bronquote:RIJEN – De Albert Heijn aan het Wilhelminaplein in Rijen mag alleen open op zondag als er professionele bewaking in de winkel aanwezig is.
Dat is de voorwaarde die de gemeente Gilze en Rijen heeft gesteld aan de vergunning voor zondagsopenstelling, meldt BN/De Stem. De ontheffing is verleend voor een periode van twee jaar. Als er overlast wordt geconstateerd moet de winkel weer dicht, zo meldt de verordening. Op doordeweekse dagen is er al bewaking aanwezig in de AH in de Brabantse plaats.
Avondwinkel
Op basis van de verordening mag momenteel één supermarkt in de gemeente Gilze en Rijen open zijn. De gemeente telt een kleine 26.000 inwoners. Het gemeentebestuur heeft besloten dat de supermarkt voortaan van 16.00 tot 22.00 uur de deuren mag openen. Per 15.000 inwoners mag één supermarkt open als avondwinkel.
bronquote:C1000 Rijper moet 150.000 euro dokken
AMSTERDAM – C1000-ondernemer Huub Rijper uit Amsterdam moet 150.000 euro aan dwangsommen gaan betalen. Het stadsdeel Noord wil de boetes per direct innen, nu het maximumbedrag na tien zondagsopenstellingen is bereikt.
Dat meldt AT5. Het stadsdeel heeft advocaat Thomas van Vugt, die namens een groep kleine winkeliers optreedt, laten weten dat de dwangsommen moeten worden overgemaakt. De rechter bepaalde eerder dat iedere opening op zondag de C1000 een dwangsom van 15.000 euro zou kosten, maar het stadsdeel kondigde daarbij aan dat geld tot nader order niet geïnd zou worden.
Ook dwangsom voor Dirk
Rijper laat zich echter niet kisten en blijft gewoon open op zondag, ook al leidt dat tot onvrede bij een aantal kleine winkeliers. De C1000-ondernemer is een bezwaarprocedure begonnen tegen de dwangsom en het innen daarvan door het stadsdeel. Omdat het maximumbedrag reeds is bereikt kan Rijper zondag open gaan zonder opnieuw een boete opgelegd te krijgen. Van Vugt heeft namens de kleine winkeliers een nieuwe dwangsom aangevraagd voor de C1000 voor de komende zondagsopeningen. Tevens wil hij dat andere winkelketens die op zondag de deuren openen, zoals een Dirk van den Broek-filiaal en de Mediamark, ook een dwangsom aan hun broek krijgen.
bronquote:Coalitie traineert wet koopzondagen
DEN HAAG – CDA en PvdA vertragen de besluitvorming over de aanscherping van de koopzondagen. Beide partijen hebben een stortvloed van kamervragen gesteld over het onderwerp om herziening van de wet te traineren.
Dat zegt VVD-kamerlid Ton Elias in het vakblad Distrifood. 'De aanscherping van de zondagsopening is een stokpaardje van de Christenunie. Het CDA en de PvdA zijn het daar helemaal niet mee eens. Er liggen ruim tweehonderd kamervragen over dit onderwerp, waarvan een groot deel is ingediend door CDA en PvdA. Dat betekent een bewuste vertraging van het eigen regeringsbeleid', aldus Elias in het blad.
Naar verwachting behandelt de Tweede Kamer dit najaar, na veel vertraging, een wetvoorstel uit januari 2008 waarin minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken pleit voor aanscherping van de Winkeltijdenwet. Zondagsopening is een belangrijk onderwerp voor de detailhandel. Zo mogen winkels in zogenoemde toeristische gebieden iedere zondag de deuren openen. Dit tot ergernis van winkeliers uit nabijgelegen plaatsen die hun klanten zien wegvloeien.
Welnee, weg met die betutteling die voornamelijk op een geloof is gebaseerd waar ik geen donder mee doe.quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:42 schreef Mylene het volgende:
Weg met die aanscherping van de zondagsopening. Laat de mensen zelf beslissen of ze hun boodschappen op de zondag willen doen. Ik word zo moe van dat betuttelende gedoe.
Wat vinden jullie? Rust op de zondag? Of gewoon je boodschappen kunnen doen?
quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:44 schreef Disana het volgende:
[..]
Welnee, weg met die betutteling die voornamelijk op een geloof is gebaseerd waar ik geen donder mee doe.
Waarom moeten we rekening houden met christenen? Ik zie dat niet.quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:49 schreef trovey het volgende:
Ach waarom niet 1 dag in de week die winkel dicht...als bepaalde groepen in de samenleving daar nou prijs op stellen? (en nee ik behoor niet tot die bepaalde groepen). Ik zie het probleem niet zo, 6 dagen zijn alle supermarkten al open (en met veel ruimere openingstijden dan vroeger), laat die ene dag dan eens de boel lekker dicht als er toch bepaalde groepen in de samenleving zijn die dat hoog in het vaandel hebben staan.
Omdat je samen in één samenleving leeft die Nederland heet?quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:51 schreef Disana het volgende:
[..]
Waarom moeten we rekening houden met christenen? Ik zie dat niet.
Maar zoveel hele dagen per jaar rekening met ze houden terwijl Nederland seculier is?quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:52 schreef trovey het volgende:
[..]
Omdat je samen in één samenleving leeft die Nederland heet?
quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:52 schreef trovey het volgende:
Omdat je samen in één samenleving leeft die Nederland heet?
Zoals ik al zei: als christenen zondagsrust willen, dan doen ze lekker geen boodschappen op zondag. Wat maakt het nou uit als ik dat dan wél doe?quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:52 schreef trovey het volgende:
[..]
Omdat je samen in één samenleving leeft die Nederland heet?
Omdat respect hebben voor en rekening houden met natuurlijk maar 1 kant op kan gaan!quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:54 schreef TNA het volgende:
Zoals ik al zei: als christenen zondagsrust willen, dan doen ze lekker geen boodschappen op zondag. Wat maakt het nou uit als ik dat dan wél doe?
Idd, ik verplicht toch niemand op zondag boodschappen te doen?quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:55 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Omdat respect hebben voor en rekening houden met natuurlijk maar 1 kant op kan gaan!
quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:44 schreef TNA het volgende:
Moet gewoon mogelijk zijn. Als het je rustdag is blijf je maar binnen.
Heb je gezien wie de regeringspartijen zijn? Kijk geloof en politiek kan in theorie wel gescheiden zijn maar vreemd genoeg is dat in de praktijk niet zo, ook niet in Nederland. Als dat beperkt blijft tot de openingstijden van winkels op zondag is dat prima..in vroegere tijden is het wel eens erger geweestquote:Op maandag 31 augustus 2009 14:53 schreef Disana het volgende:
[..]
Maar zoveel hele dagen per jaar rekening met ze houden terwijl Nederland seculier is?
Inderdaad. Rekening houden met elkaar. Dus christenen ook met ons. Zij hoeven van ons niet op zondag te winkelen, en wij mogen het welquote:Op maandag 31 augustus 2009 14:54 schreef TNA het volgende:
[..]
Zoals ik al zei: als christenen zondagsrust willen, dan doen ze lekker geen boodschappen op zondag. Wat maakt het nou uit als ik dat dan wél doe?
Je kunt het ook andersom zien...Christenen zullen er ook geen zin in hebben om jouw regeltjes te volgen die jij hen wilt opleggen door jouw zin door te drijven. Wat is er nou zo moeilijk aan...gewoon respect hebben voor ieders geloofovertuiging en beide wat inleveren om met elkaar te kunnen leven. Jij heb koopzondagen (waarmee de meeste Christenen ook niet blij mee zijn) en de Christenen hebben hun koopvrije zondagen, wie weet krijg je in de toekomst wel meer koopzondagen dan koopvrije zondagen dat zal de tijd leren.quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:54 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Pffff, ouderwets gedoe!![]()
Jezelf zinloze regeltjes opleggen doe je maar in je eigen tijd! Val daar iemand anders niet mee lastig.
Het punt is dus dat het CDA ook gewoon de winkels open wil op zondag. Het is (van de regeringspartijen) alleen de CU die dit niet wil.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:01 schreef trovey het volgende:
[..]
Heb je gezien wie de regeringspartijen zijn? Kijk geloof en politiek kan in theorie wel gescheiden zijn maar vreemd genoeg is dat in de praktijk niet zo, ook niet in Nederland. Als dat beperkt blijft tot de openingstijden van winkels op zondag is dat prima..in vroegere tijden is het wel eens erger geweest
Nee, niemand wordt een regel opgelegd. Je hoeft niet naar de winkel, en als je een winkel hebt, hoef je niet open te zijn. Dat is nou vrijheid, het mag wel, maar hoeft niet. Gelukkig mogen ze in Almere allemaal open op zondagquote:Op maandag 31 augustus 2009 15:05 schreef trovey het volgende:
[..]
Je kunt het ook andersom zien...Christenen zullen er ook geen zin in hebben om jouw regeltjes te volgen die jij hen wilt opleggen door jouw zin door te drijven. Wat is er nou zo moeilijk aan...gewoon respect hebben voor ieders geloofovertuiging en beide wat inleveren om met elkaar te kunnen leven. Jij heb koopzondagen (waarmee de meeste Christenen ook niet blij mee zijn) en de Christenen hebben hun koopvrije zondagen, wie weet krijg je in de toekomst wel meer koopzondagen dan koopvrije zondagen dat zal de tijd leren.
Ja, een multi-culti samenleving. Straks willen de christenen de zondag alles dicht, de joden de vrijdag, de moslims de zaterdag (of zo) de pastafari de maandag, de hindoes de dinsdag, etc etc.quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:52 schreef trovey het volgende:
[..]
Omdat je samen in één samenleving leeft die Nederland heet?
Tja maar die heeft blijkbaar genoeg macht om dus die winkelopeningstijden zo te houden zoals ze zijn. Zoals ik al zei voor mij hoeven de winkels ook niet dicht op zondag maar ik heb er ook niet zulke problemen mee zoals sommige mensen (en daar bedoel ik niet specifiek jou meequote:Op maandag 31 augustus 2009 15:05 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Het punt is dus dat het CDA ook gewoon de winkels open wil op zondag. Het is (van de regeringspartijen) alleen de CU die dit niet wil.
Wat voor probleem kan een christen in godsvredesnaam hebben met een koopzondag?? Als hij niet wil werken op zondag gaat hij maar niet in een winkel werken? En als hij niet naar de winkel wil, doet hij dat ook niet. Ik zie het probleem nog steeds niet.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:05 schreef trovey het volgende:
[..]
Je kunt het ook andersom zien...Christenen zullen er ook geen zin in hebben om jouw regeltjes te volgen die jij hen wilt opleggen door jouw zin door te drijven. Wat is er nou zo moeilijk aan...gewoon respect hebben voor ieders geloofovertuiging en beide wat inleveren om met elkaar te kunnen leven. Jij heb koopzondagen (waarmee de meeste Christenen ook niet blij mee zijn) en de Christenen hebben hun koopvrije zondagen, wie weet krijg je in de toekomst wel meer koopzondagen dan koopvrije zondagen dat zal de tijd leren.
Ik heb best respect voor iemands geloofsovertuiging. Ik heb alleen geen respect voor iemand die vanwege een geloofsovertuiging de boel gaat lopen verstieren!quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:05 schreef trovey het volgende:
Je kunt het ook andersom zien...Christenen zullen er ook geen zin in hebben om jouw regeltjes te volgen die jij hen wilt opleggen door jouw zin door te drijven. Wat is er nou zo moeilijk aan...gewoon respect hebben voor ieders geloofovertuiging en beide wat inleveren om met elkaar te kunnen leven. Jij heb koopzondagen (waarmee de meeste Christenen ook niet blij mee zijn) en de Christenen hebben hun koopvrije zondagen, wie weet krijg je in de toekomst wel meer koopzondagen dan koopvrije zondagen dat zal de tijd leren.
Ik denk dat de meeste voorstanders van koopzondag gewoon geen last willen hebben van regels die christenen zichzelf opleggen.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:11 schreef trovey het volgende:
[..]
Tja maar die heeft blijkbaar genoeg macht om dus die winkelopeningstijden zo te houden zoals ze zijn. Zoals ik al zei voor mij hoeven de winkels ook niet dicht op zondag maar ik heb er ook niet zulke problemen mee zoals sommige mensen (en daar bedoel ik niet specifiek jou mee) hier er blijkbaar wel mee hebben. De reden daarvoor vind ik soms twijfelachtig...is het omdat je uit alle macht wilt winkelen op zondag (maar eigenlijk gewoon op FOK! blijft zitten
) of omdat je tegen welk geloof dan ook bent en er alles aan zou willen doen om die geloven de kop in te drukken te beginnen met het openen van winkels op zondag.
En wel vrij willen met kerst enzoquote:Op maandag 31 augustus 2009 14:53 schreef Disana het volgende:
[..]
Maar zoveel hele dagen per jaar rekening met ze houden terwijl Nederland seculier is?
Het gaat niet alleen om de mening van een klein groepje christenen hoor, er zijn ook nog andere bevolkingsgroepen die niet per se hun boodschapjes op zondag hoeven te halen. Als je het gewend bent, houd je er wel rekening mee dat je op zaterdag voor het hele weekend boodschappen gedaan moet hebben.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:01 schreef Sapstengel het volgende:
Idd, waarom zou de winkel op zondag niet open mogen zijn? Heel Nederland moet zich aan de regels van het kleine groepje Christenen houden.
quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:11 schreef trovey het volgende:
of omdat je tegen welk geloof dan ook bent en er alles aan zou willen doen om de invloed van die geloven op mijn nederige religie vrije leventje de kop in te drukken te beginnen met het openen van winkels op zondag.
Ik wil niet uit alle macht winkelen, ik maak er 9 van de 10x, of misschien vaker nogwel, niet eens gebruik van. Maar ik wil wel iets kunnen halen als ik iets nodig heb, of gewoon wil hebben. Verder ben ik helemaal niet tegen het geloof, zolang ze mij er niet mee lastig vallen.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:11 schreef trovey het volgende:
[..]
Tja maar die heeft blijkbaar genoeg macht om dus die winkelopeningstijden zo te houden zoals ze zijn. Zoals ik al zei voor mij hoeven de winkels ook niet dicht op zondag maar ik heb er ook niet zulke problemen mee zoals sommige mensen (en daar bedoel ik niet specifiek jou mee) hier er blijkbaar wel mee hebben. De reden daarvoor vind ik soms twijfelachtig...is het omdat je uit alle macht wilt winkelen op zondag (maar eigenlijk gewoon op FOK! blijft zitten
) of omdat je tegen welk geloof dan ook bent en er alles aan zou willen doen om die geloven de kop in te drukken te beginnen met het openen van winkels op zondag.
Voor een Christen is de zondag gewoon belangrijk...God heeft in 6 dagen de wereld geschapen en de 7e dag rustte hij (of iets in de strekking, ik ben er ook niet mee opgegroeid) dus voor een Christen is het blijkbaar immens belangrijk dat hij in een maatschappij leeft waarbij zondagrust ook werkelijk betekent een dag om te rusten en niet om te winkelen. Ik heb het ook niet zo bedacht dus als je echt een discussie wilt aangaan met iemand die er echt op tegen is moet je even een Christen opsnorren. Ik zei alleen dat ik er geen problemen mee had als de winkels gewoon op zondag dicht zijn, ik ben geen tegenstander van winkels open op zondag, voor mijn part mogen ze allemaal open zijn maar als er nou eenmaal groepen zijn in de samenleving die er wel prijs op stellen dan heb ik er geen moeite mee om de boel wel te sluiten voor die ene dag. (en ik blijf in herhaling vallenquote:Op maandag 31 augustus 2009 15:11 schreef El_Psycho het volgende:
[..]
Wat voor probleem kan een christen in godsvredesnaam hebben met een koopzondag?? Als hij niet wil werken op zondag gaat hij maar niet in een winkel werken? En als hij niet naar de winkel wil, doet hij dat ook niet. Ik zie het probleem nog steeds niet.
Voor mijn part regelen ze het zo dat een winkel verplicht is elke medewerker 2 vrije dagen in de week naar keuze aan te bieden. Zijn alle christelijke vakkenvullers en kassamiepen ook tevreden.
Uitwisseling of macht...ze hebben het in ieder geval voor elkaar gekregenquote:Op maandag 31 augustus 2009 15:15 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Ik wil niet uit alle macht winkelen, ik maak er 9 van de 10x, of misschien vaker nogwel, niet eens gebruik van. Maar ik wil wel iets kunnen halen als ik iets nodig heb, of gewoon wil hebben. Verder ben ik helemaal niet tegen het geloof, zolang ze mij er niet mee lastig vallen.
Daarnaast is dit gewoon een van de kleine puntjes die CU heeft gekregen bij het regeerakkoord. Heeft niet veel met macht te maken dus, gewoon uitwisseling.
Dat Chrsitenen niets zouden moeten inleveren is jouw idee, ik denk dat ze daar toch anders over zouden denken als je het ze vraagt, niet in de zin van wel of niet kunnen winkelen maar i.v.m. de gedachte die achter geopende winkels op zondag voor hen zit, Maar daar moet je een Christen voor hebben om die discussie te volgen en ik denk niet dat die zich hier bij dit topic gaan meldenquote:Op maandag 31 augustus 2009 15:11 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Ik heb best respect voor iemands geloofsovertuiging. Ik heb alleen geen respect voor iemand die vanwege een geloofsovertuiging de boel gaat lopen verstieren!![]()
Mensen mogen van mij best geloven. Prima. Graag. Als ze daar blij van worden! Maar zij hoeven niets in te leveren bij een open winkel op zondag. Ik wel bij een gesloten! Dat is best een verschil
Je leeft nou eenmaal in 1 samenleving dus je zult dingen van elkaar moeten accepteren, jij van gelovigen en gelovigen van jou, wil je dat niet dan zul je toch echt naar een land moeten verhuizen waar het geloof officieel uit de samenleving is verbannen, probeer China eensquote:Op maandag 31 augustus 2009 15:14 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
![]()
Ik kies er voor niet te geloven. Ik wil dan ook graag dat ik niet gedwongen word me toch te conformeren aan een geloof.
Jij begrijpt in ieder geval wel wat ik wil zeggen,quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:14 schreef Burdie het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om de mening van een klein groepje christenen hoor, er zijn ook nog andere bevolkingsgroepen die niet per se hun boodschapjes op zondag hoeven te halen. Als je het gewend bent, houd je er wel rekening mee dat je op zaterdag voor het hele weekend boodschappen gedaan moet hebben.
Verschilletje tussen het dorp en de stad.
Ik vind het verrekte irritant dat ik op zaterdag me (af en toe) moet haasten om naar allerlei winkels te gaan (lang niet alleen de supermarkt), omdat het de enige dag is dat het kan (omdat ik de rest van de week werk).quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:14 schreef Burdie het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om de mening van een klein groepje christenen hoor, er zijn ook nog andere bevolkingsgroepen die niet per se hun boodschapjes op zondag hoeven te halen. Als je het gewend bent, houd je er wel rekening mee dat je op zaterdag voor het hele weekend boodschappen gedaan moet hebben.
Verschilletje tussen het dorp en de stad.
Kleine moeite om niet te mekkeren dat er iets op zondag gebeurt waar jij het niet mee eens bent!quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:28 schreef trovey het volgende:
Jij begrijpt in ieder geval wel wat ik wil zeggen,Kleine moeite om er even rekening mee te houden en inderdaad je booschappen gewoon op tijd in huis te hebben (ondnks het feit dat ik niet in een dorp woon, maar de instelling is vaak wel die van een dorp
)
Ik vind anders behoorlijk egoïstisch van die groep om maar te besluiten dat niemand op zondag boodschappen mag doen, omdat zijn toevallig geloven dat zondag een rustdag is.quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:49 schreef trovey het volgende:
Ach waarom niet 1 dag in de week die winkel dicht...als bepaalde groepen in de samenleving daar nou prijs op stellen? (en nee ik behoor niet tot die bepaalde groepen). Ik zie het probleem niet zo, 6 dagen zijn alle supermarkten al open (en met veel ruimere openingstijden dan vroeger), laat die ene dag dan eens de boel lekker dicht als er toch bepaalde groepen in de samenleving zijn die dat hoog in het vaandel hebben staan.
Wederzijdse acceptatie zou zijn dat niet christenen op zondag kunnen winkelen en christenen braaf naar de kerk gaan. Kortom er is op dit moment geen sprake van wederzijdse acceptatie.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:27 schreef trovey het volgende:
[..]
Je leeft nou eenmaal in 1 samenleving dus je zult dingen van elkaar moeten accepteren, jij van gelovigen en gelovigen van jou, wil je dat niet dan zul je toch echt naar een land moeten verhuizen waar het geloof officieel uit de samenleving is verbannen, probeer China eens
Het verschil is dat christenen ons beperkingen opleggen en wij christenen niet. Zij mogen braaf straten afsluiten voor hun processie (volgens mij alleen katholieken, maar dat maakt even niet uit), iedereen wakker maken met een kerkklok, etc, etc, etc.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:27 schreef trovey het volgende:
[..]
Je leeft nou eenmaal in 1 samenleving dus je zult dingen van elkaar moeten accepteren, jij van gelovigen en gelovigen van jou, wil je dat niet dan zul je toch echt naar een land moeten verhuizen waar het geloof officieel uit de samenleving is verbannen, probeer China eens
Er zijn anders wel meer geloofsovertuigingen in Nederland met allemaal een andere rustdag. Moeten we op die dagen de winkels dan ook maar sluiten? We leven immers samen in 1 maatschappij.quote:Op maandag 31 augustus 2009 14:52 schreef trovey het volgende:
[..]
Omdat je samen in één samenleving leeft die Nederland heet?
quote:
Dit dusquote:Op maandag 31 augustus 2009 15:28 schreef El_Psycho het volgende:
[..]
Ik vind het verrekte irritant dat ik op zaterdag me (af en toe) moet haasten om naar allerlei winkels te gaan (lang niet alleen de supermarkt), omdat het de enige dag is dat het kan (omdat ik de rest van de week werk).
Wat mijzelf betreft: van mij mogen winkels open wanneer ze willen, van mij part tot midden in de nacht, op zondag, met Kerst, maakt niet uit. Als ik Christen was, dan zou ik gewoon niet werken of shoppen op zondag, simpel. Maar dat ben ik niet en ik zou het wel handig vinden als de winkels bij mij in de buurt op zondag open waren.quote:Rijper laat zich echter niet kisten en blijft gewoon open op zondag, ook al leidt dat tot onvrede bij een aantal kleine winkeliers.
quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:42 schreef -Techno- het volgende:
[..]
Er zijn anders wel meer geloofsovertuigingen in Nederland met allemaal een andere rustdag. Moeten we op die dagen de winkels dan ook maar sluiten? We leven immers samen in 1 maatschappij.
Daarom
[..]
Oeh, wat veel vooroordelen bij elkaar zeg... nergens voor nodig!quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:28 schreef El_Psycho het volgende:
[..]
Ik vind het verrekte irritant dat ik op zaterdag me (af en toe) moet haasten om naar allerlei winkels te gaan (lang niet alleen de supermarkt), omdat het de enige dag is dat het kan (omdat ik de rest van de week werk).
Ik vind het nog veel irritanter als het op de zaterdag mooi weer is, terwijl voor de zondag slecht weer voorspeld is. Zit ik een mooie dag te verspillen, terwijl ik de dag erna toch niet veel beters te doen zou hebben.
En dat alleen (ja alleen) omdat één bevolkingsgroep vindt, dat omdat zij niet mogen werken van hun geloof, niemand mag werken. En dat christenen geen probleem ermee hebben dat de winkel op zondag dicht is, is omdat daar braaf het vrouwtje thuis blijft en dus door de week alle inkopen kan doen.
Toch wel vreemd dat alleen voor Nederlandse christenen lijkt te gelden, in het gros van Christelijke landen om ons heen is heel gewoon dat winkels op zondag open zijn.quote:Op maandag 31 augustus 2009 15:18 schreef trovey het volgende:
[..]
Voor een Christen is de zondag gewoon belangrijk...God heeft in 6 dagen de wereld geschapen en de 7e dag rustte hij (of iets in de strekking, ik ben er ook niet mee opgegroeid) dus voor een Christen is het blijkbaar immens belangrijk dat hij in een maatschappij leeft waarbij zondagrust ook werkelijk betekent een dag om te rusten en niet om te winkelen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |