valt mij idd nog mee.quote:Op woensdag 16 september 2009 12:31 schreef ASroma het volgende:
van 8,52 naar 8,47 miljard......poeh poeh wat een bezuiniging!
Doe er even een inflatiecorrectie bij en het wordt wel degelijk een forse bezuiniging. De inflatie ligt per jaar rond de 2%.quote:Op woensdag 16 september 2009 12:31 schreef ASroma het volgende:
van 8,52 naar 8,47 miljard......poeh poeh wat een bezuiniging!
bezuinigingen moeten.quote:Op donderdag 17 september 2009 10:46 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Doe er even een inflatiecorrectie bij en het wordt wel degelijk een forse bezuiniging. De inflatie ligt per jaar rond de 2%.
Bezuinig dan op het koningshuis en asielzoekers. Maar nee, dit kabinet is achterlijk.quote:Op donderdag 17 september 2009 10:57 schreef ASroma het volgende:
[..]
bezuinigingen moeten.
Defensie wordt gespaard hoor, kijk eens op de hele begroting alstublieft en zie waar de echte klappen vallen.
Defensie kan niet anders dan gespaard worden, aangezien het de afgelopen 15 jaar al van bezuiniging naar bezuiniging is gedwongen door het 'vredesdividend'. Geen overheidsapparaat dat zo veel kleiner is geworden dan het Ministerie van Defensie.quote:Op donderdag 17 september 2009 10:57 schreef ASroma het volgende:
[..]
bezuinigingen moeten.[quote]
Dat ontken ik nergens.
[quote]
Defensie wordt gespaard hoor, kijk eens op de hele begroting alstublieft en zie waar de echte klappen vallen.
Op het koningshuis bezuinigen is vrij zinloos. Het zet nauwelijks zoden aan de dijk. En daarbij zou dat bespreken hier off-topic zijn.quote:Op donderdag 17 september 2009 12:13 schreef Lightning_NL het volgende:
[..]
Bezuinig dan op het koningshuis en asielzoekers. Maar nee, dit kabinet is achterlijk.
Dus nu moeten we 60 miljoen extra uittrekken? Ik zie het verband niet zo?quote:Op donderdag 17 september 2009 14:10 schreef ASroma het volgende:
[..]
er zijn vandaag 6 italianen omgekomen
Nou ik ben benieuwd of NLD eind 2010 ook echt vertrekt...quote:Op dinsdag 15 september 2009 18:14 schreef RaptoR-X het volgende:
- De totale uitgaven voor de vierjarige missie in Uruzgan worden geraamd op ruim 1,235 miljard euro. Daarvan is naar schatting 115 miljoen euro bedoeld om de troepen terug te trekken tussen augustus en december 2010.
neuh neuh het was gewoon een mededelingquote:Op donderdag 17 september 2009 14:39 schreef Northside het volgende:
[..]
Dus nu moeten we 60 miljoen extra uittrekken? Ik zie het verband niet zo?
Ik vind het schandalig, als je ergens voor tekent hoe je jezelf er aan, of het nou voor defensiebudget is, inflatie ratio of de mensenrechten, anders hadden we het niet moeten tekenen.quote:Op zaterdag 19 september 2009 23:47 schreef tupolev141 het volgende:
Zo slecht is dat cijfer helemaal niet. Belgie heeft een defensiebudget van 3,77 miljard. Dat is echt peanuts. En daarvan gaat dan nog eens 75% naar loonkosten. Het Belgisch leger is lang een jobclubje geweest en daar worden nog altijd de vruchten van geplukt. 3,77miljard is ongeveer 1% van het belgische BNP.
Ga er nou niet op in, geen nut.quote:Op zondag 20 september 2009 14:35 schreef RonaldV het volgende:
Leuke en populaire kroegpraat-stelling, maar wat doe jij met verdragsverplichtingen? Hoe moet Nederland dan nog mee kunnen praten over het tegenhouden/stoppen van conflicten of het helpen van vluchtelingen? Laat Nederland, dat afhankelijk is van buitenlandse handel, piraterij gewoon zijn gang gaan?
Afgezien van hoe dom het zou zijn en dat het tegen allerlei verdragen ingaat... lijkt het je nou echt een goed idee om de werkeloosheid in Nederland even te verdubbelen en de staat een smak geld aan uitkeringen te laten uitbetalen?quote:Op zondag 20 september 2009 14:23 schreef Mainport het volgende:
Wat mij betreft schrappen ze het hele budget en laten ze alle soldaten maar een baantje zoeken. Zou een mooi gebaar zijn.
Voor 2008 was het BNP 595,9 miljard euro, dus met die 8,52 miljard defensie-uitgaven van vorig jaar 1,43%. 2% zou rond de 11,92 miljard euro liggen. Waarschijnlijk iets lager voor dit jaar i.v.m. de recessie.quote:Op zaterdag 19 september 2009 21:00 schreef Bob-B het volgende:
Hoeveel % van het BNP is dat? Denk dat we de NAVO eis nog steeds niet halen, slechte zaak.
ik ben zeker niet voor hoor, maar die werkloosheidsuitkeringen zouden de staat minder kosten dan de soldatenlonen en andere defensiekosten. Toch? Ik wou gewoon even mierenneuken, meer niet :pquote:Op zondag 20 september 2009 17:31 schreef Northside het volgende:
[..]
Afgezien van hoe dom het zou zijn en dat het tegen allerlei verdragen ingaat... lijkt het je nou echt een goed idee om de werkeloosheid in Nederland even te verdubbelen en de staat een smak geld aan uitkeringen te laten uitbetalen?
Een stevige kerntakendiscussie waarbij geen taboe geschuwd wordt zou zeker geen kwaad kunnen. Moeten al die verschillende krijgsmachtsonderdelen blijven bestaan of kunnen we er enkele kwijt? En verdragen zijn aan te passen. Het leger moet eens gaan beseffen dat de jaren 80 toch echt compleet voorbij zijn.quote:Op zondag 20 september 2009 14:35 schreef RonaldV het volgende:
Leuke en populaire kroegpraat-stelling, maar wat doe jij met verdragsverplichtingen? Hoe moet Nederland dan nog mee kunnen praten over het tegenhouden/stoppen van conflicten of het helpen van vluchtelingen? Laat Nederland, dat afhankelijk is van buitenlandse handel, piraterij gewoon zijn gang gaan?
Het is allicht goedkoper dan een hele defensieorganisatie te handhaven als extra laag tussen de overheid en het geld op de rekening van deze persoonquote:Op zondag 20 september 2009 17:31 schreef Northside het volgende:
[..]
Afgezien van hoe dom het zou zijn en dat het tegen allerlei verdragen ingaat... lijkt het je nou echt een goed idee om de werkeloosheid in Nederland even te verdubbelen en de staat een smak geld aan uitkeringen te laten uitbetalen?
dat hebben we in 1995 wel gezien, toen we afhankelijk waren van andere landen voor luchtsteunquote:Op maandag 21 september 2009 10:25 schreef du_ke het volgende:
[..]
Een stevige kerntakendiscussie waarbij geen taboe geschuwd wordt zou zeker geen kwaad kunnen. Moeten al die verschillende krijgsmachtsonderdelen blijven bestaan of kunnen we er enkele kwijt? En verdragen zijn aan te passen. Het leger moet eens gaan beseffen dat de jaren 80 toch echt compleet voorbij zijn.
Je kan beter klein en goed bestand zijn tegen de toekomst dan log en aan oude tradities blijven hangen.
Maar het is NIET zo simplistisch als de mensen die het roepen denken. "Oh, we doeken defensie morgen op, dan hebben we zoveel miljard extra te besteden!". Ja, defensie opheffen zal vast wel kunnen, maar niet van vandaag op morgen en het zal voor de hele samenleving nogal wat (onverwachte) gevolgen hebben.quote:Op maandag 21 september 2009 10:27 schreef du_ke het volgende:
Het is allicht goedkoper dan een hele defensieorganisatie te handhaven als extra laag tussen de overheid en het geld op de rekening van deze persoon. Met dat verschil kan je een heel groot deel van de werkeloosheid oplossen
Die discussie is in de jaren 90 al gevoerd, en daar is de huidige krijgsmacht uitgekomen. Ik geloof niet dat je helemaal beseft hoe het Nederlandse leger er in 1990 uitzag, hoe het er nu uitziet en hoeveel er eigenlijk in die tussenliggende jaren veranderd is.quote:Op maandag 21 september 2009 10:25 schreef du_ke het volgende:
Een stevige kerntakendiscussie waarbij geen taboe geschuwd wordt zou zeker geen kwaad kunnen. Moeten al die verschillende krijgsmachtsonderdelen blijven bestaan of kunnen we er enkele kwijt? En verdragen zijn aan te passen. Het leger moet eens gaan beseffen dat de jaren 80 toch echt compleet voorbij zijn.
Je kan beter klein en goed bestand zijn tegen de toekomst dan log en aan oude tradities blijven hangen.
Deze discussie aangaan heeft geen nut, de mensen die maar blijven schreeuwen dat defensie onzin is en we het maar moeten opdoeken zijn of boomknuffeldende geitewollensokken, hippies die geloven in wereldvredequote:Op maandag 21 september 2009 12:23 schreef Northside het volgende:
[..]
Die discussie is in de jaren 90 al gevoerd, en daar is de huidige krijgsmacht uitgekomen. Ik geloof niet dat je helemaal beseft hoe het Nederlandse leger er in 1990 uitzag, hoe het er nu uitziet en hoeveel er eigenlijk in die tussenliggende jaren veranderd is.
Gewoon de uitspraak "Een volk dat zijn verdediging verwaarloost, zet zijn vrijheid op het spel" onder de neus wrijven. Klaar.quote:Op maandag 21 september 2009 15:16 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
Deze discussie aangaan heeft geen nut, de mensen die maar blijven schreeuwen dat defensie onzin is en we het maar moeten opdoeken zijn of boomknuffeldende geitewollensokken, hippies die geloven in wereldvrede, mafkezen, personen die zelf wel in dienst willen, maar niet durven of afgekeurd zijn of gewoon toetsenbordridders die stoer willen doen(of een combinatie van allemaal).
Gewoon negeren
Ik heb een heel aardig idee daarvan. We zijn nu echter al weer een flinke tijd verder. We voeren hele andere taken uit dan begin jaren 90. Daar kan ook goed een andere vormgeving van de krijgsmacht bij horen. Als het met de hele economie slecht gaat is het niet meer dan redelijk dat de overheid ook in z'n eigen vlees gaat snijden. En dat kan prima door een kostenpost als defensie beter en goedkoper in te richten.quote:Op maandag 21 september 2009 12:23 schreef Northside het volgende:
[..]
Die discussie is in de jaren 90 al gevoerd, en daar is de huidige krijgsmacht uitgekomen. Ik geloof niet dat je helemaal beseft hoe het Nederlandse leger er in 1990 uitzag, hoe het er nu uitziet en hoeveel er eigenlijk in die tussenliggende jaren veranderd is.
En met een twee of drie keer zo groot leger hadden we de Duitsers wel in de pan gehakt? Je bent zo mogelijk nog simplistischer dan de eventuele uitspraak om defensie geheel af te schaffenquote:Op maandag 21 september 2009 15:38 schreef Bouke-p het volgende:
Pas in 1939 kregen de meeste nederlanders pas door dat we wel eens minder neutraal konden blijven dan er gedacht werd. En toen was het te laat om het zwaar verwaarloosde leger weer op te knappen.
Jammer dat er nog niks geleerd is....
Het gaat er niet om om je vijand in de pan te hakken. Het gaat er om om je vijand de indruk te geven dat het bezetten van je land wel eens een heel kostbare grap zou kunnen worden, waardoor het wel eens niet de moeite waard zou kunnen zijn. Met een goed bewapend leger, zeker één die tweemaal zo groot was, had Nederland neutraal kunnen blijven. Zie Zwitserland, zie Zweden. Landen die WEL bereid waren te investeren in hun neutraliteit. De Nederlandse kruideniersmentaliteit heeft ons veel geld gekost.quote:Op maandag 21 september 2009 17:30 schreef du_ke het volgende:
[..]
En met een twee of drie keer zo groot leger hadden we de Duitsers wel in de pan gehakt? Je bent zo mogelijk nog simplistischer dan de eventuele uitspraak om defensie geheel af te schaffen
Het maakt ook nogal wat uit hoe strategisch gelegen een land is. De Duitsers hadden echt wel door dat de sympathie van Nederland in deze oorlog lang niet zo groot was als tijdens WO1. En dan is NL plotseling een erg aantrekkelijk bruggenhoofd voor de Engelsen. Kan me heel goed voorstellen dat Hitler dat graag wou voorkomen. Ook al omdat we ook op zijn route naar Engeland lagen.quote:Op maandag 21 september 2009 17:35 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het gaat er niet om om je vijand in de pan te hakken. Het gaat er om om je vijand de indruk te geven dat het bezetten van je land wel eens een heel kostbare grap zou kunnen worden, waardoor het wel eens niet de moeite waard zou kunnen zijn. Met een goed bewapend leger, zeker één die tweemaal zo groot was, had Nederland neutraal kunnen blijven. Zie Zwitserland, zie Zweden. Landen die WEL bereid waren te investeren in hun neutraliteit. De Nederlandse kruideniersmentaliteit heeft ons veel geld gekost.
Wat dat betreft is Nederland altijd "penny-wise and pound-foolish" geweest.
Wat je hier schrijft is enkel een mening. Aangezien we niet weten hoe het anders gelopen zou kunnen zijn.quote:Op maandag 21 september 2009 17:35 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Het gaat er niet om om je vijand in de pan te hakken. Het gaat er om om je vijand de indruk te geven dat het bezetten van je land wel eens een heel kostbare grap zou kunnen worden, waardoor het wel eens niet de moeite waard zou kunnen zijn. Met een goed bewapend leger, zeker één die tweemaal zo groot was, had Nederland neutraal kunnen blijven. Zie Zwitserland, zie Zweden. Landen die WEL bereid waren te investeren in hun neutraliteit. De Nederlandse kruideniersmentaliteit heeft ons veel geld gekost.
Wat dat betreft is Nederland altijd "penny-wise and pound-foolish" geweest.
Nee hoor, aangezien de internationale consensus is dat mijn steling klopt.quote:Op maandag 21 september 2009 17:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat je hier schrijft is enkel een mening. Aangezien we niet weten hoe het anders gelopen zou kunnen zijn.
Zo zou ik ook kunnen stellen dat als we direct ons over hadden gegeven, Rotterdam het bombardement bespaard zou zijn gebleven.
Het valt nooit te bewijzen of te verifieren.
Makkelijk van de zijlijn roepen heet dat...
Ook voor Nederland in de meidagen in 1940? Waaruit blijkt die consensus dan precies?quote:Op maandag 21 september 2009 18:21 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Nee hoor, aangezien de internationale consensus is dat mijn steling klopt.
Vandaar dat die andere Europesche landen Hitler wel tegengehouden hebben...en alleen Nederland onder de voeten is gelopen...quote:Op maandag 21 september 2009 18:50 schreef RonaldV het volgende:
Uit de stelling dat het Nederlandse leger "ill-prepared for war" was (overigens gold dat ook voor Nederlands Indië). Er werd door Nederland te laat en met te weinig middelen een poging tot herbewapenen gedaan. heel Europa begon met herbewapenen zodra Hitler aan de macht kwam. Nederland begon zich pas vanaf 1936 zorgen te maken. Pas na de Anschluss van Oostenrijk en Tsjechië, en ZEKER na de inval in Polen gingen de luiken hier open bij de politici. En toen waren alle beslissingen tot herbewapenen al veel te laat.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |