Vreemd. Ik moet volgende maand weer dus dan zal ik die wel nog een keer proberenquote:
Het is een geneste als functie. Vert.zoeken kan in dit geval nietquote:Op woensdag 21 oktober 2009 11:20 schreef sanger het volgende:
Wat is de formule die je gebruikt? Als je een VLOOKUP (verticaal zoeken) gebruikt maakt het niet uit in welke rij het staat.
Kan je dan niet een kolom met aflopende cijfers maken in beide werkbladen en die dan gebruiken? Kan je ze ook nog verbergen...quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:23 schreef styliste het volgende:
Dat kan in dit geval niet omdat ik geen overeenkomende waarden heb...
Zou opzich een optie maar in dit geval heb ik op de verschillende tabbladen waar de gegevens opstaan een andere indeling.quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:25 schreef InTrePidIvity het volgende:
[..]
Kan je dan niet een kolom met aflopende cijfers maken in beide werkbladen en die dan gebruiken? Kan je ze ook nog verbergen...
Heiden!! VLOOKUP en SUMPRODUCT is de heilige graal van excel en niet zo ingewikkeld als je denkt.quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:29 schreef styliste het volgende:
[..]
Zou opzich een optie maar in dit geval heb ik op de verschillende tabbladen waar de gegevens opstaan een andere indeling.
De formule werkt zo wel, op die eerste rijen na. Het moet ook niet te ingewikkeld zijn want het is voor een collega. Een geneste als kan ik wel de logica van uitleggen.. Vert.zoeken wordt al wat lastiger..
Ik ben pas sinds enkele weken ook een beetje vertrouwd geraakt met VLOOKUP en het werkt inderdaad als een trein. Maar waarom kan je geen cellen verder links van de te vinden waarde gebruiken in Z?quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:36 schreef Deetch het volgende:
[..]
VLOOKUP(x,y,z): zoek in range Y in de meest linker kolom (belangrijk!) de waarde x en laat dan de waarde zien die in dezelfde rij staat in de z-ste kolom van range Y (eerste kolom krijgt nummer 1)
Ik snap wel hoe vlookup werkt! Het uitgelegd krijgen aan mijn (vrouwelijke) collega's is het probleem...quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:36 schreef Deetch het volgende:
[..]
Heiden!! VLOOKUP en SUMPRODUCT is de heilige graal van excel en niet zo ingewikkeld als je denkt.
VLOOKUP(x,y,z): zoek in range Y in de meest linker kolom (belangrijk!) de waarde x en laat dan de waarde zien die in dezelfde rij staat in de z-ste kolom van range Y (eerste kolom krijgt nummer 1)
SUMPRODUCT snap ik zelf ook nog niet helemaal, er weinig mee gewerkt, is een soort van matrixfunctie. Er loopt hier wel een somproduct goeroe rond (Dafan was dat geloof ik)
Als ik m in a7 plak werkt ie wel. Maar ik heb een hoop titels en keuzevelden er in staan. De (variabele) resultaten daarvan staan in b2, vandaar dat ik werk met een als functie. Ik wil dus dat de gegevens van tabblad 2 cel a1 in cel a8 van tabblad 1 komen te staan als cel b2 van tabblad 1 voldoet aan een bepaalde waarde. Dat laatste lukt perfect maar dat eerste niet zo. Ik krijg nu natuurlijk de gegevens van cel a8 in cel a8..,quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:39 schreef Beregd het volgende:
vlookup in combinatie met match![]()
andere mensen mogen heel de sheet door elkaar smijten en nog werkt het.
maar goed, los van het feit of het nu vlookupt of niet, snap ik niet waarom die if formule niet werkt als je hem in a7 plakt.
VLOOKUP kan alleen waarden opzoeken rechts van de te vinden waarde.quote:Op woensdag 21 oktober 2009 12:42 schreef InTrePidIvity het volgende:
[..]
Ik ben pas sinds enkele weken ook een beetje vertrouwd geraakt met VLOOKUP en het werkt inderdaad als een trein. Maar waarom kan je geen cellen verder links van de te vinden waarde gebruiken in Z?
Hm, het werkt inderdaad zoals je zegt, alleen is het principe er achter me niet helemaal duidelijkquote:Op woensdag 21 oktober 2009 17:37 schreef DaFan het volgende:
[..]
VLOOKUP kan alleen waarden opzoeken rechts van de te vinden waarde.
Met MATCH+INDEX kan het allebei de kanten op.
Zeg in B1:B3 staat a-c, in A1:A3 staat 1-3, in C1 staat b, in D1 de formule:
=INDEX(A1:A3,MATCH(C1,B1:B3,0))
Resultaat is 2.
In excel 2007 staat bij het lint controleren de optie "wijzigingen bijhouden". Ik heb het nog nooit gebruikt, maar misschien is het wat?quote:Op vrijdag 23 oktober 2009 20:23 schreef SarahD. het volgende:
Hoe kun je in excel mutaties bijhouden? Ik heb namelijk een spreadsheet gemaakt om mijn maandelijkse inkomsten en uitgaven bij te houden, dit staat allemaal in 1 werkblad. Het probleem is alleen dat ik vaak bij de variabele kosten zoals kleding en boodschappen etc., niet zie waar het geld heen gaat, omdat dit nergens wordt bijgehouden. Ik zie alleen welk bedrag ik die maand nog mag uitgeven aan de desbetreffende kostenpost en dat is niet echt overzichtelijk.
Het liefst zou ik in een extra werkblad de mutaties willen bijhouden met de bijhorende bedragen. Verder wil ik dit zo in elkaar zetten dat de mutaties in werkblad 2 worden verrekend met de variabele kostenpost in werkblad 1.
Heeft iemand enig idee hoe ik dit moet aanpakken?
Ik verwacht dat je hier wat aan hebt:quote:Op zaterdag 24 oktober 2009 12:39 schreef teamlead het volgende:
Ik ben bezig met de opzet voor een uren-administratie. De bedoeling is dat in kolom A t/m E wat algemene info komt (datum, aantal uren etc) en dan ik kolom F de categorie. Deze categorieën staan vast en heb ik middels validatie in een dropdown geselecteerd.
In kolom G zou de subcategorie moeten komen. De keuzemogelijkheden van de subcategorie zouden afhankelijk moeten zijn van de eerder gekozen categorie
bijvoorbeeld:
categorie administratie, subcategorieën: facturatie, postverwerking, financiële administratie
categorie promotie, subcategoriën: expositie, beurzen, workshops
undsoweiter
Hoe krijg ik die subcategorieën in een leuk keuzelijstje
www.surfspot.nl of via de wat minder legale wegen is office gewoon verkijgbaar..quote:Op zaterdag 24 oktober 2009 16:14 schreef pikstert het volgende:
hallo
ik moet voor school met een programma werken dat in ms excel werkt.
Helaas heb ik geen ms office, dus heb ik openoffice gedownload,
maar hierop werkt het porgrammatje niet goed. Er stond al dat ik de macro-
beveiliging uit moest schakelen, maar dat hielp niks.
Dus ik ben opzoek naar een oplossing of een xls programma?![]()
im desperate
ik weet niet of ik goed begrijp welk gegeven onder welk kopje moet staan.quote:Op zaterdag 24 oktober 2009 14:34 schreef benboek het volgende:
Hallo , ik ben niet huis in exel , maar met enige moeite heb ik het volgende gemaakt :
merk type inkoop datum verkoop datum verschil
opel corsa 1000 voorraad
opel astra 1000 1250 250
als ik bij inkoop een bedrag invoer en bij verkoop niets komt er onder verschil voorraad te staan
Nu wil ik graag het einde van de maand, de voorraad op een nieuw werkblad hebben.
Of dat als er voorraad staat deze regel automatisch op blad 2 komt te staan zodat ik hier dan alleen de voorraad zie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |