abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_72655678
Dit topic is bedoeld om ervaringen uit te wisselen over de diverse soorten medicatie die er bestaan om psychische klachten tegen te gaan.
Wat echter voor alle medicatie opgaat, is dat de werkzaamheid per persoon verschilt. Ga daarom niet blind op ervaringen van anderen af, en raadpleeg altijd een arts bij eventuele twijfels of vragen.

Het is uitdrukkelijk niet de bedoeling van dit topic om te discussiëren over het al dan niet gebruiken van antidepressiva en andere medicijnen. Alleen eigen ervaringen en do's & dont's dus.

Enkele links met meer informatie over psychofarmaca

Stichting Pandora - belangenvereniging voor mensen met psychische of psychiatrische problemen.. Onder het kopje 'dossiers' staan handige .pdfjes, met daarin onder andere informatie over de soorten medicatie, eventuele bijwerkingen, en het gebruik ervan.

Consumed - site met algemene informatie over medicijnen, en ook over de diverse medicijnen bij psychische klachten. Naast feitelijke informatie als samenstelling, verkrijgbaarheid, ook informatie over bijwerkingen en dergelijke.

Hulpgids.nl - prima uitleg over de werking van antidepressiva.

Hersenstorm - onder het kopje 'Ritalin, ja of nee?' ervaringen over de bijwerkingen van Ritalin, én alternatieven voor dit medicijn. Let op: deze ervaringen zijn alleen gebaseerd op die van de schrijfster van deze site. Ook nu geldt: wat voor de één niet werkt, kan voor de ander een uitkomst zijn.

Schizofrenieplein - index met een flink aantal bijsluiters van antipsychotica. Daarnaast veel algemene informatie over schizofrenie, en de behandelmethodes ervan.

Psycholoog.net forum - Het forum van psycholoog.net, heeft een apart 'Medicatie en psychofarmaca' subforum, met daarin vooral veel ervaringen van onder andere AD's en ritalin.

Meldpunt Medicijnen- Meldt hier je goede en slechte ervaringen met medicatie.

Enkele afkortingen, die je in dit topic kan vinden.

*ad= antidepressiva
*ha= huisarts
*mw= maatschappelijk werk

Het vorige deel: [Centraal] Medicatie bij psychische klachten #13

Deze OP vindt je hier.
pi_72655712
Laatste post uit het vorige deel:
quote:
Op donderdag 10 september 2009 22:46 schreef 2h2h het volgende:

[..]

ja ik vind het ook niet erg de diagnose mijn problemen waren er al en zijn natuurlijk hetzelfde gebleven.
Ja ze worden nu even wat erger omdat ik eraan ga werken.

Vandaag wel een hele goede dag heb kunnen lachen vandaag en nog niet boos of verdrietig geweest.
quote:
Op vrijdag 11 september 2009 12:06 schreef Murmeli het volgende:

[..]

Fijn! lachen is goed!
quote:
Op vrijdag 11 september 2009 16:21 schreef AncientSound het volgende:
Bemoedigend dat je die dagen ook hebt, 2h2h! Probeer je daaraan vast te houden.

Hier gaat het weer een stuk beter Misschien was het toch even de "schok" van het thuiskomen en alle associaties met nare gevoelens die ik daar had... en ik neem m'n pilletjes elke dag op dezelfde tijd en drink helemaal geen alcohol meer. Zo moet 't toch lukken.
pi_72661331
ah we zijn hier

nja zou moeten lukken ja als je niet zuipt en ze netjes op tijd inneemt. tenzij ze niet werken voor je natuurlijk. dat kan ook.
ik wil ze nog wel eens vergeten in te nemen, meestal ontdek ik dat wel op tijd heb ze denk ik 3x overgeslagen en daar merk ik niks van.
oh binnenkort hebben we het Murmeli is een jaar aan de antidepressiva jubileum dat vieren we dan maar tegelijk met mn 35e verjaardag
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72704655
35 jaar? Wat een leeftijd zeg. .

Heeft een van jullie trouwens al eens afwijkende meds gekregen bij de apotheek in het kader van dat goedkoopste medicijn dat zorgverzekeraars voorschrijven enzo?
Ik heb nu Seroxat/Paroxetine van het merk Paroxetine Aurobindo. Ben benieuwd of dat veel scheelt met het middel dat ik eerst had. Ik heb al eens verhalen gehoord dat kleine verschillen in hoe die pil samengesteld is al gevolgen kan hebben in werking/bijwerking dus we hopen er het beste maar van.

De dame van de apotheek was in ieder geval eager om toch vooral een klacht in te dienen als het niet goed werkte, volgens mij zijn er niet echt blij mee dat ze hun eerste keuze niet meer kunnen voorschrijven. .
  zondag 13 september 2009 @ 19:27:41 #5
262 Re
Kiss & Swallow
pi_72707204
terugvindpost

en dat heet winstmarge DC... moet me er weer eens n verdiepen hoe apotheken en zorgverzekeraars dit ook alweer allemaal doen
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_72716789
Is dat niet een gevalletje van bovenaf opleggen Re? Of denk ik nou heel simpel.
pi_72724435
Ik heb van de citalopram ook al 2 verschillende merken gehad. Wel nagevraagd bij de apotheek of ik daar nog wat van zou kunnen merken, maar volgens de mevrouw was dat niet het geval...
pi_72724519
DC en AC: ik zou gewoon heel veel stennis schoppen bij de apotheek en niet accepteren dat je andere krijgt. het kan echt naar uitwerken heb ik wel eens begrepen. Ik zou echt overdreven gaan roepen dat ik het risico dat ik dan weer in een depressie raak niet aandurf enzo.
Tot nu toe heb ik het geluk dat mijn apotheek me steeds dezelfde lexapro's meegeeft (de echte haha). volgens mij hebben ze de eerste keer wel goedkope mee willen geven maar hadden die niet genoeg in voorraad en nou krijg ik gewoon steeds de dure variant.

Hey Re trouwens....lang niet gezien, dacht gisteren nog aan je (aan het feit dat ik je lang niet had gezien hier) Alles goed?
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72724648
Ik geloof trouwens dat ik nu echt officieel baggervet aan het worden ben van de AD
De volgende keer bij de psychiater maar eens bespreken om de dosis te halveren ofzo. of terug naar de oude. maar dit is niet meer grappig. Kleren die eerst nog te groot waren zijn nu te klein. en dat echt in een half jaar tijd ofzo niet grappig

En morgen uitslag van mn onderzoeken pffff....
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
  maandag 14 september 2009 @ 12:00:27 #10
262 Re
Kiss & Swallow
pi_72725827
quote:
Op maandag 14 september 2009 11:10 schreef Murmeli het volgende:


Hey Re trouwens....lang niet gezien, dacht gisteren nog aan je (aan het feit dat ik je lang niet had gezien hier) Alles goed?
hoi

Ja alles goed, druk op werk, nieuwe klant in compleet andere richting als psychiatrie

ik ga eens even op zoek naar apothekers en vergoedingen etc.
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  maandag 14 september 2009 @ 12:04:50 #11
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_72725929
quote:
Op maandag 14 september 2009 12:00 schreef Re het volgende:

[..]

hoi

Ja alles goed, druk op werk, nieuwe klant in compleet andere richting als psychiatrie

ik ga eens even op zoek naar apothekers en vergoedingen etc.
wat doe je voor werk dan?
ja is goed, zoek eens op kan je misschien ook nagaan hoeveel rechten wij als klanten hebben om wijziging in medicatie niet te accepteren?
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
  maandag 14 september 2009 @ 12:08:17 #12
262 Re
Kiss & Swallow
pi_72726007
quote:
Op maandag 14 september 2009 12:04 schreef Murmeli het volgende:

[..]

wat doe je voor werk dan?
ja is goed, zoek eens op kan je misschien ook nagaan hoeveel rechten wij als klanten hebben om wijziging in medicatie niet te accepteren?
ik schrijf wetenschappelijke artikelen

trouwens:
quote:
De maatregel is uitdrukkelijk niet bedoeld om patiënten op te zadelen met nieuwe eigen bijdragen of andere medicijnen. Patiënten hebben net als voor 1 september recht op hun medicijnen. Apothekers mogen niet zonder toestemming van de arts of patiënt andere producten afleveren dan die zijn voorgeschreven en of die men al jarenlang gebruikt. Substitutie (vervangen van merk a door merk b) mag dus alleen na toestemming van de patiënt.
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  maandag 14 september 2009 @ 12:14:09 #13
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_72726150
quote:
Op maandag 14 september 2009 12:08 schreef Re het volgende:

[..]

ik schrijf wetenschappelijke artikelen

trouwens:
[..]
Oh...dat is goed om te weten
ah ok. en dus vaak voor de psychiatrie waardoor je er vrij veel vanaf weet? Wel handig voor dit topic. Fijn voor ons
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72737933
Beetje goed lijkt me ook wel dat er in ieder geval nog iets door de klant ingebracht mag worden in deze.
Niet dat ik nou vind dat de apothekers weer persé gigantische winstmarges moeten krijgen, maar verzekeraars verdienen me dunkt al meer dan genoeg.
Ik heb tot nog toe in ieder geval niet het gevoel dat het veel uitmaakt, die nieuwe meds. Hopen dat dat zo blijft.


Ben trouwens benieuwd naar morgen Murm, wat de uitslag je gaat brengen...

[ Bericht 14% gewijzigd door DeepChord op 14-09-2009 19:44:38 ]
pi_72738060
quote:
Op maandag 14 september 2009 11:16 schreef Murmeli het volgende:
Ik geloof trouwens dat ik nu echt officieel baggervet aan het worden ben van de AD
De volgende keer bij de psychiater maar eens bespreken om de dosis te halveren ofzo. of terug naar de oude. maar dit is niet meer grappig. Kleren die eerst nog te groot waren zijn nu te klein. en dat echt in een half jaar tijd ofzo niet grappig

En morgen uitslag van mn onderzoeken pffff....
Ik heb het even niet zo gevolgd, wat voor onderzoeken?

* Grrrrrrrr lost maar weer eens zijn dispergeerbare fluoxetine op (smerig!!! )
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  dinsdag 15 september 2009 @ 09:37:49 #16
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_72757831
quote:
Op maandag 14 september 2009 19:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Ik heb het even niet zo gevolgd, wat voor onderzoeken?

* Grrrrrrrr lost maar weer eens zijn dispergeerbare fluoxetine op (smerig!!! )
waarom oplosbaar????
ehhh onderzoeken over wat ik nou "mankeer"
om half 4 vanmiddag heb ik dat gesprek. ik ben zenuwachtig. werd vanmorgen om 6 uur al stijf van de zenuwen wakker. En dan te bedenken dat ik dankzij mn AD al minder nerveus word dan ik werd voordat ik ze slikte. haha. kan nu wel gewoon eten, anders zou ik heel de dag geen hap wegkrijgen enzo....

hoe is het met je eigenlijk Grrr?
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72758335
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 09:37 schreef Murmeli het volgende:

[..]

waarom oplosbaar????
ehhh onderzoeken over wat ik nou "mankeer"
om half 4 vanmiddag heb ik dat gesprek. ik ben zenuwachtig. werd vanmorgen om 6 uur al stijf van de zenuwen wakker. En dan te bedenken dat ik dankzij mn AD al minder nerveus word dan ik werd voordat ik ze slikte. haha. kan nu wel gewoon eten, anders zou ik heel de dag geen hap wegkrijgen enzo....

hoe is het met je eigenlijk Grrr?
Oplosbaar omdat CZ dat blijkbaar bedacht heeft, commerciële belangen vermoed ik .

Met mij gaat het op zich wel redelijk, alleen in mijn directe omgeving spelen zich wat zaken af die nogal wat stress tot gevolg hebben.

Succes met je gesprek iig en maak je er niet te druk over. Je bent wat je bent en dat verandert niet als ze er een naam aan kunnen geven. Bovendien plakken zorgverleners ook vaak een naam ergens op als ze het eigenlijk niet weten.
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  dinsdag 15 september 2009 @ 11:13:23 #18
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_72760332
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 09:59 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Oplosbaar omdat CZ dat blijkbaar bedacht heeft, commerciële belangen vermoed ik .

Met mij gaat het op zich wel redelijk, alleen in mijn directe omgeving spelen zich wat zaken af die nogal wat stress tot gevolg hebben.

Succes met je gesprek iig en maak je er niet te druk over. Je bent wat je bent en dat verandert niet als ze er een naam aan kunnen geven. Bovendien plakken zorgverleners ook vaak een naam ergens op als ze het eigenlijk niet weten.
je hoeft het niet te accepteren.... zie een post van Re in dit topic
nah ik ben niet zo bang voor etiketjes, het gaat mij er meer om dat ik hoop dat ze eindelijk snappen wat ik al lang weet en dat ik andere behandeling krijg.
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72770202
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 11:13 schreef Murmeli het volgende:

[..]

je hoeft het niet te accepteren.... zie een post van Re in dit topic
Ja, ik las het. Maar zo erg is het ook weer niet, gewoon oplossen in een beetje water, in 1 slok achterover en dan meteen een beker water erachter aan
quote:
nah ik ben niet zo bang voor etiketjes, het gaat mij er meer om dat ik hoop dat ze eindelijk snappen wat ik al lang weet en dat ik andere behandeling krijg.
Ok

En nou ben ik verschrikkelijk benieuwd naar de uitslag
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
  dinsdag 15 september 2009 @ 17:20:27 #20
233895 Murmeli
buiten spelen
pi_72771768
Ik heb eenverhaal over het gesprek daarnet in het adhd topic geschreven. dit is de link ADHD & ADD #22. De paradox van mindfulness?

ik hoop dat de mods het ok vinden dat ik de link hier post... zo niet dan haal hem maar weg, dan knip en plak ik wel
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72774220
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 17:20 schreef Murmeli het volgende:
Ik heb eenverhaal over het gesprek daarnet in het adhd topic geschreven. dit is de link ADHD & ADD #22. De paradox van mindfulness?

ik hoop dat de mods het ok vinden dat ik de link hier post... zo niet dan haal hem maar weg, dan knip en plak ik wel
Gelezen! Maar wat ik me nou afvraag is of je iets aan het gesprek gehad hebt. Je zei dat er enkele dingen gezegd zijn die je wel handig vond, maar ik krijg niet het gevoel dat het nou helemaal nuttig was.

Heeft het veel impact op je nu? Kun je het een beetje behappen alleen?
pi_72774866
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:30 schreef DeepChord het volgende:

[..]

Gelezen! Maar wat ik me nou afvraag is of je iets aan het gesprek gehad hebt. Je zei dat er enkele dingen gezegd zijn die je wel handig vond, maar ik krijg niet het gevoel dat het nou helemaal nuttig was.

Heeft het veel impact op je nu? Kun je het een beetje behappen alleen?
Jij wou al ter plekke troost komen geven zeker!
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_72775028
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:50 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Jij wou al ter plekke troost komen geven zeker!
Als het nodig is dan heeft ze al achtervang, en dat ben ík niet, ik ken mijn plaats. .
pi_72776385
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 18:55 schreef DeepChord het volgende:

[..]

Als het nodig is dan heeft ze al achtervang, en dat ben ík niet, ik ken mijn plaats. .
Ik moet vaker in Singles komen om dat soort zaken bij te houden denk ik
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_72801683
quote:
Op dinsdag 15 september 2009 19:32 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Ik moet vaker in Singles komen om dat soort zaken bij te houden denk ik
Haha... ik leef nog hoor. m'n scharrel was er, die is net weg. Heb wel wat aan het gesprek gehad, maar het is niet zo leuk om te horen dat mijn slechte concentratie te maken heeft met emotionele problemen, dan ben ik naar mn gevoel een stuk verder van huis dan ik dacht. maargoed, ik ga het er vanavond in mn groepje wel even over hebben.
Spelende vrouw, wat heeft u nu geleerd?
pi_72896367
Hoi

Ik slik nu sinds begin dit jaar AD (efexxor) tegen mijn depressie. Het ging geleidelijk aan beter, toen weer wat minder en vervolgens periodes die zich af wisselen van slecht naar goed.

Nu zit ik weer in een mindere periode, mijn gemoedstoestand is doorgaans wel stabiel, alleen wel constant somber, moe en lusteloos. However, ik heb nu al een paar keer gemerkt dat ik na het roken van hasj mezelf beter voel, vrolijk zelfs!

Hoe kan dit? Wat zijn jullie ervaringen hiermee? Is het gevaarlijk in combinatie met AD?
pi_72918566
quote:
Op zaterdag 19 september 2009 01:00 schreef Quickie_Butt het volgende:
Hoi

Hoe kan dit? Wat zijn jullie ervaringen hiermee? Is het gevaarlijk in combinatie met AD?
Ik heb geen idee hoe het kan. Zelf word ik gigantisch para van blowen, en vermoed ik dat het mij alleen maar verder richting de klif drijft.
Is het misschien niet hetzelfde wat je met drank en drugs hebt, dat het tijdelijk euforie en een afname van angst e.d. oplevert?

Hoe het ook zij, ik kan me niet voorstellen dat het goed is in combinatie met AD. Fijn dat jij er in jouw geval vrolijker van wordt (al dan niet tijdelijk), maar pas op dat je niet over een tijdje een gigantische inzinker krijgt.
pi_72937885
quote:
Op zaterdag 19 september 2009 01:00 schreef Quickie_Butt het volgende:
Hoi

Ik slik nu sinds begin dit jaar AD (efexxor) tegen mijn depressie. Het ging geleidelijk aan beter, toen weer wat minder en vervolgens periodes die zich af wisselen van slecht naar goed.

Nu zit ik weer in een mindere periode, mijn gemoedstoestand is doorgaans wel stabiel, alleen wel constant somber, moe en lusteloos. However, ik heb nu al een paar keer gemerkt dat ik na het roken van hasj mezelf beter voel, vrolijk zelfs!

Hoe kan dit? Wat zijn jullie ervaringen hiermee? Is het gevaarlijk in combinatie met AD?
Blowen is voor mij uit den boze. Ik durf zelfs te beweren dat het mijn depressieve klachten getriggerd heeft destijds. Ben er toen ook accuut mee gestopt.

Verder kan je natuurlijk ook met AD je slecht voelen. Het zijn geen instant happy-pills en bij veel mensen werken ze niet eens.
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_73013272
quote:
Op zondag 20 september 2009 16:49 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Blowen is voor mij uit den boze. Ik durf zelfs te beweren dat het mijn depressieve klachten getriggerd heeft destijds. Ben er toen ook accuut mee gestopt.

Verder kan je natuurlijk ook met AD je slecht voelen. Het zijn geen instant happy-pills en bij veel mensen werken ze niet eens.
Hehe heel herkenbaar Mensen kunnen heel verschillend op drugs reageren...bij mensen met depressieve klachten wordt het vaak alleen maar getriggerd. De volgende dag is gewoon zo zwaar kut...soms zelfs een paar dagen Ik heb het overigens ook wel met alcohol, als ik het op een zuipen zet, maar gelukkig niet zo erg als drugs. Als blownen je vrolijk maakt, kan ik me best goed voorstellen dat je het af en toe doet btw.
pi_73036232
aah. hier ging het niet zo goed, dus ik ben van citalopram overgestapt op zoloft. gisteravond eerste zoloft ingenomen en ik voel me vandaag zo ziek. buuuh.

(even lekker klagen. )

zijn er hier toevallig nog mensen die dat ook slikken?
pi_73054401
quote:
Op woensdag 23 september 2009 13:32 schreef myrkur het volgende:
aah. hier ging het niet zo goed, dus ik ben van citalopram overgestapt op zoloft. gisteravond eerste zoloft ingenomen en ik voel me vandaag zo ziek. buuuh.

(even lekker klagen. )

zijn er hier toevallig nog mensen die dat ook slikken?
Dat niet. Maar ik wil je wél even sterkte wensen. .

Waar heb je last van dan? Lichamelijke klachten of ook geestelijk?
Waarom ben je overgestapt eigenlijk, deden de cita's het niet zo goed bij jou?
pi_73082009
quote:
Op woensdag 23 september 2009 22:33 schreef DeepChord het volgende:

[..]

Dat niet. Maar ik wil je wél even sterkte wensen. .

Waar heb je last van dan? Lichamelijke klachten of ook geestelijk?
Waarom ben je overgestapt eigenlijk, deden de cita's het niet zo goed bij jou?
dankjewel
ze werkten eerst wel, maar na een tijdje niet meer zo goed, weer veel huilen en paniek enzo.
dus dan maar wat anders proberen.
heb nu vooral een grieperig gevoel, maar mentaal valt het me alles mee.
pi_73096466
quote:
Op donderdag 24 september 2009 20:42 schreef myrkur het volgende:

[..]

dankjewel
ze werkten eerst wel, maar na een tijdje niet meer zo goed, weer veel huilen en paniek enzo.
dus dan maar wat anders proberen.
heb nu vooral een grieperig gevoel, maar mentaal valt het me alles mee.
Ik ben in ieder geval blij voor je dat het met enige geestelijke klachten nog meevalt. (even afkloppen)
Misschien in verband met die grieperige klachten jezelf laten verwennen door ouders/vrienden of wat dan ook en maar gewoon even lekker op bed of op de bank loungen. Op dit moment kun je toch (jammergenoeg) even niet meer dan het uitzitten.

En hopelijk dat met een of twee dagen het snel minder wordt. .
pi_73099065
quote:
Op vrijdag 25 september 2009 12:15 schreef DeepChord het volgende:

[..]

Ik ben in ieder geval blij voor je dat het met enige geestelijke klachten nog meevalt. (even afkloppen)
Misschien in verband met die grieperige klachten jezelf laten verwennen door ouders/vrienden of wat dan ook en maar gewoon even lekker op bed of op de bank loungen. Op dit moment kun je toch (jammergenoeg) even niet meer dan het uitzitten.

En hopelijk dat met een of twee dagen het snel minder wordt. .
ja, ben lekker aan het uitrusten inderdaad dankjewel
pi_73134623
Meld zich.
De klachten : depressief, slecht slapen, en andere dingen die hierbij horen, de mate van aanwezigheid van de nare effecten wisselt.
De psychiater had het over risperidon, dit heb ik niet aangenomen, geen idee of ik daar wat aan heb(het werkt 12 uur, maar niet erg anti depressief geloof ik. Al heb ik nadat ik heb geblowt soms ook zin in dingen, gewoon omdat er wat stress wegvalt)
De huisarts had een tijdje terug temazepam voorgeschreven 20mg tabletten.
Die werken dus echt niet, behalve als spierverslapper, doet iig niet wat ik wil.
Ik lig vaak te piekeren, angsten etc `s avonds. Vaak is wat overdreven maar te vaak iig! Teveel dus.
Nu is ie overgestapt op melatonine 2mg tabletten, mede omdat ik vertelde dat de psychiater daar wel een voorstander van is(al kent die mij nog niet echt, ik vind het ook weer zowat naar haar toe te gaan )


Schrijf gewoon oxazepam uit al vroeg hij wel wat wil je.
Tja, als we zo gaan beginnen. Hij is de huisarts en je doet je werk maar eens een keer goed. Gokwerk Mensen voorlichten, objectief babbelen. HALLO IK ZIT HIER NIET VOOR NIKS Daar betaal je dus voor, evenals de medicijnen die vervolgens niet vergoed worden.
B1/B2 indicatie ofzo?? Gast ... ? WAT EEN HUISARTS HEB IK
pi_73134687
Heeft iemand ervaring met risperidon?
  zaterdag 26 september 2009 @ 21:36:02 #37
262 Re
Kiss & Swallow
pi_73135058
risperidone is een antipsychoticum, maar kan naast een AD een versterkend effect hebben op de werking van de AD, als "bijwerking"zou het missschien effect hebben op je slaap (apart dus)

temazepam is een middel tegen kort surende slapeloosheid, mag maar 7 dagen gebruikt worden

melatonine is idd om je slaap ritme weer te herstellen, tegenwoordig is het zelfs zo dat er melatonine derivaten gebruikt worden als AD

ozazepam kan idd gebruikt worden voor angst, spanning, irritatie en geagiteerdheid en kan iets langer gebruikt worden

B1/B2 ken ik niet maar heeft te maken met eigen bijdrage die wel of niet vergoed worden?
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_73135310
quote:
Op zaterdag 26 september 2009 21:36 schreef Re het volgende:
risperidone is een antipsychoticum, maar kan naast een AD een versterkend effect hebben op de werking van de AD, als "bijwerking"zou het missschien effect hebben op je slaap (apart dus)

temazepam is een middel tegen kort surende slapeloosheid, mag maar 7 dagen gebruikt worden

melatonine is idd om je slaap ritme weer te herstellen, tegenwoordig is het zelfs zo dat er melatonine derivaten gebruikt worden als AD

ozazepam kan idd gebruikt worden voor angst, spanning, irritatie en geagiteerdheid en kan iets langer gebruikt worden

B1/B2 ken ik niet maar heeft te maken met eigen bijdrage die wel of niet vergoed worden?

Zo`n indicatie heeft een bepaalde urgentie aan.
Je kunt het altijd nog wel opsturen naar je zorgverzekering natuurlijk.
Heb je persoonlijk ervaring met risperidon toevallig?
  zaterdag 26 september 2009 @ 21:49:14 #39
262 Re
Kiss & Swallow
pi_73135341
nee geen persoonlijke ervaring, maar wel kenner van het medicijn
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_73141153
Ik wist het wel van 22:30 tot 2 geslapen. Door de melatonine dus
Die melatonine neem ik wel een andere keer.
Als ik nog wakker ben rond 2 uur, doordeweeks, ofzo.
In ieder geval niet een doorlopende tijd.
En als het nog niet werkt dan, zoals ik wil, of op een andere manier niet wil lukken, sta ik zo weer bij de huisarts op de stoep.
Nu moet er eens een oplossing komen
pi_73141164
Temazepam voelde ik ook nog wat van, melatonine kreeg ik hoofdpijn van en dat soort onzin.
Maarja, iedereen reageert er anders op natuurlijk.
  zondag 27 september 2009 @ 10:32:47 #42
262 Re
Kiss & Swallow
pi_73142322
loop je nog bij een psychiater of andere hulpverlening?
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_73142439
Jep psychiater alleen niet zoveel zin om een afspraak te maken de laatste tijd
  zondag 27 september 2009 @ 10:47:40 #44
262 Re
Kiss & Swallow
pi_73142520
quote:
Op zondag 27 september 2009 10:41 schreef ScarFace- het volgende:
Jep psychiater alleen niet zoveel zin om een afspraak te maken de laatste tijd
msschien toch maar een keertje doen dan , misschien als je hem gewoon verteld wat je husarts doet en welke effecten de medicatie hebben kan hij je wat gerichter helpen
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_73142654
quote:
Op zondag 27 september 2009 10:47 schreef Re het volgende:

[..]

msschien toch maar een keertje doen dan , misschien als je hem gewoon verteld wat je husarts doet en welke effecten de medicatie hebben kan hij je wat gerichter helpen
Bedankt voor het advies
Goed idee wel, nog heel even aankijken, ik sta er ook niet zo graag op de stoep. Maarja.
Het is ook wel beter dan de huisarts.
pi_73306138
ik heb echt een paar enorme rotdagen achter de rug, niet meer normaal.

ik vraag me af, misschien kan ik hier een nieuw topic over openen maar ik probeer het eerst even hier,

hebben jullie ook weleens dat je een paar dagen HEEL angstig en in de war bent en je intens alleen en verloren voelt? met enorme vlagen van paniek en suicidale gedachtes.. en dat het dan na een paar dagen weer weg gaat?

en weet iemand wat je er tegen kunt doen? ik heb zoveel moeite om er nog uit te komen als ik in zo'n gevoel zit, en het is zo afschuwelijk naar. alsof ik van binnen dood ga.
pi_73310614
quote:
Op vrijdag 2 oktober 2009 14:47 schreef myrkur het volgende:
ik heb echt een paar enorme rotdagen achter de rug, niet meer normaal.

ik vraag me af, misschien kan ik hier een nieuw topic over openen maar ik probeer het eerst even hier,

hebben jullie ook weleens dat je een paar dagen HEEL angstig en in de war bent en je intens alleen en verloren voelt? met enorme vlagen van paniek en suicidale gedachtes.. en dat het dan na een paar dagen weer weg gaat?

en weet iemand wat je er tegen kunt doen? ik heb zoveel moeite om er nog uit te komen als ik in zo'n gevoel zit, en het is zo afschuwelijk naar. alsof ik van binnen dood ga.
Meisje toch

Ik ken het gevoel helaas, alleen is het bij mij jaren geleden. En bij mij voorkomen de AD een terugval naar zo'n toestand. Het is inderdaad verschrikkelijk. Heb je al contact met je arts/therapeut gehad hierover?
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_73314285
quote:
Op vrijdag 2 oktober 2009 16:57 schreef Grrrrrrrr het volgende:

[..]

Meisje toch

Ik ken het gevoel helaas, alleen is het bij mij jaren geleden. En bij mij voorkomen de AD een terugval naar zo'n toestand. Het is inderdaad verschrikkelijk. Heb je al contact met je arts/therapeut gehad hierover?


jawel, waarschijnlijk komt het vanwege spanning (over bepaalde situaties) die te hoog oploopt, en het feit dat ik nu van medicatie aan het wisselen ben. hopelijk word ik dan straks een stukje stabieler.. pff. wel fijn dat de meds het bij jou voorkomen, dat geeft weer hoop.
pi_73322922
Sterkte myrkur! .

Ik heb er zelf ook wel last van, maar bij mij duurt het meestal wat korter. Dat je jezelf echt een of twee uur totaal klote voelt en totaal geen zin meer hebt om verder te gaan gecombineerd met een soort van levensangst, en even later vraag ik me dan af waar ik me zo druk om gemaakt heb.

Als je dat meerdere dagen achter elkaar hebt dan is dat compleet bagger. Geen plek hebben om te schuilen en de angstige tijd alleen maar kunnen uitzitten. .
Kom maar fijn hier babbelen hoor als je het even niet meer ziet zitten. .
pi_73325491
quote:
Op vrijdag 2 oktober 2009 23:27 schreef DeepChord het volgende:


Als je dat meerdere dagen achter elkaar hebt dan is dat compleet bagger.
Probeer het eens met een paar maanden . Zo ging het bij mij dus toen ik kennis mocht maken het fenomeen 'depressie'. Het is ondertussen zo'n 13 jaar geleden maar achteraf vraag ik me serieus af of ik destijds niet opgenomen had moeten worden. 24 uur per dag doodsbang, waandenkbeelden, kilo's afvallen, ja, dat waren nog eens tijden
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')