Misschien zijn het mensen met schulden en extra (ziekte)kosten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 15:57 schreef McKillem het volgende:
Ik blijf vraagtekens zetten achter die hele voedselbank...
Een voedselbank voor beesten (van voedselbank klanten) en kinderen kan ik wel achter staan omdat die beesten en koters er oprecht niets aan kunnen doen dat hun meerdere geen geld heeft, maar wat moet je allemaal wel niet fout doen in dit land om het ZO moeilijk te hebben dat je naar de voedselbank moet voor eten?
Dit is inderdaad ook nog een puntje.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 14:03 schreef Fastmatti het volgende:
Werd er bij de voedselbank geen ongesneden brood geweigerd? Werd er bij diezelfde voedselbank geen B-merken geweigerd omdat dit oneerlijke concurrentie is? Logisch dat niemand ze meer wat wil geven.
Ga je nou de treiteraars treiteren?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:01 schreef Frutsel het volgende:
Stop ook hier eens met dat persoonlijke gedoe en getreiter en laat elkaar in waarde aub
Schulden daar werk je jezelf in en heb ik eigenlijk 0 medeleven mee.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:02 schreef Disana het volgende:
[..]
Misschien zijn het mensen met schulden en extra (ziekte)kosten.
Eerlijk gezegd heb ik nooit ergens gelezen hoe deze mensen zo laag zitten dat ze van de voedselbank gebruik moeten maken.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:07 schreef McKillem het volgende:
[..]
Schulden daar werk je jezelf in en heb ik eigenlijk 0 medeleven mee.
Zieke mensen hebben we toch subsidies en uitkeringen voor?
arbeidshandicap, groot litteken en ik mag mijn rechterarm niet meer belasten, op straffe van permanente handicap (lymfoedeem voor het geval het je wat zegt) .. en dat dan gecombineerd met mijn leeftijd (50+) .. zelfs met tig subsidies erbij een te groot risico voor een werkgever dus ..quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 15:48 schreef Scorpie het volgende:
Maar moussie, waarom kan jij niet werken? Ben je afgekeurd dan? Je verricht immers wel (vrijwilligers)werk?
wat je nu zegt is niet correct. er wordt alleen gekeken naar besteedbaar inkomen. daarnaast is er een maximale tijdsduur waarin je naar de voedselbank mag. www.voedselbank.nlquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 15:13 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
En, om maar on topic te blijven, die werkenden kunnen(mogen) niet naar de voedselbank of
komen niet in aanmerking voor gratis vakantie juist omdat ze werken.
quote:Verburg stemde eind vorige jaar tegen een Europees voorstel om vanuit de Europese Unie extra hulp te verstrekken aan Europese voedselbanken.
Ik heb nog nooit iemand in dit land gezien die extreem minimaal moet leven en niet iets te verwijten valt waardoor hij/zij nou zo leeft.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:10 schreef Disana het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd heb ik nooit ergens gelezen hoe deze mensen zo laag zitten dat ze van de voedselbank gebruik moeten maken.
Had je toen hulp, kon je ergens naar toe om te eten en te slapen .. ik vermoed van wel ..quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 15:51 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Ik ben zelf zo'n 23 jaar geleden een periode dakloos geweest met torenhoge schulden.
Dat kwam bij mij door een scheiding. (niet mijn schuld natuurlijk)
Vertel mij niet hoe dat is of hoe zielig die mensen zijn.
Slechte tijden, honger, geen huis, geen baan en geen geld. Been there, done that.
De schuldvraag vind ik niet relevant, veranderd namelijk weinig aan de feitelijke situatie.
Of je in zo'n situatie blijft steken is altijd een eigen keuze. Je kunt er uitkomen namelijk maar
dat gaat niet vanzelf en wordt je ook niet aangedragen.
Dat jij met dat soort mensen medelijden hebt en ze zielig vind is mensonterend. Denk daar maar over na.
Dat besteedbaar inkomen betekent dus in de praktijk dat er nagenoeg geen werkende mensen in aanmerking komen voor voedselpakketten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:13 schreef simmu het volgende:
[..]
wat je nu zegt is niet correct. er wordt alleen gekeken naar besteedbaar inkomen. daarnaast is er een maximale tijdsduur waarin je naar de voedselbank mag. www.voedselbank.nl
overigens van nu.nl:
[..]
Bron:quote:de belangrijkste inkomstenbron is
meestal een uitkering (72%), vooral
WWB (41%). Voor 8% is arbeid de
belangrijkste inkomstenbron. Bij de
overige 20% heeft 15% een ander
inkomen en geeft 5% aan in het
geheel geen inkomen te ontvangen
Die laatste groep zie je dan ook niet op de televisie bij SBS6, die zijn niet interessant .. dat je als zakenman met schulden kan blijven zitten waardoor je ver onder het bestaansminimum moet leven is geen nieuws dat het SBS6 publiek wil zien .. die willen 2 dikke dames die roken als slotenquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:14 schreef McKillem het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit iemand in dit land gezien die extreem minimaal moet leven en niet iets te verwijten valt waardoor hij/zij nou zo leeft.
Ze zullen er best tussen zitten maar ik geloof er helemaal niets van dat het leeuwendeel van de voedselbankbezoekers uit die laatste groep bestaat.
Haha, ik kan er nu om lachen. Nee Moussie, ik had geen hulp en zwierf dus op straat rondquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:23 schreef moussie het volgende:
[..]
Had je toen hulp, kon je ergens naar toe om te eten en te slapen .. ik vermoed van wel ..
en daar draait het toch om, ook bij de voedselbank, dat steuntje in de rug zodat je er weer uit kan komen.
Het is niet hulp waar je naar toe loopt en die je zomaar krijgt en voor zolang als je wil .. er zitten echt wel voorwaarden aan vast, je moet door verwezen worden, er moet een plan zijn voor je schulden, er zijn periodieke controles of alles nog volgens plan loopt en er wordt een termijn gesteld voor hoe lang je die hulp krijgt.
gezien dat filmpje vraag ik me echt af hoeveel mensen echt hulp nodig hebben....quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 12:00 schreef superworm het volgende:
[..]
Typisch voorbeeld van Nederlandse bemoeizucht. Ik als arm studentje kan toch ook niet op vakantie? Hoor je mij zeuren?! Ze doen net alsof het een godvergeten récht is om minstens eens per jaar met je luie reet in het zand van de Costa's of voor mijn part Indonesië te zitten. Schaamteloos.
wie zegt dat ze in het hoogseizoen moeten gaanquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 13:10 schreef Gia het volgende:
[..]
moussie heeft wel gelijk, hoor. Een weekje camping kost al minimaal 200 euro en dan heb je nog een goedkope camping. Dan heb je ook nog een uitrusting nodig, want een caravan huren op een camping,in het hoogseizoen kost op zijn minst een honderd of 5. Mensen die rond moeten komen van 1200 euro per maand kunnen dat niet betalen. Het vakantiegeld gaat meestal al op aan nieuwe kleren, schoenen, schoolmaterialen enz......
Ik vind de vakantiebank dan ook een uitstekend initiatief. De gezinnen hebben dan niet meer kosten dan ze thuis zouden hebben.
geld uit sparen door niet te vreten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 13:33 schreef moussie het volgende:
[..]
Volgens mij kiezen mensen toch echt zelf om te gaan studeren, wou je dat soms ontkennen?
Daarnaast kan je je als student in je eentje gerust wat warme maaltijden overslaan om geld uit te sparen, of je gaat lekker goedkoop met een groepje koken, of je gaat naar de mensa, totaal andere situatie dus dan kinderen in de groei die dagelijks gezond moeten eten .. of te wel, appels en peren
En ja, ik ken 2 dames die er als vrijwilligers werken, en ik ken meerdere moeders in de bijstand, zoals je misschien al begrepen hebt ben ik er ook eentje van, en nee, daar heb ik beslist niet voor gekozen, en de kans dat ik er ooit uit kom is gezien mijn lichamelijke conditie en leeftijd nihil ..
en nee, ik kom niet bij de voedselbank maar heb met al die almaar stijgende rekeningen steeds meer moeite om rond te komen .. het is bij god geen vetpot, zo'n uitkering. Ik kan wel rondkomen, nog, maar in het weekend even weg, bioscoopje, whatever, dat zit er niet in, en een vakantie, hoe goedkoop dan ook, al helemaal niet .. ik moet potverdorie zelfs nadenken of ik mij dat zakje chips wel kan veroorloven ..
Hoe dan ook, ik kom nog niet eens in aanmerking voor de voedselbank, ik hou teveel geld over .. kan je nagaan.
En voordat er weer iemand begint te piepen over 'luie reet', in onze gemeente worden mensen zoals ik verplicht om vrijwilligerswerk te verrichten, en over het algemeen is dat gewoon betaald werk waar geen geld meer voor is .. wat mij betreft mag hetgeen ik doe zo omgezet worden naar 'echt' werk, ben ik iig van dat gezeik af van al die gasten die op basis van wat aannames hun conclusies al klaar hebben
ja en vroeger stierven die mensen gewoon.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:04 schreef deedeetee het volgende:
Heb toevallig gisteren dit boek uitgelezen en sta er van te kijken dat er toch nog mensen en kinderen in Nederland zijn die honger lijden.
[ afbeelding ]
Mensen die in de schulden en/of WSNP zitten houden soms maar een paar tientjes per week over om te eten en soms gewoon niks![]()
Vaak door eigen domheid/eigenwijsheid maar ook doordat ze gewoon niet weten waar ze recht op hebben en doordat van alles langs elkaar heen werkt....
Wat een onzin, ik heb trouwens geen behoefte aan allemaal de zelfde mensen. Lijkt me vreselijk sááiquote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:06 schreef franksetank het volgende:
[..]
ja en vroeger stierven die mensen gewoon.
helaas blijven ze tegenwoordig leven en nemen ze vaak ook teveel kinderen waardoor het menselijk ras steeds slechter word van kwaliteit.
Dat wordt het tijd dat je je oogkleppen eens afzet en eens om je heen kijkt.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:14 schreef McKillem het volgende:
[..]
Ik heb nog nooit iemand in dit land gezien die extreem minimaal moet leven en niet iets te verwijten valt waardoor hij/zij nou zo leeft.
is geen onzin.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:09 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Wat een onzin, ik heb trouwens geen behoefte aan allemaal de zelfde mensen. Lijkt me vreselijk sáái![]()
En als ik jou zo bezig zie dan hoop ik toch wel dat JOUW kwaliteit er in de loop der jaren op vooruitgaat.
Moet je mij toch eens uitleggen waarom er dan nog steeds zoveel van die zwakke/domme mensen zijn ? Die hadden dan toch allang geleden uitgestorven moeten zijn ?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:13 schreef franksetank het volgende:
[..]
is geen onzin.
vroeger stierven zwakke/domme mensen waardoor het ras sterk bleef.
@moussiequote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:13 schreef moussie het volgende:
Maar nee, voor zoiets wordt je tegenwoordig niet meer afgekeurd, je krijgt een vermelding 'arbeidshandicap' en wordt na een eindeloos traject bestempelt als 'onbemiddelbaar', zoals dat zo mooi heet.
Als je het zo goed hebt, over wie had je het dan toen je zei dat mensen met twee inkomens niet rond kunnen komen?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:36 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Haha, ik kan er nu om lachen. Nee Moussie, ik had geen hulp en zwierf dus op straat rond
en sliep ook op straat. Mijn eten moest ik toen bij elkaar stelen en letterlijk uit de vuilnisbak halen.
Tegenwoordig eet ik niet meer in een restaurant als het geen ster heeft. Een harde levensles dat je uiteindelijk als het er echt op aankomt gewoon
alleen staat. Ben overigens blij dat ik deze les heb geleerd. Mijn huidige, zeer goede, situatie
heb ik daaraan te danken. Karakterbuilding zullen we maar zeggen.
Uiteindelijk kan niemand het helemaal alleen. Dat er een helpende hand uitgestoken wordt soit,
maar ga mensen niet pamperen.
Dan worden het Afrikaanse negertjes die apatisch voor zich uit zitten te staren, wachtend op
het volgende vliegtuig met voedselhulp.
Mensen op het bedrijf waar ik werk, familieleden en diverse kennissen.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:27 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je het zo goed hebt, over wie had je het dan toen je zei dat mensen met twee inkomens niet rond kunnen komen?
Met kinderen heb je niet echt een keuze, hè? Schoolvakanties vallen nu eenmaal in het hoogseizoen. En zelfs in de extra vakanties is het allemaal duurder.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:43 schreef franksetank het volgende:
[..]
wie zegt dat ze in het hoogseizoen moeten gaan![]()
En je sliep op een grasveldje onder de blote hemel?quote:laatst in mei een weekendje weg geweest.
we betaalden 5 euro per persoon per dag voor een gewone camping.
oke geen zwembad of andere luxe maar zwemmen kun je ook in een meertje (wat wij dus deden).
bij de aldi haalden we ons vreten, wegwerp bbq en feesten maar.
was niet meer kwijt dan wat ik in nederland kwijt zou zijn.
Daar heeft niemand het over.quote:maar goed, men wil idd een superdeluxe camping of een dure strandvakantie.
duur vreten en de koters moeten om de 2 uur een ijsje hebben of patat
Hehe, ik begrijp hieruit dat jij geen kinderen moest huisvesten, voeden en kleden, je moest alleen jezelf zien te redden .. petje af trouwens, dat lukt lang niet iedereen .. maar het is toch een net iets andere situatie als wanneer je wel kinderen hebt. Dan heb je én de schulden én de kinderen, en zie daar maar uit te komen zonder hulp ..quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:36 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Haha, ik kan er nu om lachen. Nee Moussie, ik had geen hulp en zwierf dus op straat rond
en sliep ook op straat. Mijn eten moest ik toen bij elkaar stelen en letterlijk uit de vuilnisbak halen.
Tegenwoordig eet ik niet meer in een restaurant als het geen ster heeft. Een harde levensles dat je uiteindelijk als het er echt op aankomt gewoon
alleen staat. Ben overigens blij dat ik deze les heb geleerd. Mijn huidige, zeer goede, situatie
heb ik daaraan te danken. Karakterbuilding zullen we maar zeggen.
Uiteindelijk kan niemand het helemaal alleen. Dat er een helpende hand uitgestoken wordt soit,
maar ga mensen niet pamperen.
Dan worden het Afrikaanse negertjes die apatisch voor zich uit zitten te staren, wachtend op
het volgende vliegtuig met voedselhulp.
Volgens mij heb je toch wel recht op huursubsidie als je onder modaal verdient, al is het maar een beetje. En zorgtoeslag ook. Mijn man en ik krijgen net geen zorgtoeslag en wij hebben met 2600 euro netto toch wel ruim boven modaal. Als wij er net buiten vallen, moet iemand met minder dan modaal daar wel recht op hebben, lijkt me.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:30 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Mensen op het bedrijf waar ik werk, familieleden en diverse kennissen.
Globaal gezien heel veel mensen dus die onder modaal verdienen.
Is geen vetpot en vallen buiten alle regelingen, subsidies en kwijtscheldingen waardoor ze
per saldo niet beter af zijn dan iemand die thuis zit.
voorjaarsvakanties en zo.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:31 schreef Gia het volgende:
[..]
Met kinderen heb je niet echt een keuze, hè? Schoolvakanties vallen nu eenmaal in het hoogseizoen. En zelfs in de extra vakanties is het allemaal duurder.
[..]
En je sliep op een grasveldje onder de blote hemel?
[..]
Daar heeft niemand het over.
Dit initiatief gaat, als ik het goed heb, over leegstaande woningen, die zijn ingericht als vakantiewoningen voor mensen die, inderdaad, anders niet op vakantie kunnen. In plaats van leegstand wordt er nu wat mee gedaan, waardoor ze hun waarde behouden. Zo is het ook met de voedselbank. Het gaat om voer wat niet meer verkocht kan worden.
Iemand een helpende hand reiken, een voorzet geven of hoe je het ook noemen wil, prima.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:36 schreef moussie het volgende:
[..]
Hehe, ik begrijp hieruit dat jij geen kinderen moest huisvesten, voeden en kleden, je moest alleen jezelf zien te redden .. petje af trouwens, dat lukt lang niet iedereen .. maar het is toch een net iets andere situatie als wanneer je wel kinderen hebt. Dan heb je én de schulden én de kinderen, en zie daar maar uit te komen zonder hulp ..
Daarnaast mag je mi niet vergeten dat niet iedereen even intelligent en/of zelfredzaam is .. dat jij met je IQ van 120+ het red betekent niet dat iemand met een IQ van 90 het ook kan
Campinggerei voor een gezin met kinderen is niet zo goedkoop.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:40 schreef franksetank het volgende:
[..]
voorjaarsvakanties en zo.
ik vind het altijd zo raar dat ik en mijn vrienden dan wel altijd goedkope accomodatie kunnen regelen.
we hadden onze eigen tent bij ons, behalve ik, ik sliep idd onder de blote hemel op mijn luchtbedje![]()
maar goed, een koepeltentje kun je altijd lenen of ergens heel goedkoop kopen.
idem voor camping kookgerei.
of je neemt een hostel, betaal je ook een paar euro per dag en heb je vaak een gemeenschappelijke keuken erbij.
Voedselbank is dus ook aan tijdlimiet gebonden, en alleen bij wijze van hoge uitzondering wordt daarvan afgeweken .. dat het alleen tijdelijk hulp is is het uitgangspunt en je wordt, als het goed gaat, dus op het juiste spoor gezet naar zelfredzaamheid. En daarbij heeft de een blijkbaar wat meer hulp nodig dan de ander ..quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:49 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Iemand een helpende hand reiken, een voorzet geven of hoe je het ook noemen wil, prima.
Ik vind dat mensen het daarna zelf moeten doen. Ik zie teveel mensen, oa ook op TV en
in de praktijk, die een zielig verhaal ophangen en vervolgens in een hoekje gaan zitten huilen.
Dat kan en daar is voor eventjes niets mis mee maar daarna gaat het leven gewoon verder.
In mijn ogen zijn dat dus apatische negertjes (nofi) die nooit zullen veranderen als
je alles voor ze blijft regelen. Hun eigenwaarde en eigen initiatief boor je daarmee de grond in.
Leuk voor jou dat je de kosten kan delen met een grotere groep en het daardoor voor jou alleen heel goedkoop wordt, maar wat heeft dat te maken met de kosten voor een gezin?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:40 schreef franksetank het volgende:
[..]
voorjaarsvakanties en zo.
ik vind het altijd zo raar dat ik en mijn vrienden dan wel altijd goedkope accomodatie kunnen regelen.
we hadden onze eigen tent bij ons, behalve ik, ik sliep idd onder de blote hemel op mijn luchtbedje![]()
maar goed, een koepeltentje kun je altijd lenen of ergens heel goedkoop kopen.
idem voor camping kookgerei.
of je neemt een hostel, betaal je ook een paar euro per dag en heb je vaak een gemeenschappelijke keuken erbij.
Ik moet af gaan op hetgeen ik hoor daar ik er zelf niets mee te maken heb.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:49 schreef Gia het volgende:
Dus zeggen dat iemand met minder dan modaal nergens recht op heeft, klopt gewoon niet.
vakantieparken moet je ook niet heen gaan als je een goedkope vakantie wil.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:51 schreef Gia het volgende:
[..]
Campinggerei voor een gezin met kinderen is niet zo goedkoop.
Enneh, ook de voorjaarsvakantie is duurder dan de week daarvoor of de week daarna. Vakantieparken en campings weten dat en profiteren daarvan.
als je voor meerdere mensen kookt word de maaltijd vaak goedkoper, of dat nu een gezin is of een studentenhuis.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 18:15 schreef moussie het volgende:
[..]
Leuk voor jou dat je de kosten kan delen met een grotere groep en het daardoor voor jou alleen heel goedkoop wordt, maar wat heeft dat te maken met de kosten voor een gezin?
Ik heb ingevuld van januari tot juli 2009. Dit jaar dus.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 18:28 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Ik moet af gaan op hetgeen ik hoor daar ik er zelf niets mee te maken heb.
Dit jaar schijnt wel het toetsingsbedrag voor de huursubsidie lager te zijn dan voorheen
zodat meer mensen aanspraak kunnen maken op huursubsidie.
Maar dan nog praat je over tientjes.
Ik zit er in deze dus naast en heb jij gelijk.![]()
tsja. nu je dit zo aantoont kan ik het enkel beamen. dus blijkbaar levert een uitkering toch echt minder inkomen dan werk. om even slinks terug te komen dan op een ander twistpuint wat hier voorbij kwam.....quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:28 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Dat besteedbaar inkomen betekent dus in de praktijk dat er nagenoeg geen werkende mensen in aanmerking komen voor voedselpakketten.
[..]
Bron:
http://parlis.nl/pdf/kamervragen/KVR25043.pdf
PDF!!
Met dat verschil dat al die studenten meebetalen, die kinderen niet.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 18:40 schreef franksetank het volgende:
[..]
als je voor meerdere mensen kookt word de maaltijd vaak goedkoper, of dat nu een gezin is of een studentenhuis.
Hij heeft natuurlijk wel gelijk. De 'zwakkeren' van onze samenleving gingen vroeger simpelweg dood.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:09 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Wat een onzin, ik heb trouwens geen behoefte aan allemaal de zelfde mensen. Lijkt me vreselijk sáái![]()
En als ik jou zo bezig zie dan hoop ik toch wel dat JOUW kwaliteit er in de loop der jaren op vooruitgaat.
Daar is niets slinks aan. (mooi woord)quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 18:58 schreef simmu het volgende:
[..]
tsja. nu je dit zo aantoont kan ik het enkel beamen. dus blijkbaar levert een uitkering toch echt minder inkomen dan werk. om even slinks terug te komen dan op een ander twistpuint wat hier voorbij kwam.....
Dan denk ik dat je verkeerde risico's neemt als je op die manier ten onder gaat.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 16:30 schreef moussie het volgende:
[..]
Die laatste groep zie je dan ook niet op de televisie bij SBS6, die zijn niet interessant .. dat je als zakenman met schulden kan blijven zitten waardoor je ver onder het bestaansminimum moet leven is geen nieuws dat het SBS6 publiek wil zien .. die willen 2 dikke dames die roken als sloten
Ik vind het prima dat je zo'n opmerking tegen me aanflikkert, maar dan verwacht ik ook voorbeelden.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 17:12 schreef Fockker het volgende:
[..]
Dat wordt het tijd dat je je oogkleppen eens afzet en eens om je heen kijkt.
we hebben het hier over besteedbaar inkomen he. een paar tientjes per week doet dan al heel veel. en ja. een stratenmaker verdient nu eenmaal heel wat minder dan een arts. het klopt dat tussen ongeschoolde arbeid en uitkering weinig verschil zit (maar nog altijd wel iets). je kan dus dan voor hetzelfde geld stellen dat het oneerlijk is dat ongeschoolde arbeid zo laag betaalt tov geschoolde arbeid. beter nog: geschoolde arbeid moet eerst in geinvesteerd worden eer dat die persoon gaat werken. beiden zijn heus noodzakelijk in de maatschappij, dus wie dient dan voorrang te krijgen?quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 19:16 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Daar is niets slinks aan. (mooi woord)
Qua inkomen is een uitkering absoluut minder dan een salaris, is ook geen twistpunt.
Wat je van dat salaris over kunt houden tov een uitkering is een twistpunt.
Daarnaast heeft iemand met een uitkering meestal recht op de maximale subsidie's e.d.
terwijl mensen die werken slechts minimaal daarvan kunnen profiteren, zoals gebleken is. (dank Gia)
Ik blijf erbij dat de verhouding scheef is als je per saldo nagenoeg hetzelfde overhoudt
van je salaris als iemand anders aan uitkering heeft.
Het komt er op neer, gechargeerd, dat je 40 uur p/w moet werken om een paar tientjes meer te hebben
dan een uitkeringstrekker en dat vind ik niet correct.
het ligt er maar aan wat voor onderneming je draait hoor. er zijn zat voorbeelden te bedenken waarin de ondernemer er waarlijk niets aan kan doen. ondernemen is netwerken. jij handelt in spullen en/of diensten. wat als je opdrachtgevers niet meer kunnen betalen? kijk daarover maar eens in het BB&B topic!quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 19:19 schreef McKillem het volgende:
[..]
Dan denk ik dat je verkeerde risico's neemt als je op die manier ten onder gaat.
Een faillissement is er namelijk o.a. om je te helpen niet een schuldenput te worden als je bedrijf over de kop gaat.
Daarnaast is het een risico dat je accepteert als je gaat ondernemen. Je weet het dus.
[..]
Ik vind het prima dat je zo'n opmerking tegen me aanflikkert, maar dan verwacht ik ook voorbeelden.
Je kunt die mensen toch ook niet dood laten gaan, door nog minder uitkering.... Niet iedereen kan er iets aan doen dat hij/zij in de bijstand zit.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 19:16 schreef Clairvaux het volgende:
[..]
Daar is niets slinks aan. (mooi woord)
Qua inkomen is een uitkering absoluut minder dan een salaris, is ook geen twistpunt.
Wat je van dat salaris over kunt houden tov een uitkering is een twistpunt.
Daarnaast heeft iemand met een uitkering meestal recht op de maximale subsidie's e.d.
terwijl mensen die werken slechts minimaal daarvan kunnen profiteren, zoals gebleken is. (dank Gia)
Ik blijf erbij dat de verhouding scheef is als je per saldo nagenoeg hetzelfde overhoudt
van je salaris als iemand anders aan uitkering heeft.
Het komt er op neer, gechargeerd, dat je 40 uur p/w moet werken om een paar tientjes meer te hebben
dan een uitkeringstrekker en dat vind ik niet correct.
Inderdaad. Mijn vader was vroeger zelfstandige en is failliet gegaan door de opkomst van de supermarkten. Nu had hij natuurlijk hard kunnen zijn en het erop aan laten komen, oftewel, failliet verklaren en niemand betalen, maar zo steekt hij niet in elkaar. Hij heeft dus een persoonlijke lening bij de bank gesloten om al zijn leveranciers nog te kunnen betalen. Tja, en dan heb je dus toch schuld over.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 19:30 schreef simmu het volgende:
[..]
het ligt er maar aan wat voor onderneming je draait hoor. er zijn zat voorbeelden te bedenken waarin de ondernemer er waarlijk niets aan kan doen. ondernemen is netwerken. jij handelt in spullen en/of diensten. wat als je opdrachtgevers niet meer kunnen betalen? kijk daarover maar eens in het BB&B topic!
quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 19:28 schreef simmu het volgende:
[..]
en pfff; al die mensen die roepen dat ze best rond kunne n komen van een uitkering: ik daag jullie uit om het 3 maanden te doen. kijken of jullie er dan nog zo over denken
En als je werkt weet je dat je werkeloos kan raken, als je trouwt en kinderen krijgt weet je ook niet van tevoren wat er gaat gebeuren, en als je nu nog gezond bent, knijp dan in je handen en geniet ervan, want zelfs al leef je nog zo bewust en verantwoord, ook jij kan morgen ziek en afhankelijk worden .. aan alles wat je doet zit risico.quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 19:19 schreef McKillem het volgende:
[..]
Dan denk ik dat je verkeerde risico's neemt als je op die manier ten onder gaat.
Een faillissement is er namelijk o.a. om je te helpen niet een schuldenput te worden als je bedrijf over de kop gaat.
Daarnaast is het een risico dat je accepteert als je gaat ondernemen. Je weet het dus.
Dat is wat ik eerder al zei, je moet je prioriteiten kunnen stellen .. het is beslist geen luxe leven, je kan er net van rondkomen als je verstandig bent .. maar spontaan iets kopen, die jurk voor een tientje, of met je vrienden naar de bios, uitgaan waar je entree moet betalen, een leuk concert bezoeken, of te wel, even ontspannen, stoom afblazen, iets leuks doen voor jezelf, dat zit er niet in ..quote:Op vrijdag 14 augustus 2009 21:01 schreef sweetlady-o het volgende:
[..]
Mijn moeder had jarenlang een uitkering en ik ben in die tijd niks tekort gekomen. We dronken water en Z merk cola. We aten ¤0,30 brood. Mijn moeder kocht haar spullen bij de aldi en de lidl en ook ging ze naar de markt om daar onze groenten en fruit goedkoop te scoren. voor kip ging ze rechtstreeks naan de slager omdat dat het voordeligst is. Ja, je moet dan zelf die darmen en ingewandeneruit halen maar voor het bedrag dat je daarmee bespaart is dat het waard.
Soms gingen we zondags na de kerk (- 10% inkomen) naar de rommelmarkt daar mocht ik me met een tientje uitleven. We hadden een playstation 1 terwijl de tweede al uit was helemaal geweldig was dat omdat we dan met ons tientje onze spellen goedkoop konden halen.
![]()
Wij gingen trouwens bijna elk jaar op vakantie. Of we gingen logeren bij een tante aan de andere kant van Nederland of ze boekte samen met een werkende tante een last minute bij een bungalow park.
Toen de wasmachine stuk was, liet ze zo'n junk het onder strenge bewaking repareren, hij was er erg goed in![]()
Rondkomen met een uitkering kan dus wel, je moet gewoon prioriteiten stellen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |