"Multipolaire wereldorde" roept iequote:Op zondag 6 september 2009 14:24 schreef pberends het volgende:
Herman Wijffels, had ie het niet over een wereldoverheid (is hij een Bilderberger?), ik zapte toevallig even langs.
Regulering is totaal onmogelijk.quote:
Veel aandeelhouders hebben een dure les geleerd en is er wel degelijk iets veranderdquote:Op maandag 7 september 2009 18:15 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Regulering is totaal onmogelijk.Het fundamentele kader van de markt moet veranderen, wil je ander gedrag gaan zien in de markt.
quote:
quote:Bittersweet - After its roots, which are said to taste bitter, then sweet when chewed
Komen ze met cijfers? Ze zullen vast een boel miljarden vanuit AIG CDS'en hebben gekregen.quote:Op dinsdag 8 september 2009 00:11 schreef Luvjah het volgende:
Iemand die durft te voorspellen wat fannie mae dinsdag gaat doen? :p
Nee, komen niet met cijfers, en ja, ze zullen vast wel weer vele miljarden hebben gekregen.quote:Op dinsdag 8 september 2009 00:12 schreef Q. het volgende:
[..]
Komen ze met cijfers? Ze zullen vast een boel miljarden vanuit AIG CDS'en hebben gekregen.
Wie is eigenlijk nu de koper van die dingen? Iemand moet er toch vertrouwen in hebben (of vertrouwen in een sukkel om het weer aan door te verkopenquote:
Dat laatste denk ik.quote:Op dinsdag 8 september 2009 00:22 schreef Zero2Nine het volgende:
[..]
Wie is eigenlijk nu de koper van die dingen? Iemand moet er toch vertrouwen in hebben (of vertrouwen in een sukkel om het weer aan door te verkopen).
speculanten. laatst had ik er een artikel over gepost hiero. zo'n 70% van alle handel op het moment wordt uitgevoerd door speculanten.quote:Op dinsdag 8 september 2009 00:22 schreef Zero2Nine het volgende:
[..]
Wie is eigenlijk nu de koper van die dingen? Iemand moet er toch vertrouwen in hebben (of vertrouwen in een sukkel om het weer aan door te verkopen).
Zou alleen deze beleggingsstrateeg dan gelijk gaan krijgenquote:
quote:Beleggingsstrateeg: goudprijs naar $ 3500
7 september 2009, 8:23 uur | FD.nl
De goudprijs heeft de psychologisch belangrijke grens van $ 1000 per ounce vorige week bijna doorbroken. Technisch analisten zeggen dat de weg dan openligt naar het alltime high van maart 2008, $ 1035, en dat de goudprijs vervolgens kan stijgen naar ruim $ 1100.
Christopher Wood, beleggingsstrateeg van de in Azië actieve broker CLSA, die in 2003 de subprimecrisis voorspelde, zegt dat de goudprijs ultimo 2010 zelfs kan zijn gestegen naar $ 3500.
Koopkracht
Die voorspelling beargumenteert hij door de koopkracht van nu te vergelijken met die van begin jaren tachtig. Ook toen was er sprake van een wereldwijde economische crisis, een zwakke dollar en een hoge goudprijs.
Als reden voor de prijsexplosie, zegt hij dat 'goud de enige vorm van geld of krediet is die niet vergiftigd is door het kredietsysteem'. Wood stelt dat de autoriteiten de nu ontstane schuldenberg zullen trachten te verminderen door valuta's te devalueren en oplopende inflatie te tolereren. 'Goud is dan de enige veilige haven', zegt Wood.
Geen rente
Dat vindt ook Jean-Marie Eveillard, beheerder van het First Eagle Global Fund - een fonds waarmee hij sinds 2000 onafgebroken de index verslaat. De Fransman houdt meer dan 10% van het beheerde vermogen in goud aan. Het is een verzekering tegen het dramatische beleid van de autoriteiten, zegt hij. Zijn voorkeur voor goud is simpel: de Amerikaanse centrale bank gaat de rente pas verhogen als de politiek daar het groene licht voor geeft. En hoewel je voor goud geen rente krijgt, krijgt je dat voor geld dat je op de bank hebt staan ook bijna niet. Daarmee is volgens Eveillard een van de nadelen van goud als belegging verdwenen.
Fondshuizen die hun vermogen over meerdere assets spreiden, zoals het Franse Carmignac en het Amerikaanse Enhanced Alpha Management, proberen zich tegen de risico's te beschermen door zelfs rechtstreeks in goudmijnen te beleggen.
Hedge tegen inflatie
'Daarbij is het zowel een hedge tegen inflatie, als een antwoord op het feit dat de goudproductie in de wereld daalt', zegt Evy Hambro, beheerder van het BlackRock World Gold Fund. 'De goudproductie is vorig jaar gedaald en staat nu weer onder druk, terwijl de vraag in de opkomende landen door de groeiende welvaart sterk stijgt.'
In elk geval voor de korte termijn worden daarbij vraagtekens geplaatst. Zo staat de vraag naar juwelen en sieraden in grote afnemende landen als India door de kredietcrisis onder druk. Ook in het Midden-Oosten is dat het geval.
Jim Rogers
Grondstoffengoeroe Jim Rogers voegt er nog een argument aan toe: het Internationaal Monetair Fonds zal de hoge goudprijs aangrijpen om voorraden te verkopen, zoals het heeft aangekondigd. Rogers denkt dat de goudprijs daalt tot onder de $ 700.
Het Gold & Discovery Fund van de voormalige optiehandelaren Jan Dobber en Edwin Bergshoeff, houdt intussen stug aan zijn koers vast. Eind juli stond het fonds op een plus van 35%.
Niet per se. De prijs van goud heeft namelijk vele jaren lang op een (volgens sommigen kunstmatig) constant laag niveau gestaan, terwijl je zou verwachten dat deze ongeveer met de inflatie mee zou stijgen. Een snelle stijging zou je ook als een correctie daarop kunnen zien, al is $3500/oz wellicht een beetje teveel van het goede.quote:Op dinsdag 8 september 2009 09:29 schreef tony_clifton- het volgende:
Je kan zeggen wat je wil over goud maar als 't op een jaar tijd verdrievoudigd is het evenveel bubble dan aandelen imo.
Dan zal de goudkoers en de olieprijs wel flink gaan stijgen voor degene die in dollars moeten afrekenenquote:Op dinsdag 8 september 2009 10:48 schreef Drugshond het volgende:
Goud kan me gestolen worden.....
Devaluatie van de dollar is in sight.
quote:Op dinsdag 8 september 2009 10:48 schreef Drugshond het volgende:
Goud kan me gestolen worden.....
Devaluatie van de dollar is in sight.
quote:Willem Middelkoop: ‘Top Jackson Hole zinloos’
14:16 vrijdag 21-08-2009
Dit weekend komen de leiders van de centrale banken weer bij elkaar in Wyoming, Verenigde Staten om ‘lessen uit een jaar crisis’ te bespreken. Dat gaan ze doen tijdens een trektocht door het Wyoming Grand Teton National Park en een hengeltje uitgooien op het Jackson Lake.
Crisisvoorspeller Willem Middelkoop denkt er het zijne van. ‘Dit zijn de oude mannen die de wereld in de problemen hebben gebracht. Nu komen ze bij elkaar en gaan ze wanhopig zoeken naar oplossingen hoe ze een dood systeem kunnen reanimeren. Ik zou er graag bij willen zijn, want wat zeggen zij daar nou tegen elkaar?’
Tijdens deze jaarlijkse – sinds 1978 – conferentie in Jackson Hole staat de vraag centraal hoe de VS de financiële economische steun kunnen stoppenzetten, zonder het economisch herstel tegen te gaan. ‘Ja, dat kan dus niet. Dat gaat gewoon niet’, zegt Middelkoop lachend. ‘Kijk, vergelijk het met een terminale patiënt. Hij heeft de zwaarste medicijnen gekregen en hij leeft weer een beetje, maar hij zal nooit meer de oude worden.’
Middelkoop, bezig met het schrijven van zijn tweede crisisboek Hoe overleef ik de crisis, vergelijkt de huidige malaise met de oude Sovjet-Unie. ‘Het Sovjet-systeem is ook dood gegaan. Iedereen die met dat systeem van doen had werd afgeserveerd. Dat zal met de oude mannen in Jackson Hole ook ooit gebeuren.’
http://www.volkskrant.nl/(...)eren_massaal_in_goudquote:Beleggers investeren massaal in goud
Gepubliceerd op 08 september 2009 21:49, bijgewerkt op 9 september 2009 10:09
Het vertrouwen in de dollar daalt, doordat de VS de geldpers hebben aangezet. Beleggers duiken daardoor in goud, dat steeds schaarser wordt.
Erkend onheilsprofeet Willem Middelkoop heeft nog steeds de wind mee. Dinsdag ging de goudprijs door de 1.000 dollar per ounce (31,1 gram) en dat is goed nieuws voor de man die begin dit jaar een goudwinkel opende op internet.
Middelkoop, oud-fotograaf, oud-presentator van RTLZ en schrijver van het boek Als de dollar valt, verkoopt goud in allerlei formaten. 100 gram goud kost bijvoorbeeld 2.414 euro. Het loopt goed. Maandelijks verkoopt hij voor een miljoen euro aan goud. ‘Onder mijn klanten zitten kopstukken uit het bedrijfsleven en de politiek. Allemaal mensen die zich afvragen: waar gaat het heen met dit financiële systeem?’
Goud was ooit de basis van elke munteenheid. Voor elke gulden moest De Nederlandsche Bank een hoeveelheid goud aanhouden. In 1944 werd afgesproken dat de dollar de internationale reservemunt werd. Wie een dollar in bezit had, kon daarna tot 1971 naar de Verenigde Staten gaan om die om te wisselen in goud. In de decennia daarna was het vertrouwen in de dollar zo groot dat het goud als rugdekking niet langer nodig werd geacht.
Sinds 1971 kunnen centrale banken zo veel geld drukken als hen goeddunkt. En in de huidige crisis maken ze daar gretig gebruik van. De Amerikaanse en Britse centrale banken zijn maanden geleden begonnen met het bijdrukken van geld om overheidsschulden te financieren. Zolang de inflatie niet oploopt – en voorlopig ziet dat er niet naar uit – ziet niemand daar een groot probleem in.
Maar het vertrouwen in geld wordt wel ondergraven, denkt Middelkoop. ‘En als mensen de waarde van geld niet meer vertrouwen, vluchten ze in goud, dat zit al vierduizend jaar in ons dna. China bijvoorbeeld, probeert zijn papieren dollars nu ook te ruilen voor echte spullen, zoals goud. Mijn klanten doen eigenlijk hetzelfde als de Chinezen.’
Tegelijkertijd neemt het aanbod van goud af. De centrale banken hebben de afgelopen tijd veel van hun goudvoorraden verkocht, maar de bodem is nu in zicht.
Volgens mij is het vanaf 20.00 uur al intresant op de BBC2, dan heeft men een uur iets over de crash van 1929.quote:Op woensdag 9 september 2009 15:42 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
overigens tv-tip vanavond op de bbc2
De ondergang van de lehman brothers
maar dan moet ik mijn favo serie (criminal minds) missen. ik vind het al een hele concessie dat ik numbers skip (voor de echte wiskundige een erg lachwekkende serie, goed voor uren plezier)quote:Op woensdag 9 september 2009 16:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Volgens mij is het vanaf 20.00 uur al intresant op de BBC2, dan heeft men een uur iets over de crash van 1929.![]()
En om 21.00 een programma om te bezuinigen op je voedsel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |