Jij praat makkelijk met de kennis die wij nu hebben. Zonder WO2 waren we minder bewust van het kwaad van racisme. Ik wou jou wel zien in die tijd me geen cent te maken. Maar de Joden hadden wel geld kijken wat juo reactie zou zijn..quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 15:12 schreef TimMer1981 het volgende:
Wat je dus wilt zeggen is dat je makkelijk beïnvloedbaar bent en dat je je daar een beetje zorgen om maakt? Maak je geen zorgen, de mensheid in verhouding: 90% schaap, 10% mens.
plus dat het natuurlijk allemaal zo veradelijk langzaam ging.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 15:19 schreef wakajawaka het volgende:
[..]
Jij praat makkelijk met de kennis die wij nu hebben. Zonder WO2 waren we minder bewust van het kwaad van racisme. Ik wou jou wel zien in die tijd me geen cent te maken. Maar de Joden hadden wel geld kijken wat juo reactie zou zijn..
Inderdaad als ze zeiden weg gaan alle Joden vergassen dan kregen ze geen zetel. Veel Duiters dachten tijdens wo2 nog steeds dat Joden in een werkkamp zaten i.p.v. concentratiekamp.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 15:27 schreef HeldenHart het volgende:
[..]
plus dat het natuurlijk allemaal zo veradelijk langzaam ging.
Ik bedoel ze stopten de joden niet direct in de gaskamers, nee dat ging heel geleidelijk telkens een schepje er boven op.
Bullshit.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 15:19 schreef wakajawaka het volgende:
[..]
Jij praat makkelijk met de kennis die wij nu hebben. Zonder WO2 waren we minder bewust van het kwaad van racisme. Ik wou jou wel zien in die tijd me geen cent te maken. Maar de Joden hadden wel geld kijken wat juo reactie zou zijn..
Rot toch eens op met die abnormale vergelijkingen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 19:12 schreef Winner_Taco het volgende:
Is het vergelijkbaar met de de opkomst van een partij als de PVV nu?
Extreem links is in Nederland nog niet aan de macht geweest c.q. heeft nog geen massale moordpartijen gepleegd.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 19:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Toch merkwaardig dat men het er wel over eens is dat Nationaal Socialisme niet deugt, maar dat extreem links gedachtengoed nog steeds salonfähig is, terwijl die politieke stroming minstens zo fout is.
Lees het disclaimer nog eens door.,quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 18:54 schreef Winner_Taco het volgende:
Interessant , waarschijnlijk in die tijd met de kennis van toen zeker wel.
Rot op? Het is een VRAAG , geen VEROORDELINGquote:Op zaterdag 15 augustus 2009 19:38 schreef TimMer1981 het volgende:
[..]
Rot toch eens op met die abnormale vergelijkingen.
Dan kan ik Wouter Bos ook wel Stalin noemen en Jan Marijnissen Mao, slaat ook nergens op.
Welke disclaimer?quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 20:15 schreef wakajawaka het volgende:
[..]
Lees het disclaimer nog eens door.,
Extreem links is niet salonfähig. Nouja, trouwens, in jouw hoofd misschien wel.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 19:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Toch merkwaardig dat men het er wel over eens is dat Nationaal Socialisme niet deugt, maar dat extreem links gedachtengoed nog steeds salonfähig is, terwijl die politieke stroming minstens zo fout is.
SP is zeker salonfähig, hoe walgelijk ze ook zijn.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 21:50 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Extreem links is niet salonfähig. Nouja, trouwens, in jouw hoofd misschien wel.
SP is dan ook niet extreem-links en al helemaal geen linkse tegenhanger van het nationaal-socialisme.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 22:44 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
SP is zeker salonfähig, hoe walgelijk ze ook zijn.
Suuuuure, dream onquote:Op zaterdag 15 augustus 2009 22:53 schreef Monidique het volgende:
[..]
SP is dan ook niet extreem-links en al helemaal geen linkse tegenhanger van het nationaal-socialisme.
quote:Op donderdag 12 februari 2009 20:04 schreef Mutant01 het volgende:
Ik denk overigens dat Picchia in dat geval de treinmachinist zou zijn.
quote:Op donderdag 12 februari 2009 20:06 schreef Picchia het volgende:
En Mutant de conducteur.
quote:Op donderdag 12 februari 2009 20:08 schreef Mutant01 het volgende:
Ik zou dan allang niet meer bestaan, hooguit een rookpluim vormen.
quote:Op donderdag 12 februari 2009 20:10 schreef One_of_the_few het volgende:
In de vorm van een kromzwaard
Hoe is het nou, leven in een wereldje die je onderbuik tezamen met blinde afkeer gecreëerd heeft, bij gebrek aan aanwezig verstand?quote:
Nou nou, mensen die je niet eens kent voor homo uitmaken. Volgens mij woont hij toch echt met een dametje samen.quote:
Waar bedreig ik jou? Ik zeg dat je vanzelf een keer de verkeerde tegenkomt als je voor de makkelijkste weg kiest en mensen op basis van huidskleur of religie discrimineert . Overigens was dit aan het adres van Wilders en niet aan jouw adres gericht. Al geldt het eigenlijk voor iedereen die zich met dergelijke zaken inlaat.quote:
Nou zo'n abnormale vergelijking is het niet. Immers de centrale vraag van het topic is of je een partij met extremistisch gedachtegoed zou steunen als je nog niet weet hoe de partij zich gaat ontpoppen als ze eenmaal aan de macht is.quote:Op zaterdag 15 augustus 2009 19:38 schreef TimMer1981 het volgende:
[..]
Rot toch eens op met die abnormale vergelijkingen.
Die vraag kan heus al beantwoord worden. Weinig radicaal. De PVV gaat heus geen 76+ zetels krijgen, ik denk zelf al niet dat ze de grootste worden. Het is voor de rest een illusie om te doen alsof eventuele coalitie partners er bij gaan staan kijken en niets doen, mocht wilders daadwerkelijk het 4de rijk in elkaar gaan timmeren, wat wmb überhaupt kolder is, maar sommigen mensen hebben nu eenmaal een bepaald 'vijandsbeeld' nodig om lekker in hun vel te zittenquote:Op zondag 16 augustus 2009 17:57 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
, immers ook een partij waarvan mensen zich afvragen hoe radicaal diens beleid gaat zijn mocht ze aan de macht komen.
Toen ik zei "aan de macht komen" doelde ik dan ook op het hypothetische scenario dat de PVV dé regeringspartij zou worden, niet per se op de uitslag van de eerstvolgende verkiezingen.quote:Op zondag 16 augustus 2009 18:22 schreef ExTec het volgende:
[..]
Die vraag kan heus al beantwoord worden. Weinig radicaal. De PVV gaat heus geen 76+ zetels krijgen, ik denk zelf al niet dat ze de grootste worden.
Dan krijg je hetzelfde antwoord. NL kent geen kabinetten die vormgegeven worden door 1 partij. Er is nooit sprake van 1 "dé" partij.quote:Op zondag 16 augustus 2009 18:37 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Toen ik zei "aan de macht komen" doelde ik dan ook op het hypothetische scenario dat de PVV dé regeringspartij zou worden, niet per se op de uitslag van de eerstvolgende verkiezingen.
Ook zeer on-topic: dan ga je ervanuit dat dat zichtbaar was. Dat was het beslist niet. Meeste duitsers zaten niet voor niets mbt de vernietigingskampen ook in het donker.quote:ik denk niet dat ik er ooit bij zou komen om een gehele bevolkingsgroep als oorzaak voor problemen aan te wijzen. Hitler kon dan goede toespraken houden, het lijkt me sterk dat hij me had kunnen aanzetten tot racisme. Er even van uitgaand, in ieder geval, dat ik in de jaren '20/'30 dezelfde persoon zou zijn en dezelfde linkse ouders had gehad.
Ik reageerde op de volgende uitspraak in de OP: "Zelf denk ik dat als ik in Duitsland leefde toen der tijd in het begin zeker wat zag in zijn ideeën en zelf de Joden de schuld zou geven." Ik ging dus uit van een situatie waarin ik wist van Hitlers ideeën m.b.t. Joden.quote:Ook zeer on-topic: dan ga je ervanuit dat dat zichtbaar was. Dat was het beslist niet. Meeste duitsers zaten niet voor niets mbt de vernietigingskampen ook in het donker.
Duh. Daarom stelde ik ook dat je wellicht een realistischer beeld krijgt door naar je huidige stemgedrag te kijken. Maar dat mag niet van the powers that be.quote:Op zondag 16 augustus 2009 18:47 schreef ExTec het volgende:
Veel te gemakkelijk om met de wisdom of hindsight hier uitspraken over te doen.
Vandaar ook, koffiedik kijk topic.
(...)
Realistischer ook dan deze topic aan te grijpen om je eigen weldenkendheid te etaleren (Nee, ik had dat nooit gedaan hoor!Ik niet!
).
Ah, je zegt dus: "Als ik wist dat'ie fout was had ik tegen em geweest!quote:Op zondag 16 augustus 2009 19:14 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Ik reageerde op de volgende uitspraak in de OP: "Zelf denk ik dat als ik in Duitsland leefde toen der tijd in het begin zeker wat zag in zijn ideeën en zelf de Joden de schuld zou geven." Ik ging dus uit van een situatie waarin ik wist van Hitlers ideeën m.b.t. Joden.
Ik vind de huidige situatie niet echt gek veel te maken hebben met toen.quote:Duh. Daarom stelde ik ook dat je wellicht een realistischer beeld krijgt door naar je huidige stemgedrag te kijken. Maar dat mag niet van the powers that be.
Lees dit eens: http://nl.wikipedia.org/wiki/Stropopredenering.quote:Op zondag 16 augustus 2009 19:38 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ah, je zegt dus: "Als ik wist dat'ie fout was had ik tegen em geweest!"
Zullen we zeggen, verrassend.
Ja zal best, hoe klinkt deze:quote:Op zondag 16 augustus 2009 19:53 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Lees dit eens: http://nl.wikipedia.org/wiki/Stropopredenering.
Er gingen flinke geruchten, omtrent de vernietigingskampen, waarschijnlijk niet in de laatste plaats omdat er daadwerkelijk ook duitsers in die kampen werkte, en die natuurlijk wel e.e.a. erover vertelde. Maar je kunt niet verwachten dat mensen belangrijke beslissingen baseren op geruchten.quote:Weten van zijn aversie jegens Joden wil nog niet zeggen dat je weet van zijn plannen om ze in vernietigingskampen te stoppen.
En er mag wel snel iemand in dit topic komen die kan verduidelijken hoeveel het volk van tevoren wist over Hitlers plannen, het wordt nu wel heel zwart-wit (het volk wist precies wat het kon verwachten vs. Hitler heeft het woord 'Joden' nooit genoemd in zijn toespraken).
NEE, leer lezen (en nadenken). Een aversie hebben jegens Joden betekent niet dat je ze ook in een hok wilt opsluiten en een blok Zyklon-B naar ze wil gooien. Net zoals - daar gaan we weer - Wilders' islamofobie hem nog niet meteen een massamoordenaar maakt. Ik zei dus niet dat ik al wist wat de nazi's voor misdaden zouden gaan begaan, alleen dat ik wist van hun anti-Joodse instelling.quote:Op zondag 16 augustus 2009 20:03 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja zal best, hoe klinkt deze:
De OP gaat erover hoe jij in het leven zou staan als je leeft in het interbellum vlak voor WO2. Wat ook bekend is, is dat het helemaal niet zo duidelijk was, wat de nazi's hun echte intenties waren.
En jouw geweldige antwoord was: als ik wist waar de nazi's echt voor stonden was ik tegen!
No shit, sherlock
Stating the obvious, noemen we dat.
Dus met Wilders hoog in de peilingen ben je de emigratiebeurzen af aan het struinen?quote:Op maandag 17 augustus 2009 14:53 schreef Leevancleef het volgende:
Als ik Duitser zou zijn in de jaren '20 en '30 zou ik waarschijnlijk migreren en afstand doen van de Duitse nationaliteit. Geef mijn portie maar aan Fikkie
nazipraktijken en newdeal van FDR in één moeite door kwalijk noemen...??quote:Op maandag 17 augustus 2009 06:07 schreef Lyrebird het volgende:
Geen sympathie. Ik ben tegen staatsinmenging, zoals het nationaliseren van banken en autofabrieken, of het bepalen van wat goed is voor de mensen. Ik zou in die tijd naar de VS zijn gemigreerd, alhoewel daar toen ook een kwalijke wind stond, met the New Deal van FDR.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |