Dus Nieuw-Zeeland stond er ook al argwanend tegenover? Daar wilde zich toch laten inschrijven?"Of verkeerd meegekregen?quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 20:46 schreef MOVO het volgende:
[..]
Een gedeelte uit Nrc next door Hans Steketee
De meningen daar, zijn niet anders dan hier.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:01 schreef Lkw het volgende:
Was dit Nieuw-Zeelandse linkje al geplaatst?
>> Should the 13 year-old Dutch girl be allowed to sail around the world?
Ik denk niet dat Laura nou zit te springen om wéér in een Engels kindertehuis opgesloten te worden omdat haar vader haar niet wil ophalen?quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:05 schreef IntercityAPT het volgende:
Ze was net in het nieuws op de BBC. En ja hoor, de overheid had ook een rol in het bericht. Het imago van Nederland is weer eens wat leuker gewordenIk ben het echt spuugzat. Zodra ik het geld heb, emigreer ik naar Wales. Ik kan me voorstellen dat ook zij hier weg wilt.
Ze wou zich toch inschrijven bij Nieuw-Zeeland? Je begrijpt me verkeerd. Bovendien zou dat nu helemaal niet hoeven. Ze is idd te jong om zo'n wereldreis te maken, maar ze hoeft ECHT niet meer in een kindertehuisquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:08 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik denk niet dat Laura nou zit te springen om wéér in een Engels kindertehuis opgesloten te worden omdat haar vader haar niet wil ophalen?
Dat wordt dan lastig want haar NZ paspoort is verlopen.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:06 schreef paddy het volgende:
[..]
Dus Nieuw-Zeeland stond er ook al argwanend tegenover? Daar wilde zich toch laten inschrijven?"Of verkeerd meegekregen?
Nuchter stukje
'ik wil de wereld ontdekken, beetje verkennen, losbandige dingen doen'.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:13 schreef paddy het volgende:
Ze zit dus in feite maar drie weken achter elkaar op de boot, en de rest trekt ze de landen door? Alleen?
http://www.nos.nl/jeugdjo(...)terviewmetlaura.html
Ik moest een beetje lachen toen ik het interview zag.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:17 schreef Marrije het volgende:
[..]
'ik wil de wereld ontdekken, beetje verkennen, losbandige dingen doen'.
Laura wil van alles, maar het kan allemaal niet. Ze kan zich ook niet inschrijven in NZ, haar paspoort is namelijk al sinds lange tijd verlopen.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:12 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Ze wou zich toch inschrijven bij Nieuw-Zeeland? Je begrijpt me verkeerd. Bovendien zou dat nu helemaal niet hoeven. Ze is idd te jong om zo'n wereldreis te maken, maar ze hoeft ECHT niet meer in een kindertehuisKom op zeg...
Het idee was volgens mij dat ze bekenden zou treffen in alle havens.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:19 schreef paddy het volgende:
[..]
Ik moest een beetje lachen toen ik het interview zag.
Wil alleen nog weten of ze van plan is alleen die landen aan te meren en rond te trekken, of dat ze dit met begeleiding van plan was.
Met al die lieve en aardige mensen die ze onderweg leert kennenquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:19 schreef paddy het volgende:
[..]
Ik moest een beetje lachen toen ik het interview zag.
Wil alleen nog weten of ze van plan is alleen die landen aan te meren en rond te trekken, of dat ze dit met begeleiding van plan was.
In dat interview van het Jeudgdjournaal zei ze niets over familie of kennissen, maar sprak ze wel over dat je heel makkelijk nieuwe contacten maakt op zee en in de havens.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:23 schreef Marrije het volgende:
[..]
Het idee was volgens mij dat ze bekenden zou treffen in alle havens.
Maar ik geloof gewoon niet dat het meiske dan ook de hele tijd onder de hoede is van die 'bekenden', wat de ene keer familieleden zouden zijn en de andere keer kennissen.
Waarom? Ze heeft een identiteitsbewijs(wat onder de 18 jaar ook als paspoort geldt), geld, en ze kunt vast wel wat Engels. Vroeger was zij een kind, en nu is ze bijna 14. Ik kan me niet vóórstellen dat ze in een dergelijk geval wéér in een kindertehuis terecht komt. De wereld rondreizen is een ander verhaal, maar dit is gewoon pure onderschatting.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:20 schreef Banjerkanjer het volgende:
En mocht ze toch weer eens de zeilen willen hijsen richting buitenland, kun je er donder op zeggen dat ze wéér in een kindertehuis terecht zal komen.
dat was wel weer opvallend, dat zou je toch meteen in de groep gooien om mee te scoren, alhoewel, dat dat niet haalbaar is kan ook iedereen wel op zn vingers natellen.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:25 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
In dat interview van het Jeudgdjournaal zei ze niets over familie of kennissen, maar sprak ze wel over dat je heel makkelijk nieuwe contacten maakt op zee en in de havens.
Dat staat haar anders wel te wachten als ze weer een haven in de UK aan doet.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:26 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Waarom? Ze heeft een identiteitsbewijs(wat onder de 18 jaar ook als paspoort geldt), geld, en ze kunt vast wel wat Engels. Vroeger was zij een kind, en nu is ze bijna 14. Ik kan me niet vóórstellen dat ze in een dergelijk geval wéér in een kindertehuis terecht komt. De wereld rondreizen is een ander verhaal, maar dit is gewoon pure onderschatting.
Kindertehuis...
Omdat minderjarigen niet zonder begeleiding behoren te reizen en leven. Daarom. Een kenmerk van minderjarig zijn is namelijk, dat je niet volledig verantwoordelijk bent, die verantwoordelijkheid dragen volwassenen. Tot een kind geacht wordt de volledige verantwoordelijkheid van het eigen bestaan te kunnen dragen.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:26 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Waarom? Ze heeft een identiteitsbewijs(wat onder de 18 jaar ook als paspoort geldt), geld, en ze kunt vast wel wat Engels. Vroeger was zij een kind, en nu is ze bijna 14. Ik kan me niet vóórstellen dat ze in een dergelijk geval wéér in een kindertehuis terecht komt. De wereld rondreizen is een ander verhaal, maar dit is gewoon pure onderschatting.
Kinderhuis...
Dat gaat me toch iets te ver. Reizen is uitzonderlijk simpel, en ik zie geen enkele reden waarom dit onacceptabel is. De 'gevaren van het reizen' worden nog wel eens overdreven. Tegenwoordig is de jeugd met alle gadgets van dien zó zelfstandig dat een verbod hiervoor achterlijk zou zijn. Ik ken een knaap van 14 die af en toe van Maastricht naar zijn grootouders in Eindhoven reist(nee, hij wordt niet gebracht). Zou hij dan niet in diezelfde afstand richting Duitsland mogen reizen?quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:29 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Omdat minderjarigen niet zonder begeleiding behoren te reizen en leven. Daarom.
Oh. Dus totdat iemand volledig voor zichzelf kan zorgen heeft het meteen al helemaal geen verantwoordelijkheden? We hebben het hier niet over één algemene verantwoordelijkheid, we hebben het over meerdere, die minderjarigen in stappen kunnen handhaven. Niet opeens wanneer hij/zij 18 jaar is.quote:Een kenmerk van minderjarig zijn is namelijk, dat je niet volledig verantwoordelijk bent, die verantwoordelijkheid dragen volwassenen. Tot een kind geacht wordt de volledige verantwoordelijkheid van het eigen bestaan te kunnen dragen.
Ik ben helemaal niets, dit zijn gewoon wetten die gehandhaafd worden. En Laura weet dat, want ze heeft dat dus al ondervonden.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:48 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Dat gaat me toch iets te ver. Reizen is uitzonderlijk simpel, en ik zie geen enkele reden waarom dit onacceptabel is. De 'gevaren van het reizen' worden nog wel eens overdreven. Tegenwoordig is de jeugd met alle gadgets van dien zó zelfstandig dat een verbod hiervoor achterlijk zou zijn. Ik ken een knaap van 14 die af en toe van Maastricht naar zijn grootouders in Eindhoven reist(nee, hij wordt niet gebracht). Zou hij dan niet in diezelfde afstand richting Duitsland mogen reizen?
[..]
Oh. Dus totdat iemand volledig voor zichzelf kan zorgen heeft het meteen al helemaal geen verantwoordelijkheden? We hebben het hier niet over één verantwoordelijkheid, we hebben het over meerdere, die minderjarigen in stappen kunnen handhaven. Niet opeens wanneer hij/zij 18 jaar is.
Jij bent erg wantrouwend.
In deze discussie bespreken wij wat we van deze wetten vinden. Dat heet discussiëren. Als je hier alleen maar bent om de achterlijke wetten er lekker in te wrijven dan luister ik daar niet meer naar. Adieuquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:51 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik ben helemaal niets, dit zijn gewoon wetten die gehandhaafd worden.
Solozeilen op de oceaan is zelfs voor zeer ervaren zeilers riskant.. Nee, het gaat me te ver.. Het is geen treinreis naar Duitsland..quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:48 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Dat gaat me toch iets te ver. Reizen is uitzonderlijk simpel, en ik zie geen enkele reden waarom dit onacceptabel is. De 'gevaren van het reizen' worden nog wel eens overdreven. Tegenwoordig is de jeugd met alle gadgets van dien zó zelfstandig dat een verbod hiervoor achterlijk zou zijn. Ik ken een knaap van 14 die af en toe van Maastricht naar zijn grootouders in Eindhoven reist(nee, hij wordt niet gebracht). Zou hij dan niet in diezelfde afstand richting Duitsland mogen reizen?
[..]
Oh. Dus totdat iemand volledig voor zichzelf kan zorgen heeft het meteen al helemaal geen verantwoordelijkheden? We hebben het hier niet over één algemene verantwoordelijkheid, we hebben het over meerdere, die minderjarigen in stappen kunnen handhaven. Niet opeens wanneer hij/zij 18 jaar is.
Jij bent erg wantrouwend.
Precies, het is geen treinreisje naar Duitslandquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:57 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Solozeilen op de oceaan is zelfs voor zeer ervaren zeilers riskant.. Nee, het gaat me te ver.. Het is geen treinreis naar Duitsland..
quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:56 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
In deze discussie bespreken wij wat we van deze wetten vinden. Dat heet discussiëren. Als je hier alleen maar bent om de achterlijke wetten er lekker in te wrijven dan luister ik daar niet meer naar. Adieu
Je leest er fiks langs he... Dat het onverantwoord is om de oceaan over te varen ben ik het mee eens. Daarbij maak ik geen distinctie tussen volwassenen en tieners. Hier hadden we het over een tochtje naar Engeland waar ze in een kindertehuis is opgevangen.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:57 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Solozeilen op de oceaan is zelfs voor zeer ervaren zeilers riskant.. Nee, het gaat me te ver.. Het is geen treinreis naar Duitsland..
Niet schrikken hoor... maar kinderen die veelvuldig "weglopen", of "spijbelen" of vaker zonder toestemming van een leerplichtambtenaar, voogd, ouder of welke volwassene ook die op welke manier dan ook zijn gezag over een minderjarige kan laten gelden, die brengen we uiteindelijk zelfs onder in de GEVANGENIS. Daar is een kindertehuis niets bij vergeleken. Dus ook dát behoort nog tot de toekomstige mogelijkheden.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:00 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Je leest er fiks langs he... Dat het onverantwoord is om de oceaan over te varen ben ik het mee eens. Daarbij maak ik geen distinctie tussen volwassenen en tieners. Hier hadden we het over een tochtje naar Engeland waar ze in een kindertehuis is opgevangen.
Hier heb ik nog wat aan toe te voegen. Mijn opa reed op z'n 11de(!) al lange autoritten naar België. Ook dit is een zeer verantwoordelijke taak. Hij heeft echter nooit problemen of botsingen gehad. En dat nog voor iemand die vaak achter het stuur in slaap valt. Dit soort zaken worden altijd verkeerd benaderd. Sociale verantwoordelijkheden(bv leiding hebben) ; die behoren toe aan volwassenen!quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:48 schreef IntercityAPT het volgende:
Oh. Dus totdat iemand volledig voor zichzelf kan zorgen heeft het meteen al helemaal geen verantwoordelijkheden? We hebben het hier niet over één algemene verantwoordelijkheid, we hebben het over meerdere, die minderjarigen in stappen kunnen handhaven. Niet opeens wanneer hij/zij 18 jaar is.
ja, omdat haar vader haar niet eens op de kade stond op te wachten.. Ik vind het ergens triest voor het kind..quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:00 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Je leest er fiks langs he... Dat het onverantwoord is om de oceaan over te varen ben ik het mee eens. Daarbij maak ik geen distinctie tussen volwassenen en tieners. Hier hadden we het over een tochtje naar Engeland waar ze in een kindertehuis is opgevangen.
toen jouw opa 11 was, reden er 6 auto's in NL rond..quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:08 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Hier heb ik nog wat aan toe te voegen. Mijn opa reed op z'n 11de(!) al lange autoritten naar België. Ook dit is een zeer verantwoordelijke taak. Hij heeft echter nooit problemen of botsingen gehad. En dat nog voor iemand die vaak achter het stuur in slaap valt. Dit soort zaken worden altijd verkeerd benaderd. Sociale verantwoordelijkheden(bv leiding hebben) ; die behoren toe aan volwassenen!
Nee hoor, dat was net voor de oorlog geloof ik. Die waren allang betaalbaarquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:36 schreef E.T. het volgende:
[..]
toen jouw opa 11 was, reden er 6 auto's in NL rond..
Net voor de oorlog reden er ongeveer 6 auto's rond in nederland.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:42 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Nee hoor, dat was net voor de oorlog geloof ik. Die waren allang betaalbaar
Dus jouw opa viel vaak in slaap achter het stuur toen die 11 was?quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:08 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Hier heb ik nog wat aan toe te voegen. Mijn opa reed op z'n 11de(!) al lange autoritten naar België. Ook dit is een zeer verantwoordelijke taak. Hij heeft echter nooit problemen of botsingen gehad. En dat nog voor iemand die vaak achter het stuur in slaap valt.
Alleen sociale verantwoordelijkhedenquote:Dit soort zaken worden altijd verkeerd benaderd. Sociale verantwoordelijkheden(bv leiding hebben) ; die behoren toe aan volwassenen!
Dat is volgensmij aangeboren.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:47 schreef -Techno- het volgende:
Dus jouw opa viel vaak in slaap achter het stuur toen die 11 was?
Bijvoorbeeld sociale verantwoordelijkheden.quote:Alleen sociale verantwoordelijkheden
En dus omdat het altijd goed ging is het wel verantwoordelijk?quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:51 schreef IntercityAPT het volgende:
[..]
Dat is volgensmij aangeboren.
Ik ookquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:51 schreef IntercityAPT het volgende:
Het wordt trouwens wéér tijd voor een nieuw topic hiervanDat laat ik maar aan jullie over.
Soms niet, soms wel. Er moeten helaas concrete regels gemaakt worden. Waar ik me aan erger is dat velen hier teveel van uitgaan wat soms heel zuur kan uitkomen.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 22:54 schreef -Techno- het volgende:
[..]
En dus omdat het altijd goed ging is het wel verantwoordelijk?
Dat begrijp ik ook echt niet.quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 23:19 schreef Dragorius het volgende:
Dat interview met het Jeugdjournaal... ze straalt ook helemaal geen zekerheid uit over die reis, ook niet als ze beschrifjt waarom ze het wel zou kunnen.
Onbegrijpelijk dat al die mensen er zo openlijk intuinen.
Ze moet nog 14 worden...quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 00:01 schreef Meerkat het volgende:
Typisch geval van een kind dat door haar ouders gebruikt wordt als iets om mee op te scheppen. Ik vind dat als ze gaat ze uit de ouderlijke macht ontzet moeten worden. Ze is pas 14.
En ze vindt het niet erg om weer even naar school tegaan"ze vindt leren best wel leuk"en accepteert de beslissing van de rechtbank.Haar vriendinnen zullen blij zijn dat ze weer even op school is"quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 21:17 schreef Marrije het volgende:
[..]
'ik wil de wereld ontdekken, beetje verkennen, losbandige dingen doen'.
Hoezo ,alles wordt weggehaald..quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 00:08 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ze moet nog 14 worden...
Wat ik tekenend vind, is dat haar website goed up to date wordt gehouden. Nieuwsberichten worden dagelijks toegevoegd, ieder negatief berichtje wordt meteen uit het gastenboek verwijderd... maar het reissschema is nog altijd onaangepast.
Nu hoop ik maar, dat ze niet zo dom zullen zijn om te denken dat het vast heel stoer en verstandig is om alsnog uit te varen. Want dan gaat het pas echt goed mis.
Ga hem morgenochtend nog maar eens terugzoekenquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 01:26 schreef Mooiiiiiii het volgende:
[..]
Hoezo ,alles wordt weggehaald..
Cindy28-08-2009Dag Laura, Na al deze positieve berichten, hier een negatieve. Ik neem aan dat die ook wel geplaatst zal worden, anders is het natuurlijk een beetje flauw... Ik denk, ongeacht wie het precies is, dat voor een kind van 13 zo'n reis een brug te ver is. Vanochtend las ik het nieuws dat je niet bij de uitspraak van de rechter zou zijn, omdat het je allemaal wat te veel werd. En dan denk ik toch: als je dit al te veel vindt... In het interview met het Jeugdjournaal zeg je dat je denkt dat het allemaal wel kan: voor je zelf zorgen, zeilen en leren voor school. Uit ervaring weet ik dat je dat in ieder geval hopeloos onderschat. Leren kost een hoop energie en ongetwijfeld zal het zeilen ook een hoop energie kosten. En dan daarnaast nog je huishouden, of eigenlijk je "boothouden"... Ik was als 13 jarige blij dat mijn moeder voor me zorgde, zodat ik me helemaal kon storten op school en de dingen die meisjes van 13 doen. Of dat nu zeilen, handballen, winkelen of keuvelen met vriendinnen
Die loverboy of die haaiquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 01:28 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ga hem morgenochtend nog maar eens terugzoeken
Er zijn niet slechts twee keuzes voor een meisje van 13.quote:Op zaterdag 29 augustus 2009 01:26 schreef Mooiiiiiii het volgende:
[..]
.................................................................
Wat een burgelijke truttige grrr hier,Wees trots op dat meisje..en ja ..zelfs al wordt het haar dood,,liever opgevroten door een haai als door een "loverboy"
Alle 13-jarige meisjes zijn aan de loverboy?quote:
Zucht,loveroy ,drugs ,BARBIEPOPPEN..ehhh pfff niet willen sporten en alleen achter de computer willen zitten enz enzquote:Op zaterdag 29 augustus 2009 01:38 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Waar tover je die loverboy nu ineens vandaan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |