dan ben je er nog nooit geweest.quote:Op maandag 5 oktober 2009 16:50 schreef Natalie het volgende:
Dat Noorwegen op één staat verbaast me niets
Maar een zesde plek voor ons eigen Nederland is ook niet slecht!
Mijn ervaring met Scandinavië is heel andersquote:Op maandag 5 oktober 2009 17:00 schreef CANARIS het volgende:
[..]
dan ben je er nog nooit geweest.
een zuurder "bartje-land" als norwegen bestaat niet... nou ja misschien finland.
Levensvreugde null komma nada.
Zoveel ruimte en dan zo lelijk bouwen. PLattenbouw aan plattenbouw.
Klopt, dat was ook de reden dat ik erachter kwam doordat jij het vermeldde. Nadat ik dit bericht eerst in de telegraaf las en daarna alle fokreacties in de topic las dacht ik eerst nog dat het echt om het "meest aangename" land ging. Je idee van een Big Mac indez is wel slim, maar ik vraag mij af of die uberhaupt niet is meegenomen? Producten waar een accijns op zit zijn natuurlijk niet geschikt als vergelijkingsmiddel zoals drank en sigaretten.quote:Op maandag 5 oktober 2009 16:45 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat had ik ook al gemeld, om voorbeeld te geven, een pakje sigaretten kost in Nederland 4.60, terwijl dat in sommige landen minder als een euro is. Kortom men zou niet naar bruto inkomen moeten kijken, maar naar besteedbaar inkomen, en dat geindexeerd tegen consumentenprijzen. Misschien een idee om ook de bigmac index er in te gebruiken
Het onderzoek gaat er dus niet om of jij ergens zou willen wonen, maar hoe goed een land ontwikkeld is.quote:Op maandag 5 oktober 2009 17:04 schreef misteriks het volgende:
wat een flutonderzoek. Ierland, zou ik nooit of te nimmer willen wonen; laat staan het koude en donkere ijsland
Het is vooral erg handig. Even snel je octopuscard ergens langs scannen en je bent klaar. De meesten betalen gewoon cash hoor, maar soms uit gemak, omdat je toevallig even geen kleingeld gepast hebt, doe je het even met je octopus. Het is gewoon ingeburgerd denk ik.quote:Op maandag 5 oktober 2009 16:49 schreef raptorix het volgende:
Yi-Long, ik begreep dat ze die kaart daar ook als micro betaalmiddel gebruiken, is dat erg populair?
Geef ik je helemaal gelijk in. Het had gewoon in 1x goed en vloeiend moeten gebeuren, en zonder dat hele privacy-gezeik enzo (dus niet op naam enzo), en dus met mogelijkheden om het overal te kunnen gebruiken en op te laden etc.quote:Op maandag 5 oktober 2009 16:48 schreef raptorix het volgende:
[..]
Mjah wat ik zelf een grote fout vind is om de invoering zo verschrikkelijk te spreiden, dan liever wachten tot het overal goed is volgens 1 standaard, en dan per direct in 1 keer de knop om, zoals de invoering van de euro. Eventueel aangemoedigd door een maand lang proefreizen, zodat de foutjes eruit gehaald kunnen worden. Nu mogen de mensen alsnog de foutjes er uit halen, maar wel op eigen kosten. Dat is ook marketing technisch niet handig.
Maar wel lekker weer, en als je met een Nederlands pensioentje gaat rentenieren ben je spek lamsvleeskoper.quote:
quote:The Legatum Prosperity Index is based on 44 different indicators analysed across 104 nations around the world. Source data includes Gallup World Poll, WTO, World Development Indicators, GDP, WIPO, UN Human Development Report, World Bank, OECD, World Values Survey. Oxford Analytica is Legatum's research partner for the Prosperity Index and contributed the methodology and analysis.
1. Australia
2. Austria
3. Finland
4. Germany
5. Singapore
6. United States
7. Switzerland
8. Hong Kong
9. Denmark
10. New Zealand
11. Netherlands
Men wil nog weleens vergeten dat je tijdens rentenieren ook nog behoefte hebt aan contacten en niet enkel in je tuin zit voor zo'n twintig jaar.quote:Op maandag 5 oktober 2009 18:12 schreef raptorix het volgende:
[..]
Maar wel lekker weer, en als je met een Nederlands pensioentje gaat rentenieren ben je spek lamsvleeskoper.
Maar op basis waarvan is een land beter dan de ander.quote:Op maandag 5 oktober 2009 18:20 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Nou nou, staat de Verenigde Staten boven Nederland, wat een pijnlijke survey voor veel mensen zal dat zijn zeg.
"Source data includes Gallup World Poll, WTO, World Development Indicators, GDP, WIPO, UN Human Development Report, World Bank, OECD, World Values Survey."quote:Op maandag 5 oktober 2009 18:23 schreef OldJeller het volgende:
[..]
Maar op basis waarvan is een land beter dan de ander.
Waar gaan ze vanuit? Iemand met modaal inkomen en nooit naar de dokter gaat b.v., of iemand met meer geld, of ook minima? En ook straatgeweld en risico's om daarmee te maken te krijgen?
Als je toerisme en belastingdruk minder zwaar weegt dan verandert de uitslag overigens echt gigantisch, dan wordt het lijstje veel meer zoals die van de OP. Interessant...quote:1. Verenigde Staten
2. Verenigd Koninkrijk
3. Canada
4. Zwitserland
5. IJsland
6. Ierland
7. Luxemburg
8. Frankrijk
9. Nieuw-Zeeland
10. Estland
...
17. Nederland
Inderdaadquote:Op maandag 5 oktober 2009 13:29 schreef Ringo het volgende:
Lekker actueel, zo'n lijst. IJsland en Ierland in de top 5. In deze tijd.
Ik was er zelf nogal verbaasd over. Maar misschien is het gewoon best wel een tof land.quote:
Inderdaad, ik zou alleen misschien werkdruk in je berekening meenemen, ik denk dat de Verenigde Staten dan wel wat plaatsen keldert.quote:Op maandag 5 oktober 2009 18:47 schreef Igen het volgende:
[..]
Ik was er zelf nogal verbaasd over. Maar misschien is het gewoon best wel een tof land.
Dat zou maar zo kunnen. En als je dan ook bijvoorbeeld intergenerationele sociale mobiliteit (ofwel: kansengelijkheid voor kinderen) en het aanwezig zijn van enige vorm van een sociaal vangnet meeneemt, dan zal de VS nog wel verder kelderen.quote:Op maandag 5 oktober 2009 18:48 schreef Whiskey_Tango het volgende:
[..]
Inderdaad, ik zou alleen misschien werkdruk in je berekening meenemen, ik denk dat de Verenigde Staten dan wel wat plaatsen keldert.
Dan denk ik dat de VS het ook erg goed zou doen.quote:Op maandag 5 oktober 2009 14:00 schreef Lamon. het volgende:
[..]
Mensen in Noorwegen zijn vrij gelukkig, heb ik me laten vertellen door een vriendin die daar lange tijd gewoond heeft.
Ze zijn ook enorm gastvrij en goed van vertrouwen, net als in bepaalde delen van Ierland.
Dat zou de maatstaf moeten zijn.
Grappig is dat, he? Je zou denken dat ze Nederland missen.quote:Op maandag 5 oktober 2009 15:35 schreef Monolith het volgende:
Ja ik ben altijd wel benieuwd waarom mensen in hun beloofde land een significant deel van hun tijd moeten verdoen met het klagen over Nederland op een Nederlandstalig forum.
Verbaast mij niet echt, ik denk alleen als je diezelfde berekening met gegevens over 2009 uitvoert dat de resultaten wel anders uitvallen voor een aantal landen in de top 10.quote:Op maandag 5 oktober 2009 18:20 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Nou nou, staat de Verenigde Staten boven Nederland, wat een pijnlijke survey voor veel mensen zal dat zijn zeg.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |