abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:16:47 #1
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_74217456
Ga het hele verhaal niet sleuren en pleuren, maar
http://www.telegraaf.nl/b(...)nbreker__.html?p=2,1
Tim van 17 pakt een inbreker aan en wordt vervolgt. Geweldig, wat een succes in de strijd tegen de misdaad!
Hulde voor de politie die al na een half uur aanwezig was op het plaats delict. Toen er bij vrienden van mij was ingebroken kwamen ze helemaal niet langs, maar vertelden ze waar je een formuliertje kon downloaden en invullen voor de verzekering. Wat een verbetering!
Mooi om te zien dat de hermandat deze inbreker wist te bevrijden uit handen van deze Nederlandse Jongeren (Nee, het waren géén allochtonen)
quote:
ALMERE - Als sportieve jongeman vang je samen met je vriendje een junk die bij jou thuis aan het inbreken is, je houdt hem nog een half uurtje vast totdat de politie is gearriveerd en je wordt beloond met… een dagvaarding van justitie omdat je hem ’zwaar lichamelijk letsel’ zou hebben toegebracht.

Tim erkent de inbreker met een honkbalknuppel een klap op het bovenbeen te hebben gegeven, toen die aanstalten maakte om te vluchten

Ik vind het maar vreemd, ik heb toch niets verkeerds gedaan?

Het overkomt nu de 17-jarige sportman Tim (zijn ouders willen geen achternaam in de krant uit vrees voor represailles). Overigens, voor alle duidelijkheid: géén vechtsporten. Tim speelt hockey in de hoogste klasse. Sterk is hij wél en… niet snel bang.

In de nacht van 4 op 5 juli werden Tim en zijn vriend die op dat moment alleen thuis waren, in hun slaap gestoord door gestommel in de tuin. Toen ze naar buiten keken, zagen ze een inbreker met een zaklamp in het schuurtje waar de fietsen en tuinspullen staan. Tim aarzelde geen moment en zei tegen zijn vriend: „Bel jij de politie, dan hou ik hem vast.” De inbreker was Ben G. (47).

Maar zo gemakkelijk ging het nu ook weer niet. „Ik kreeg een vuistslag in mijn gezicht”, zo verklaarde Tim later tegenover de politie. „In een reactie heb ik een klap teruggegeven, volgens mij ook in het gezicht, maar het ging niet hard. Hij (de inbreker) wilde alleen maar vluchten. Op een gegeven moment lukte het hem om zich van mij los te maken en rende hij weg. Toen kwam mijn vriend zijn kant op en bleef hij staan. We hebben hem vervolgens vastgepakt en tegen een muur gezet. Ik heb hem gezegd dat hij moest blijven wachten totdat de politie arriveerde. Mijn vriend had al contact gehad met de politie en ik zei tegen de inbreker dat hij zich niet mocht bewegen.”

„Hij bleef maar proberen om weg te komen”, zo verklaarde Tim. „Mijn vriend is toen bij hem blijven staan en ik heb een honkbalknuppel van mijn broertje (speelgoedexemplaar van Bart Smit) en een hockeystick gepakt. Ik heb hockeysticks in de hal liggen omdat ik hockey speel. De honkbalknuppel was van hout, de hockeystick heb ik aan mijn vriend gegeven. Mijn doel was om de inbreker af te schrikken zodat hij mij niet meer kon slaan of weg kon komen. Ik was bang dat hij een mes bij zich zou hebben en ik hoopte dat de hockeystick genoeg indruk op hem maakte. Ik bleef hem maar waarschuwen dat ik hem ging slaan als hij mijn kant op bleef komen. Ik heb het hem wel vijftien keer gezegd.”

„Op het moment dat hij voor mijn gevoel te dicht bij me kwam, heb ik hem een klap gegeven met de honkbalknuppel. Ik heb hem op zijn bovenbeen geslagen zodat hij zou gaan zitten. Ik heb hem één klap gegeven en ik hoorde dat hij ‘au’ riep en toen ging hij inderdaad zitten. Ik was nog heel boos omdat hij steeds zei dat hij niet had ingebroken, maar dat Marokkanen dit hadden gedaan. Maar ik had zelf gezien dat hij aan het inbreken was…”

Tim maakte daarna naar eigen zeggen nog wel bewegingen met de honkbalknuppel, maar hij heeft de inbreker, aldus zijn verklaring, niet meer geraakt. Tim ontkent met klem dat hij de inbreker, zoals die later zelf zou verklaren, meerdere keren met de knuppel heeft geslagen, laat staan dat hij daarbij het hoofd van Ben G. zou hebben geraakt. Tim: „Ik zag dat hij weer rustig werd en ik heb brood en water voor de man gehaald. Ik heb hem gezegd dat hij dit kreeg als hij rustig bleef en dat deed hij…”

Tim heeft geen spijt van zijn actie: „Hij heeft mij als eerste geslagen, dus hij wilde de confrontatie aangaan.”

Ben G. deed, nadat hij door de politie was ’bevrijd’, aangifte tegen Tim. De inbreker zegt dat de jongen hem heeft geschopt en geslagen met de honkbalknuppel. Een arts, die hem later die nacht onderzocht, stelde wat zwellingen vast, maar geen botbreuken.

Binnenkort moet Tim zich voor de rechter verantwoorden. Zijn advocaat, mr. Emma Hoffman van Cleerdin & Hamer Advocaten in Almere, zegt dat haar cliënt puur handelde uit noodweer om zichzelf te kunnen verdedigen. Zij vindt dat Tim ontslagen moet worden van rechtsvervolging. „De zaak is de wereld op z’n kop: iemand die zijn goederen verdedigt tegen een inbreker, wordt nu vervolgd”, aldus de advocaat.

Ben G. is door de advocate van Tim als getuige opgeroepen, maar is onvindbaar omdat hij geen vaste woon- of verblijfplaats heeft…

Het openbaar ministerie blijft erbij dat Tim zich voor de rechter moet verantwoorden. Volgens justitie heeft hij Ben. G. „opzettelijk” zwaar lichamelijk letsel toegebracht. Tim: „Ik vind het maar vreemd, ik heb toch niets verkeerds gedaan?”


[ Bericht 41% gewijzigd door paddy op 30-10-2009 12:36:57 ]
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:20:41 #2
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_74217612
Wie zegt dat ie wordt vervolgd?

Iemand doet aangifte en de kans bestaat gewoon dat ie wordt vrijgesproken.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:20:49 #3
102757 EdvandeBerg
LETS GO BRANDON!
pi_74217616
quote:
Ik was nog heel boos omdat hij steeds zei dat hij niet had ingebroken, maar dat Marokkanen dit hadden gedaan.


'Dat was ik niet, het was een marokkaan!' aldus de junk.
Scratch a liberal and you will find a fascist
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:22:02 #4
112790 Koepert
Parttime Nutcase
pi_74217660
T is toch werkelijk waar bespottelijk dit..

Compleet terechte actie van Tim... Van de zotte dat ie aangeklaagd wordt...
It starts with a shiver, an itch, a slow boil
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:22:40 #5
256436 Whiskey_Tango
Materialist tot in de kist
pi_74217682
Stijlvolle actie van Tim, en de zoveelste blunder van het OM, het zou bijna verplicht moeten zijn inbrekers de schenen kapot te slaan, nu ben je als slachtoffer ineens de dader.
Socialism is the philosophy of failure, the creed of ignorance and the gospel of envy.
- W. Churchill
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:22:43 #6
274062 Sjaakz
Teflonbuikspreekpop
pi_74217685
Apart verhaal weer... Als het allemaal een beetje klopt heeft hij inderdaad prima gehandeld.

Oh, en...
quote:
"Ik was nog heel boos omdat hij steeds zei dat hij niet had ingebroken, maar dat Marokkanen dit hadden gedaan. Maar ik had zelf gezien dat hij aan het inbreken was…”
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:22:55 #7
267856 TGVkopper
HOU ME TEGEN JONGUH!!!
pi_74217694
Hij had die junk beter in mootjes gehakt, opgelost met gootsteenontstopper en door de plee gespoeld, dan had niemand hem gemist en was de politie er ook niet achter gekomen
It all makes sense after the 'shrooms and the purple haze.
pi_74217793
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:20 schreef EdvandeBerg het volgende:

[..]



'Dat was ik niet, het was een marokkaan!' aldus de junk.
Dat dit kan in Nederland
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:20 schreef Zwansen het volgende:
Wie zegt dat ie wordt vervolgd?

Iemand doet aangifte en de kans bestaat gewoon dat ie wordt vrijgesproken.
Daar gaan we dan ook maar vanuit.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:28:05 #9
91039 mstx
2x1/2 = 1/2 x 1/2
pi_74217871
Weer een kansloze actie van het OM. Kunnen daar niet wat mensen ontslagen worden?
Op donderdag 2 juli 2009 22:41 schreef RTB het volgende:
als ik elk rap"liedje" een kans moest geven was ik aan het eind van dit millennium nog bezig met het tempo waarin die kotshoop uitgebraakt wordt.
👾
pi_74217894
Alleen in Nederland..de rechten van een inbreker lijken wel oneindig.
De Bond van Wetsovertreders zal wel weer een feestje vieren
Niet geschoten is altijd mis..
Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
pi_74217960
wat is dit voor een achterlijk land

kortom had hij zich dus maar moeten laten slaan door die junk en had hij die junk lekker z'n gang moeten laten gaan

ik heb hier echt geen woorden meer voor! maar hoe dan ook, als er eentje bij mij in huis komt laat ik me er niet van weerhouden om hem met een honkbalknuppel te slaan. ik ga er echt niet op zitten wachten tot die idioot het mes trekt!

en dan ook nog de schuld proberen af te schuiven op marokkanen
pi_74218270
Laten we afwachten wat er gedaan wordt met die "aangifte" maar ik mag hopen dat hij niet vervolgd gaat worden. Achterlijk gedoe.

Jammer dat die junk niet wat meer klappen heeft gehad
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
pi_74218309
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:20 schreef Zwansen het volgende:
Wie zegt dat ie wordt vervolgd?

Iemand doet aangifte en de kans bestaat gewoon dat ie wordt vrijgesproken.
Ja, hij wordt vervolgd, en hopelijk ook vrijgesproken. Alhoewel het zeer goed mogelijk is dat de rechter schuldig zonder strafoplegging uitspreekt. Ook niet echt leuk.
Maar wat erger is,
Waarom komt deze zaak op de rol? Heel veel zaken worden geseponeerd wegens gebrek aan capaciteit, en hier hebben ze kennelijk wel de tijd en mankracht voor.
pi_74218373
hij gaf hem nog water en brood

hij had die junk beter in een keer dood kunnen meppen en daarna die junk een mes in de handen kunnen drukken
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:46:22 #15
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74218487
In vergelijkbare zaken (b.v. Enschedese man die inbreker neerknuppelde, Tilburgse juwelier die inbreker neerschoot) is er beslist dat het noodweer(exces) was. Dat de juwelier de dader nog natrapte toen hij al op de grond lag, dat werd hem wél aangerekend.

En dat zal hier ook gebeuren. Ik vond wel dat in de Enschedese zaak toen er ook met een honkbalknuppel op de inbreker werd geslagen, dat justitie erg fel was naar degene die had geslagen, en ik hoop dat de politie daar van geleerd heeft.

Maar dat die inbreker aangifte doet, daar kan de politie niets aan doen. Als blijkt dat die jongen echter gepast geweld heeft gebruikt totdat de politie kwam, dan is er niets aan de hand (want dat mag expliciet). En als hij in een bedreigde toestand iets te hard heeft geslagen, dan is er ook nog niets aan de hand.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_74218496
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:30 schreef apenkutkop het volgende:
wat is dit voor een achterlijk land

kortom had hij zich dus maar moeten laten slaan door die junk en had hij die junk lekker z'n gang moeten laten gaan

ik heb hier echt geen woorden meer voor! maar hoe dan ook, als er eentje bij mij in huis komt laat ik me er niet van weerhouden om hem met een honkbalknuppel te slaan. ik ga er echt niet op zitten wachten tot die idioot het mes trekt!

en dan ook nog de schuld proberen af te schuiven op marokkanen
Nee kutkop, de rechter heeft nog helemaal geen uitspraak gedaan. Het is meer dan normaal dat een rechter zich hierover buigt als iemand aangifte doet. Iedereen gaat er hier maar vanuit dat het verhaal van die Tim klopt, dat hoeft natuurlijk helemaal niet, en dat gaat de rechter onderzoeken. Gelukkig doen wij dat in Nederland.
pi_74218545
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:46 schreef Iblis het volgende:
In vergelijkbare zaken (b.v. Enschede, juwelier die inbreker neerschoot) is er beslist dat het noodweer(exces) was. Dat de juwelier de dader nog natrapte toen hij al op de grond lag, dat werd hem wél aangerekend.

En dat zal hier ook gebeuren. Ik vond wel dat in de Enschedese zaak toen er ook met een honkbalknuppel op de inbreker werd geslagen, dat justitie erg fel was naar degene die had geslagen, en ik hoop dat de politie daar van geleerd heeft.

Maar dat die inbreker aangifte doet, daar kan de politie niets aan doen. Als blijkt dat die jongen echter gepast geweld heeft gebruikt totdat de politie kwam, dan is er niets aan de hand (want dat mag expliciet). En als hij in een bedreigde toestand iets te hard heeft geslagen, dan is er ook nog niets aan de hand.
Precies, laten we hopen op een goede afloop.
The Rated-R Era ... A Decade of Decadence
Mr. Prolapse 2009
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:47:49 #18
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_74218555
Als de rechter veroordeeld zonder strafoplegging, heeft Tim wel een strafblad en zal dat zijn carriere in de weg staan.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:52:49 #19
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74218704
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:47 schreef Pietverdriet het volgende:
Als de rechter veroordeeld zonder strafoplegging, heeft Tim wel een strafblad en zal dat zijn carriere in de weg staan.
En hoe vaak is dat gebeurd?

Deze post van Pool vol linkjes is interessant. Want er moet eigenlijk best wat ernstigs gebeuren wil iemand veroordeeld worden.

Desondanks leeft het idee nog steeds dat iemand die z'n eigen goed verdedigt het slachtoffer is.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:54:59 #20
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74218784
Ik citeer Pool ook nog even uit die topic:
quote:
Op dinsdag 4 augustus 2009 23:21 schreef Pool het volgende:

[..]

Goede vraag, laat ik het wetsartikel er eens bij pakken (vet door mij toegevoegd).

Wetboek van Strafrecht (Sr)
Artikel 41
1. Niet strafbaar is hij die een feit begaat, geboden door de noodzakelijke verdediging van eigen of eens anders lijf, eerbaarheid of goed tegen ogenblikkelijke, wederrechtelijke aanranding. =noodweer
2. Niet strafbaar is de overschrijding van de grenzen van noodzakelijke verdediging, indien zij het onmiddellijk gevolg is geweest van een hevige gemoedsbeweging, door de aanranding veroorzaakt. =noodweerexces

Bij noodweer zie je dat je je alleen mag verdedigen tegen een wederrechtelijke aanranding. Als een inbreker jouw lijf of goed aanvalt, dan is dat in strijd met jouw rechten en met de wet, dus wederrechtelijk. Dus mag jij proportioneel geweld toepassen volgens art. 41 Sr. Omdat jouw geweld noodzakelijk en geboden is, is het niet wederrechtelijk! En omdat jouw geweld niet wederrechtelijk is, mag de inbreker zich daar dus niet tegen verdedigen. Dus het antwoord op je vraag is nee. De inbreker mag zich niet verdedigen tegen jouw verdediging.

Bij noodweerexces ligt dit anders. In dat geval heb je de grenzen van de noodzakelijke verdediging overschreden. Je handelt dan dus wederrechtelijk, ook al zul je er vanwege je persoonlijke gemoedstoestand geen straf voor krijgen. Maar omdat je wederrechtelijk handelt, mag de inbreker zich tegen jouw buitenproportionele geweld wél verdedigen. Mits hij dat zelf weer proportioneel doet natuurlijk.

Je ziet ook heel vaak dat bij rechtszaken over vechtpartijen in de kroeg of op straat er over en weer met noodweer en noodweerexces geschermd wordt. Maar in die gevallen wordt dat zelden toegekend.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:55:36 #21
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_74218806
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:52 schreef Iblis het volgende:

[..]

En hoe vaak is dat gebeurd?

Deze post van Pool vol linkjes is interessant. Want er moet eigenlijk best wat ernstigs gebeuren wil iemand veroordeeld worden.

Desondanks leeft het idee nog steeds dat iemand die z'n eigen goed verdedigt het slachtoffer is.
Euh, iemand die zijn eigen goed verdedigd IS het slachtoffer.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_74218857
Die Tim heeft uitstekend gehandeld. Hij heeft geen excessief geweld gebruikt en het 'slachtoffer' heeft daar ook geen aannemelijk bewijs voor. Daar komt nog eens bij dat Tim het geluk heeft dat hij minderjarig is, dus dat maakt de kans dat hem iets wordt aangerekend, nog veel kleiner.

Maar wat er zo triest is aan een dergelijke situatie, is dat een inbreker het RECHT heeft om een dergelijke aanklacht in te dienen. Het is in Nederland DRINGEND maar dan ook echt heel DRINGEND tijd voor wetgeving die de rechten van misdadigers op het moment van hun vergrijp, of naar aanleiding daarvan flink aan banden legt.

Breek je ergens in? Dan neem je het risico dat de huiseigenaar je hardhandig het erf af mept. Of dat diens hond z'n tanden in je kuit zet.

Het zou niet moeten mogen dat iemand die op heterdaad betrapt is op inbraak, het RECHT heeft om als een soort 'slachtoffer' een aanklacht in te dienen. Natuurlijk; het is een ander verhaal wanneer hij bijvoorbeeld blijvend invalide zou zijn geslagen, maar dat je een portie klappen krijgt en wat blauwe plekken oploopt: it's all in the game.

Kortom: de wet zodanig aanpassen dat criminelen op het moment waarop ze een vergrijp plegen (of naar aanleiding daarvan) GEEN recht hebben om aanklachten in te dienen, tenzij er sprake is van blijvend en ernstig lichamelijk letsel. En zelfs dan moet de rechter een gezonde afweging maken.

Hulde aan Tim, trouwens

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 30-10-2009 12:04:55 ]
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:57:29 #23
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74218873
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:55 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Euh, iemand die zijn eigen goed verdedigd IS het slachtoffer.
Het slachtoffer van vervolgingswaanzin van justitie bedoelde ik.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:58:04 #24
112790 Koepert
Parttime Nutcase
pi_74218901
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:57 schreef isogram het volgende:
Die Tim heeft uitstekend gehandeld. Hij heeft geen excessief geweld gebruikt en het 'slachtoffer' heeft daar ook geen aannemelijk bewijs voor. Daar komt nog eens bij dat Tim het geluk heeft dat hij minderjarig is, dus dat maakt de kans dat hem iets wordt aangerekend, nog veel kleiner.

Maar wat er zo triest is aan een dergelijke situatie, is dat een inbreker het RECHT heeft om een dergelijke aanklacht in te dienen. Het is in Nederland DRINGEND maar dan ook echt heel DRINGEND tijd voor wetgeving die de rechten van misdadigers op het moment van hun vergrijp, of naar aanleiding daarvan flink aan banden legt.

Breek je ergens in? Dan neem je het risico dat de huiseigenaar je hardhandig het erf af mept. Of dat diens hond z'n tanden in je kuit zet.

Het zou niet moeten mogen dat iemand die op heterdaad betrap is op inbraak, het RECHT heeft om als een soort 'slachtoffer' een aanklacht in te dienen. Natuurlijk; het is een ander verhaal wanneer hij bijvoorbeeld blijvend invalide zou zijn geslagen, maar dat je een portie klappen krijgt en wat blauwe plekken oploopt: it's all in the game.

Kortom: de wet zodanig aanpassen dat criminelen op het moment waarop ze een vergrijp plegen (of naar aanleiding daarvan) GEEN recht hebben om aanklachten in te dienen, tenzij er sprake is van blijvend en ernstig lichamelijk letsel. En zelfs dan moet de rechter een gezonde afweging maken.

Hulde aan Tim, trouwens
Amen to that
It starts with a shiver, an itch, a slow boil
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 11:58:20 #25
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_74218910
Als het zo is gebeurd als in dat artikel staat, lijkt het me dat ie gewoon zal worden vrijgesproken. Het is natuurlijk vervelend om voor de rechter te worden gebracht (straf op zichzelf), maar dat lijkt me wel noodzakelijk in dit soort gevallen.
pi_74218955
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:57 schreef isogram het volgende:
Die Tim heeft uitstekend gehandeld. Hij heeft geen excessief geweld gebruikt en het 'slachtoffer' heeft daar ook geen aannemelijk bewijs voor. Daar komt nog eens bij dat Tim het geluk heeft dat hij minderjarig is, dus dat maakt de kans dat hem iets wordt aangerekend, nog veel kleiner.

Maar wat er zo triest is aan een dergelijke situatie, is dat een inbreker het RECHT heeft om een dergelijke aanklacht in te dienen. Het is in Nederland DRINGEND maar dan ook echt heel DRINGEND tijd voor wetgeving die de rechten van misdadigers op het moment van hun vergrijp, of naar aanleiding daarvan flink aan banden legt.

Breek je ergens in? Dan neem je het risico dat de huiseigenaar je hardhandig het erf af mept. Of dat diens hond z'n tanden in je kuit zet.

Het zou niet moeten mogen dat iemand die op heterdaad betrap is op inbraak, het RECHT heeft om als een soort 'slachtoffer' een aanklacht in te dienen. Natuurlijk; het is een ander verhaal wanneer hij bijvoorbeeld blijvend invalide zou zijn geslagen, maar dat je een portie klappen krijgt en wat blauwe plekken oploopt: it's all in the game.

Kortom: de wet zodanig aanpassen dat criminelen op het moment waarop ze een vergrijp plegen (of naar aanleiding daarvan) GEEN recht hebben om aanklachten in te dienen, tenzij er sprake is van blijvend en ernstig lichamelijk letsel. En zelfs dan moet de rechter een gezonde afweging maken.

Hulde aan Tim, trouwens
yep.
Niet geschoten is altijd mis..
Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
pi_74219041
nog altijd beter dan een AT die je komt opzoeken.
ze hebben toen een marokkaan zo toegtakeld dat zelfs zijn moeder hem niet zou herkennen en zijn endeldarm via zijn anus naar buiten kwam door een flinke trap in zijn maag
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:02:21 #28
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_74219050
Natuurlijk mag de inbreker iemand aanklagen. Ook al is het een inbreker, het gaat nog steeds om geweld gepleegd tegen een ander mens. Dat dient nu eenmaal onderzocht te worden.
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:02:49 #29
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_74219059
Kortom, neem een en hond en leer deze op een onschijnlijk commando een junk flink in zijn zak te bijten.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_74219095
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:52 schreef Iblis het volgende:
Desondanks leeft het idee nog steeds dat iemand die z'n eigen goed verdedigt het slachtoffer is.
Het boeit niet zo wie er "slachtoffer" is. Als er thuis bij de 17-jarige Tim wordt ingebroken, is de betreffende familie (dus niet alleen Tim) daar slachtoffer van. Wie de inbreker tegenhoudt en daarbij passend geweld gebruikt (indien nodig), is ook totaal niet relevant. Het had ook de buurman kunnen zijn, die zelf nergens slachtoffer van is, maar toevallig langsliep en ingreep.

Waar het hier werkelijk om gaat, is wie de DADER is. En belangrijker: dat we van daders geen slachtoffers gaan maken, tenzij. En over de invulling van die "tenzij" kun je discussiëren. Bijvoorbeeld door de rechten van daders flink in te perken en enkele expliciete uitzonderingsomstandigheden te benoemen.

Dat een 17-jarige jongen (en ook al was het zijn 56-jarige buurman geweest) zich voor de rechter moet verantwoorden omdat hij een inbreker heeft teruggeslagen die HEM sloeg, is verbijsterend en druist in tegen elk gevoel van rechtvaardigheid. Rechters in Nederland moeten geen wet spreken, maar RECHT spreken. We moeten ons strafrechtsysteem daar zo goed mogelijk op aanpassen, om dit soort excessen (inbreker die aanklacht kan en mag indienen) aan te pakken.
pi_74219150
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:57 schreef isogram het volgende:
Maar wat er zo triest is aan een dergelijke situatie, is dat een inbreker het RECHT heeft om een dergelijke aanklacht in te dienen. Het is in Nederland DRINGEND maar dan ook echt heel DRINGEND tijd voor wetgeving die de rechten van misdadigers op het moment van hun vergrijp, of naar aanleiding daarvan flink aan banden legt.
Wees blij dat je dat recht hebt.. Of vind je het ook prima als een conducteur met een honkbalknuppel je knieën aan gort ramt als je met een voet de bank voor je raakt in de trein? Of als een agent je met een taser naar de grond werkt als je door rood licht loopt? Of was je van mening dat we dan maar een lijstje moeten maken met overtredingen waarbij je wel en waarbij je niet je rechten behoudt?
In de wet staat aangegeven wat je wel en niet mag doen. Is er een meningsverschil over de toepassing daarvan, dan is het ieder recht om daar een aanklacht over in te dienen. Justitie is daarin bijna geen speler, het is aan de rechter.

Ook een overtreder heeft basis rechten, iets waar we in dit land trots op moeten zijn. Dat er dan een aanklacht kan volgen is iets wat je moet accepteren. Het is aan de rechter om uitspraak te doen over die aanklacht en tot die tijd heeft het gejank weinig nut.
You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe
C. Sagan
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:05:48 #32
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74219178
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:57 schreef isogram het volgende:
Kortom: de wet zodanig aanpassen dat criminelen op het moment waarop ze een vergrijp plegen (of naar aanleiding daarvan) GEEN recht hebben om aanklachten in te dienen, tenzij er sprake is van blijvend en ernstig lichamelijk letsel. En zelfs dan moet de rechter een gezonde afweging maken.
Maar daar heb je natuurlijk al een dunne scheidslijn. Er is een heel palet aan mogelijkheden. Als een inbreker gewoon blijft zitten in afwachting tot de politie komt en iemand zegt ‘oké, nu ben je inbreker, nu mag ik lekker van alles doen zolang het geen zwaar lichamelijk letsel oplevert’, dan heb je m.i. ook een heel ongewenste situatie.

Dat die Tim veroordeeld zou worden als de feiten zo zijn als hij ze naar voren brengt, dat zou ik bizar vinden.

Maar dat iemand ‘voor de grap’ een inbreker die zich niet verzet zou kunnen slaan zolang het geen ernstig letsel zou opleveren, dat ook.

En in die zin is het natuurlijk vervelend dat die jongen zich moet verantwoorden, maar dat is m.i. de prijs die je betaalt voor een rechtstaat waarin de meningen van beide partijen worden onderzocht en getoetst. En prima dat die inbreker eventueel nog extra straf krijgt voor het doen van een valse aangifte, als hij echt de boel bij elkaar liegt, maar bij voorbaat inbouwen wat jij zegt lijkt me ook niet wenselijk.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:06:10 #33
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_74219193
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:30 schreef apenkutkop het volgende:
wat is dit voor een achterlijk land

kortom had hij zich dus maar moeten laten slaan door die junk en had hij die junk lekker z'n gang moeten laten gaan

ik heb hier echt geen woorden meer voor! maar hoe dan ook, als er eentje bij mij in huis komt laat ik me er niet van weerhouden om hem met een honkbalknuppel te slaan. ik ga er echt niet op zitten wachten tot die idioot het mes trekt!

en dan ook nog de schuld proberen af te schuiven op marokkanen
Wat heeft dit er nu mee te maken? Wat kan de rechter/politie er aan doen dat die inbreker aangifte doet?
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:06:45 #34
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_74219214
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:05 schreef The_stranger het volgende:

[..]

Wees blij dat je dat recht hebt.. Of vind je het ook prima als een conducteur met een honkbalknuppel je knieën aan gort ramt als je met een voet de bank voor je raakt in de trein? Of als een agent je met een taser naar de grond werkt als je door rood licht loopt? Of was je van mening dat we dan maar een lijstje moeten maken met overtredingen waarbij je wel en waarbij je niet je rechten behoudt?

Ook een overtreder heeft basis rechten, iets waar we in dit land trots op moeten zijn. Dat er dan een aanklacht kan volgen is iets wat je moet accepteren. Het is aan de rechter om uitspraak te doen over die aanklacht en tot die tijd heeft het gejank weinig nut.
Plus dat we in Nederland daar ook nog een schakel tussen hebben zitten, door de mogelijkheid tot seponering door het OM... De gevallen waarbij het echt overduidelijk is dat het (aanvankelijke) slachtoffer niets fout heeft gedaan, zullen überhaupt niet voor de rechter komen.
pi_74219269
Zolang die kut inbreker onvindbaar blijft heeft Tim niet veel te vrezen lijkt mij.
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
pi_74219292
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:03 schreef isogram het volgende:

[..]
Dat een 17-jarige jongen (en ook al was het zijn 56-jarige buurman geweest) zich voor de rechter moet verantwoorden omdat hij een inbreker heeft teruggeslagen die HEM sloeg, is verbijsterend en druist in tegen elk gevoel van rechtvaardigheid. Rechters in Nederland moeten geen wet spreken, maar RECHT spreken. We moeten ons strafrechtsysteem daar zo goed mogelijk op aanpassen, om dit soort excessen (inbreker die aanklacht kan en mag indienen) aan te pakken.
Dat ben ik met je eens, het druist tegen elk rechtsgevoel in om iemand van 17 jaar even aan te pakken omdat een
inbreker een blauw plekje heeft opgelopen bij de uitoefening van zijn vak.

Die inbreker aanklagen voor het toebrengen van mentale schade lijkt heel wat logischer.
Niet geschoten is altijd mis..
Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
pi_74219370
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:58 schreef Hephaistos. het volgende:
Als het zo is gebeurd als in dat artikel staat, lijkt het me dat ie gewoon zal worden vrijgesproken. Het is natuurlijk vervelend om voor de rechter te worden gebracht (straf op zichzelf), maar dat lijkt me wel noodzakelijk in dit soort gevallen.
Het is niet alleen vervelend, het is volstrekt onwenselijk. We moeten dit in Nederland niet willen. De jongen loopt nu in potentie het risico dat hij met een strafblad wordt opgezadeld. Nu is de kans dat het zover komt, zeer gering, maar toch... je moet er niet eens aan denken. Onze wet moet mensen tot op bepaalde hoogte beschermen tegen aanklachten van dit soort 'slachtoffers'.
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:02 schreef ethiraseth het volgende:
Natuurlijk mag de inbreker iemand aanklagen. Ook al is het een inbreker, het gaat nog steeds om geweld gepleegd tegen een ander mens. Dat dient nu eenmaal onderzocht te worden.
Volstrekt mee oneens, tenzij er van ernstig, blijvend lichamelijk letsel sprake is. Nog even en de inbreker gaat een aanklacht wegens 'psychisch letsel' indienen omdat hij schrok van de huiseigenaar die plotseling in de schuur stond waar de inbreker net bezig was.

Wat jij zo stellig zegt - dat dient nu eenmaal onderzocht te worden - is precies waar ik van af wil. Staat vast dat het 'slachtoffer' bezig was met een wetsovertreding? Dan laten we er een andere set criteria op los. En dat "nu eenmaal" van jou verandert dan in: Het dient alleen onderzocht te worden als ... [vul maar in].
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:12:19 #38
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_74219394
Als je gaat inbreken accepteer je daarmee dat je klappen krijgt vind ik, als ik in zee ga zwemmen accepteer ik ook risicos, maar in NL is dat anders, als je in zee gaat zwemmen moet er een strandwacht zijn en het is zijn schuld als je met de stroom wordt meegesleurd bij wijze van spreken.
Hier in Duitsland is het nog erger, als je een stuk land hebt met een meertje, en daar gaat iemand met zijn bezopen kop in zwemmen en verzuipt dan kan jij als eigenaar van dat meertje worden aangeklaagd omdat je er bijvoorbeeld geen hek omheen hebt gezet en bordjes hebt neergezet.
Inbreken is net zo stom als bezopen gaan zwemmen in zee, als je dat doet moet je niet zeuren dat je wat oploopt.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:15:23 #39
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74219498
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:09 schreef qonmann het volgende:
Dat ben ik met je eens, het druist tegen elk rechtsgevoel in om iemand van 17 jaar even aan te pakken omdat een
inbreker een blauw plekje heeft opgelopen bij de uitoefening van zijn vak.

Die inbreker aanklagen voor het toebrengen van mentale schade lijkt heel wat logischer.
Tim is (nog) niet gestraft. Die Ben G. beweert ongetwijfeld dat Tim hem heeft geslagen terwijl hij niets deed tot de politie kwam. Als dat écht zo zou zijn (wat ik op zich niet geloof), dan vind ik dat dat inderdaad niet kan. Nadat je met twee man een inbreker hebt overmeesterd, en de politie is ingeschakeld, en de man niet lijkt te willen vluchten, dan dien je hem niet te slaan.

Wilde hij echter wél vluchten of hem aanvallen (zoals Tim zegt), en hij sloeg dan een keer, dán is het m.i. gepast.

Maar het lijkt me júíst van belang dat de rechter daarover beslist.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_74219670
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:05 schreef The_stranger het volgende:
Wees blij dat je dat recht hebt.. Of vind je het ook prima als een conducteur met een honkbalknuppel je knieën aan gort ramt als je met een voet de bank voor je raakt in de trein? Of als een agent je met een taser naar de grond werkt als je door rood licht loopt? Of was je van mening dat we dan maar een lijstje moeten maken met overtredingen waarbij je wel en waarbij je niet je rechten behoudt?
Lees mijn reactie nog eens. Ik heb nergens betoogd dat we het recht volledig moeten afschaffen, ik heb alleen gesteld dat we die rechten flink aan banden moeten leggen. Juist om excessen en misbruik van dergelijke rechten tegen te gaan. En - niet onbelangrijk - om de rechtvaardigheid te bevorden.

Het is niet zo bijster moeilijk om bij wet vast te leggen op welk moment de rechten van het misdrijf-plegende 'slachtoffer' aan banden worden gelegd. Zaken als door rood licht lopen of met je voeten op een bankje zitten, zijn bij lange na niet ernstig genoeg om in aanmerking te komen voor inperking van rechten. De discussie waar de grens moet liggen, kan prima in de politiek worden gevoerd.
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:05 schreef The_stranger het volgende:
Ook een overtreder heeft basis rechten, iets waar we in dit land trots op moeten zijn. Dat er dan een aanklacht kan volgen is iets wat je moet accepteren. Het is aan de rechter om uitspraak te doen over die aanklacht en tot die tijd heeft het gejank weinig nut.
Als een moordenaar het recht heeft om een onkostenvergoeding in te dienen omdat zijn mes bij de moordpartij beschadigd is geraakt, ben ik daar niet trots op, maar schaam ik me kapot. De rechten van misdrijf-plegende 'slachtoffers' moeten in balans zijn met wat ze uitvreten.

Ieder mens heeft rechten; aan dat basisprincipe torn ik niet. Maar zoals jij wijst op de wet en wat daarin vastligt, wijs ik op de mogelijkheid (lees: wenselijkheid) om bij wet vast te leggen dat dat criminelen en misdadigers op het moment dat ze een vergrijp plegen, bepaalde rechten niet hebben. Ik jank niet, ik pleit voor een aanpassing van de wet, die dringend nodig is in dit land. Zoals trouwens het volledige strafrecht op de kop moet, maar dat is een andere discussie.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:21:28 #41
21112 ArnoKlaassen
The Magnificient One
pi_74219676
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:15 schreef Iblis het volgende:

[..]

Tim is (nog) niet gestraft. Die Ben G. beweert ongetwijfeld dat Tim hem heeft geslagen terwijl hij niets deed tot de politie kwam. Als dat écht zo zou zijn (wat ik op zich niet geloof), dan vind ik dat dat inderdaad niet kan. Nadat je met twee man een inbreker hebt overmeesterd, en de politie is ingeschakeld, en de man niet lijkt te willen vluchten, dan dien je hem niet te slaan.

Wilde hij echter wél vluchten of hem aanvallen (zoals Tim zegt), en hij sloeg dan een keer, dán is het m.i. gepast.

Maar het lijkt me júíst van belang dat de rechter daarover beslist.
En dan nog. Het is mijn huis en mijn spullen. Als iemand daar onterecht binnen komt mag je actie ondernemen. Wat dat betreft zijn de wetten op dat gebied in Amerika een stuk beter.
pi_74219701
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:15 schreef Iblis het volgende:

[..]

Tim is (nog) niet gestraft. Die Ben G. beweert ongetwijfeld dat Tim hem heeft geslagen terwijl hij niets deed tot de politie kwam. Als dat écht zo zou zijn (wat ik op zich niet geloof), dan vind ik dat dat inderdaad niet kan. Nadat je met twee man een inbreker hebt overmeesterd, en de politie is ingeschakeld, en de man niet lijkt te willen vluchten, dan dien je hem niet te slaan.

Wilde hij echter wél vluchten of hem aanvallen (zoals Tim zegt), en hij sloeg dan een keer, dán is het m.i. gepast.

Maar het lijkt me júíst van belang dat de rechter daarover beslist.
er is intussen een dagvaarding uitgebracht:
quote:
..een dagvaarding van justitie omdat je hem ’zwaar lichamelijk letsel’ zou hebben toegebracht.
Stel je bent zelf 17 jaar je ziet een inbreker, besluit dat het goed zou zijn de politie te waarschuwen (je had hem ook kunnen wegjagen). Ik denk dat je te trillen staat op je benen, want voor hetzelfde geld heet ie nog ergens een wapen ofzo..
en en dag later vind je een dagvaarding in de bus..omdat de inbreker een blauwe plek heeft.

Er klopt iets niet naar mijn beleving.
En niet elke klacht hoeft tot een dagvaarding te leiden..
Niet geschoten is altijd mis..
Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:25:02 #43
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74219778
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:11 schreef isogram het volgende:
Het is niet alleen vervelend, het is volstrekt onwenselijk. We moeten dit in Nederland niet willen. De jongen loopt nu in potentie het risico dat hij met een strafblad wordt opgezadeld. Nu is de kans dat het zover komt, zeer gering, maar toch... je moet er niet eens aan denken. Onze wet moet mensen tot op bepaalde hoogte beschermen tegen aanklachten van dit soort 'slachtoffers'.
De kans inderdaad alleen dan aanwezig als hij excessief geweld uitoefent dat niet onder noodweerexces. En ik snap niet helemaal wat er mis mee is dat mensen daar verantwoordelijk voor worden gehouden.

Ik zou veel eerder kijken naar een mogelijkheid om, als de rechter het een aangifte acht die alleen bedoelt is om het slachtoffer nog verder te irriteren, de dader daarvoor te veroordelen. Maar jij wilt in feite een rechtsgrond schrappen en eigenrichting legitimeren.

Het zijn natuurlijk niet alleen junks die dingen jatten, het zijn ook kinderen die uit de supermarkt iets stelen, mogen die ook even gemept worden door de winkelier? Zolang ze er niets ernstigs aan overhouden?

Er is in de huidige wet een criterium van gepast geweld, en dat lijkt me een heel goed criterium, jij wilt in feite, in termen van nu, ongepast geweld legitimeren, zolang de inbreker maar geen blijvend letsel overhoudt.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:27:39 #44
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74219857
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:21 schreef ArnoKlaassen het volgende:
En dan nog. Het is mijn huis en mijn spullen. Als iemand daar onterecht binnen komt mag je actie ondernemen. Wat dat betreft zijn de wetten op dat gebied in Amerika een stuk beter.
Oké, dus ik fiets ergens, heb een lekke band, fiets het erf op bij een boer – trespassing! – en ik heb een hond aan m'n ballen hangen en een knuppel in m’n nek.

Hond bijt niet door, nek alleen een beetje stijf. En een paar schrammetjes. Niets ernstig, maar toch.

En dat zou prima zijn alleen omdat ik het erf opkwam?
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_74219937
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:05 schreef Iblis het volgende:
Maar daar heb je natuurlijk al een dunne scheidslijn. Er is een heel palet aan mogelijkheden. Als een inbreker gewoon blijft zitten in afwachting tot de politie komt en iemand zegt ‘oké, nu ben je inbreker, nu mag ik lekker van alles doen zolang het geen zwaar lichamelijk letsel oplevert’, dan heb je m.i. ook een heel ongewenste situatie.

Dat die Tim veroordeeld zou worden als de feiten zo zijn als hij ze naar voren brengt, dat zou ik bizar vinden. Maar dat iemand ‘voor de grap’ een inbreker die zich niet verzet zou kunnen slaan zolang het geen ernstig letsel zou opleveren, dat ook.
De situatie die je omschrijft, vind ik niet ongewenst. Als je dit bij wet vastlegt, weet de inbreker vooraf welke risico's hij neemt als hij ergens inbreekt. Preventieve werking ook nog eens! De bescherming die je dan kunt inbouwen is dat hem geen blijvend lichamelijk letsel mag worden toegebracht, dus daarmee ga je tegen dat de gedupeerde zijn lusten op de inbreker gaat botvieren.
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:05 schreef Iblis het volgende:
En in die zin is het natuurlijk vervelend dat die jongen zich moet verantwoorden, maar dat is m.i. de prijs die je betaalt voor een rechtstaat waarin de meningen van beide partijen worden onderzocht en getoetst. En prima dat die inbreker eventueel nog extra straf krijgt voor het doen van een valse aangifte, als hij echt de boel bij elkaar liegt, maar bij voorbaat inbouwen wat jij zegt lijkt me ook niet wenselijk.
Mij wel, omdat ik - in tegenstelling tot wat jij doet - niet uitga van de rechten van de inbreker, maar van de onwenselijkheid dat de verweerder (gedupeerde) zich voor de rechter moet verantwoorden. In het Nederlandse strafrecht draait alles veel te veel om de belangen van de daders en jouw manier van redeneren sluit daar naadloos op aan. Als zo'n inbreker hevig bloedend, meer dood dan levend uit zo'n schuurtje wordt afgevoerd, dan heb je punt. Maar een slag met een knuppel op het bovenbeen? It's all in the game. Het is zelfs ver, heel ver binnen de marges van het toelaatbare.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:34:21 #46
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74220059
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:22 schreef qonmann het volgende:
er is intussen een dagvaarding uitgebracht:
Dan ben je dus nog niet veroordeeld.
quote:
Stel je bent zelf 17 jaar je ziet een inbreker, besluit dat het goed zou zijn de politie te waarschuwen (je had hem ook kunnen wegjagen). Ik denk dat je te trillen staat op je benen, want voor hetzelfde geld heet ie nog ergens een wapen ofzo..
en en dag later vind je een dagvaarding in de bus..omdat de inbreker een blauwe plek heeft.

Er klopt iets niet naar mijn beleving.
En niet elke klacht hoeft tot een dagvaarding te leiden..
Waarom klopt dat niet? Zoals gezegd, die Ben G. ziet het (ongetwijfeld) anders. Die zal iets zeggen van: Ik stond tegen de muur, deed niets, durfde me niet te bewegen, want de een had een hockeystick en de ander een knuppel, en de politie was al onderweg, maar toch sloegen ze me voor de lol.

Dát is het recht in eigen hand nemen, en dát is ongepast, en dát is m.i. niet wat je wilt. Het is interessant (vergelijk ook de topic waar ik naar linkte) om de presentatie te zien zoals die in de rechtzaal zal plaatshebben. Welke feiten dan naar voren worden gebracht.

De Telegraaf brengt het relaas vooral uit het punt van degene bij wie werd ingebroken, en dat is prima, maar het is te hopen dat de rechter een wat vollediger afweging maakt.

En inderdaad, ik denk ook dat als het zo is gebeurt zoals Tim zegt, dat hij dan niet veroordeeld moet worden, maar ook dat als je de inbreker direct een zwakke rechtspositie geeft (m.a.w. zijn verhaal wordt niet geloofd omdat hij inbreker is – waar het op neerkomt), dat je dán direct eigenrichting in de hand werkt.

Dan begrijp ik wel dat het zuur is, en vervelend, en naar, en dat je er niet op zit te wachten, en dat ik vind dat als blijkt dat de inbreker loog dat hij, rekeninghoudend met het slachtoffer, daar wel extra voor gestraft mag worden, maar het is in zekere zin de prijs die je als samenleving betaalt voor rechtszekerheid.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:36:13 #47
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_74220122
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:54 schreef Iblis het volgende:
Ik citeer Pool ook nog even uit die topic:
[..]


Maar dat is alleen als je niet kan ontsnappen..
als je weg kan rennen mag je niet terugslan volgens de wet!
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_74220144
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:21 schreef isogram het volgende:

[..]

Lees mijn reactie nog eens. Ik heb nergens betoogd dat we het recht volledig moeten afschaffen, ik heb alleen gesteld dat we die rechten flink aan banden moeten leggen. Juist om excessen en misbruik van dergelijke rechten tegen te gaan. En - niet onbelangrijk - om de rechtvaardigheid te bevorden.

Het is niet zo bijster moeilijk om bij wet vast te leggen op welk moment de rechten van het misdrijf-plegende 'slachtoffer' aan banden worden gelegd. Zaken als door rood licht lopen of met je voeten op een bankje zitten, zijn bij lange na niet ernstig genoeg om in aanmerking te komen voor inperking van rechten. De discussie waar de grens moet liggen, kan prima in de politiek worden gevoerd.
[..]
Dan verschillen we van mening, ik vind het recht om te allen tijde aangifte te mogen doen niet een exces of misbruik maken van bepaalde rechten.
Wat jij niet ernstig genoeg noemt, is jouw mening. Mogelijk leg jij de grens bij een lichtere misdaad dan ik (of andersom). Zodra je er onderscheid maakt tussen wel of niet ernstig genoeg, begeef je je op een hellend vlak. Je rechten worden dan afhankelijk van een subjectief oordeel, iets wat ik liever niet heb.
Ik geef liever zo'n junk het recht om een aangifte te doen, dan mij dat recht voor te laten schrijven door een commissie/persoon etc zijn/haar eigen subjectieeve opvattingen.

Dat staat los van een eventueel oordeel. De wet geeft je als slachtoffer of "betrapper" bepaalde armruimte in hoe te handelen. Mogelijk ben je het niet eens met wat er dan mogelijk is, maar dan moet je de wettekst aanpassen, dat staat los van het recht van aangifte doen.
You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe
C. Sagan
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:37:34 #49
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74220175
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:30 schreef isogram het volgende:
Mij wel, omdat ik - in tegenstelling tot wat jij doet - niet uitga van de rechten van de inbreker, maar van de onwenselijkheid dat de verweerder (gedupeerde) zich voor de rechter moet verantwoorden. In het Nederlandse strafrecht draait alles veel te veel om de belangen van de daders en jouw manier van redeneren sluit daar naadloos op aan. Als zo'n inbreker hevig bloedend, meer dood dan levend uit zo'n schuurtje wordt afgevoerd, dan heb je punt. Maar een slag met een knuppel op het bovenbeen? It's all in the game. Het is zelfs ver, heel ver binnen de marges van het toelaatbare.
Kortom, je mept iemand, sleept ’m je huis in, roept ‘inbreker’, en presto. Toelaatbaar. Nee, natuurlijk niet, want dan is het geen ‘echte inbreker’.

Het probleem is dat het juist de rechter is die beslist en veroordeelt en die duidelijk maakt wie dader en wie slachtoffer is. En zodra dat vaststaat, dán kun je m.i. best wel met het slachtoffer rekening houden, maar voordat dat vaststaat, is het zinloos, ja zelfs ongewenst, om al in de wetgeving van dader en slachtoffer te spreken.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_74220176
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:15 schreef Iblis het volgende:
Tim is (nog) niet gestraft. Die Ben G. beweert ongetwijfeld dat Tim hem heeft geslagen terwijl hij niets deed tot de politie kwam. Als dat écht zo zou zijn (wat ik op zich niet geloof), dan vind ik dat dat inderdaad niet kan. Nadat je met twee man een inbreker hebt overmeesterd, en de politie is ingeschakeld, en de man niet lijkt te willen vluchten, dan dien je hem niet te slaan.

Wilde hij echter wél vluchten of hem aanvallen (zoals Tim zegt), en hij sloeg dan een keer, dán is het m.i. gepast. Maar het lijkt me júíst van belang dat de rechter daarover beslist.
Mij niet. Ik vind dat de rechter wel wat beters te doen heeft dan zich te buigen over één uitgedeelde klap. Als je gewoon wettelijk vastlegt welke vormen van verweer/reactie (hoeft niet eens per definitie om verweer te gaan) binnen de grenzen van het toelaatbare vallen, dan hoeft de rechter zich niet meer over dit soort futiliteiten te buigen en dat bespaart ons ook nog eens de nodige belastingcenten.

Het probleem van de redenering die je hierboven opvoert, is dat het uitdraait op een niet-aantoonbaar welles-nietes-spelletje. Jij zegt: "je dient hem niet te slaan". Maar Tim zegt: "die man sloeg mij eerst". Dat laatste is waarschijnlijk evenmin aantoonbaar als de klap die Tim aan de inbreker heeft uitgedeeld. Ik wil bij wet situaties vastleggen waarin de gedupeerde per definitie, dus zonder dat een rechter zich erover buigt, het voordeel van de twijfel krijgt. Juist zodat de gedupeerde zich niet hoeft te verantwoorden.
pi_74220250
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:34 schreef Iblis het volgende:

[..]

Dan ben je dus nog niet veroordeeld.
[..]

Waarom klopt dat niet? Zoals gezegd, die Ben G. ziet het (ongetwijfeld) anders. Die zal iets zeggen van: Ik stond tegen de muur, deed niets, durfde me niet te bewegen, want de een had een hockeystick en de ander een knuppel, en de politie was al onderweg, maar toch sloegen ze me voor de lol.

Dát is het recht in eigen hand nemen, en dát is ongepast, en dát is m.i. niet wat je wilt. Het is interessant (vergelijk ook de topic waar ik naar linkte) om de presentatie te zien zoals die in de rechtzaal zal plaatshebben. Welke feiten dan naar voren worden gebracht.

De Telegraaf brengt het relaas vooral uit het punt van degene bij wie werd ingebroken, en dat is prima, maar het is te hopen dat de rechter een wat vollediger afweging maakt.

En inderdaad, ik denk ook dat als het zo is gebeurt zoals Tim zegt, dat hij dan niet veroordeeld moet worden, maar ook dat als je de inbreker direct een zwakke rechtspositie geeft (m.a.w. zijn verhaal wordt niet geloofd omdat hij inbreker is – waar het op neerkomt), dat je dán direct eigenrichting in de hand werkt.

Dan begrijp ik wel dat het zuur is, en vervelend, en naar, en dat je er niet op zit te wachten, en dat ik vind dat als blijkt dat de inbreker loog dat hij, rekeninghoudend met het slachtoffer, daar wel extra voor gestraft mag worden, maar het is in zekere zin de prijs die je als samenleving betaalt voor rechtszekerheid.

Hij is nog niet veroordeeld, dat klopt.

Hij heeft wat blauwe plekken voor zover bekend, dat zou voldoende moeten zijn om de klacht af te wijzen.
quote:
Een arts, die hem later die nacht onderzocht, stelde wat zwellingen vast, maar geen botbreuken.
Dat dat niet gebeurt is jammer en wsl tekenend voor her begrip dat men heeft voor de dader.
Niet geschoten is altijd mis..
Ach Margrietje, de Rozen zullen bloeien..
pi_74220323
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:37 schreef isogram het volgende:

[..]

Mij niet. Ik vind dat de rechter wel wat beters te doen heeft dan zich te buigen over één uitgedeelde klap. Als je gewoon wettelijk vastlegt welke vormen van verweer/reactie (hoeft niet eens per definitie om verweer te gaan) binnen de grenzen van het toelaatbare vallen, dan hoeft de rechter zich niet meer over dit soort futiliteiten te buigen en dat bespaart ons ook nog eens de nodige belastingcenten.
Maar dan gaat het om jouw mening. Een ander is van mening dat een rechter zich niet hoeft te buigen over de diefstal van een enkele TV, of de moor dop een zwerver.
Wie bepaald dat? Hopelijk niet jij (of ik). Om een (zo veel mogelijk) objectief rechtssysteem te hebben, moet je dit soort dingen accepteren.
quote:
Het probleem van de redenering die je hierboven opvoert, is dat het uitdraait op een niet-aantoonbaar welles-nietes-spelletje. Jij zegt: "je dient hem niet te slaan". Maar Tim zegt: "die man sloeg mij eerst". Dat laatste is waarschijnlijk evenmin aantoonbaar als de klap die Tim aan de inbreker heeft uitgedeeld. Ik wil bij wet situaties vastleggen waarin de gedupeerde per definitie, dus zonder dat een rechter zich erover buigt, het voordeel van de twijfel krijgt. Juist zodat de gedupeerde zich niet hoeft te verantwoorden.
En dat zet de deur dus open voor moorden, excessief geweld en andere nare zaken, want bewijs telt niet meer, het was immers een inbreker.
You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe
C. Sagan
pi_74220339
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:22 schreef qonmann het volgende:
Stel je bent zelf 17 jaar je ziet een inbreker, besluit dat het goed zou zijn de politie te waarschuwen (je had hem ook kunnen wegjagen). Ik denk dat je te trillen staat op je benen, want voor hetzelfde geld heet ie nog ergens een wapen ofzo.. en en dag later vind je een dagvaarding in de bus..omdat de inbreker een blauwe plek heeft.
Er klopt iets niet naar mijn beleving. En niet elke klacht hoeft tot een dagvaarding te leiden..
Tussen de regels door snijd je nog een belangrijk, onderbelicht punt aan. Tim heeft door zijn handelswijze eraan bijgedragen dat de inbreker kon worden opgepakt. De veiligste manier om zelf de handen schoon te houden, is de inbreker wegjagen of wegsturen. Geen geweld, maar ook geen enkele consequentie voor de dader.

Tim en zijn vriend hebben de inbreker vastgehouden. Wanneer de politie iemand aanhoudt, lukt dat ook niet altijd zonder enige vorm van geweld. Dat is soms gewoon nodig. Dus de keuze van Tim om de inbreker vast te houden in plaats van te verjagen, verhoogt voor hem automatisch het risico dat hij geweld moet gebruiken om de inbreker in bedwang te houden.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 12:43:08 #54
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74220347
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:37 schreef isogram het volgende:
Het probleem van de redenering die je hierboven opvoert, is dat het uitdraait op een niet-aantoonbaar welles-nietes-spelletje. Jij zegt: "je dient hem niet te slaan". Maar Tim zegt: "die man sloeg mij eerst". Dat laatste is waarschijnlijk evenmin aantoonbaar als de klap die Tim aan de inbreker heeft uitgedeeld. Ik wil bij wet situaties vastleggen waarin de gedupeerde per definitie, dus zonder dat een rechter zich erover buigt, het voordeel van de twijfel krijgt. Juist zodat de gedupeerde zich niet hoeft te verantwoorden.
En als de gedupeerde hier nu misbruik van maakt?
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_74221679
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 11:20 schreef Zwansen het volgende:
Wie zegt dat ie wordt vervolgd?

Iemand doet aangifte en de kans bestaat gewoon dat ie wordt vrijgesproken.
Ok daar heb je gelijk in, maar wat frappanter is is dat die inbreker gewoon weer vrij rondloopt zonder gestraft te zijn
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 13:23:14 #56
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_74221770
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:25 schreef Iblis het volgende:

Het zijn natuurlijk niet alleen junks die dingen jatten, het zijn ook kinderen die uit de supermarkt iets stelen, mogen die ook even gemept worden door de winkelier? Zolang ze er niets ernstigs aan overhouden?
Goed voorbeeld
pi_74222183
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:25 schreef Iblis het volgende:
De kans inderdaad alleen dan aanwezig als hij excessief geweld uitoefent dat niet onder noodweerexces. En ik snap niet helemaal wat er mis mee is dat mensen daar verantwoordelijk voor worden gehouden.
Ik heb nergens gesteld dat je mensen niet verantwoordelijk mag houden voor excessief geweld, dus waarom je dit aan mij vraagt, is mij een raadsel.
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:25 schreef Iblis het volgende:
Ik zou veel eerder kijken naar een mogelijkheid om, als de rechter het een aangifte acht die alleen bedoelt is om het slachtoffer nog verder te irriteren, de dader daarvoor te veroordelen. Maar jij wilt in feite een rechtsgrond schrappen en eigenrichting legitimeren.
Wat de motieven van de dader zijn om die aanklacht in te dienen, boeit mij totaal niet. Ik wil hem gewoon dat recht grotendeels afnemen, tenzij echt sprake is van ernstig/blijvend lichamelijk letsel. Maar een inbreker die een paar klappen krijgt, krijgt in het land waarvan ik koning ben, niet eens de kans om daarover een aanklacht in te dienen.

Voordelen zijn vierledig:
1: Gedupeerde hoeft zich niet geremd te voelen om dezelfde keuze te maken die Tim maakte: de inbreker vasthouden. Zelfs als daar beperkt geweld bij komt kijken, beschermt de wet hem ruim voldoende.
2: Inbrekers weten van tevoren dat ze een groter risico lopen dan nu het geval is. Er zou zelfs nog een beperkte preventieve werking vanuit kunnen gaan.
3: Rechters hoeven hun tijd niet meer te verdoen aan dit soort futiliteiten; dat scheelt tijd en ons, als belastingbetalers, geld.
4: Goed voor de beeldvorming en het rechtsgevoel in Nederland in algemene zin.
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:25 schreef Iblis het volgende:
Het zijn natuurlijk niet alleen junks die dingen jatten, het zijn ook kinderen die uit de supermarkt iets stelen, mogen die ook even gemept worden door de winkelier? Zolang ze er niets ernstigs aan overhouden?
Er is in de huidige wet een criterium van gepast geweld, en dat lijkt me een heel goed criterium, jij wilt in feite, in termen van nu, ongepast geweld legitimeren, zolang de inbreker maar geen blijvend letsel overhoudt.
Ik wil geen ongepast geweld legitimeren of goedpraten, ik wil de rechten van inbrekers beperken. Kinderen die iets stelen, mogen ook best een draai om de oren krijgen. Een winkelier zal ook snappen dat -ie een kind niet moet gaan afrossen.
pi_74222353
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 12:43 schreef Iblis het volgende:
En als de gedupeerde hier nu misbruik van maakt?
Daar valt een inbreker niet optimaal tegen te beschermen. De vraag is of dat moet willen: ze zijn per slot van rekening aan het inbreken. Je kunt niet ieder mens op elk moment alle rechten bieden. Soms moet je prioriteiten aanbrengen in het belang van bepaalde rechten en heeft het ene recht voorrang op het andere. De veiligheid die je nog kunt inbouwen is dat de politie ter plekke komt om de inbreker te arresteren. En als ze dan vaststellen dat die gedupeerde druk bezig is om de inbreker buitensporig toe te takelen, kunnen ze ingrijpen.

Maar al die hypothetische situaties die jullie schetsen, leiden de aandacht af van waar het hier werkelijk om gaat en waar de wet beter in moet voorzien: het recht van mensen om hun eigendommen te beschermen tegen inbrekers, om zich te verweren EN om om niet voor een wissewasje te moeten voorkomen bij de rechter.
pi_74222358
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 13:34 schreef isogram het volgende:

[..]
Ik wil geen ongepast geweld legitimeren of goedpraten, ik wil de rechten van inbrekers beperken. Kinderen die iets stelen, mogen ook best een draai om de oren krijgen. Een winkelier zal ook snappen dat -ie een kind niet moet gaan afrossen.
En wat is het verschil tussen afrossen en een draai om de oren? Mogen de oren bloeden? Mogen ze blauw worden? Mag het een bloemkool oor worden?
En wat nu als het kind uit angst voor die draai om de oren dusdanig wild beweegt dat de klap harder aankomt dan de bedoeling was? Is dan hersenbeschadiging geoorloofd?
You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe
C. Sagan
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 13:47:39 #60
79262 Dwersdriever
Justified Ancient of MuMu
pi_74222617
Het is altijd wel jammer dat zo'n bericht niet meteen de informatie bevat over het moment dat de inbreker in kwestie voor de rechter moet verschijnen.
We Came A Long Time Ago
Nine Nine Two - But You Did Not Know
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 13:48:08 #61
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74222634
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 13:34 schreef isogram het volgende:
Ik heb nergens gesteld dat je mensen niet verantwoordelijk mag houden voor excessief geweld, dus waarom je dit aan mij vraagt, is mij een raadsel.
Ik vraag dit, omdat dit de scheidslijn dun is. Want de inbreker nu vindt ook dat het excessief geweld is. Daarom dient hij een klacht in. Daar kom je niet onderuit. Tenzij jij excessief geweld heel nauw definieert als ‘blijvende schade’.
quote:
Wat de motieven van de dader zijn om die aanklacht in te dienen, boeit mij totaal niet. Ik wil hem gewoon dat recht grotendeels afnemen, tenzij echt sprake is van ernstig/blijvend lichamelijk letsel. Maar een inbreker die een paar klappen krijgt, krijgt in het land waarvan ik koning ben, niet eens de kans om daarover een aanklacht in te dienen.
Maar moet hij eerst veroordeeld zijn voor inbreken of niet?
quote:
4: Goed voor de beeldvorming en het rechtsgevoel in Nederland in algemene zin.
Dat ben ik zeker niet met je eens.
quote:
Ik wil geen ongepast geweld legitimeren of goedpraten, ik wil de rechten van inbrekers beperken. Kinderen die iets stelen, mogen ook best een draai om de oren krijgen. Een winkelier zal ook snappen dat -ie een kind niet moet gaan afrossen.
Ah, oh. Maar jij wil juist hier de winkelier het voordeel van de twijfel geven. Wat nu als hij iemand ‘een draai om de oren geeft’ die helemaal niet gestolen blijkt te hebben? Toch maar het voordeel van de twijfel gunnen?

Als je een inbreker van de trap duwt (inbreker breekt iets), terwijl dat niet hoefde, en je zegt: ‘hij viel zelf bij het vluchten’, ook maar voordeel van de twijfel gunnen? Je mept iemand voor je huis inelkaar, sleept hem naar binnen, en degene zegt ‘ik brak niet in’, ook maar voordeel van de twijfel gunnen?

Jij wilt een grote uitzonderingsgrond maken waar een aanklacht al niet meer mag, en het probleem daarmee is dat je van te voren mensen rechten ontneemt. Als je de mogelijkheid van noodweer en noodweerexces wilt opkrikken, prima, maar dan nog voorkom je niet dat iemand aangifte doet. Dat recht kun je alleen afnemen terwijl je anderen heel veel mogelijkheden geeft misbruik te maken van dat recht.

Ik denk dat een groot deel van de verontwaardiging in dezen ook te wijten is aan onbegrip m.b.t. het systeem. En dat klinkt natuurlijk elitair, maar ik zie dat mensen heel basale rechten willen afgeven (recht om aangifte te doen) zonder de consequenties daarvan te overzien.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
pi_74222863
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 13:40 schreef The_stranger het volgende:
En wat is het verschil tussen afrossen en een draai om de oren? Mogen de oren bloeden? Mogen ze blauw worden? Mag het een bloemkool oor worden? En wat nu als het kind uit angst voor die draai om de oren dusdanig wild beweegt dat de klap harder aankomt dan de bedoeling was? Is dan hersenbeschadiging geoorloofd?
Ik vind het wat vermoeiend worden om steeds op allerlei extremen te moeten reageren. De kern van mijn betoog is dat inbrekers minder rechten moeten krijgen op het moment dat ze vergrijpen plegen, of zich willen beroepen op gebeurtenissen tijdens dat vergrijp.

Dat je met kinderen anders omgaat dan met volwassenen, spreekt voor zich. Mijn probleem met jullie manier van redeneren, is dat alles uitgaat van de rechten van de dader. Ik zeg: beroepsrisico. Neem dat nu eens als uitgangspunt en pak alleen de excessen aan.
pi_74222984
Dus de volgende keer gewoon wel vaak uithalen naar de inbreker en hem daarna laten vluchten.
Zo werkt het OM eigen rechter spelen zonder de politie te bellen wel heel erg in de hand.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 14:01:44 #64
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74223069
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 13:39 schreef isogram het volgende:
Maar al die hypothetische situaties die jullie schetsen, leiden de aandacht af van waar het hier werkelijk om gaat en waar de wet beter in moet voorzien: het recht van mensen om hun eigendommen te beschermen tegen inbrekers, om zich te verweren EN om om niet voor een wissewasje te moeten voorkomen bij de rechter.
De mensen hébben dat recht. Mijn probleem met jouw redenering is dat voor jou bij vooorbaat de zaak al beklonken is. Het is een wissewasje, Tim heeft goed gehandeld, de inbreker is schuldig, klaar.

Nogmaals, ik heb er geen moeite mee, dat, nadat de rechter zich erover heeft uitgesproken de inbreker, als hij om zo’n wissewasje aangifte doet, extra straf krijgt, maar wél dat een niet-rechter bij voorbaat al beslist dat het een wissewasje betreft.

Jij wil een groot stuk basisrechten wegnemen, maar trekt daarmee je eigen rechten onderuit. Het is gebaseerd op twee-dimensionaal beeld dat in een simpel ‘goed’ en ‘fout’ uiteen valt waarbij daders en slachtoffers bij voorbaat zonneklaar in die hokjes te duwen zijn, maar dat is een grove vereenvoudiging van een veel complexere samenloop van omstandigheden zoals die doorgaans het geval zijn.

Al die zaken die ik hier schets, schets ik, omdat telkens weer blijkt als je de uitspraken van de rechtzaak leest dat de feiten niet zo eenduidig waren.

De juwelier die een inbreker doodschoot deed dat uit noodweer. Maar, het complexe van de zaak was dat hij had nagelaten te zeggen dat hij de inbreker had neergeschoten, waardoor de politie niet wist dat de man lag dood te bloeden, daar in eerste instantie geen actie op ondernam, hij de man nog een trap na had gegeven, de inbreker uiteindelijk overleed, enz. enz.

Al die nuances worden door jou in één keer plat gewalst, daar is geen plek voor met wetgeving waarbij één partij direct ‘het voordeel van de twijfel krijgt’.

En nogmaals, ik snap best dat het voor die jongen heel naar is, maar uiteindelijk vind ik wel dat een rechter in zo’n zaak moet beslissen óf het een wisssewasje is, dat is wel de prijs die je betaalt voor een functionerend rechtssysteem.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 14:03:24 #65
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74223134
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 13:55 schreef isogram het volgende:
Dat je met kinderen anders omgaat dan met volwassenen, spreekt voor zich. Mijn probleem met jullie manier van redeneren, is dat alles uitgaat van de rechten van de dader. Ik zeg: beroepsrisico. Neem dat nu eens als uitgangspunt en pak alleen de excessen aan.
Waar wat jij blijkbaar niet wilt inzien is dat ik het belangrijk vind dat een rechter beslist of het een exces is of niet. En dus moet het voor de rechter komen.

Prima dat zo’n inbreker een zeker ‘beroepsrisico’ heeft, maar degene die beslist of zoiets onder beroepsrisico valt ís de rechter.
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
  vrijdag 30 oktober 2009 @ 14:04:29 #66
147503 Iblis
aequat omnis cinis
pi_74223174
quote:
Op vrijdag 30 oktober 2009 13:59 schreef HarryP het volgende:
Dus de volgende keer gewoon wel vaak uithalen naar de inbreker en hem daarna laten vluchten.
Zo werkt het OM eigen rechter spelen zonder de politie te bellen wel heel erg in de hand.
Eh? Waarom precies? Als je juist zegt dat zulk soort zaken niet vervolgd worden, dan is er toch helemaal geen reden om geen eigen rechter te spelen?
Daher iſt die Aufgabe nicht ſowohl, zu ſehn was noch Keiner geſehn hat, als, bei Dem, was Jeder ſieht, zu denken was noch Keiner gedacht hat.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')