In dat geval moet de funda teller wel heel hard gaan dalen de komende maandenquote:Op zondag 20 december 2009 09:47 schreef Sjabba het volgende:
Hmmz als zelf de oppernegativio het niet meer met argumenten kan winnen dan is het herstel ingezet
Vrijgeven van de huurmarkt en afschaffen van allerhande subsidies en heffingen zou een goed begin zijn en een bouwvergunning voor 100.000 huurwoningen zou goed voor de economie zijnquote:Op zondag 20 december 2009 04:34 schreef capricia het volgende:
[..]Wat we willen, en dat wil men ook hier op fok!, is een gezonde woningmarkt met voldoende doorstroming. Zo komt iedereen aan een goede woning voor zijn/haar middelen.
Zodra er mensen uit de koopmarkt vallen, omdat ze het niet meer kunnen betalen, zullen zij instromen in de huurmarkt. Daarbij het feit dat er al weinig doorstroming is in de huurmarkt, maakt het daar ook een groter probleem. Mensen met een goed inkomen wonen eindeloos in gesubsidieerde huurwoningen die voor een andere, minder bedeelde doelgroep, bedoeld zijn. Dit is mi een slechte zaak. 10 jaar ingeschreven staan voor een huurwoning is natuurlijk absurd. Zeker als mensen zeggen dat er geen tekort aan woonruimte is.
Wie gaat ze bouwen dan? De bouwmarkt ligt volledig op zijn gat en dat komt niet omdat vergunningen niet verstrekt worden, maar omdat ze niet aangevraagd worden. Sterker nog: bij projecten waar de vergunning al verstrekt is wordt nu zelfs amper gebouwd. Aangezien de woningverkoop nu stilligt, gaan ontwikkelaars nu niet bouwen.quote:Op zondag 20 december 2009 12:42 schreef Deprater het volgende:
[..]
Vrijgeven van de huurmarkt en afschaffen van allerhande subsidies en heffingen zou een goed begin zijn en een bouwvergunning voor 100.000 huurwoningen zou goed voor de economie zijn
Er is nog steeds een inherente behoefte aan woningen. De woningen die nu aangeboden worden zijn echter niet financierbaar voor de meeste starters, daarom is daar geen vraag naar.quote:Op zondag 20 december 2009 12:52 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Wie gaat ze bouwen dan? De bouwmarkt ligt volledig op zijn gat en dat komt niet omdat vergunningen niet verstrekt worden, maar omdat ze niet aangevraagd worden. Sterker nog: bij projecten waar de vergunning al verstrekt is wordt nu zelfs amper gebouwd. Aangezien de woningverkoop nu stilligt, gaan ontwikkelaars nu niet bouwen.
De smeerolie is uit de markt, ik bedoel hiermee: liquiditeit a.g.v. kredietfaciliteiten op basis van (extra) hypotheek.quote:Op zondag 20 december 2009 15:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er is nog steeds een inherente behoefte aan woningen. De woningen die nu aangeboden worden zijn echter niet financierbaar voor de meeste starters, daarom is daar geen vraag naar.
Zou je kwalitatief goede woningen bouwen met een tuintje van 200m2 voor een prijs van 160K dan zouden de kopers in de rij staan. En zulke woningen bouwen is wel degelijk mogelijk.
De markt is vastgelopen omdat de prijzen te hoog geworden zijn. Niet omdat de intrinsieke vraag is uitgevallen.
Nee we hebben de grond nodig voor 2.000.000 subsidiekoeienquote:Op zondag 20 december 2009 19:18 schreef rogert1 het volgende:
ze moeten ook eens wat aan die kunstmatige schaarste van bouwkavels met bijbehorende hoge grondprijzen doen maar dat zal waarschijnlijk niet gebeuren
weet je wel hoe zeer ik geniet van mijn open haardje, een warm vuurtje met grillige vlammetjes, gestookt door hout uit eigen bos. Energiezuinig, zo overratedquote:Op zondag 20 december 2009 19:27 schreef Deprater het volgende:
[..]
Nee we hebben de grond nodig voor 2.000.000 subsidiekoeien
Economische activiteit door de bouw van energiezuinige woningen, dat willen we helemaal niet
Ja ik heb ook wel eens zo'n ding gehad, het nadeel is dat je altijd met dat ding rekening houdt bij de inrichting / herschikking ondanks dat ie de hele zomer uit isquote:Op zondag 20 december 2009 19:50 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
weet je wel hoe zeer ik geniet van mijn open haardje, een warm vuurtje met grillige vlammetjes, gestookt door hout uit eigen bos. Energiezuinig, zo overrated
Kan er uren naar kijken
Waar geniet jij nou echt van? Serieusquote:Op zondag 20 december 2009 22:12 schreef Deprater het volgende:
[..]
Ja ik heb ook wel eens zo'n ding gehad, het nadeel is dat je altijd met dat ding rekening houdt bij de inrichting / herschikking ondanks dat ie de hele zomer uit is
Ook dat het hout erg snel gaat, zeker pepelehout
Ik was blij dat in het huis erna er geen meer was
Bron: FDquote:Prijsdaling huizen vlakt verder af
De prijzen van koopwoningen lagen in de maand november gemiddeld 4,7% lager dan in november vorig jaar.
Geringer
Dat blijkt uit maandag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De daling is daarmee kleiner dan in de maand oktober, toen bestaande koopwoningen nog 5,2% goedkoper werden in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder.
September
Tot en met augustus van dit jaar werd de prijsdaling van huizen steeds groter, sinds september wordt de daling wat minder groot. Wel daalden de prijzen in november verder ten opzichte van de maand ervoor. Vergeleken met de maand oktober gingen huizen 0,3% in prijs omlaag.
14% minder verkopen
Het goede nieuws is dat in november nog maar 14 procent minder huizen van eigenaar wisselden dan in dezelfde maand een jaar eerder. In de eerste tien maanden van het jaar waren dat er 25 procent tot 50 procent minder. Vrijstaande woningen werden 20 procent minder verkocht, bij appartementen was de daling met 11 procent het kleinst.
Goedkoper
Alle typen woningen in alle provincies werden vorige maand goedkoper. Doorgaans duurdere huizen zoals twee-onder-een-kap- en vrijstaande woningen daalden met 6% het meest in prijs, hoekwoningen daalden met 3,4% het minst in prijs. In Flevoland nam de gemiddelde prijs van een huis het meest af (5,9%), in Zeeland het minst (3,4%).
Ik weet niet of je een maandcijfer zomaar mag extrapoleren tot een jaarcijfer.quote:Op maandag 21 december 2009 11:08 schreef LXIV het volgende:
Tja. Is dit nu koren op de molen van de bulls of juist van de bears. De Telegraaf schrijft "Prijsdaling huizen vlakt verder af". Een even terechte TT zou zijn geweest: "Prijsdaling huizenmarkt zet door"
Het maandcijfer vind ik net zo interessant als het jaarcijfer. 0.3%. Dat is 3,6% op jaarbasis. Als je de inflatie erbij optelt is dat zo'n 5%. Niet schokkend dus, maar ook niet niks.
Nee. Helaas, anders konden we elkander weer in de haren vliegen!quote:Op maandag 21 december 2009 11:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik weet niet of je een maandcijfer zomaar mag extrapoleren tot een jaarcijfer.
Maar ben het met je eens: Tis niet de voorspelde 20/30 of 50%. Maar ook niet niets.
In dat plaatje is de lijn al aan het zakken sinds feb. 2008. Dat is dus al bijna 2 jaar.quote:Op maandag 21 december 2009 11:14 schreef zoost het volgende:
[ afbeelding ]
Vind ik wel een verhelderd plaatje altijd. Ik ben benieuwd naar de cijfers feb 2010. 1 jaar later toen we kantelden van stijging naar daling. Volgens dit plaatje dalen de prijzen nog geen jaar. Komt niet overeen met mijn beleving, maar dat zal wel aan mij liggen.
Nee, je moet het goed lezen. Het is de percentuele stijging of daling. Dus zolang de lijn boven de nul is stijgen de huizenprijzen. De huizenprijzen stegen toen alleen minder snel!quote:Op maandag 21 december 2009 11:17 schreef capricia het volgende:
[..]
In dat plaatje is de lijn al aan het zakken sinds feb. 2008. Dat is dus al bijna 2 jaar.
Jawel, maar toen was er nog steeds sprake van een prijsstijging (alleen een mindere). Nog een verhelderend plaatje. Voor de liefhebbers.quote:Op maandag 21 december 2009 11:17 schreef capricia het volgende:
[..]
In dat plaatje is de lijn al aan het zakken sinds feb. 2008. Dat is dus al bijna 2 jaar.
misschien is het gebaseerd op de koopsommen op datum transport, en niet op datum verkoop. Wat me logisch lijkt voor CBS omdat die ws. alleen over gegevens uit het kadaster gebaseerd wordt.quote:Op maandag 21 december 2009 11:21 schreef LXIV het volgende:
Ik kan me trouwens niet voorstellen dat de prijzen tot februari 2009 nog aan het stijgen waren, dus de werkelijke waarde van de grafiek betwijfel ik. Volgens mij lag de top (waarop de lijn de nullijn doorkruiste) eerder rond feb 2008.
Dan vind ik een jaar wel veel! Ik zou dan eerder een maand of drie verwachten.quote:Op maandag 21 december 2009 12:06 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
misschien is het gebaseerd op de koopsommen op datum transport, en niet op datum verkoop. Wat me logisch lijkt voor CBS omdat die ws. alleen over gegevens uit het kadaster gebaseerd wordt.
Dat zou een 'na-ijl' effect verklaren.
In dit plaatje zie je de koopsomstijging, niet de waardestijging van een huis.Of refereer je niet naar de donkerblauwe lijn?quote:Op maandag 21 december 2009 11:21 schreef zoost het volgende:
[..]
Jawel, maar toen was er nog steeds sprake van een prijsstijging (alleen een mindere). Nog een verhelderend plaatje. Voor de liefhebbers.
[ afbeelding ]
http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)009/2009-2984-wm.htm
wat is het verschil?quote:Op maandag 21 december 2009 15:30 schreef dramatiek het volgende:
[..]
In dit plaatje zie je de koopsomstijging, niet de waardestijging van een huis.Of refereer je niet naar de donkerblauwe lijn?
Koopsom is het gemiddelde bedrag per transactie. Dus als de huizenprijs daalt (voor dezelfde "types" huizen) kan de koopsom bijvoorbeeld best stijgen (omdat duurdere types huizen beter verkocht worden).quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |