het is of dat of een nog hogere premie en wettelijk vastgesteldquote:Op vrijdag 11 december 2009 01:36 schreef Schenkstroop het volgende:
Belachelijk idd. Wij zijn net autos bij deze verzekeraars. "een eigen risico op je lichaam"
al gedaan wat doe je ertegen? ze zeggen ja sorry meneer ik begrijp het ja ik kan het begrijpen zoveel voor een fototje en je hebt er niets aan.quote:Op vrijdag 11 december 2009 04:34 schreef hugecooll het volgende:
Dan klaag je dus bij je verzekering
Ik heb wel vaker het idee dat huisartsen uit hun nek lullen als ze weer eens een diagnose stellen.quote:Op vrijdag 11 december 2009 18:38 schreef Penisbaard het volgende:
Ik heb wel vaker het idee dat huisartsen maar gewoon een willekeurig bedrag bedenken
quote:Op vrijdag 11 december 2009 18:38 schreef Penisbaard het volgende:
Ik heb wel vaker het idee dat huisartsen maar gewoon een willekeurig bedrag bedenken
Huisartsen verdienen een bescheiden inkomen voor de ca. 50 uur per week die ze werken. Daarnaast denk ik dat in veel gevallen de medische kennis van een generalist als een huisarts, die van een leek toch wel overtreft.quote:Op vrijdag 11 december 2009 18:58 schreef skattebaut het volgende:
[..]
Ik heb wel vaker het idee dat huisartsen uit hun nek lullen als ze weer eens een diagnose stellen.
Doe daarom maar liever aan zelfonderzoek.
En de bedragen die voor sommige handelingen in rekening worden zijn idd absurd te noemen.
Maar ja, hoe kun je anders als arts tonnen bijschrijven en een luxe leventje leiden?
Ach, ik vind een bruto-inkomen van 96.000 euro per jaar niet slecht hoor...quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:12 schreef dotKoen het volgende:
[..]Tarieven van huisartsen staan nagenoeg vast en worden bepaald door de NZa.
[..]
Huisartsen verdienen een bescheiden inkomen voor de ca. 50 uur per week die ze werken. Daarnaast denk ik dat in veel gevallen de medische kennis van een generalist als een huisarts, die van een leek toch wel overtreft.
TS: gaat het hier niet om een DBC van de dermatoloog? Die dingen zijn nu eenmaal geïntegreerd, zodat niet steeds apart alle componenten (kosten apparatuur, salaris specialist, verpleegkundige, doktersassistent etc.) apart hoeven te worden gedeclareerd. Dit lijkt me echter wel wat overdreven, wellicht is de handeling verkeerd ge-DBC'ed?
Nee, maar om het nu exorbitant veel te noemen... Ik vind het wel meevallen, zeker als men het soort werk bekijkt. En het zijn dus geen tonnen, zoals skattebaut stelt.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:18 schreef MaGNeT het volgende:
[..]
Ach, ik vind een bruto-inkomen van 96.000 euro per jaar niet slecht hoor...
Je bedoeld de prijs is geintegreerd? En dat "DBC" komt mij bekend voor. Zo stond dat geloof ik op de rekening die ik kreeg van mijn verzekeraar. Ik heb contact gezocht met de "tele consult centrum" die dat bedrag van 78.37 eiste en ze zeiden dat het moest kloppen. Ik vind het belachelijk. 78.37 voor een of twee fotos bekijken gemaakt in slecht licht met een compact-flash. En dan nieteens een behandeling voorstellen. Dus die huisarts die geeft mij gewoon een standaard hormoon-zalfje. Wat ook weer 16 euro per tube kost.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:12 schreef dotKoen het volgende:
[..]Tarieven van huisartsen staan nagenoeg vast en worden bepaald door de NZa.
[..]
Huisartsen verdienen een bescheiden inkomen voor de ca. 50 uur per week die ze werken. Daarnaast denk ik dat in veel gevallen de medische kennis van een generalist als een huisarts, die van een leek toch wel overtreft.
TS: gaat het hier niet om een DBC van de dermatoloog? Die dingen zijn nu eenmaal geïntegreerd, zodat niet steeds apart alle componenten (kosten apparatuur, salaris specialist, verpleegkundige, doktersassistent etc.) apart hoeven te worden gedeclareerd. Dit lijkt me echter wel wat overdreven, wellicht is de handeling verkeerd ge-DBC'ed?
Ja, dus het gaat niet om het maken van die foto's, maar om het beoordelen ervan. Dus niet de kosten van de huisarts, maar van de specialist. De DBC die ik kan vinden is DBC 39929: "Teledermatologie: beoordeling van digitale foto's door dermatoloog zonder face-to-face contact op verzoek van de 1e lijn." . Volgens de NZA kost dat 47,80, waarvan 20,60 salaris dermatoloog en de rest ziekenhuiskosten. Bij die DBC zitten geen behandeldagen inbegrepen, waar die vandaan komen begrijp ik niet helemaal.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:39 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Je bedoeld de prijs is geintegreerd? En ja dat "DBC" komt mij bekend voor. Zo stond dat geloof ik op de rekening die ik kreeg van mijn verzekeraar. Ik heb contact gezocht met dat "tele cpnsult centrum" die dat bedrag van 78.37 eiste en ze zeiden dat het moest kloppen. Ik vind het alsnog belachelijk. 78.37 voor een of twee fotos bekijken gemaakt in slecht licht met een compact-flash.
Nou, je kunt met je huisarts een consult bij de dermatoloog bespreken. Kwaad worden heeft - zoals zovaak - weinig zin. Dat je die medicatie zelf moet betalen is natuurlijk een gevolg van de eigen risico.quote:En dan nieteens een behandeling voorstellen. Dus die huisarts die geeft mij gewoon een standaard hormoon-zalfje gegeven.Wat ook weer 16 euro kost per tube.
Daar wordt je toch gek van. Waar kan ik, als specifiek geval met huidaandoening, dan nog terecht voor hulp/consult? Ik wordt kaalgeplukt en er komt GEEN echte oplossing. Wat moet ik hiermee? En ik mag niet kwaad worden he, nee want dan krijg ik dat belerende hollandse vingertje.
NZA-prijzen zijn maximumprijzen. Maar als dat nummer 39929 er niet bij staat, gaat het waarschijnlijk om een andere (of geen) DBC.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:54 schreef Schenkstroop het volgende:
Dus ik heb ook nogeens 30.- teveel betaald of zijn die NZA-prijzen richtlijnen?
Ben in totaal 100.- kwijt zonder oplossing voor mijn probleem. 100.- kwijt om niks is een klap in mijn gezicht in mijn situatie. Dan word ik kwaad ja.
Nou ja, het is voor een huisarts ondoenlijk om daar van op de hoogte te zijn. Verder gaat het allemaal om verzekerde zorg, maar heeft iedereen nu eenmaal een verplicht eigen risico van ¤150.quote:ik vind dat de huisartsen op de hoogte moeten zin van evt. kosten voor consulten in ziekenhuis en bij andere specialisten. Nu doet hij/zij maar wat en de rekening is een verrassing.
Ja.quote:Op vrijdag 11 december 2009 19:56 schreef dotKoen het volgende:
[..]
NZA-prijzen zijn maximumprijzen. Maar als dat nummer 39929 er niet bij staat, gaat het waarschijnlijk om een andere (of geen) DBC.
[..]
Nou ja, het is voor een huisarts ondoenlijk om daar van op de hoogte te zijn. Verder gaat het allemaal om verzekerde zorg, maar heeft iedereen nu eenmaal een verplicht eigen risico van ¤150.
En: had je van die foto afgezien als je de kosten van te voren wist?
Ja, hallo, geneeskunde is gelukkig geen 'no cure-no pay'. Dat zou eens wat zijn.quote:Op vrijdag 11 december 2009 20:05 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Ja.
111.37 en dan geen soelaas is best wel geirig. t is net diefstal vind ik.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |