quote:
Op woensdag 6 januari 2010 22:27 schreef Splackavellie02 het volgende:[..]
Nice

Al ben ik het niet met je eens. Zo pretentieus vind ik Eco niet. Ik heb nergens het gevoel dat Eco zijn boeken nodeloos moeilijk maakt om intellectuele punten te scoren. Hij schrijft zijn boeken om een punt duidelijk te maken. Dat geldt tenminste voor
De slinger van Foucault,
Baudolino en
De mysterieuze vlam van koningin loana. Bij
De naam van de roos kreeg ik het idee dat Eco gewoon het boek heeft geschreven dat hij zelf graag zou lezen.
Inderdaad. Hij is juist heel speels, hij spot met pretenties en eruditie. Hij moet daarvoor natuurlijk wel boven de stof staan.
quote:
Ik vind Joyce en Pynchon veel meer geforceerd moeilijk en overpretentieus. Bij Eco gaat de leesbaarheid tenminste niet verloren.
Ik vind Mulisch bijvoorbeeld heel akelig pretentieus. Echt leuk vond ik het toch al niet, maar ik had een boek van hem op mijn lijst staan en dan moest je ook de analyse ervan lezen enzo, dan blijkt gewoon dat hij er dingen in propt die er niet voor de lezer zijn, maar alleen om indruk te maken op de analytici, toen had ik het er helemaal mee gehad.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.