Daar ben ik het mee eens.quote:Op woensdag 2 september 2009 10:47 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Da's niet helemaal waar. Relatief gezien verbrand je meer vet als je op lage hartslag traint. Maar als je op hoge hartslag traint, verbrand je uberhaupt meer kcal en kom je uiteindelijk op hetzelfde vet-verlies uit.
En ik ben het daar niet mee eens.quote:Op woensdag 2 september 2009 12:20 schreef Astronomies het volgende:
[..]
Daar ben ik het mee eens.Het is ook vaak waar jij, je het lekkerst bij voelt. Ik vind het wel prettig om een beetje tempo te maken. Zit nu op ongeveer 8 km per uur... daar voel ik me prima bij en als dat er dan ook nog eens voor zorgt dat je meer verbrandt is daar denk ik niet veel mis mee. Het gaat immers om het resultaat
Nee, echt makkelijk vindbaar op het internet staan ze niet meer. Ze zijn nog wel op FTD (nieuwsgroepen) te vinden. Als je daar geen gebruik van maakt kan ik ze wel even uploaden naar rapidshare ofzo als je me even laat weten welke lessen je nodig hebt. Want de vorige lessen die ik daar had geupload 1t/m11 zijn blijkbaar al 10 keer gedownloadquote:Op woensdag 2 september 2009 18:04 schreef caspervc het volgende:
Waar kan ik de lessen voor Evy vinden?? Ik kan nergens meer goede links voor de mp3's vinden voor op de ipod
Zesje, kijk eens hier over scheenbeen klachten: http://www.blessure-aanwi(...)eenbeenirritatie.htmquote:Op maandag 31 augustus 2009 20:44 schreef zesje het volgende:
[..]
Zojuist voor het eerst een tijdje een icepack erop gehouden en ik geloof dat het helpt![]()
![]()
Had het niet eerder gedaan omdat warmte me meer logisch leek. Warmte = doorbloeding = afvoeren afvalstoffen, leek me.
quote:1. Wat is koelen?
Koelen is een verzamelterm voor een aantal eerste hulp adviezen die gelden als er
blessures optreden. Er bestaan nogal wat benamingen voor wat in de praktijk
gewoonlijk 'koelen' wordt genoemd. Benamingen zijn onder andere:
· koudetherapie
· cryotherapie (Kryios is Grieks voor ijs)
· RADIJS. Dat laatste met hoofdletters want het gaat om de volgende afkorting: Rust,
Altijd hoog leggen, Druk en IJS.
· ICE is een andere afkorting die staat voor ijs, compressie en elevatie (hoog leggen).
2. Bij welke blessures is koelen verstandig?
Koelen kan je bij elke verstuiking, kneuzing, of scheuring. Eigenlijk kan je bij elke
blessure koelen. Alleen als er bloed zichtbaar is of sprake is van een botbreuk moet
je koelen achterwege laten. Bij koelen in de buurt van de ogen of de geslachtsdelen
moet extra voorzichtigheid worden betracht.
3. Je noemt hier alleen acute blessures, klopt dat?
Ja, maar koelen kan ook ingezet worden bij, beginnende, overbelastingsblessures.
Ook dan kan koelen de ontstekingsreactie en pijn beperken. Het risico is alleen dat
men daardoor denkt dat het probleem over is en flink doortraint. Bij overbelasting zal
altijd de trainingsomvang terug moeten. Koelen kan dan wel als ondersteuning na
elke lichte training en in de herstelfase gebruikt worden.
4. Wat is het doel van koelen?
Koelen is het beste middel om zwellingen, die als gevolg van vocht- en inwendig
bloedverlies optreden zo snel mogelijk de kop in te drukken. Hoofddoel daarbij is een
snel antwoord te geven op de onvermijdelijke ontstekingsreactie. Door het koelen
"krimpen" de bloedvaten (vasoconstrictie) en wordt voorkomen dat er nog meer
bloed naar plekken stroomt waar het niet thuis hoort.
5. Wat bereik je daarmee?
Door de bovengenoemde reactie van het lichaam in te perken kan er veel hersteltijd
van de blessure gewonnen worden. Een zwelling die niet doorzet hoeft het lichaam
tenslotte ook niet af te bouwen. Bovendien heeft het koelen het plezierige effect dat
de pijn vermindert.
loop je die 45 minuten aan 1 stuk? Dan ben je best al aardig ver. De eerste serie van Evy is namelijk om 30 min aan 1 stuk te (leren) lopen.quote:Op zondag 6 september 2009 13:22 schreef 1517 het volgende:
Ik loop nu zo'n drie keer in de week ongeveer 45m hard, waar kan ik het best beginnen met evy?
Ik begin liever wat lager dan te hoog en waar vind ik deze evy op het net?
Zit er aan te twijfelen om z'n Nike+ unit te kopen, goede keuze of zeggen jullie koop liever een hartslagmeter? Het probleem is dat ik gelimiteerd ben aan een kleine studenten beurs. Misschien heeft een van jullie nog een oud model in het stof liggen?
Hier nog eentje. Ben erg benieuwd hoe het gaat! Een paar maanden terug heb ik al eens geprobeerd om te beginnen maar dat was geen succes en het bleef dan ook bij een dag of drie rennen voordat ik ermee stopte. De redenen hiervoor waren dat ik geen schema gebruikte, ik rende op oude tennisschoenen en om een of andere reden wilde ik er speciaal vroeg voor op gaan staan om 's ochtends te rennen. De eerste twee punten waren voor mij meteen al een overduidelijk merkbaar probleem (dat eerste zeker voor iemand met een matige conditie zoals ik) en dat laatste bleek voor mij persoonlijk ook een probleem omdat ik na de derde keer toch iets liever in mijn bed bleef liggen dan de longen uit mijn lijf te lopen. Kortom, deze keer gooi ik het over een andere boeg:quote:Op maandag 7 september 2009 11:01 schreef StephanL het volgende:
Ik ga vanmiddag beginnen met het schema, les 1. Heb vrijdag schoenen aan laten meten, dus dat komt wel goed.
Idd, dan kan je beter de tweede serie gaan doen. Die eerste serie is denk ik niet erg nuttig als je al zoveel loopt (ik ben nog steeds met die 1e serie bezig...).quote:Op maandag 7 september 2009 11:18 schreef Psychonikeo het volgende:
loop je die 45 minuten aan 1 stuk? Dan ben je best al aardig ver. De eerste serie van Evy is namelijk om 30 min aan 1 stuk te (leren) lopen.
Dat is netjes voor een eerste keer!quote:Op maandag 7 september 2009 20:46 schreef Tourniquet het volgende:
Net les 20 met Evy gedaan. 4x 8 minuten. Veruit het zwaarste tot nu toe. Ben best kapot nu, pffff. Maargoed het was ook qua tijd en afstand het verst tot nu toe (5,61 km in 36:40).
Heb net 50 minuten er op zitten. Ik loop op een tempo tussen joggen en rennen in.quote:Op maandag 7 september 2009 11:18 schreef Psychonikeo het volgende:
[..]
loop je die 45 minuten aan 1 stuk? Dan ben je best al aardig ver. De eerste serie van Evy is namelijk om 30 min aan 1 stuk te (leren) lopen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |