Van hun moeder. Hun ouders waren echter al jaren gescheiden, waardoor de vader geen erfgenaam meer is. Het is ook een beetje ingewikkeld verhaal hoe hun moeder aan zoveel vermogen komt, terwijl vader amper rondkomt, maar dat doet hier niet ter zake.quote:Op maandag 9 november 2009 20:17 schreef vosss het volgende:
Ehmz, van wie erven zij zo een smak geld en dat de vader niets krijgt?
Nee, met 2 personen is het niet het dubbele bedrag, zie de website van VROM voor details.quote:... dus dat zou dan neerkomen op 40.000 euro voor een 2persoonshuishouden...?
Gescheiden, wellicht? Toen mijn vader overleed kreeg m'n moeder ook niets (zijn bijna 30 jaar geleden gescheiden)quote:Op maandag 9 november 2009 20:17 schreef vosss het volgende:
Ehmz, van wie erven zij zo een smak geld en dat de vader niets krijgt?
Oke, maar hoe zit het eigenlijk met zijn uitkering? (Deel bijstand, deel WAO), die zijn toch ook vermogensafhankelijk?quote:Op maandag 9 november 2009 20:20 schreef RemcoDelft het volgende:
Als je schoonzusje daadwerkelijk bij jullie komt wonen, zullen de gevolgen meevallen. Als ze alleen "op papier" komt wonen, plegen jullie op diverse manieren fraude. En zeg nou zelf, waarom zou de belastingbetaler op moeten draaien voor iets wat je schoonzusje prima zelf kan betalen?
Verder klopt hetgeen wat Dennis zegt
Dit standpunt zit wel wat in. Toch ook niet zo'n probleem als je schoonzus een aantal maanden een paar honderd euro moet schuiven, kan ze ondertussen goed rondkijken naar een huis.quote:Op maandag 9 november 2009 20:20 schreef RemcoDelft het volgende:
Als je schoonzusje daadwerkelijk bij jullie komt wonen, zullen de gevolgen meevallen. Als ze alleen "op papier" komt wonen, plegen jullie op diverse manieren fraude. En zeg nou zelf, waarom zou de belastingbetaler op moeten draaien voor iets wat je schoonzusje prima zelf kan betalen?
Hoe wil je dat doen? Geld weggeven?quote:Op maandag 9 november 2009 23:41 schreef Fer het volgende:
En als je nou zorgt dat je toegoed op 20000 blijft of iets eronder hoef je ook niet op te geven voor de belasting.
quote:Op maandag 9 november 2009 20:15 schreef Dennis101 het volgende:
Zorgtoeslag staat los van je spaargeld.
Nee, dit klopt niet.quote:Op maandag 9 november 2009 20:20 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Nee, met 2 personen is het niet het dubbele bedrag, zie de website van VROM voor details.
Als je schoonzusje daadwerkelijk bij jullie komt wonen, zullen de gevolgen meevallen. Als ze alleen "op papier" komt wonen, plegen jullie op diverse manieren fraude. En zeg nou zelf, waarom zou de belastingbetaler op moeten draaien voor iets wat je schoonzusje prima zelf kan betalen?
Verder klopt hetgeen wat Dennis zegt
Correct, maar het moet wel om aanzienlijke bedragen gaan wil dat de zorgtoeslag voor de voeten lopen. Ik weet niet om hoeveel het in dit geval gaat, maar vermogend betekent voor mij een vermogen van meer dan 2 ton (excl huis dus).quote:Op dinsdag 10 november 2009 08:53 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
[..]
Nee, dit klopt niet.
De zorgtoeslag is afhankelijk van het verzamelinkomen. Dit is zowel het inkomen uit box 1, box 2 als box 3. En in die laatste valt het vermogen. Het (fictieve) inkomen uit vermogen telt dus wel degelijk mee voor het bepalen van de hoogte van de zorgtoeslag.
Wat jij onder vermogend verstaat, maakt niet uit.quote:Op dinsdag 10 november 2009 11:42 schreef eriksd het volgende:
[..]
Correct, maar het moet wel om aanzienlijke bedragen gaan wil dat de zorgtoeslag voor de voeten lopen. Ik weet niet om hoeveel het in dit geval gaat, maar vermogend betekent voor mij een vermogen van meer dan 2 ton (excl huis dus).
M.a.w. het is vrij moeilijk antwoord te geven op concrete vragen als getallen ontbreken.
Als je goed had gelezen, had je kunnen zien dat ze het geld wil investeren in een eigen huis. Dan lijkt weggeven niet echt een goed advies om mee te beginnen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 11:53 schreef MikeyMo het volgende:
je kan er natuurlijk ook voor kiezen om dat geld weg te geven
quote:Op dinsdag 10 november 2009 11:55 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Als je had goed had gelezen, .....
Miereneuker.quote:
Kleine nuance: het rendement op het vermogen is niet van invloed op het verzamelinkomen. Het belastbaar bedrag in box 3 is wel van invloed op het verzamelinkomen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 14:16 schreef Medewerker-1 het volgende:
Zorgtoeslag is afhankelijk van het inkomen. Er wordt op zich niet gekeken naar het vermogen, maar het inkomen stijgt wel als iemand heel veel geld op de bank krijgt. Je krijgt namelijk rendement op het vermogen.
Kun je dit nader toelichten? Volgens de site van de belastingdienst en de Algemene wet Inkomensafhankelijke regelingen (Awir) is ook voor de huurtoeslag het verzamelinkomen voor de Wet inkomstenbelasting 2001.quote:Huurtoeslag daarintegen is wel deels afhankelijk van het vermogen. Er is geen recht op huurtoeslag meer, wanneer het vermogen met vermogensrendementsheffing (box 3) is belast. Dat is het geval, wanneer het vermogen boven een bepaalde grens bezit (ongeveer 20.000 euro).
http://www.toeslagen.nl/p(...)rtoeslag2008-20.html :quote:Op dinsdag 10 november 2009 14:31 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Kun je dit nader toelichten? Volgens de site van de belastingdienst en de Algemene wet Inkomensafhankelijke regelingen (Awir) is ook voor de huurtoeslag het verzamelinkomen voor de Wet inkomstenbelasting 2001.
M.i. betekent dat dat iemand zonder inkomen in box 1 en 2 maar wel met ¤ 100.000,- op de bank, nog steeds recht heeft op huurtoeslag.
Er vanuit gaande dat voor 2009 (daar kan ik het namelijk niet vinden) dezelfde regels gelden, is het vreemd dat wanneer je een proefberekening maakt op de site van Toeslagen, hier wordt uitgegaan van het verzamelinkomen er er nergens gerept wordt over vermogen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 14:53 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
http://www.toeslagen.nl/p(...)rtoeslag2008-20.html :
U hebt geen recht op huurtoeslag als uw vermogen voor de inkomstenbelasting is belast.
Dubieuze uitzondering: als je 6 ton smartengeld krijgt, is dat vrijgesteld van vermogensbelasting!
Daar zijn in de AWIR regels voor gemaakt zodat een persoon niet ineens gedupeerd wordt als hij in dec smartegeld ontvangt dat hij heel het jaar toeslag terug moet betalen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 14:59 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Er vanuit gaande dat voor 2009 (daar kan ik het namelijk niet vinden) dezelfde regels gelden, is het vreemd dat wanneer je een proefberekening maakt op de site van Toeslagen, hier wordt uitgegaan van het verzamelinkomen er er nergens gerept wordt over vermogen.
Ik wacht nog even een link naar de voorwaarden voor 2009 af, voordat ik mijn excuus maak voor de opmerking.De link voor 2009: http://www.toeslagen.nl/p(...)_wat_wanneer-22.html
Ga je dus mooi de mist in als je een proefberekening maakt.
En hoezo is smartengeld vrijgesteld van vermogensrendementsheffing? Zoals ik het lees, telt het niet mee voor de bepaling of je recht op huurtoeslag hebt of niet.
Daarom snap ik de uitzondering ook wel voor de toeslagen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 15:04 schreef Nizno het volgende:
[..]
Daar zijn in de AWIR regels voor gemaakt zodat een persoon niet ineens gedupeerd wordt als hij in dec smartegeld ontvangt dat hij heel het jaar toeslag terug moet betalen.
Vraag me niet om die hele AWIR uit te pluizen, want dat vertik ik op dit moment.
Klopt alleen daarvoor heb je niet eerst moeten knokken om die te krijgen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 15:07 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Daarom snap ik de uitzondering ook wel voor de toeslagen.
Maar ja, hetzelfde heb je als je in december een grote erfenis ontvangt. En die is nou net niet uitgezonderd.
Haha, OK, je hebt me overtuigd.quote:Op dinsdag 10 november 2009 15:09 schreef Nizno het volgende:
[..]
Klopt alleen daarvoor heb je niet eerst moeten knokken om die te krijgen.
Vaak is het zo dat smartegeld een strijd is geweest om dat eindelijk eens te ontvangen. En je hebt leed, waardoor dit bedrag gerechtvaardigd is.
Officieel heb je voor een erfenis niets hoeven doen, behalve slijmen en zorgen dat je geen slechte familiebanden hebt.
het gaat niet om de moeite van de toeslag in TS' geval. Maar om de uitkering van vader door de inwonende dochter met erfenis.quote:Op dinsdag 10 november 2009 16:38 schreef bijderechter het volgende:
Ik zou je zusje dan maar in huis gaan nemen (alhoewel, waarom zoveel moeite voor die zorgtoeslagjullie zijn nu toch vermogend?). Heeft verder geen consequenties voor jullie, jullie komen toch nergens meer voor in aanmerking lijkt me.
En als ik het goed heb is bij een WAO uitkering je woonsituatie / vermogen niet van belang.
Ja, daar reageerde ik ook op, das geen probleem.quote:Op dinsdag 10 november 2009 16:42 schreef Nizno het volgende:
[..]
het gaat niet om de moeite van de toeslag in TS' geval. Maar om de uitkering van vader door de inwonende dochter met erfenis.
Ja.. en toeslagen/uitkeringen zijn er voor mensen die anders financieel niet rondkomen, het is geen gratis geld ofzo. Door een erfenis zijn deze dus overbodig omdat er ineens genoeg inkomen is. Zo moeilijk is het toch niet ?quote:Op dinsdag 10 november 2009 16:42 schreef Nizno het volgende:
[..]
het gaat niet om de moeite van de toeslag in TS' geval. Maar om de uitkering van vader door de inwonende dochter met erfenis.
Dus moet de dochter nu een jaar-probleem van vader op gaan lossen terwijl ze de erfenis eigenlijk wil besteden aan een eigen woning?quote:Op dinsdag 10 november 2009 16:47 schreef gelly het volgende:
[..]
Ja.. en toeslagen/uitkeringen zijn er voor mensen die anders financieel niet rondkomen, het is geen gratis geld ofzo. Door een erfenis zijn deze dus overbodig omdat er ineens genoeg inkomen is. Zo moeilijk is het toch niet ?
Nee, ze kan ook gewoon vertrekken, maar als ze dat alleen zou doen om die zorgtoeslag zou dat wel erg naar zijn naar mijn mening.quote:Op dinsdag 10 november 2009 16:49 schreef Nizno het volgende:
[..]
Dus moet de dochter nu een jaar-probleem van vader op gaan lossen terwijl ze de erfenis eigenlijk wil besteden aan een eigen woning?
Ja, sneu voor haar. Waarom zou dat het probleem van de rest van Nederland moeten zijn ?quote:Op dinsdag 10 november 2009 16:49 schreef Nizno het volgende:
[..]
Dus moet de dochter nu een jaar-probleem van vader op gaan lossen terwijl ze de erfenis eigenlijk wil besteden aan een eigen woning?
Eh, nou, dat mochten we willen in dit geval. Mijn schoonmoeder is 2 jaar geleden overleden, we zitten al sinds die tijd in een "strijd" om de erfenis, waar nogal wat haken en ogen aanzaten. Magoed, we hebben nu het eerste deel binnen..quote:Op dinsdag 10 november 2009 15:09 schreef Nizno het volgende:
[..]
Klopt alleen daarvoor heb je niet eerst moeten knokken om die te krijgen.
Vaak is het zo dat smartegeld een strijd is geweest om dat eindelijk eens te ontvangen. En je hebt leed, waardoor dit bedrag gerechtvaardigd is.
Officieel heb je voor een erfenis niets hoeven doen, behalve slijmen en zorgen dat je geen slechte familiebanden hebt.
ja oke, maar dat heb je niet gekregen vanwege een aandoening e.d.quote:Op dinsdag 10 november 2009 17:13 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Eh, nou, dat mochten we willen in dit geval. Mijn schoonmoeder is 2 jaar geleden overleden, we zitten al sinds die tijd in een "strijd" om de erfenis, waar nogal wat haken en ogen aanzaten. Magoed, we hebben nu het eerste deel binnen..
Als die laatste alinea zo belangrijk is dan zou ik zeggen, direct doen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 17:09 schreef silliegirl het volgende:
Oke... Even wat toelichting: mijn schoonvader ontvangt een gedeeltelijke WAO uitkering, welke wordt aangevuld met een bijstandsuitkering. Ik begrijp dus dat het WAO niet vermogensafhankelijk is, maar de bijstandsuitkering wel.
Verder gaat het mijn schoonzusje niet om de zorg- of huurtoeslag; dat zijn relatief kleine bedragen. Maar als ook heel de bijstandsuitkering wegvalt, zal ze toch flink moeten bijspringen op financieel vlak. Dat ze dat niet wil is o.a. omdat ze een eigen huis wil kopen, maar er spelen ook nogal wat andere factoren mee waardoor ze haar geld liever in eigen beheer houdt.
Overigens zijn die "andere factoren" ook een reden dat ze weg wil uit haar vader's huis, maar we weten niet hoelang het gaat duren tot ze een leuk koophuisje tegenkomt. Daarom zou een mogelijke oplossing zijn dat ze zolang bij ons woont (en dus niet alleen op papier..)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |