gele of rode kaart kreeg in een wedstrijd hij hem niet echt "kreeg" en ook niet mee naar huis mocht nemen.
Volgens mij moet er altijd verplicht een streepje of spatie tussen, dus het is ook niet 100% jouw schuldquote:Op maandag 18 januari 2010 21:16 schreef neurd het volgende:
ik d8 altijd dat het woord 'bestek-lade' geen 'bestek lade' was, maar een 'beste klade'.
Eh, nee.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:26 schreef ganzenherder het volgende:
[..]
Volgens mij moet er altijd verplicht een streepje of spatie tussen, dus het is ook niet 100% jouw schuld
quote:Op maandag 18 januari 2010 21:26 schreef ganzenherder het volgende:
[..]
Volgens mij moet er altijd verplicht een streepje of spatie tussen, dus het is ook niet 100% jouw schuld
Ik zou niet afgaan op je browser of Word, maar dat is een andere zaak.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:36 schreef ganzenherder het volgende:
Mijn browser telde hem ook al niet goed, maar Word zo te zien wel. Dus jullie hebben gelijk.
Het is wel niet echt super duidelijk zonder streepjes, daar blijf ik bij.
Zulke.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:36 schreef ganzenherder het volgende:
Mijn browser telde hem ook al niet goed, maar Word zo te zien wel. Dus jullie hebben gelijk.
Het is wel niet echt super duidelijk zonder streepjes, daar blijf ik bij.Af en toe zijn de Nederlandse spellingsregels ook totaal niet consequent wat zo'n dingen betreft....
Klopt, of combinaties van merknamen en woorden en zo. Een streepje tussen bommelding *bom-melding* of massagebed *massa-gebed/massage-bed* heeft wel de voorkeur, het is alleen niet verplicht.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:40 schreef Noortje. het volgende:
[..]
Zulke.
Verbindingsstreepje moet alleen als er klinkers botsen oid dacht ik. Zoals bij auto-ongeluk. Autoongeluk staat zo gek. Bommelding heeft toch ook geen streepje?
Ik meen me te herinneren dat koppeltekens ook konden dienen om voor de hand liggende fouten en verwarring te voorkomen. Ook zonder klinkers. En ik zou bom-melding dus ook mét streepje schrijven.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:40 schreef Noortje. het volgende:
[..]
Zulke.
Verbindingsstreepje moet alleen als er klinkers botsen oid dacht ik. Zoals bij auto-ongeluk. Autoongeluk staat zo gek. Bommelding heeft toch ook geen streepje?
Ja, dat klopt op zich wel, zie ook mijn vorige bericht. Koppelstreepjes mag je altijd ter verduidelijking gebruiken, los van elkaar schrijven is echter wel uit den boze.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:47 schreef ganzenherder het volgende:
[..]
Ik dacht te herinneren dat koppeltekens ook konden dienen om voor de hand liggende fouten te voorkomen. Ook zonder klinkers. En ik zou bom-melding dus ook mét streepje schrijven.
Ik vind het lelijk.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:44 schreef Dastan het volgende:
[..]
Klopt, of combinaties van merknamen en woorden en zo. Een streepje tussen bommelding *bom-melding* of massagebed *massa-gebed/massage-bed* heeft wel de voorkeur, het is alleen niet verplicht.
Kan er niets over vinden. Overal staat iets soortgelijks als dit:quote:Op maandag 18 januari 2010 21:47 schreef ganzenherder het volgende:
[..]
Ik meen me te herinneren dat koppeltekens ook konden dienen om voor de hand liggende fouten en verwarring te voorkomen. Ook zonder klinkers. En ik zou bom-melding dus ook mét streepje schrijven.
Bron: http://taaladvies.net/taal/advies/vraag/356quote:Daarnaast geven de spellingregels de taalgebruiker ook de vrijheid om een koppelteken te zetten als de structuur van de samenstelling onoverzichtelijk is. Een streepje maakt bijvoorbeeld het verschil in betekenis tussen basiswoorden-boek en basis-woordenboek duidelijk. Een koppelteken wordt echter niet aangeraden bij elke lange samenstelling, maar alleen waar het de leesbaarheid ten goede komt.
quote:Als tekstdichter-componist-producer breekt Pierre Kartner in 1976 internationaal door met Het Kleine Café Aan De Haven. Dit lied wordt in 1976 in Nederland een hit in zijn eigen uitvoering. Daarna zetten talloze buitenlandse artiesten het op hun repertoire. Een kleine opsomming: België (Eddy Wally, Louis Neefs, Samson en Gert), Duitsland (Bernd Clüver, Freddie Quin, Heino, James Last, Klaus Wunderlich, Marianne Rosenberg, Peter Alexander, Tony Marshall), Frankrijk (Joe Dassin, Mireille Mathieu), Griekenland (Demis Roussos, Nana Mouskouri), Ierland (Davey Arthur and The Fureys), Japan (Malando), Oostenrijk, Polen, Scandinavië (Bobbysocks), Tsjechië (Zpiva Jaromir), Engeland (Engelbert Humperdinck, The Barron Knights), de Verenigde Staten (Audrey Landers - uit tv-serie Dallas, Carl Anderson - uit tv-serie Hill Street Blues en Hervé Village, de dwerg uit tv-serie Fantasy Island) en Zuid-Afrika.
Ik meen dat ik het in de Schrijfwijzer van J. Renkema heb gelezen.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:52 schreef Noortje. het volgende:
[..]
Ik vind het lelijk.
[..]
Kan er niets over vinden. Overal staat iets soortgelijks als dit:
http://www.braint.nl/taalgids/theorie/theorie_193.html
Edit:
[..]
Bron: http://taaladvies.net/taal/advies/vraag/356
Wat een grote onzin wordt hier uitgekraamd zeg, met dit als hoogtepunt.quote:Op maandag 18 januari 2010 21:49 schreef Dastan het volgende:
[..]
Ja, dat klopt op zich wel, zie ook mijn vorige bericht. Koppelstreepjes mag je altijd ter verduidelijking gebruiken, los van elkaar schrijven is echter wel uit den boze.
Idd, nu doet iedereen het al met spaties (quote:Op maandag 18 januari 2010 23:19 schreef Frank92 het volgende:
Wat een grote onzin wordt hier uitgekraamd zeg, met dit als hoogtepunt.
Nee, hoor. Neem bijvoorbeeld weer het woord massagebed. Hoe weet jij dan of ik massage-bed of massa-gebed bedoel?quote:Op maandag 18 januari 2010 23:19 schreef Frank92 het volgende:
[..]
Wat een grote onzin wordt hier uitgekraamd zeg, met dit als hoogtepunt.
Koppelstreepjes (hier wordt het koppelteken bedoeld neem ik aan?) mag je altijd ter verduidelijking gebruiken? Absoluut niet. Alleen wanneer woorden verkeerd uitgesproken kunnen worden doordat er twee (al dan niet dezelfde) klinkers achter elkaar gebruikt worden. Dus inderdaad woorden als auto-ongeluk.
Verder mag het koppelteken gebruikt worden wanneer er een dubbele functie bedoeld wordt, zoals Minister-President, of Kolonel-Luitenant.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |