whehe, maar daar hebben we het over TV he.quote:Op woensdag 25 november 2009 01:35 schreef isogram het volgende:
Ik kom later nog met reacties, maar toch alvast even dit verse nieuwsbericht op de Frontpage:
'South Park schuldig aan mishandeling roodharigen'
Ja treurig, roodharigen werden vroeger nooit gepest, maar nu door South Park wel.quote:Op woensdag 25 november 2009 01:35 schreef isogram het volgende:
Ik kom later nog met reacties, maar toch alvast even dit verse nieuwsbericht op de Frontpage:
'South Park schuldig aan mishandeling roodharigen'
Ja dat is nou juist mijn punt. Jij zegt dat het internet en wereldwijde communicatie ervoor gezorgd heeft dat onze normen en waarden vervagen, terwijl de tijd dat de normen en waarden er pas echt aantoonbaar deplorabel voor stonden, juist in een gesloten wereld was.quote:Op dinsdag 24 november 2009 21:03 schreef isogram het volgende:
We leven nu in een tijd met moderne communicatiemiddelen en geavanceerde techniek. Niet te vergelijken met de periode 1900-1930.
Menig moslimland is een dictatuur, waarbij het dagelijks leven, de pers, de tv en ook het internet heel sterk gemonitord en beknopt worden.quote:Niettemin is massabeïnvloeding van mensen in menig moslimland nog aan de orde van de dag, dus ik zou zulke uitspraken niet te hard roepen.
Nou dat is inderdaad het eerste (en zo goed als enige) punt waarvan ik verwacht dat het cultureel verschil heeft gemaakt; dat de gangcultuur, zich medio 50er jaren naar andere landen heeft verspreid, door verheerlijking door musicals zoals West Side Story. Overigens zijn steden zoals London ook gewoon ontzettend gegroeid de laatste eeuw, dat dan weer wel, en had je daarvoor natuurlijk ook gewoon jeugdbendes (gangs of new york, 1840, hebben we nog zulke erge bendes?).quote:En als je ziet dat er bijvoorbeeld in een stad als Londen steeds meer tienermoorden worden gepleegd, geeft dat ook te denken. Het aantal jeugdbendes neemt hand over hand toe; niet alleen in de VS, Engeland of Frankrijk, maar ook hier.
Daar heb je zeker gelijk in. Het kan verder ook geen kwaad als ze dingen zien die ze eigenlijk niet hoeven te zien. Vroeger heb ik bijv. ook wel eens de pornobanden van mijn vader gevonden, dat hoort er gewoon een beetje bij.quote:Op dinsdag 24 november 2009 21:57 schreef Shodan het volgende:
[..]
Er wordt ook wel een beetje vals gespeeld: over filtersoftware wordt uiterst denigrerend gedaan, (key)loggers zijn helemaal not done. En hoe er over ouders wordt gedacht die daadwerkelijk deze technologie gebruikt zal ik het maar niet hebben.
Er zijn op dit moment voor ouders, leraren en andere lui bijzonder weinig mogelijkheden om kinderen goed in de gaten te houden, zonder dat gelijk de privacy/censuurkaart gespeeld wordt. Daar mag best nog wel eens wat breder over nagedacht worden. Nu zijn opvoeders aan handen en voeten gebonden.
Ditquote:Op dinsdag 24 november 2009 19:14 schreef speknek het volgende:
Weet je wat pas een mislukte generatie is? De mensen die tussen 1900 en 1930 geboren waren. Complete volksstammen die het een tof idee vonden om andere mensen daadwerkelijk uit te moorden. Bij de HitlerJugend en de SS te gaan, zodat je lekker die Joodse beesten af kunt knallen. Of wat mensen lynchen op het plaatselijke dorpsplein. En dat allemaal in een lekker lokale wereld, geen internet, geen toegang tot massacommunicatie. Alleen de krant, een bioscoopjournaal als je rijk was, en een inspirerende verteller bij een rally. Om daar de wereld te shockeren moest je pas echt all out gaan.
Nee dan doen onze huidige jongeren het best goed met hun geglobaliseerde normen en waarden.
Dus YouTube maar afschaffen? Red de hondjes!quote:Ik vind internet ook geweldig, maar ik ben wel van mening dat we niet echt de tijd hebben genomen te onderzoeken wat wel en niet werkt. Neem als voorbeeld het filmpje over een jongen die zijn hond van een hoge brug afgooit. Het filmpje heeft wereldwijd mensen doen gruwen. Ik vraag me dan het volgende af. Die jongens gaan naar de brug. 'Zullen we de hond van de brug afgooien?' vraagt er een. 'Ja, cool, dan zal ik het filmen en zetten we het filmpje op Youtube.' Gedreven door een soort adrealine dat ze kunnen shoqueren, doen ze daadwerkelijk deze afgrijselijke misdaad. De hond wordt hier geofferd voor hun beroemdheid.
Stel je voor dat er geen Youtube was, geen mobiele telefoon waarop je filmpjes zou kunnen schieten. De jongens staan weer op de brug. Eentje oppert weer het idee om de hond naar beneden te gooien. Maar nu zonder de optie om het wereldwijd te verspreiden, zonder de roes van het shoqueren. Waarschijnlijk zou de mogelijkheid het echt te doen met 60% afnemen.
Ik deel je visie niet. Ik zal niet ontkennen dat er nuttige kanten aan internet zitten, maar internet is ook de plek waar elke gek een wereldwijd podium heeft. Ik kan zo geen voorbeelden bedenken van landen waar recent de dictatuur is afgeschaft. En ondanks massale aandacht gaan mensenrechtenschendingen in tal van landen gewoon verder. Zo ook in Iran, Twitter of geen Twitter.quote:Op woensdag 25 november 2009 08:24 schreef speknek het volgende:
Maar globaal gezien doet het internet natuurlijk ook veel goeds, het aantal landen met dictaturen en mensenrechtenschendingen neemt elk jaar af, zie ook alleen maar de 'twitter-revolutie' van Iran onlangs. Je kunt ook zeggen dat, nu er meer vrede is en de westerse waarden breder worden gedragen, er een grotere wereldwijde norm komt, waar individueel burgers (ook westerse jongeren) zichzelf ook weer naar gaan schikken.
Dat kan wel zo zijn, maar ook zonder internet kan een gek veel schade aanrichten.quote:Op woensdag 25 november 2009 15:04 schreef isogram het volgende:
[..]
Ik deel je visie niet. Ik zal niet ontkennen dat er nuttige kanten aan internet zitten, maar internet is ook de plek waar elke gek een wereldwijd podium heeft. Ik kan zo geen voorbeelden bedenken van landen waar recent de dictatuur is afgeschaft. En ondanks massale aandacht gaan mensenrechtenschendingen in tal van landen gewoon verder. Zo ook in Iran, Twitter of geen Twitter.
In het verleden had je ook jeugdige (gewelddadige) criminelen. Toch wil jij vanwege ontspoorde jongeren, de gewelddadige games/films aan banden leggen. Dat terwijl die content juist voor volwassenen is bedoeld....quote:Er is geen uniforme norm en die ik zie ik er ook niet komen. Extremisten weten namelijk heel goed hoe ze internet moeten benutten om hun propaganda de wereld in te helpen. In het verleden hebben mensen trouwens geen internet nodig gehad om regimes omver te werpen.
Sorry ik kan je redenering niet helemaal volgen. Als kinderen die games toch wel krijgen dan ligt het toch bij de ouders? En niet in aan de volwassen content die dergelijke games hebben. En ook al lukt het die kinderen toch... wat dan nog? Het is heus niet zo dat die kinderen spontaan ontsporen.quote:Op woensdag 25 november 2009 16:44 schreef isogram het volgende:
-Techno- ik ageer vooral tegen de geweldscultuur. Ik ben wel voor games aan banden leggen, maar snap ook dat we daar weinig mee bereiken. Kinderen krijgen zulke games toch wel in handen. Eigenlijk zouden de makers meer verantwoordelijkheid moeten nemen. Ouders trouwens ook, maar ja... die hebben ook niet altijd zicht op hun kinderen.
Ik snap je punt, van mij mag er ook meer voorlichting komen van de negatieve kanten van internet. Een andere oplossing kan ik zo snel niet bedenken. (ja een opvoed vergunning/ opvoed bewijs voor oudersquote:Hieraan gerelateerd, nog een vers nieuwsbericht:
http://www.telegraaf.nl/v(...)ng_kind__.html?p=3,1
Samenvatting: Ouders laten internet een belangrijke rol spelen in de opvoeding van hun kinderen, maar ze hebben meer oog voor de positieve dan de negatieve kanten ervan.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |