Nou, zin niet echt. Maar ik wilde mijn ergernis kanaliseren en eens nagaan, waar die nou precies zat. Ordenen, eigenlijk.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 02:59 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Jij had er dus nog wel zin in
[..]
Je geeft het antwoord toch eigenlijk al zelf. Omdat ze anders zijn dan de mainstream. Hele geschiedenis van de mensheid toont dat mensen die anders willen zijn of anders willen leven en hun eigen regels willen met tegenstand te maken hebben gekregen. Of t nou wel of niet met religie te maken heeft.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 04:44 schreef koffiegast het volgende:
Om ff heel lame binnen te vallen.
Waarom worden cults veracht al dan niet verboden, maar bepaalde stromingen of mate van activiteit bij 'mainstream' geloof 'goed'?
Aangezien er geen feitelijke begrenzingen tussen beide zijn denk ik dat zoiets niet te beantwoorden is. Wie bepaald na welke mate 'anders zijn' iemand niet meer bij de religie hoort. In de Koran bijvoorbeeld staat meerdere keren dat alleen God bepaalt wie wel en niet gelovig is en niemand verzekerd is van het Paradijs in het Hiernamaals, maar toch zijn er genoeg mensen die dat hier willen beslissen, altijd zo geweest.quote:Om nog harder erop neer te komen op het punt dat ik wil maken:
wat is de verschil tussen een cult en een godsdienst?
Ha ha, of ik er bij was, hilarisch...quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 02:44 schreef BluesRebel het volgende:
Want jij was er natuurlijk bij en de moslims kunnen niet gelijk hebben over hun heilige profeet
Niets onzin, zie mijn onderbouwing: mohammed zocht ruzie met zijn leer, hij eiste onderwerping van mensen aan zijn opvatting: uiteraard namen de mensen uit Mekka hem dat kwalijk. Die smeten hem hun stad uit, maar hij bleef doorgaan.quote:. Vandaar ook dat je met zelfbedachte onzin en beschuldigingen komt.
De persoonsverheerlijking van de mohammedaanse interpretatie van de ahadith is volgens mij nergens op gebaseerd dan op die persoonsverheerlijking zelf.quote:Mag.. maar het is werkelijk allemaal nergens op gebasseerd.
Heb je in de wereld: verschillende gezichtspunten. Zo is ook niet alles over Kim Jong Il bekend in het westen, maar zijn genoeg gegevens voorhanden om een mening over die vent te vormen. Beetje inzicht in hoe mensen zijn, er een beetje andee moraal op na houden dan de islam heeft, even afstappen van het idee dat mohammed een soort heilige was, en het eenzijdige beeld van het perfecte voorbeeld voor moslims veranderd in een uiterst gecompliceerde, veelzijdige persooniijkheid.quote:Zij weten het zelf niet eens.. je kunt niet na 1400 jaar uit het niets zeggen hoe iemand als persoon was.
Er is geen enkel bewijs dat mohammed een engel nasprak: geen getuige (van Aisha is overgeleverd dat zij mohammed "hij die ziet wat ik niet zie" noemde, alleen mohammed zou Gabriel gezien en gehord hebben: op die getuigenis zonder getuigen berust de hele islam.quote:Zoals ik hierboven al zei, er staat nauwelijks wat over Mohammed in de Koran. Hij wordt alleen (nog minder dan 10 keer) als een Boodschapper genoemd. En de Boodschap was niet van hem.
Als je enig begrip hebt voor de houding van de Mekkanen naar mohammed, wijk je, net als ik doe, al af van de islamitische interpretatie uit de ahadith.quote:Dit is overal zo en ook altijd zo geweest. Alsof de Joden dolblij met de komst van Jezus waren.
Dat mohammed een generaal en een strateeg was, ontken ik nergens. Wel dat dat samen kan gaan met integer profeetschap.quote:Een generaal die een strateeg was? Maar dat kan niet waar zijn!?!?!?![]()
Als je als mohammedaan denkt, zal het lastig zijn te begrijpen wat IK onder kiezen versta, dat geloof ik.quote:Ben ik niet echt van overtuigd als ik me jouw reactie-geschiedenis herinner maar goed.
quote:Je komt hier met een heel lap tekst over vrijheid van meningsuiting en ik krijg het gevoel dat je al automatisch ervan uit gaat dat ik er tegen ben.
Het is best, jongen.quote:Beetje generaliserend maar ach.. ik ben jou FP-posts gewend. Het is allemaal meestal woede en haat ipv kritiek en vandaar dat ik ook niet meer op jou in ga.
Het onderscheid is subjectiefr: niemand wil graag gezien worden als aanhanger van een cult of sekte, leden van de Pinkstergemeente of Scientology zien zichzelf als godsdienstaanhangers, buitenstaanders noemen ze sekteleden.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 04:44 schreef koffiegast het volgende:
Om ff heel lame binnen te vallen.
Waarom worden cults veracht al dan niet verboden, maar bepaalde stromingen of mate van activiteit bij 'mainstream' geloof 'goed'?
Om nog harder erop neer te komen op het punt dat ik wil maken:
wat is de verschil tussen een cult en een godsdienst? (Merk op dat ik niks zeg over geloof zelf).
Hangt van het beschavingsniveau af: zo kruisigden de Romeinen Jezus en martelden ze christenen dood in het Colosseum, wordt L. Ron Hubbard meestal hard in zijn bek uitgelachen, en dan heb je nog de reactie van de Mekkanen op mohammed.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 02:53 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Wat denk jij dat mensen doen als je gaat lopen vertellen dat alle religies het verkeerd hebben maar dat jij de enige juiste boodschap hebt?
Je bent de optie waarmee je je helemaal kan ontworstelen aan het juk van sprookjesboeken vergeten:quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 02:03 schreef Masterix het volgende:
[..]
Daarom is de keuze moslim te zijn geen goede keuze. Er zijn betere religies. Religies waarmee je beter kan samenleven in deze maatschappij.
Dat kan.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 14:37 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Je bent de optie waarmee je je helemaal kan ontworstelen aan het juk van sprookjesboeken vergeten:
*geen* religie aanhangen.
quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 03:16 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Nou, zin niet echt. Maar ik wilde mijn ergernis kanaliseren en eens nagaan, waar die nou precies zat. Ordenen, eigenlijk.
Veroordelende mening.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 02:48 schreef Kees22 het volgende:
Toch eens een keer deze mengsels van mening en veroordeling bekijken.
Met christenen zeker, ja. Ik praat sowieso vaak en graag met mensen over hun levensovertuiging: daar leer je belangrijke dingen van vind ik.quote:Waarom zou je überhaupt iemand aanspreken op zijn geloof? Doe je dat met christenen of boedhisten of atheïsten ook?
Nee, die toon is daarbij gelukkig vaak/meestal niet nodig.quote:En op dezelfde toon?
Ik ben een van de vele islam-critici en eis mijn grondwettelijk beschermde vrijheid van meningsuiting en verder niets, mohammed deed heel iets anders, die deed alsof hij namens god sprak en eiste daarvoor als persoon respect.quote:Ah, jij vindt de islam een kwaadaardige religie. En ik neem aan, dat je die mening ook uitgebreid ventileert als je moslims aanspreekt op hun geloof.
Dan zul je wel dezelfde logische reactie krijgen die Mohammed ook kreeg toen hij de Mekkanen aansprak op hun geloof.
Boeie... Ik ben niet gedient van de term kafr, ongelovige, onwetende, laat staan van leugenaar, pedo en weet ik hoe moslims me wel niet genoemd hebben.quote:Moslims hebben de nare eigenschap, dat ze niet gediend zijn van jouw kritiek op hun geloof.
Zoals de topic-starter zei: irritant als mensen christenen gaan beschuldigen van mohammedaans gedrag.quote:
Is niet exclusief voor moslims hoor. Christenen zijn ook kritiekloos tegenover jezus en andere profeten uit de bijbel en zullen niet bepaald staan te juichen als je hun religie kwaadaardig noemt.
Ziende blind zijn: niet gelezen hoe BluesRebel mij aansprak op mijn mening? Gezien hoe Theo er op werd aangesproken?quote:Welke groep niet-moslims wordt dan wel aangesproken door moslims? Ik ben wel eens aangesproken door blije gristenen of Jehovah's Getuigen, maar nog nooit door een moslim.
omdat ik iets over het katholicisme zeg.quote:Op donderdag 20 augustus 2009 @ 13:20 schreef BluesRebel het volgende:
Triest mannetje
De hele zin was: "Ik spreek jou niet aan op je gedrag als ik mijn mening over de islam ventileer, maar op de -naar mijn mening- volkomen immorele en verkeerde keuze die je gemaakt hebt door uit alle religies juist de islam te kiezen als jouw gids in de wereld."quote:Pardon? Je spreekt hem niet aan op zijn gedrag, maar wel op zijn gedachten? Dat is de omgekeerde wereld: in onze maatschappij heb je vrijheid van mening, maar niet altijd vrijheid van gedrag.
Ik bedoelde dat ik hem niet verweet wat Khomeini voor zotte dingen geschreven heeft over Rushdie of wat je als goede shiiet met baby's allemaal mag doen, of wat Al Qaida zou hebben gedaan, maar wel zijn keuze de leer van mohammed als zijn geloof aan te nemen bekritiseer, en dus de keuze de bijbehorende moraal te verdedigen (onder andere door mij voor triest mannetje uit te maken als ik iets over de ramadan zeg wat hem niet zint).quote:voel me totaal niet aangesproken op wat die onderdrukkende gekken in Iran bijvoorbeeld doen
Nee, zeker niet.quote:Daar is de islam ook al weer niet uniek in.
Nee, natuurlijk niet: ik reageerde op een aanname van BluesRebel, dat zijn neiging kritiek op de islam persoonlijk op te vatten, en van mijn mening over hoe slecht het is de islam als je religie te kiezen niet betekent dat ik hem de streken van de Palestijen, de Iraanse regering of de oligarchie van Saudi-Arabië verwij als ik zeg hoe kut de islamitische moraal ist.quote:Dat is toch normaal, of beschouw je dat als een bijzondere verdienste van jou?
Mooi zo. Ik wilde de optie toch maar even genoemd hebben.quote:
Helemaal mee eens. En evenmin worden opgedrongen door kleine kinderen bang te maken met De Hel.quote:Of een godsloze religie zoals het buddhisme.
Er is zoveel waar je in kan geloven. Een bepaald geloof, levensovertuiging heeft iedereen (nodig). Maar als dat opecht is, moet dat wel uit jezelf komen, en je niet van buitenaf op worden gedrongen.
Of de dominee, of de pastoor, of de imam, of de wetenschapper... een kritische houding is altijd goed. Geen enkele mening is te heilig om niet bekritiseerd te mogen worden. Question everything.quote:Sprookjesboeken kunnen daar heel leuk bij helpen trouwens: zo heb ik na het lezen van het sprookje De nieuwe kleren van de keizer een wat minder goedgelovige houding t.o.v. wat het reclameblok of Den Haag mij wijs probeert te maken.
Een metasprookje..? :-)quote:Sprookjesboeken zijn geen juk, tenzij je ze letterlijk op moet vatten en ook nog eens helemaal moet gehoorzamen.
(Maar het is natuurlijk een sprookje dat je dat met sprookjesboeken zou moeten doen).
Ik haak even in, met jullie welnemen...quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 15:37 schreef Masterix het volgende:
[..]
Kritiek hoort juist bij het christendom. Het hele protestantisme is resultaat van die traditie van kritisch denken.
Niet correct: de tweede koran verschilde wezenlijk van de eerste daar de tweede helemaal op was geschreven (de eerste niet), en de derde verschilde van de tweede dat er de klinkers aan toe waren gevoegd (wat gedaan werd vanuit de achterfa misschien volkomen verkeerde gedachte dat de enige taal van de koran Arabisch was).quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 16:05 schreef Telecaster het volgende:
[..]
... de koran is door Allah persoonlijk in elkaar gezet op een regenachtige zondagmiddag, is dus letterlijk het enige absolute en onaantastbare woord van God en er mag geen letter aan worden gewijzigd. ...
Hey, wil jij niet een beetje met realiteit richting dogma's smijten..? ;-)quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 17:05 schreef Masterix het volgende:
[..]
Niet correct: de tweede koran verschilde wezenlijk van de eerste daar de tweede helemaal op was geschreven (de eerste niet), en de derde verschilde van de tweede dat er de klinkers aan toe waren gevoegd (wat gedaan werd vanuit de achterfa misschien volkomen verkeerde gedachte dat de enige taal van de koran Arabisch was).
Daarnaast is er nog de vraag of de eerste (mondeling doorgegeven) koran-versie wel juist was. Er is een hadith waarin mohammed, die niet slapen kon, een vers uit de koran gereciteerd werd en de beste man zich niet eens meer kon herinneren dat deze hem geopenbaard was.
Bewijs?quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 17:28 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Hey, wil jij niet een beetje met realiteit richting dogma's smijten..? ;-)
Overigens is de koran de laatste jaren door de wahabieten in Saoedie-Arabie meerdere malen aangepast om het boekje nog antiwesterser en antisemitischer te maken. Maar dit terzijde.
Hij is al enkele malen veranderd.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 21:28 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Bewijs?
Er zijn Koranen over de hele wereld, zelfs in Zuid-Amerika.. zijn kunnen 'm niet 'zomaar' veranderen.
Je zoveelste uitspraak gebasseerd op niets. Krijg ik nog ooit een bron ofzo te zien?quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 21:40 schreef Masterix het volgende:
[..]
Hij is al enkele malen veranderd.
Niet alleen tijdens mohammedes leven, ook veelvuldig daarna.
Had eerst even de post van 17:05 gelezen, mohammededaan.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 21:43 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Je zoveelste uitspraak gebasseerd op niets. Krijg ik nog ooit een bron ofzo te zien?
Hiero..quote:
Ik heb deze tekstwijzigingen ook wel es gezien; in Iran schijnt men aan bepaalde passages tekst toegevoegd te hebben, met name als het om antisemitische teksten gaat. Ik zal es even kijken of hier bronnen over te vinden zijnquote:Op vrijdag 21 augustus 2009 21:28 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Bewijs?
Er zijn Koranen over de hele wereld, zelfs in Zuid-Amerika.. zijn kunnen 'm niet 'zomaar' veranderen.
Er staat nergens dat ie veranderd is...quote:
Er zijn ook Koran's hier in Nederland met commentaar (meestal voetnoten). In t algemeen laten moslims die links liggen omdat het onduidelijk is waar het op gebasseerd is en dan liever het niet weten dan wellicht een leugen.quote:The most obvious window into the theology taught at Ibn-Saud Islamic University is the Wahhabi Koran, an edition of the Islamic scripture, with commentary, printed in every major European, Asian, and African language in paperback editions that are distributed free or at low cost throughout the world
Ze zeggen zelf hier altered terwijl ze in het hele artikel hiervoor niet over een alteration sprekenquote:The Wahhabi Koran is notable in that, while Muslims believe that their sacred text was dictated by God and cannot be altered,
Dit artikel gaat dus om een vertaling naar een andere taal, niet om de Koran zelf zoals ie origineel in t Arabisch is. Als je t gaat vertalen kun je inderdaad een andere interpretatie hebben en daarom wordt er ook aangeraden om het origineel te lezen en niet iemands blik erop.quote:the Saudi English version adds to the original
Ook hier blijkt dat het om een vertaling (naar het Engels) gaat. De originele is niet veranderd.quote:(...) The Wahhabi Koran prints this translation alongside the Arabic text
Als je het niet gelezen hebt moet je er misschien geen uitspraken over doen.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 00:18 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Ja hallo: dan moet ik die kwast nog uitgebreid gaan lezen ook!
Ik pas.
Over Paulus heb ik ook een enrom dubbel gevoel: enerzijds vind ik hem de schrijver van de mooiste teksten uit de bijbel (Romeinen 13 bijvoorbeeld), anderzijds denk ik ook dat hij met zijn benadering van geweld(loosheid) het christendom op heeft gezadeld met haar grootste probleem.quote:Op zondag 23 augustus 2009 12:01 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Als je het niet gelezen hebt moet je er misschien geen uitspraken over doen.![]()
Ik snap je haat t.o.v. Paulus niet zo, het was best een aardige kerel die vooral ook aardige dingen schreef. Absoluut geen gewelddadige fundamentalist o.i.d.
Ik ga hem alleen maar meer waarderen nu ik meer over hem lees. Niet dat ik het met hem eens ben, maar bij vlagen heeft hij soms erg mooie grepen om bepaalde problemen omtrend het vroege Christendom op te lossen. Het is vooral die gedrevenheid die hem zo tekent.quote:Op zondag 23 augustus 2009 12:01 schreef koningdavid het volgende:
[..]
Als je het niet gelezen hebt moet je er misschien geen uitspraken over doen.![]()
Ik snap je haat t.o.v. Paulus niet zo, het was best een aardige kerel die vooral ook aardige dingen schreef. Absoluut geen gewelddadige fundamentalist o.i.d.
Ja, en gek genoeg verwijst Paulus erg weinig naar die wijsheid.quote:Op zondag 23 augustus 2009 12:58 schreef Masterix het volgende:
Verder vind ik Paulus ideeen bijzonder knap en wijs, maar heb altijd al gevonden dat de wijsheid van Jezus en de mensen die hem in levende lijve gekend hebben inhoudelijk toch wezenlijk anders was.
well said. Het is inderdaad vrij frappant dat de enige religie welk met het zwaard werd verspreidt de islam is. (natuurlijk zijn er de kruistochten, maar die waren niet gaande tijdens het leven van Jezus Christus)Tevens is het frappant dat er nog steeds mensen zijn die deze religie middels 'het zwaard' (figuurlijk dan) willen verspreiden. Alleen de koran biedt hier direct aanleiding toe omdat het de enige religie is met een profeet welk geweld zeer actief aanmoedigt. Het is een wezenlijk onderdeel van de islamitische leer.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 02:12 schreef Masterix het volgende:
[..]
Mohammed had zich duidelijk gehaat gemaakt, als je de koran kent, snap je ook wel waarom. Dat de Mekkanen hem uitkotsten en hem voor zijn godslastering wilden afstraffen, is niet erg vreemd: wat denk jij dat mensen doen als je ergens in Arabië gaat lopen vertellen dat alle religies het verkeerd hebben maar dat jij de enige juiste boodschap hebt omdat, zo zeg je, god dat tegen je zegt?
Nu zou je gestenigd worden, toen was dat natuurlijk niet anders.
Mohammed als vredelievend slachtoffer van boze moslim-haters is een idioot beeld van de man: hij was een sluwe strateeg die precies wist wanneer hij zijn tegenstanders te vriend moest houden, en wanneer hij ze kon uitdagen.
Mohammed heeft zijn leer verspreid met geweld, en voor die leer kies zij.
Moet je zelf weten, ik vind het vrij dom.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |