Ja dag. Ik heb het even opgezocht. Hij is er een half jaar uit geweest en traint sinds 1 mei al weer. Belachelijk gewoon dat die gast nog niet fit is, tenzij hij liegt over z'n leeftijd.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:50 schreef Frankz0rz het volgende:
[..]
Nouja, hij heeft natuurlijk wel een aanzienlijke achterstand omdat hij 11(?) maanden niet heeft kunnen trainen
Wel erg makkelijk . De andere opties waren te duur en onhaalbaar.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:53 schreef Nashje het volgende:
Da's de fout van Jol. Jol had gewoon iemand moeten halen die er direct zou staan. Dit had ie kunnen weten en moeten inschatten.
Wie kan mij met zekerheid vertellen dat hij geen 43 is? Dat weet je bij dat soort gasten maar nooit.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:48 schreef Silenus het volgende:
[..]
Die gast verdient 1,4 miljoen per jaar en hij loopt er nog bij alsof 'ie 43 is. Al hoewel hij me op de fitte momenten wel redelijk kon overtuigen, ik wacht het nog even af.
half jaartje dus, ok ff een edit.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:50 schreef Frankz0rz het volgende:
[..]
Nouja, hij heeft natuurlijk wel een aanzienlijke achterstand omdat hij 11(?) maanden niet heeft kunnen trainen
De optie Braafheid was prima, 2 miljoen euro voor Nederlandse international.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:56 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wel erg makkelijk . De andere opties waren te duur en onhaalbaar.
Dus is de logische oplossing om een grootverdiener te halen die geen extra kwaliteit brengt? Ik had Jol liever horen zeggen. Niemand is haalbaar, in de winterstop proberen we een versterking te halen dan sowieso maar een verdediger te halen om maar iemand te hebben.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:56 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wel erg makkelijk . De andere opties waren te duur en onhaalbaar.
Conditioneel fit zijn en een rondje kunnen lopen is wel wat anders dan een wedstrijd spelenquote:Op donderdag 3 september 2009 13:48 schreef Silenus het volgende:
[..]
Ik begin het hele Atouba-verhaal een beetje vaag te vinden zo langzamerhand. Wanneer werd die gast gecontracteerd? Nog vóór de Engeland-trip. Hij mocht ivm de werkvergunning een tijdje nog niet meetrainen, maar ervan uitgaande dat je een prima werknemer bent en voor jezelf rent zou je nu toch onderhand wel topfit moeten zijn?
Die gast verdient 1,4 miljoen per jaar en hij loopt er nog bij alsof 'ie 43 is. Al hoewel hij me op de fitte momenten wel redelijk kon overtuigen, ik wacht het nog even af.
Ja, precies. Ik vind het ook altijd maar een raar verhaal hoe ze in Afrika die jaren tellen. Als moeder weet je toch wanneer je zoon geboren wordt? Ik heb altijd zo'n idee dat ze pas als zo'n joch ongeveer 6 jaar is denken 'OH FUCK, wanneer was die gast geboren? Hoeveel oogsten geleden? Ehuuh euuhhh...ah laat maar, laten we gewoon zeggen dat 'ie vandaag 1 wordt.'quote:Op donderdag 3 september 2009 13:59 schreef Foca het volgende:
[..]
Wie kan mij met zekerheid vertellen dat hij geen 43 is? Dat weet je bij dat soort gasten maar nooit.
Omdat er geen geld is om spelers te halen, terwijl je wel versterking nodig hebt.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:02 schreef Dvm86 het volgende:
[..]
De logica van transfervrije niets toevoegende spelers halen met torenhoge salarissen ipv kwaliteit waar je iets voor betaalt begrijp ik dan ook niet
En kwam voor Ajax gewoon tekort.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:04 schreef fuckbuddy het volgende:
Schilder had never moeten vertrekken, die gozer staat erg leuk te spelen momenteel....
Word door de media op een redelijk voetstuk gezet
Ah, tis ook nog een paniekaankoop dus. Ze hadden gewoon verder moeten kijken en niet bij de beste van een rijtje uit 3 ja zeggen.quote:Op donderdag 3 september 2009 13:56 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wel erg makkelijk . De andere opties waren te duur en onhaalbaar.
Ik pleit voor het doorzagen van een bot van 'mquote:Op donderdag 3 september 2009 14:06 schreef Silenus het volgende:
[..]
Ja, precies. Ik vind het ook altijd maar een raar verhaal hoe ze in Afrika die jaren tellen. Als moeder weet je toch wanneer je zoon geboren wordt? Ik heb altijd zo'n idee dat ze pas als zo'n joch ongeveer 6 jaar is denken 'OH FUCK, wanneer was die gast geboren? Hoeveel oogsten geleden? Ehuuh euuhhh...ah laat maar, laten we gewoon zeggen dat 'ie vandaag 1 wordt.'
Je kunt tegenwoordig toch wel aan wat dna-materiaal zien hoe oud iemand is lijkt me? Gewoon even een dokter erbij halen, stokje in je anus en hop, tot op de minuut precies kunnen ze uitrekenen wanneer je bent geboren. En als dan blijkt dat iemand 38 is ipv 32 hoef je diegene ook niet aan te trekken.
En ja hoor, we krijgen weer hetzelfde gezeik als toen we Perez lieten vertrekken.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:04 schreef fuckbuddy het volgende:
Schilder had never moeten vertrekken, die gozer staat erg leuk te spelen momenteel....
Word door de media op een redelijk voetstuk gezet
Snelle conclusie na 5 competitiewestrijden voor NAC en 11 voor Ajax.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:07 schreef sjimz het volgende:
[..]
En kwam voor Ajax gewoon tekort.
Prima, goed voor NAC, niet voor Ajax.
quote:Op donderdag 3 september 2009 14:16 schreef Radegast het volgende:
[..]
Snelle conclusie na 5 competitiewestrijden voor NAC en 11 voor Ajax.
Ik had liever Schilder gehouden en geen Atouba gehad.
Maar ja, eigen jeugd wordt niet meer zo gewaardeerd heb ik zo het idee.
Schilder was gewoon geen goede verdediger.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:16 schreef Radegast het volgende:
[..]
Snelle conclusie na 5 competitiewestrijden voor NAC en 11 voor Ajax.
Ik had liever Schilder gehouden en geen Atouba gehad.
Maar ja, eigen jeugd wordt niet meer zo gewaardeerd heb ik zo het idee.
Ik geloof alleen niet dat er niet een paar miljoen aan transfers te besteden is. Daarnaast is er geen enkele aanwijzing dat dat zo is, het is uitsluiten speculatie. Ajax wilt het salarishuis niet verhogen, vandaar dat er eerst spelers weg moesten voordat er nieuwe spelers konden komen. Begrijpelijk, want anders zit je binnen de kortste keren aan lager wal. Dat heeft echter niets te maken met het budget dat bedoeld is voor het aankopen van spelers.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:06 schreef BliksemSchigt het volgende:
[..]
Omdat er geen geld is om spelers te halen, terwijl je wel versterking nodig hebt.
De spelers die jij noemt, zijn op Vermaelen na, transfervrij weggegaan. Dus het enige wat vrijkomt zijn hun salarissen. Daarvan kan je een transfervrije speler halen; je hebt Leonardo, Schilder, Gentenaar niet verkocht voor geld. Sno en Luque staan ook nog op de loonlijst.
Als er geen geld binnenkomt, kan je maar een deel uitgeven. Die 10 miljoen voor Vermaelen is ook geen 10 miljoen netto dat je uit kan geven.
Het werkt allemaal niet zo makkelijk dat als er een hele appel binnenkomt of ergens ligt in een potje, dat je dan direct weer een hele appel uit kan geven, zeker als er nog een zak rotte appels ligt die eerst weg moeten, om ruimte te maken voor nieuwe appels. (! )
En toch had ik Schilder er graag bijgehouden. Redelijke speler die nooit zeurt en geen gekke dingen deed. Als je als Ajax hogerop wil, dan hoort hij absoluut niet in de basis. Maar dat geldt denk ik ook voor Atouba. Zonder hem direct af te willen schrijven, ben ik bang dat zijn aankoop geen succes gaat worden. Dus ben je genoodzaakt Urby op de backpositie te zetten. Hoewel hij dat zondag meer dan goed heeft gedaan.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:14 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
En ja hoor, we krijgen weer hetzelfde gezeik als toen we Perez lieten vertrekken.
Beide spelers hebben toen aangetoond dat ze niet goed genoeg zijn voor de basiself. Dat is een feitelijke constatering. Dat jij de uitspraken van Genee dan zo serieus neemt is niet bepaald een verrassing. Dom figuur.
Lekkere grote bek heb je, jammer dat je Genee met Derksen door elkaar haalt, als je me wilt tacklen moet je het wel goed doen.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:14 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
En ja hoor, we krijgen weer hetzelfde gezeik als toen we Perez lieten vertrekken.
Beide spelers hebben toen aangetoond dat ze niet goed genoeg zijn voor de basiself. Dat is een feitelijke constatering. Dat jij de uitspraken van Genee dan zo serieus neemt is niet bepaald een verrassing. Dom figuur.
Schilder is 23.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:23 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
Lekkere grote bek heb je, jammer dat je Genee met Derksen door elkaar haalt, als je me wilt tacklen moet je het wel goed doen.![]()
En dan noem je mij een dom figuur![]()
Schilder heeft (de wedstrijden die ik heb gezien) prima gespeelt, die wilde spelen en was gretig.
Dat is wat ik heb gezien, een aankomend "talent" toch misschien te noemen...
Spijker -> kop.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:23 schreef Cheiron het volgende:
Schilder komt kwaliteit te kort. Simpel zat. Ik zie in Atouba ache wel een betere linksback dan in Schilder.
Het is ook wel weer typisch het Ajax topic: alle spelers die een jaar eerder werden afgeschreven worden zodra ze weg zijn helemaal opgehemeld.
Ik zal vast een begin maken; Leonardo had altijd in de basis moeten staan...
Je hebt ook met de mening van Schilder te maken, en als ik me niet vergis, wilde hij ook liever elke week aan het spelen toe komen. Beter hadden we daar een talent, als die in Jong Ajax niet loopt, voor terug gehaald, zoals die Nicky Kuiper bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:19 schreef Nashje het volgende:
Ik heb ook liever Schilder dan Atouba. Vond Schilder tegen L'OM aardig spelen. Sowieso een perfecte speler voor de breedte. Lag nooit te zeiken oid.
Klopt. Bovendien blink je bij NAC sneller uit dan bij Ajax. Van der Gun was leuk voor Utrecht, kwam tekort voor Ajax. Knopper voor Den Haag, etc etc.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:17 schreef sjimz het volgende:
[..]
Schilder was gewoon geen goede verdediger.
En hij heeft een stuk of 24 wedstrijden voor Ajax gevoetbald.
En natuurlijk wordt de jeugd wel gewaardeerd maar dan moeten ze ook iets toevoegen.
Iets wat Schilder niet deed.
De komst van Atouba kwam voor iedereen als een verrassing aan. Dan is het wel heel gemakkelijk om nu achteraf te roepen dat we Schilder er beter bij konden houden.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:20 schreef Foca het volgende:
[..]
En toch had ik Schilder er graag bijgehouden. Redelijke speler die nooit zeurt en geen gekke dingen deed. Als je als Ajax hogerop wil, dan hoort hij absoluut niet in de basis. Maar dat geldt denk ik ook voor Atouba. Zonder hem direct af te willen schrijven, ben ik bang dat zijn aankoop geen succes gaat worden. Dus ben je genoodzaakt Urby op de backpositie te zetten. Hoewel hij dat zondag meer dan goed heeft gedaan.
Heb je infeite een goed punt, maar ik heb die jongen prima en snel zien ontwikkelen bij Ajax.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:24 schreef sjimz het volgende:
[..]
Schilder is 23.
Dan ben je op een keeper na geen talent meer.
[..]
Spijker -> kop.
Inderdaad ja, Jan van Halst liep bij Talpa helemaal leeg over dit toptalent!quote:Op donderdag 3 september 2009 14:25 schreef Silenus het volgende:
[..]
Zelfde toen Sergio Zijler een keer bij Twente twee keer scoorde. Die kwam van Ajax, en op Studio Sport en hier op FOK sprak iedereen er schande van dat wij zo'n talent hadden laten gaan en dat het beter was dan het brandhout wat we nu hadden rondlopen. Nou, die gozer heeft 35 competitiewedstrijden en 4 jaar later pas z'n derde goal erin liggen afgelopen weekend.![]()
Ik vind dat Schilder geen goede ontwikkeling heeft doorgemaakt.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:28 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
Heb je infeite een goed punt, maar ik heb die jongen prima en snel zien ontwikkelen bij Ajax.
Op basis van zijn voortuitgang noem ik dat toch erg goed, die gozer speelt de pannen van het dak bij NAC. (Tering had rapper moet worden) qua leeftijd kan ie nog de aankomende jaren mee om meer solide te worden.
Mijn punt is, waarom moest die weg en haal je er een dure grappenmaker ervoor terug die én niet wedstrijdfit is terwijl je weinig (Urby?) achter de hand hebt én niet met zekerheid kan zeggen hoe wat je van hem kan verwachten......
Maar je hebt eigenlijk niet echt een back-up voor de linksbackpositie. Anita, Vertonghen, Urby.. Zijn allemaal geen echte backs. Tuurlijk kunnen ze er spelen, maar in het geval van Vertonghen en Urby moet je wel weer schuiven in de rest van het elftal. Maar goed, Urby speelde uitstekend zondag, dus die mag van mij lekker blijven staan.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:26 schreef Cyberia18 het volgende:
[..]
De komst van Atouba kwam voor iedereen als een verrassing aan. Dan is het wel heel gemakkelijk om nu achteraf te roepen dat we Schilder er beter bij konden houden.
Zowel Atouba als Schilder zijn simpelweg niet Ajax-waardig. Des te spijtiger dat er voor de linksbackpositie nog steeds geen echt goede specialist is aangetrokken.
quote:Op donderdag 3 september 2009 14:28 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
Heb je infeite een goed punt, maar ik heb die jongen prima en snel zien ontwikkelen bij Ajax.
Op basis van zijn voortuitgang noem ik dat toch erg goed, die gozer speelt de pannen van het dak bij NAC. (Tering had rapper moet worden) qua leeftijd kan ie nog de aankomende jaren mee om meer solide te worden.
Mijn punt is, waarom moest die weg en haal je er een dure grappenmaker ervoor terug die én niet wedstrijdfit is terwijl je weinig (Urby?) achter de hand hebt én niet met zekerheid kan zeggen hoe wat je van hem kan verwachten......
Je doet nu net of dat een paniek aankoop was. Atouba heeft met Jol gewerkt dus die weet wel wat hij kan.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:02 schreef Dvm86 het volgende:
[..]
Dus is de logische oplossing om een grootverdiener te halen die geen extra kwaliteit brengt? Ik had Jol liever horen zeggen. Niemand is haalbaar, in de winterstop proberen we een versterking te halen dan sowieso maar een verdediger te halen om maar iemand te hebben.
Overigens betwist ik dat niemand anders haalbaar was. Schilder, Sno, Vermaelen, Gentenaar, Leonardo en nog een aantal zijn allemaal weg. We hebben twee talenten, Verhoeven, Pantelic en De Zeeuw gehaald. Ik geloof niet dat in plaats van de transfervrije Atouba die ons drie miljoen kost niet een andere verdediger gehaald kon worden.
De logica van transfervrije niets toevoegende spelers halen met torenhoge salarissen ipv kwaliteit waar je iets voor betaalt begrijp ik dan ook niet.
Achteraf is het overigens makkelijk praten. Maar Ajax heeft gewoon gefaald. Zoals hierboven geopperd werd had Braafheid al lang en breed gehaald kunnen zijn voordat Van Gaal überhaupt interesse toonde. Het aanbod sprak alleen geen vertrouwen uit.
Schilder heeft kansen zat gehad om zich te bewijzen en ook na een verhuurperiode bij Heracles heeft-ie aangetoond geen vaste waarde te kunnen worden. Op een gegeven moment is het mooi geweest, je kan niet iedereen behouden.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:28 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
Heb je infeite een goed punt, maar ik heb die jongen prima en snel zien ontwikkelen bij Ajax.
Op basis van zijn voortuitgang noem ik dat toch erg goed, die gozer speelt de pannen van het dak bij NAC. (Tering had rapper moet worden) qua leeftijd kan ie nog de aankomende jaren mee om meer solide te worden.
Mijn punt is, waarom moest die weg en haal je er een dure grappenmaker ervoor terug die én niet wedstrijdfit is terwijl je weinig (Urby?) achter de hand hebt én niet met zekerheid kan zeggen hoe wat je van hem kan verwachten......
Urby is goed in z'n aanvallende functie als verdediger, net zoals de meeste middenvelders dat op die positie wel zouden zijn. (daarom speelt Anita daar ook vaak heel redelijk.) Maar tegen een directe tegenstander komen deze spelers al snel in de problemen en heb het gevoel dat dat ook voor Atouba gaat gelden.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:31 schreef Foca het volgende:
[..]
Maar je hebt eigenlijk niet echt een back-up voor de linksbackpositie. Anita, Vertonghen, Urby.. Zijn allemaal geen echte backs. Tuurlijk kunnen ze er spelen, maar in het geval van Vertonghen en Urby moet je wel weer schuiven in de rest van het elftal. Maar goed, Urby speelde uitstekend zondag, dus die mag van mij lekker blijven staan.
quote:Pantelic: 'Ik hoef mezelf niet te introduceren. Niet alleen in Duitsland en Servië, maar iedereen in Europa die een beetje voetbal volgt kent mij.'
100% eens. Perez werd al genoemd en is een goed voorbeeld: prachtige voetballer als hij in vorm is, maar ook bij Twente zie je dat hij simpelweg te vaak niet thuis geeft en dan redt je het bij Ajax dus niet.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:23 schreef Cheiron het volgende:
Schilder komt kwaliteit te kort. Simpel zat. Ik zie in Atouba ache wel een betere linksback dan in Schilder.
Het is ook wel weer typisch het Ajax topic: alle spelers die een jaar eerder werden afgeschreven worden zodra ze weg zijn helemaal opgehemeld.
Ik zal vast een begin maken; Leonardo had altijd in de basis moeten staan...
Ook helemaal waar. Alle jongens die de Ajax opleiding hebben doorlopen kunnen echt wel voetballen, als ze dan verhuurd worden en een wedstrijd goed voetballen reageert half Nederland als we de nieuwe Cruijff verhuurd hebben. Ze zijn bij Ajax echt niet helemaal achterlijk, als zo'n speler een topper is hebben ze dat na jaren opleiding echt wel een keer door.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:25 schreef Silenus het volgende:
[..]
Zelfde toen Sergio Zijler een keer bij Twente twee keer scoorde. Die kwam van Ajax, en op Studio Sport en hier op FOK sprak iedereen er schande van dat wij zo'n talent hadden laten gaan en dat het beter was dan het brandhout wat we nu hadden rondlopen. Nou, die gozer heeft 35 competitiewedstrijden en 4 jaar later pas z'n derde goal erin liggen afgelopen weekend.![]()
Ondanks dat Ajax soms voetbalt alsof het in de derde klasse onderbond speelt is het verschil tussen meekomen met Ajax en meekomen met NAC/watdanook nog steeds erg groot.
Waarschijnlijk willen ze niet zoveel BBB tussen de Ajaciedenquote:Op donderdag 3 september 2009 12:42 schreef Foca het volgende:
[..]
Dan scharen ze Anderlecht en Zagreb dus onder de risicowedstrijden. Wat een onzin. Maar dan nog is het krom, want op één kaart kun je wel vier tickets halen. Dus mensen zonder (S)CC kunnen ook makkelijk aan hun kaarten komen.
Edit: Je hebt wel gelijk. Erg vreemd.
Klopt, maar van alle spelers die op LB hebben gestaan, maakte Urby de beste indruk op mij. Dus wat mij betreft mag hij voorlopig lekker blijven staan. Zeker de komende wedstrijden tegen NAC, VVV, dh, Roda en W2 kan hij er prima spelen denk ik.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:44 schreef w00h00 het volgende:
[..]
Urby is goed in z'n aanvallende functie als verdediger, net zoals de meeste middenvelders dat op die positie wel zouden zijn. (daarom speelt Anita daar ook vaak heel redelijk.) Maar tegen een directe tegenstander komen deze spelers al snel in de problemen en heb het gevoel dat dat ook voor Atouba gaat gelden.
Ik had liever een wat meer verdedigend ingestelde linksback gezien die ook voor wat meer stabiliteit in de verdediging zorgt.
Het was Genee die Schilder zo de hemel in prees hoor (noemde hem een van de betere linksbacks van Nederland), onbenul.quote:Op donderdag 3 september 2009 14:23 schreef fuckbuddy het volgende:
[..]
Lekkere grote bek heb je, jammer dat je Genee met Derksen door elkaar haalt, als je me wilt tacklen moet je het wel goed doen.![]()
En dan noem je mij een dom figuur![]()
Ja, idd. Schilder kan in 25 van de 34 wedstrijden eigenlijk prima meekomen, cq 'voldoen', maar tegen topclubs moet je 'm niet opstellen. Dan wordt het een '4', terwijl hij anders wel de 6,5 haalt. Maar was altijd wel een bruikbare wisselspeler om erbij te hebben, je kon het risico vaak wel nemen om 'm in te brengen als een lb zn dag niet had. En daarbij bijzonder sympathiek, dus ik hoop dat 'ie nog vaak gaat spelen bij NAC.quote:Op donderdag 3 september 2009 15:11 schreef behangplakker het volgende:
Schilder is gewoon een leuke speler voor een subtopper, maar voor Ajax komt hij tekort. Vaak als hij speelde was zijn handelingssnelheid veel te traag, dat zag je goed tegen Marseille (waarin hij zelfs 1 van zijn betere wedstrijden speelde).
Klaar.
Dat sowiesoquote:Op donderdag 3 september 2009 15:14 schreef Silenus het volgende:
[..]
En daarbij bijzonder sympathiek, dus ik hoop dat 'ie nog vaak gaat spelen bij NAC.
Kijk ook naar Zonneveld bij NAC. Veel mensen vonden hem wel klaar voor PSV, maar daar heeft ie ook niets laten zien.quote:Op donderdag 3 september 2009 15:14 schreef Silenus het volgende:
[..]
Ja, idd. Schilder kan in 25 van de 34 wedstrijden eigenlijk prima meekomen, cq 'voldoen', maar tegen topclubs moet je 'm niet opstellen. Dan wordt het een '4', terwijl hij anders wel de 6,5 haalt. Maar was altijd wel een bruikbare wisselspeler om erbij te hebben, je kon het risico vaak wel nemen om 'm in te brengen als een lb zn dag niet had. En daarbij bijzonder sympathiek, dus ik hoop dat 'ie nog vaak gaat spelen bij NAC.
Dat is geen Engels hoor.quote:Op donderdag 3 september 2009 16:03 schreef BansheeBoy het volgende:
Hij is spectacluar (ja, in het Engels).
Is je zeehond een keer doodgeknuppeld ofzo?quote:Op donderdag 3 september 2009 16:03 schreef BansheeBoy het volgende:
Die zeehond zie ik echt nog wel van waarde zijn voor dit elftal. Dit is het type speler dat verantwoordelijk is voor een 1000 extra kaartjes per wedstrijd. Hij is spectacluar (ja, in het Engels).²
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |