Of beïnvloed word.quote:Op dinsdag 22 december 2009 10:15 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Het risico zal zijn dat ze er weer vandaar gaat, niet?
Ik haat dat er foto's van gemaakt zijn, maar toch:quote:Op dinsdag 22 december 2009 10:34 schreef Casos het volgende:
Welke bagage? Die gitaat en rugzak die je op de foto in de telegraaf ziet? Ik zie absoluut niet in waar dat niet in een impulsieve actie kan.
Logisch he, als het een meisje betreft dat landelijk, zo niet over de gehele wereld in de pers komt. Als er kamervragen over komen en de politiek zich ermee gaat bemoeien. Dan moeten ze daar de aandacht op vestigen. Laten ze het liggen of behandelen ze haar als een normaal geval dan worden ze compleet afgefakkeld door iedereen.quote:Op dinsdag 22 december 2009 09:19 schreef iteejer het volgende:
Problemen en wansituaties waar de hele maatschappij last van heeft laat men liggen, maar één individu van 14 dat een eigen droom heeft krijgt meer aandacht en tijd dan alle straatkids bij elkaar lijkt het wel.
quote:Op dinsdag 22 december 2009 10:34 schreef Casos het volgende:
Welke bagage? Die gitaat en rugzak die je op de foto in de telegraaf ziet? Ik zie absoluut niet in waar dat niet in een impulsieve actie kan.
Laura wil vast wel weer in het Jeugdjournaal haar zegje doen binnenkort.quote:Op dinsdag 22 december 2009 10:43 schreef Dichtpiet. het volgende:
ze ziet er niet al te best uit![]()
stop met dit kind te volgen, media![]()
brief van haar grootoudersquote:Op dinsdag 22 december 2009 10:43 schreef Dichtpiet. het volgende:
ze ziet er niet al te best uit![]()
stop met dit kind te volgen, media![]()
http://extra.volkskrant.n(...)niets_om_onze_Laura_quote:Onze kleindochter, Laura Dekker, was enkele dagen vermist en dook gisteren op op Sint-Maarten. De waarheid is dat zij ten onder gaat aan de Jeugdzorg. Als bezorgde grootouders hebben we hier lang over gezwegen, maar we kunnen ons nu niet meer stilhouden, omdat we bang zijn dat als de Raad van de Kinderbescherming zo door blijft gaan, Laura straks helemaal kapotgemaakt wordt.
Wij hebben Laura, sinds de bemoeienis van Jeugdzorg, in een paar maanden zien veranderen van een ondernemende en positieve tiener in een meisje dat een schild om zich heen heeft gebouwd en totaal geen vertrouwen meer heeft in de volwassenen. Laura wordt uitzicht gegeven op het doorgaan van haar wereldreis, mits zij voldoet aan een aantal voorwaarden – die zijn allemaal na te lezen op de website van Laura.
Als grootouders vonden we dit een redelijk uitgangspunt. De rechter stelde dus dat haar wereldreis niet onmogelijk is, mits voldaan aan de door Jeugdzorg gestelde voorwaarden.
Meer ervaring opdoen
Treurig genoeg blijft Bureau Jeugdzorg tot nu toe onduidelijk over de vraag wanneer aan deze voorwaarden is voldaan. Het zijn voorwaarden met een open eind. Een voorbeeld: ‘Meer ervaring opdoen in solozeilen’, was een van de eisen die aan Laura werden gesteld. De logische vraag is dan: hoeveel meer? Hierop was het letterlijke antwoord van de toeziend voogd aan Laura en haar vader: ‘Dat is jullie probleem, daar lig ik niet wakker van.’ En zolang ze onder toezicht gesteld is – voorlopig tot 1 juli 2010 – mag ze bovendien niet eens uitvaren.
Hoe lossen we dat op? was dan ook de vraag. Ook dat was zijn probleem niet, zei de voogd. Deze onverantwoorde uitspraken werden gedaan in aanwezigheid van Laura.
Er wordt Laura een worst voorgehouden, die zij nooit te pakken zal kunnen krijgen
Na zo’n gesprek was Laura enkele dagen totaal van slag. Kortom, er wordt Laura een worst voorgehouden, die zij nooit te pakken zal kunnen krijgen.
Hiermee wordt haar het uitzicht op het doorgaan van haar wereldreis ontnomen. Tegelijkertijd wordt zij murw geslagen door dwangmaatregelen, zoals de onder toezichtstelling en het dreigement van een mogelijke uithuisplaatsing. Dit is niet vol te houden.
Depressief
De bezorgdheid van haar vader groeide met de dag. Deze bezorgdheid is ook uitgesproken bij Bureau Jeugdzorg. Er is niets mee gedaan. ‘Dat is uw probleem, daar lig ik niet wakker van’, was wederom de reactie. Bij ons is het inmiddels meer dan duidelijk. Bureau Jeugdzorg geeft niets om Laura, met als triest gevolg dat Laura is weggelopen. Weer zal Bureau Jeugdzorg alleen weten te reageren met dwangmaatregelen. Er wordt al openlijk gesproken over uithuisplaatsing – lees de gevangenis waarin al ruim tweehonderd kinderen zitten. Niet zo vreemd dat je als 14-jarige depressief wordt van dat vooruitzicht en op de vlucht slaat. De
Raad voor de Kinderbescherming heeft al meegedeeld dat Laura uit huis geplaatst zou worden, zodra ze terug is in Nederland. Dat is de enige oplossing die de Kinderbescherming kan bedenken.
Noemen ze dit hulpverlening? Er zijn zo veel andere mogelijkheden om haar echt te helpen. Laat haar een jaar meevaren met de Stad Amsterdam, de clipper die voor de VPRO-televisie dezelfde tocht rond de wereld maakt als Charles Darwin ruim 150 jaar geleden met de Beagle. Daar zijn genoeg volwassenen aan boord om haar te helpen met het onderwijs.Ze mocht niet naar zee om haar bestwil, maar nu gaat ze aan Bureau Jeugdzorg ten onder.
Ziet eruit als haar hele hebben en houden. Die was, denk ik, niet van plan om terug te komen. Geloof ook niet dat ze alles alleen geregeld heeft. Nu, out of the blue, plotseling opa en oma Dekker in beeld zijn, denk ik dat zij achter deze planning zitten. Weten we meteen waarom pa Dekker zo verpest is. Heeft waarschijnlijk zelf al geen opvoeding gehad. Nee, lekker afzetten tegen de maatschappij, dat is het beste.quote:Op dinsdag 22 december 2009 10:42 schreef yavanna het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Niet echt een hoeveelheid om impulsief mee weg te lopen.
Vind je het gek na opgepakt te zijn en een fikse jet-lag?quote:
Het is de maatschappij die zich tegen haar afzet, domme mongool.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:14 schreef Gia het volgende:
Nee, lekker afzetten tegen de maatschappij, dat is het beste.
Er was toch afgesproken dat een jaar na de uitspraak zou worden gekeken of Laura de tocht zou kunnen gaan maken? Tja, dat het hun niet snel genoeg is...quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:06 schreef moussie het volgende:
[..]
brief van haar grootouders
[..]
http://extra.volkskrant.n(...)niets_om_onze_Laura_
Ik zie het andersom. Laura, haar vader en haar grootouders menen dat ze nu zsm die tocht moet maken. Zo niet, is de andere kant van de zwart-witte medaille dat ze kapot gaat.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:38 schreef iteejer het volgende:
'Afblijven! Laura is van ons en wij weten wat goed is voor haar! Al zetten we haar in een kooi maar wij maken de dienst uit!'
Het devies van Jeugdzorg.
Dat kind gaat er aan kapot, en daar stapt men overheen. Het eigen gelijk is kennelijk het belangrijkst.
Lees je eigenlijk welquote:Op dinsdag 22 december 2009 11:38 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Er was toch afgesproken dat een jaar na de uitspraak zou worden gekeken of Laura de tocht zou kunnen gaan maken? Tja, dat het hun niet snel genoeg is...
Oook voor jou, le-zen, dát is niet hetgeen waar ze kapot aan gaat.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:42 schreef Scorpie het volgende:
Hoe kan een 14 jarig kind kapot gaan aan een droom die geen werkelijkheid wordt
Dat is niet zo heel erg moeilijk hoor.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:42 schreef Scorpie het volgende:
Hoe kan een 14 jarig kind kapot gaan aan een droom die geen werkelijkheid wordt
Hoeveel jongens van 14 die geen Maradona worden hebben er al zelfmoord gepleegd dan
Dat lijkt mij meer opgaan voor de vader.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:38 schreef iteejer het volgende:
'Afblijven! Laura is van ons en wij weten wat goed is voor haar! Al zetten we haar in een kooi maar wij maken de dienst uit!'
Het devies van Jeugdzorg.
Dat kind gaat er aan kapot, en daar stapt men overheen. Het eigen gelijk is kennelijk het belangrijkst.
quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:38 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Er was toch afgesproken dat een jaar na de uitspraak zou worden gekeken of Laura de tocht zou kunnen gaan maken? Tja, dat het hun niet snel genoeg is...
Ga toch weg man. Dit hele kut land gaat ten onder aan dit soort taferelen. Dat kind moet met harde hand naar school geslagen worden om haar leerplicht uit te zitten. Wat ze daarna doet moet ze zelf weten. Ze is verdomme de Paus nietquote:Op dinsdag 22 december 2009 11:43 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Dat is niet zo heel erg moeilijk hoor.
Ja, die grootouders vinden dat ze om ervaring op te doen moet gaan rondzeilen en ondertussen onderwijs kan krijgen.quote:
Kan jij niet ff ergens anders gaan zitten rellen/trollen?quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:45 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ga toch weg man. Dit hele kut land gaat ten onder aan dit soort taferelen. Dat kind moet met harde hand naar school geslagen worden om haar leerplicht uit te zitten. Wat ze daarna doet moet ze zelf weten. Ze is verdomme de Paus niet
Wat, wou je zeggen dat ze dat niet moet doen dan? Als 14 jarige wilde ik graag de hele dag gaan voetballen, maar moest ik naar school. En nu gaan we opeens lopen bleren als grootouders zijnde dat ze 'kapot gaat aan de vage afspraken'. Kom op zeg, wat verwachten die mensen nou? Dat ze Laura een jaar lang gaan klaarstomen voor haar grote wereldreis, en ze niet naar school hoeft, zoals 99.9% van de andere kinderen?quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:46 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Kan jij niet ff ergens anders gaan zitten rellen/trollen?
Nee, dat verwacht niemand.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:48 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wat, wou je zeggen dat ze dat niet moet doen dan? Als 14 jarige wilde ik graag de hele dag gaan voetballen, maar moest ik naar school. En nu gaan we opeens lopen bleren als grootouders zijnde dat ze 'kapot gaat aan de vage afspraken'. Kom op zeg, wat verwachten die mensen nou? Dat ze Laura een jaar lang gaan klaarstomen voor haar grote wereldreis, en ze niet naar school hoeft, zoals 99.9% van de andere kinderen?
Ze zou het schooljaar eerst afmaken. De grootouders eisen alweer een voorkeursbehandeling; dat ze alsnog van school gaat en rondzeilen en speciaal onderwijs krijgt. Maar ze moet eerst dit schooljaar afmaken van de rechter.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:45 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Er was blijkbaar ook afgesproken dat ze zou worden begeleid met het zeilen enzo.
Dat is dus niet gebeurd, tegen de afspraken in.
Dat bedoel ik met falend beleid.
Maar goed, dit is een kant van het verhaal.
Misschien horen we ooit het verhaal van de kant van jeugdzorg.
Prima, dan kaart je het aan, desnoods bel je de Telegraaf op. Je gaat niet je zooi inpakken om alsnog je doldrieste actie door te zetten, al dan niet met behulp van je wereldvreemde grootouders.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:49 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Nee, dat verwacht niemand.
Wat men wel verwacht is dat men zich aan de afspraken houden.
Ja, stel je voor dat iemand z'n hoofd boven het maaiveld uit durft te steken.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:55 schreef wootahH het volgende:
laat dit soort mensen lekker uitvaren, en ontzeg hun enig recht op bijstand of andere vergoedingen van de overheid voor de rest van hun leven.
Probleem is dat je teveel aanneemt. Je verschuilt je achter allerlei overheidsinstanties 'die het wel zullen oplossen' maar wat er precies gedaan wordt maakt je geen reet uit, zolang jij je maar goed kunt voelen. En die overheidsinstanties gedragen zich ook zo, ze moeten hun eigen bestaan rechtvaardigen maar dat moeten ze vooral doen naar degenen waar hun bestaan van afhangt (mongolen kiezers zoals jij) en daarbij maakt het lot van hun de slachtoffertjes niet zoveel uit.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:50 schreef nummer_zoveel het volgende:
Ze zou het schooljaar eerst afmaken. De grootouders eisen alweer een voorkeursbehandeling; dat ze alsnog van school gaat en rondzeilen en speciaal onderwijs krijgt. Maar ze moet eerst dit schooljaar afmaken van de rechter.
En dat ze tot drie keer te horen kregen: 'Dat is ons probleem niet, doei.' geloof ik niet. Neem aan dat de uitspraken die de rechter doet vast zijn gelegd, net als de afspraken, en als mensen er zo mee omgaan dit juist de media haalt. Laat ik het zo zeggen: bij deze mensen moet je vooral zo laconiek reageren.
Wil je dan werkelijk zo`n precedent scheppen voor de toekomst? Ben je werkelijk zo naief om te denken dat als dit meisje het voor elkaar zou krijgen, er niet massa`s ouders met kinderen zullen volgen omdat 'hun kind zo`n speciale droom heeft' ?quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:56 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Ja, stel je voor dat iemand z'n hoofd boven het maaiveld uit durft te steken.
Ja dat is onze toekomst tot we weer een nieuw continent ontdekken.quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:54 schreef iteejer het volgende:
Is dat onze toekomst?
Wat is jouw probleem daarmee? Vanwaar die overheersingsdrang? Mogen mensen niet meer doen wat ze zelf willen zolang ze anderen geen geweld aandoen?quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wil je dan werkelijk zo`n precedent scheppen voor de toekomst? Ben je werkelijk zo naief om te denken dat als dit meisje het voor elkaar zou krijgen, er niet massa`s ouders met kinderen zullen volgen omdat 'hun kind zo`n speciale droom heeft' ?
Mijn probleem is het feit dat je zo ongeveer het hele schoolsysteem de deur uittrapt omdat men maar doet en laat wat men wil. Of denk je werkeljk dat wij over 20 jaar daar de rekening niet van zullen krijgen? Kinderen van nu zullen lang niet meer zo geschoold zijn, met alle gevolgen van dien. Onze schoolbasis is weliswaar niet perfect, het is wel de basis voor de rest van je schoolleven.quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:01 schreef beeer het volgende:
[..]
Wat is jouw probleem daarmee? Vanwaar die overheersingsdrang? Mogen mensen niet meer doen wat ze zelf willen zolang ze anderen geen geweld aandoen?
En wat dan nog?quote:Op dinsdag 22 december 2009 11:59 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Wil je dan werkelijk zo`n precedent scheppen voor de toekomst? Ben je werkelijk zo naief om te denken dat als dit meisje het voor elkaar zou krijgen, er niet massa`s ouders met kinderen zullen volgen omdat 'hun kind zo`n speciale droom heeft' ?
Pardon, een zeilmeisje vergelijken met Mozart? Ik snap de relatie niet helemaal, iemand die hoog getalenteerd was vergelijken met een doodnormaal meisje met een passie voor zeilen?quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:04 schreef iteejer het volgende:
[..]
En wat dan nog?
Heette dat vroeger niet ooit 'vooruitgang'?
Christ. als Mozart, en zoveel anderen die onze cultuur gevormd hebben, in deze tijd geleefd hadden zaten ze ook al opgesloten in een pleeggezin.
'Gedraag je als een kind van 14, en wij weten hoe een kind van14 zich hoort te gedragen, dus doe wat wij zeggen, punt uit'.
Geheel mee eens. Ik erger me ook de tyfus aan dat belerende toontje de hele tijd. Leeftijd > hokje > klaar.quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:04 schreef iteejer het volgende:
[..]
En wat dan nog?
Heette dat vroeger niet ooit 'vooruitgang'?
Christ. als Mozart, en zoveel anderen die onze cultuur gevormd hebben, in deze tijd geleefd hadden zaten ze ook al opgesloten in een pleeggezin.
'Gedraag je als een kind van 14, en wij weten hoe een kind van14 zich hoort te gedragen, dus doe wat wij zeggen, punt uit'.
quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:04 schreef Scorpie het volgende:
Mijn probleem is het feit dat je zo ongeveer het hele schoolsysteem de deur uittrapt omdat men maar doet en laat wat men wil. Of denk je werkeljk dat wij over 20 jaar daar de rekening niet van zullen krijgen? Kinderen van nu zullen lang niet meer zo geschoold zijn, met alle gevolgen van dien. Onze schoolbasis is weliswaar niet perfect, het is wel de basis voor de rest van je schoolleven.
Ik noem het geen overheersingsdrang, omdat je vanaf je 16e (?) of 17e toch echt mag doen en laten wat je zelf wil.
Lees je eerst es in.quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:06 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Pardon, een zeilmeisje vergelijken met Mozart? Ik snap de relatie niet helemaal, iemand die hoog getalenteerd was vergelijken met een doodnormaal meisje met een passie voor zeilen?
En wat dan nog, het grootste probleem is dat kinderen hun basisscholing gewoonweg niet krijgen, onze kinderen worden al steeds dommer, gaan we ze dan werkelijk jaren scholing laten missen omdat ze graag op hun 14e in plaats van op hun 18e een reis om de wereld willen laten maken?
Wat is er nou precies MIS mee om dat kind een jaar of 2 te laten wachten? Waarom moet het per se NU, op DIT moment en in DIT jaar gebeuren?
Oke, als je er zo over denkt zijn we uitgepraat. School is geen vervanger voor de opvoeding van een kind, hoe zeer men dat tegenwoordig ook verwacht. Ouders, die moeten je opvoeden tot een zelfstandig zelfredzaam persoon, niet de school, de overheid of iemand anders. De ouders!quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:08 schreef iteejer het volgende:
[..]
![]()
Ga je eens drukmaken om het schoolsysteem in relatie tot de vele honderden straatkids waar men veilig ver van blijft? School hoort je op te leiden tot een zelfstandig zelfredzaam persoon - dat doet zo'n reis echt ook wel.
Reageer er normaal op, of hou op met dat trollen.quote:
Volgens mij heb je een wat beperkt beeld van een school. Het is meer dan een fabriek waar je kennis toegestopt krijgt, het is een gehele ontwikkeling.quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Oke, als je er zo over denkt zijn we uitgepraat. School is geen vervanger voor de opvoeding van een kind, hoe zeer men dat tegenwoordig ook verwacht. Ouders, die moeten je opvoeden tot een zelfstandig zelfredzaam persoon, niet de school, de overheid of iemand anders. De ouders!
School geeft SCHOLING, niets meer en niets minder.
Voor mensen als Scorpie moet een school je juist opleiden tot een van de overheid afhankelijk persoon die zoveel mogelijk belasting gaat opbrengen later, zodat de verzorgingsstaat gefinancierd kan blijven worden. Daarom is een meisje dat zeer onafhankelijk is en een eigen wil heeft een gevaar, want straks wil iedereen zelfredzaam worden en wie betaalt zijn AOW later dan?quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:08 schreef iteejer het volgende:
School hoort je op te leiden tot een zelfstandig zelfredzaam persoon - dat doet zo'n reis echt ook wel.
Ik heb zelf geen kinderen. Mag je dan opeens geen uitspraak hierover doen?quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:16 schreef iteejer het volgende:
Heb jij kinderen van die leeftijd?
Wat weet jij daar van af? Kun je begrijpen dat kinderen soms niet passen in dat strakke keurslijf, dat strakker is dan je zelf ooit gekend hebt omdat dat vroeger gewoon zo niet was?
Heb je enig benul van hun energie, hun dromen, hun mogelijkheden?
Ja.quote:En heb jij ervaring met Jeugdzorg? Ken jij hun handelen, hun arrogantie, hun blindheid voor eigenheid - de goeden niets ten nadele?
En wanneer ga je eens antwoord geven op de vraag of je op je 14e zo`n reis moet maken, of ook best kan wachten tot je 18e? In beide gevallen kan je namelijk je 'individualisme ontplooien'quote:Of stel je vanaf de zijlijn jouw normen en waarheden op, die ongeacht degene waar ze betrekking op hebben hetzelfde zijn? Zonder uitzondering, zonder rekening te houden met het individu?
Oeh ja, ik ben zo`n grote enge boze man die pro-overheid is en lid is van een multinational, die je kinderen komt weghalen omdat hij ze ziet als lopende geldmachinesquote:Op dinsdag 22 december 2009 12:17 schreef beeer het volgende:
[..]
Voor mensen als Scorpie moet een school je juist opleiden tot een van de overheid afhankelijk persoon die zoveel mogelijk belasting gaat opbrengen later, zodat de verzorgingsstaat gefinancierd kan blijven worden. Daarom is een meisje dat zeer onafhankelijk is en een eigen wil heeft een gevaar, want straks wil iedereen zelfredzaam worden en wie betaalt zijn AOW later dan?
Nee, dat verwachten de ouders van tegenwoordig. Je weet wel, de ouders die beiden werken, om vervolgens hun kind in zo`n 'leerfabriek' te stoppen, en te verwachten dat ze daar wel even worden opgevoed. Walgelijk zulke ouders.quote:Op dinsdag 22 december 2009 12:16 schreef TNA het volgende:
[..]
Volgens mij heb je een wat beperkt beeld van een school. Het is meer dan een fabriek waar je kennis toegestopt krijgt, het is een gehele ontwikkeling.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |