Dat is onwetend. Ik kan wel gaan uitleggen waarom maar daar ben je overduidelijk te koppig voor. En sowieso, waarom zou iemand het ook maar enigszins interesseren wat jij ervan denkt, je mening werd nou niet echt gevraagd.quote:Op vrijdag 11 december 2009 16:15 schreef vosss het volgende:
Ik blijf het laf vinden om zelfmoord te plegen en ik heb geen greintje respect voor mensen die het doen, maar soit, sterkte ermee vanavond
Ik ben het met je eens.quote:Op zondag 13 december 2009 17:26 schreef formerjellybean het volgende:
Eerlijk gezegd merk ik dat rouwverwerking van een vriend heel anders is dan gewone rouw.
Je komt juist hele rare reacties uit omgeving tegen omdat zelfmoord ook een soort taboe en angstig iets is.
Gisteren zei iemand oh je moet er niet te lang bij stil staan terwijl ik zoiets heb van het is heel vers en hij is er net niet meer en dan ook de anderen die juist zeggen misschien als ik met hem gepraat heb had het heel anders gegaan terwijl het echte vriendengroepje wat hem vast kende ,en wisten waar hij mee zat al wisten dat had niets uitgemaakt .
Zijn beslissing stond al vast, je kon hem niet op andere gedachten brengen.
Dan heb je net zo als hier maar dan ook de mensen die in het echt zeggen hij was een lul en laf want zelfmoord is egoistisch.
Terwijl ik zoiets van mezelf heb dat is totaal niet zo Leon was niet egoistisch en was niet laf , het is juist dapper om zoiets te doen ook had ik voor een andere manier gekozen.
Uiteindelijk maakt het niet uit of iemand aan zelfmoord of ziekte ,ongeluk om het leven komt. Het blijft een gemis. Een persoon is er niet minder om juist omdat die voor zelfmoord heeft gekozen.
zn punt is dat mensen niet helder denken, en dat ze zelfmoord als uitweg kiezen.quote:Op vrijdag 11 december 2009 16:21 schreef Boerentrut het volgende:
[..]
Ja, want mensen moeten maar vooral verplicht ongelukkig oud worden?
Heel erg herkenbaar wat je schrijft.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:20 schreef formerjellybean het volgende:
Ik vind het ergst dat ik hem niet meer zie en dat het zo abrupt geeindigd is zonder afscheid.
Ik ben zelf 18 jaar en heb 7 jaar geleden mijn broer verloren aan zelfmoord. ik was toen 11 en in het begin was alles bijna niet te geloven. het leek wel alsof ik een nachtmerrie had, mijn broer en tevens beste vriend voor het leven was er niet meer.quote:Nu is mijn vraag zijn er hier meerdere die iemand verloren hebben aan zelfmoord en hoe gingen jullie er mee om ??
Willen die gasten echt niet naar zijn graf uit woede? Wat een sukkeltjes, zou voor mij de reden zijn de vriendschap te termineren. Ontopic: zelf 2 maanden terug ook zoiets meegemakt, en juist het feit dat het zijn eigen, weloverwogen besluit was hielp mij wel. Hij was schizofreen en had er tabak van. Goed over nagedacht, kamer netjes opgeruimd, briefje erbij, moet je gewoon respecteren dan, hoe morbide het ook is. Em ook hoe moeilijk.quote:Op zondag 24 januari 2010 17:47 schreef formerjellybean het volgende:
Hier even een update. Gelukkig weer aan het werk gegaan en merk dat de dagelijkse dingen helpen.
Ik denk dat ik juist doordat ik zelf in therapie voor Borderline heb gezeten en dus weet hoe suicidale gedachtes kunnen zijn, helpt bij mij in de verwerking omdat ik ook weet dat het niet persoonlijk was , maar dat die niet meer kon.
Andere vrienden die ik ken hebben het er moeilijker mee en kunnen zijn keuze niet accepteren. We zagen elkaar vrijdag ( nog steeds elke week in de kroeg waar die was wat het dubbel maakt) en die vroegen of ik het al verwerkt had , voor mij is het een gedeelte maar je moet toch een plekje geven dat die er niet meer is en ook mis ik hem , want merk gewoon met een boel dingen dat je dat toch had willen vertellen of zoals een ander heeft nu vriendin gekregen en dan vind ik het toch jammer dat die er niet bij is.
Ik had erover om toch weer op juist de momenten dat ik er echt behoefte aan had hem even te zien naar zijn begraafplaats te gaan omdat ik dan juist kan doen wat ik wilde en bloemetje leggen en even tegen hem praten (ja ik ben zo iemand die tegen stenen praat).
Hun wilde dat absoluut niet omdat ze vonden dat zijn keuze egoistisch was en juist daardoor ook niet naar het graf willen.
Terwijl ik zelf zoiets had hij had een interne strijd waar niemand wat aan kon doen , en ook al waren we vrienden , juist dat kan soms niet genoeg zijn, en het zegt niets over de vriendschap die we hadden.
Wat wel raar is , hij had ervoor ook wel eens in gesprekken over dat als die er niet zou zijn hij van mij zou weten dat ik wel naar zijn graf zou gaan. En daar heb die wel gelijk in gekregen.
Ik merk wel dat het een dood met vragen blijft want je blijft je toch steeds afvragen hoe zijn toekomst had geweest als die het niet gedaan had.
Zo broertje? Sentimenteel man! Wat ben je nog laat op...quote:Op maandag 1 maart 2010 00:07 schreef Pas259 het volgende:
Ik heb zelf niet zoiets meegemaakt maar ik vindt het goed van je wat je allemaal doet.
Thanx , gelukkig maar. Het is roeien met de riemen die je hebt want rouwverwerking is al persoonlijk maar het is toch anders als het om een zelfmoord gaat.quote:Op maandag 1 maart 2010 00:07 schreef Pas259 het volgende:
Ik heb zelf niet zoiets meegemaakt maar ik vindt het goed van je wat je allemaal doet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |