Voor het geld hoeft hij het echt niet te doen.quote:Op woensdag 29 juli 2009 21:11 schreef dr.dunno het volgende:
nee hij zou echt niet terugkeren riep z'n manager meerdere keren, toch mooi hoe de geur van (sponsor)geld mensen in hun mening om kan doen draaien c.q. met hoaxen extra het nieuws kan worden gehaald.
toch kijk ik wel weer, ben benieuwd of een kort pensioen zonder rigoreus trainingsschema in een totaal nieuwe auto de oude resultaten kan doen herleven.
Ik denk van wel. Schumacher speelt toch geen rol in het kampioenschap, daarvoor stapt ie te laat in. Wat Schumacher wel kan doen is proberen om Kimi te helpen bij de rijderstitel en Ferrari bij de constructeurstitel. Alle punten die Schumacher kan halen komen niet bij de concurrentie terecht.quote:Op donderdag 30 juli 2009 15:14 schreef Weltschmerz het volgende:
Het kan nog best leuk worden, zeker als het regent op Spa bijvoorbeeld. Ik denk alleen niet dat Raikkonen erg blij werd van dit nieuws.
quote:Op donderdag 30 juli 2009 17:22 schreef k_man het volgende:
[..]
Ik Wat Schumacher wel kan doen is proberen om Kimi te helpen bij de rijderstitel
Wat snap je daar niet aan?quote:
En dan blijkt vlak voor valencia dat het niet door gaat...quote:Op donderdag 30 juli 2009 18:36 schreef rubbereend het volgende:
In België zijn ze in ieder geval heel blij. Daar vliegen de kaartjes nu als warme broodjes over de toonbank
Kimi speelt ook geen enkele rol om de rijderstitel.....quote:Op donderdag 30 juli 2009 18:34 schreef k_man het volgende:
[..]
Wat snap je daar niet aan?
Als Schumacher zelf toch geen rol speelt in de strijd omd erijderstitel, kan ie in het belang van het team en Kimi gaan rijden.
Wat Ferrari dit seizoen kan doen is podiumplaatsen en overwinningen proberen te halen, of je nou 3e, 4e of 5e eindigt in het klassement is minder belangrijk. Een teamgenoot helpen kan praktisch alleen als je een van de twee snelste autos hebt. Dus zullen ze beiden voor hun eigen kansen gaan.quote:Op donderdag 30 juli 2009 17:22 schreef k_man het volgende:
Ik denk van wel. Schumacher speelt toch geen rol in het kampioenschap, daarvoor stapt ie te laat in. Wat Schumacher wel kan doen is proberen om Kimi te helpen bij de rijderstitel en Ferrari bij de constructeurstitel. Alle punten die Schumacher kan halen komen niet bij de concurrentie terecht.
Deze grap is niet bepaald origineel meerquote:Op donderdag 30 juli 2009 19:29 schreef Scrutinizer het volgende:
Ik hoorde het gerucht dat Nigel Mansell de vervanger wordt van Nakajima bij Williams en dat Alain Prost de plek van Kovalainen bij McLaren zal innemen.
Ah, oké. Ik heb het topic verder niet gelezen.quote:Op donderdag 30 juli 2009 19:31 schreef Ambrosius het volgende:
[..]
Deze grap is niet bepaald origineel meer.
Ik hoorde het op het nieuws zonet.quote:Op donderdag 30 juli 2009 18:36 schreef rubbereend het volgende:
In België zijn ze in ieder geval heel blij. Daar vliegen de kaartjes nu als warme broodjes over de toonbank
Hahahahahha, nou hoop het niet eigenlijk. Jos de Boss Grindbakquote:Op donderdag 30 juli 2009 21:32 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Zou dit de die-hard Verstappen.nl fanboys ook weer hoop geven?
je moet niet vergeten dat hij aan heel veel granprix op hoog niveau heeft geraced en dus alles wat hij fout doet op het dodenlijstje komt. Kimi heeft de afgelopen twee jaar ook al 3 mensen(2x sutil, 1 x Vettel) van een goede positie geramd. maar zat toen niet echt in een WK battle dus dat neemt men hem veel minder kwalijk.quote:Op donderdag 30 juli 2009 10:21 schreef k_man het volgende:
Schumacher heeft wel véél meer dubieuze acties achter z'n naam dan alle andere wereldkampioenen van de afgelopen decennia bij elkaar. Een klasse apart ja, zowel in rijden als in onsportief gedrag. Je zou zeggen dat ie dat niet nodig heeft, als ie zo goed is. Dat ie het zonder dat soort gedrag ook best zou redden.
FOTA: \"Schumacher mag dag in F60 testen\"quote:Op vrijdag 31 juli 2009 19:08 schreef Spatzmann het volgende:
[..]
MS mag dat ook niet. HIj test nu met de auto van 2007.
Hij gaat het wel mogen, alleen Williams en Force India moeten nog toestemming geven, en dan mag hij een complete dag in de F60 testen.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 19:08 schreef Spatzmann het volgende:
[..]
MS mag dat ook niet. HIj test nu met de auto van 2007.
Ja want in Monaca was het echt een goede actie Sutil van de baan te rijdenquote:Op vrijdag 31 juli 2009 16:39 schreef tjuppi het volgende:
[..]
je moet niet vergeten dat hij aan heel veel granprix op hoog niveau heeft geraced en dus alles wat hij fout doet op het dodenlijstje komt. Kimi heeft de afgelopen twee jaar ook al 3 mensen(2x sutil, 1 x Vettel) van een goede positie geramd. maar zat toen niet echt in een WK battle dus dat neemt men hem veel minder kwalijk.
Het was geen bewuste actie, maar gewoon gevalletje pechquote:Op vrijdag 31 juli 2009 19:24 schreef Marcel_V het volgende:
[..]
Ja want in Monaca was het echt een goede actie Sutil van de baan te rijdenpff...
Senna zei het vantevoren dat hij het zo doen! is wat anders als schumi die schijnheilig liep te doen.quote:Op donderdag 30 juli 2009 12:05 schreef Spatzmann het volgende:
[..]
DAt was niet bij de start. Dat bij Senna was nog een stapje erger. DAt was mijn punt. Gewoon niet eens racen. Meteen rammen. Elke f1 kampioen heeft zo 'n nukken. Waarom? Omdat ze niet tegen verliezen kunnen. Dat is gezond!
quote:Michael Schumacher tevreden over test in F2007
Michael Schumacher (foto) kijkt met een goed gevoel terug op de test die hij heeft afgelegd in een Ferrari F2007. De 40-jarige Duitser, die eerder deze week zijn terugkeer aankondigde, kwam op Mugello in actie om zich voor te bereiden op de Grand Prix van Europa. De race in Valencia staat voor 23 augustus op de kalender.
De Ferrari-coureur reed op het circuit van Mugello in totaal 67 ronden in een F2007 die beschikbaar was gesteld door de F1 Clienti-afdeling. Om Schumacher alvast aan profielloze banden te laten wennen, was de bolide uitgerust met GP2-slicks.
De zevenvoudig kampioen realiseerde een snelste tijd van 1:23.736. Een directe vergelijking is zeer moeilijk te maken, maar feit is wel dat de F60 zo snel nog niet is geweest op het Italiaanse circuit. Felipe Massa kwam tot 1:23.981.
'Het voelde goed om weer een Formule 1-bolide te besturen. Ook al was het een auto uit 2007', aldus Schumacher naderhand. 'Ik dank de F1 Clienti-afdeling, anders was deze test niet mogelijk geweest.'
'Na enkele ronden was ik er toe in staat constante rondetijden te laten noteren. Daarom ben ik tevreden over mijn prestatie. De komende dagen moet blijken hoe mijn lichaam op de gedane inspanning reageert. Dat is nog even afwachten.'
Het is de bedoeling dat Schumacher binnenkort ook nog de huidige bolide, de F60, aan de tand voelt. (KVN)
Die vergelijking met de F60 slaat helemaal nergens opquote:Op zaterdag 1 augustus 2009 12:52 schreef -Jean- het volgende:
De zevenvoudig kampioen realiseerde een snelste tijd van 1:23.736. Een directe vergelijking is zeer moeilijk te maken, maar feit is wel dat de F60 zo snel nog niet is geweest op het Italiaanse circuit. Felipe Massa kwam tot 1:23.981.
MAssa deed het met TC en met 2007 downforce. Schumacher vermoedeliijk zonder beide. Het is gewoon niet te vergelijken.quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 21:54 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Die vergelijking met de F60 slaat helemaal nergens op. Snap niet dat ze dat in zo'n bericht zetten.
In de reacties onder dit filmpje kun je lezen dat de tijdens zo snel nog niet schijnen te zijn:
Schumacher, 67 laps, Mugello, best lap: 1'23''736
Lucas Badoer, 2 years ago, Mugello, best lap: 1:21.847
Best Lap Time in 2007: 1:20.194 Felipe Massa (Ferrari F2007)
Alleen had Schumi slicks.
Maar dat zegt denk ik nog niet zoveel na de eerste dag.
quote:Op vrijdag 31 juli 2009 19:11 schreef Slein83 het volgende:
[..]
FOTA: \"Schumacher mag dag in F60 testen\"
Klopt, en deze tijdelijke terugkeer zal de heimwee naar zulke helden alleen maar groter maken nadat hij weer plaats moet maken voor Massa...quote:Op zaterdag 1 augustus 2009 12:55 schreef -Vaduz- het volgende:
De F1 van tegenwoordig mist in mijn ogen persoonlijkheden, deze tijdelijke terugkeer zal de sport veel goed doen.
Speelde gister met exact dezelfde gedachte.quote:Op maandag 3 augustus 2009 03:16 schreef Gauner het volgende:
[..]
Klopt, en deze tijdelijke terugkeer zal de heimwee naar zulke helden alleen maar groter maken nadat hij weer plaats moet maken voor Massa...
Deze week toch maar tickets bestellen voor Spa, wil deze mogelijkheid niet voorbij laten gaan! Gaat er nog iemand?
Het wordt wel heel aantrekkelijk... maar 80 à 100 euro voor het goedkoopste kaartje en nog 25 euro om te parkeren is niet meer grappig! Het hele uitje komt dan op 200 euroquote:Op maandag 3 augustus 2009 05:57 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Speelde gister met exact dezelfde gedachte.
80 euro maar voor steel kaarten en brons vanaf 145. Maar vond die steel een beetje onduidelijk, mag je dan buiten de tribunes gewoon overal zitten? Dat was toch brons?
Ik ga ook voor de steel kaarten denk ik. Brons is inderdaad dat je bijna overal rond het circuit kan rondlopen en kan zitten/staan waar staanplaatsen zijn. Steel is in principe hetzelfde maar dan voor een klein deel (Stavelot bocht).quote:Op maandag 3 augustus 2009 05:57 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Speelde gister met exact dezelfde gedachte.
80 euro maar voor steel kaarten en brons vanaf 145. Maar vond die steel een beetje onduidelijk, mag je dan buiten de tribunes gewoon overal zitten? Dat was toch brons?
Nope, dat is een stuk dat je hebt als je brons kaartje koopt.quote:Op maandag 3 augustus 2009 11:01 schreef Mikkie het volgende:
Is Steel voor Stavelot? Dat is zo'n slechte plek nog niet. Ik zou eerder denken voor het lange rechte stuk na Eau Rouge, omdat je dan het 'minst' van de auto's ziet omdat ze op top voorbij knallen.
Ik zat ook aan de steel kaartjes te denken. Ben zelf nog nooit bij een GP geweest, en dan is dit wel een mooie kans. Stiekem verwacht ik wel dat Schumi op Spa wat verrassends laat zien. Ik moet alleen nog wel iemand zo ver krijgen om mee te gaan, dat zal niet meevallen met al die arme studenten die ik ken.quote:Op maandag 3 augustus 2009 05:57 schreef northernlight81 het volgende:
[..]
Speelde gister met exact dezelfde gedachte.
80 euro maar voor steel kaarten en brons vanaf 145. Maar vond die steel een beetje onduidelijk, mag je dan buiten de tribunes gewoon overal zitten? Dat was toch brons?
Daar gaan we weer...quote:Op maandag 3 augustus 2009 08:39 schreef gen.eric het volgende:
Er is sprake dat Schumacher met illegale slicks zou hebben gereden, wordt onderzocht door de FIA.
90 euro studiefinanciering loopt door tijdens de vakantie, probleem opgelost.quote:Op maandag 3 augustus 2009 12:25 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Ik zat ook aan de steel kaartjes te denken. Ben zelf nog nooit bij een GP geweest, en dan is dit wel een mooie kans. Stiekem verwacht ik wel dat Schumi op Spa wat verrassends laat zien. Ik moet alleen nog wel iemand zo ver krijgen om mee te gaan, dat zal niet meevallen met al die arme studenten die ik ken.
Ehm, hij heeft het allang op zijn site laten wetenquote:Op maandag 3 augustus 2009 12:59 schreef k_man het volgende:
En dan blijkt dat Massa op Spa weer kan rijden...
Of dat Schumacher het bij nader inzien toch niet doet. Hij heeft nog geen definitief ja gezegd.
Volgens mij heeft ie alleen gezegd bereid te zijn te helpen. Ferrari heeft op hun site laten weten dat Schumacher eerst een testprogramma zou ondergaan om te bepalen of ie het nog aankan. Hebben we daar al definitief uitsluitsel over? Nee toch?quote:Op maandag 3 augustus 2009 13:47 schreef Slein83 het volgende:
[..]
Ehm, hij heeft het allang op zijn site laten weten
quote:Op maandag 3 augustus 2009 14:15 schreef k_man het volgende:
[..]
Volgens mij heeft ie alleen gezegd bereid te zijn te helpen. Ferrari heeft op hun site laten weten dat Schumacher eerst een testprogramma zou ondergaan om te bepalen of ie het nog aankan. Hebben we daar al definitief uitsluitsel over? Nee toch?
Hoeveel meer wil je nog wetenquote:Michael bereit zu helfen
Michael ist bereit, Ferrari als Ersatz für Felipe Massa zu helfen.
"Das Wichtigste vorweg: Gottseidank sind die Nachrichten von Felipe durchweg positiv. Ich wünsche ihm hiermit erneut alles Gute!
Ich habe mich heute Nachmittag mit Stefano Domenicali und Luca di Montezemolo besprochen und wir haben gemeinsam entschieden, dass ich mich darauf vorbereiten werde für Felipe einzuspringen. Obwohl das Thema Formel 1 für mich seit langem und komplett abgeschlossen war, kann ich aus Verbundenheit zum Team diese unglückliche Situation nicht ignorieren. Als Wettkämpfer, der ich nun mal bin, freue ich mich aber auch auf diese Herausforderung."
http://f1.gpupdate.net/nl(...)st-schumacher-tegen/quote:Williams houdt F60-test Schumacher tegen
03 augustus 2009
Williams geeft Ferrari geen toestemming om Michael Schumacher met de huidige F60 te laten testen. Dit heeft teambaas Frank Williams gezegd. De Duitser zal later deze maand Felipe Massa vervangen in de Grand Prix van Europa.
Omdat er tijdens het seizoen een testverbod geldt in de Formule 1, heeft Ferrari de toestemming van alle teams nodig om Schumacher met de F60 te laten testen. De Formula One Teams Association (FOTA), waarin naast Ferrari ook McLaren, Renault, Toyota, BMW-Sauber, Red Bull Racing, Scuderia Toro Rosso en Brawn GP zitten, gaat wel akkoord met de testrit, maar Williams ligt dus dwars. De Brit vergelijkt de situatie met het recente Formule 1-debuut van Jaime Alguersuari, die voor zijn eerste race op de Hungaroring ook alleen een rechtelijnstest mocht uitvoeren.
"We heten Michael Schumacher weer van harte welkom in de Formule 1, maar het is nu eenmaal streng verboden om tijdens het seizoen te testen. Dit staat duidelijk in de regels van de FIA, waar alle teams zich aan dienen te houden", zei Williams tegen het Britse Autosport. "Om die reden kreeg Alguersuari ook niet de kans om meer vertrouwd te raken met de auto van Toro Rosso, voor hij zijn racebuut maakte in de Formule 1. Wij maken geen onderscheid tussen het debuut van Alguersuari en de rentree van Schumacher. Als we nu van de regels af zouden wijken, zou dat een precedent scheppen. Bovendien, in een vergelijkbare situatie zouden wij gewoon onze testcoureur inzetten."
Dit betekent dat Schumacher pas in Valencia voor het eerst met de F60 zal rijden. De Duitser testte afgelopen vrijdag nog met de twee jaar oude F2007.
Williamsquote:Op maandag 3 augustus 2009 16:00 schreef Atreidez het volgende:
Hij zal het iig zonder test moeten gaan doen voorlopig ;
[..]
http://f1.gpupdate.net/nl(...)st-schumacher-tegen/
Hij zal rijden als Massa niet rijd, dat zegt iequote:Op maandag 3 augustus 2009 15:56 schreef k_man het volgende:
Ja, dat bericht onderstreept precies wat ik al zei: bereid te helpen. Geen definitieve toezegging dat ie daadwerkelijk rijdt.
Voor de derde keer: dat staat er niet. Le-zen!quote:Op maandag 3 augustus 2009 16:15 schreef Slein83 het volgende:
[..]
Hij zal rijden als Massa niet rijd, dat zegt ieMeer bevestiging heb je niet nodig!
Williams houdt helemaal niet tegen dat Schumacher weer gaat rijden.quote:Op maandag 3 augustus 2009 17:08 schreef -Jean- het volgende:
Alle f1 teams hebben voordeel bij dat schumi weer gaat rijden. Zorgt voor een hoop publiciteit en is goed voor de f1 en sponsoren daarvan. Helemaal met het vertrek van BMW. Jammer dat Williams het tegen heeft gehouden.
Beetje zelfde probleem, de gene met wie ik anders zou gaan zit in Australië. Het is ook een beetje een last minute idee van mequote:Op maandag 3 augustus 2009 12:25 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Ik zat ook aan de steel kaartjes te denken. Ben zelf nog nooit bij een GP geweest, en dan is dit wel een mooie kans. Stiekem verwacht ik wel dat Schumi op Spa wat verrassends laat zien. Ik moet alleen nog wel iemand zo ver krijgen om mee te gaan, dat zal niet meevallen met al die arme studenten die ik ken.
Ik snap juist de teams niet die het wel goed vinden. Zelf hebben ze daar toch geen enkel voordeel bij? Ze ondervinden er juist alleen maar nadeel van: hoe beter voorbereid Schumacher aan de start verschijnt, hoe meer punten het de andere teams zal kunnen kosten. Sportiviteit en altruïsme is natuurlijk heel fijn, maar als je bedenkt hoeveel geld er gemoeid is met die punten, snap ik wel dat Williams niet van plan is Schumacher een voordeel te gunnen.quote:Op maandag 3 augustus 2009 17:30 schreef -Jean- het volgende:
Nee true... ach snap het ook wel ergens. Aan de andere kant denk ik, zoals de meeste teams, gun het der keizer.
Maargoed so be it. Hij zal sowieso wel snel zijn vermoed ik.
Dat de kaartjes ineens als zoete broodjes over de toonbank gaan heeft er natuurlijk niks mee te maken.quote:Op maandag 3 augustus 2009 17:40 schreef k_man het volgende:
[..]
Ik snap juist de teams niet die het wel goed vinden. Zelf hebben ze daar toch geen enkel voordeel bij? Ze ondervinden er juist alleen maar nadeel van: hoe beter voorbereid Schumacher aan de start verschijnt, hoe meer punten het de andere teams zal kunnen kosten. Sportiviteit en altruïsme is natuurlijk heel fijn, maar als je bedenkt hoeveel geld er gemoeid is met die punten, snap ik wel dat Williams niet van plan is Schumacher een voordeel te gunnen.
Ik denk niet dat het daarvoor iets uitmaakt of Schumacher nou wel of niet in de F60 mag testen.quote:Op maandag 3 augustus 2009 17:51 schreef PankPinther het volgende:
[..]
Dat de kaartjes ineens als zoete broodjes over de toonbank gaan heeft er natuurlijk niks mee te maken.
0%quote:Op maandag 3 augustus 2009 18:25 schreef THEFXR het volgende:
Hoeveel kans is er dat massa kan rijden in valencia?
Ik denk het wel.quote:Op maandag 3 augustus 2009 18:04 schreef k_man het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het daarvoor iets uitmaakt of Schumacher nou wel of niet in de F60 mag testen.
Da's nog niet zeker, toch?quote:Op maandag 3 augustus 2009 18:54 schreef PankPinther het volgende:
Pas las ik nog er veel te weinig kaartjes verkocht worden in Valencia, en dat was nog voordat bekend werd dat Alonso daar niet zou rijden.
Neuh, dat zal weinig uitmaken voor de kaartjes. Je ziet het ook in dit topic: mensen willen naar Spa om Schumacher te zien rijden, of ie nou kan testen of niet. Het gaat niet zozeer om de prestaties, maar meer om het unieke moment, de sfeer, het erbij zijn.quote:Als er iemand is die dit proces van weglopende bezoekers om kan keren dan is het Schumacher wel.
Maar dan moet hij wel een beetje beslagen ten ijs komen en die F60 test kan daar voor zorgen.
quote:Op maandag 3 augustus 2009 20:50 schreef FriescheHengst het volgende:
Ik snap WIlliams ook wel. Die zouden ook graag wat nieuwe onderdelen willen testen voordat ze er mee gaan racen.
Oh.. Schumacher moest leren rijden met een F1-wagen. Jaah, natuurlijk. Die man heeft geen idee hoe een F1-wagen rijdt. Is maar 7 keer wereldkampioen geweest. Die had echt extra ervaring nodig.
Sorry Italianen, opzetje niet gelukt. Maar mooi geprobeerd, +1 daarvoor.
wat staat er dan precies volgens jou? Alle media hebben het dus fout volgens jou en jij hebt als enige gelijk?quote:Op maandag 3 augustus 2009 17:25 schreef k_man het volgende:
[..]
Voor de derde keer: dat staat er niet. Le-zen!
Massa liep hierbij een schedelbreuk op. Denk jij dat je 30 dagen na een schedelbreuk opgelopen te hebben alweer in een formule1 auto mag zitten? Geen schijn van kans.quote:
Nee, de media hebben het niet fout. Jij hebt het fout.quote:Op maandag 3 augustus 2009 21:50 schreef Slein83 het volgende:
[..]
wat staat er dan precies volgens jou? Alle media hebben het dus fout volgens jou en jij hebt als enige gelijk?
quote:Schumacher valt drie kilo af voor comeback
Zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher is tijdens de voorbereiding op zijn rentree in de Formule 1 al drie kilo kwijtgeraakt. De 40-jarige Duitser is een week geleden aangewezen als de vervanger van de geblesseerde Felipe Massa.
"Ik ben momenteel druk bezig met de voorbereiding op de komende race. Ik ben al drie kilo kwijt, ook al is het ook erg belangrijk om weer spieren op te bouwen", schreef Schumacher op zijn website. "Het trainen verloopt dus erg goed. Ik moet wel toegeven dat ik nog wat last heb van mijn nek. Dat is wel iets wat we nog onder controle moeten zien te krijgen, aangezien mijn gezondheid voorop staat. Dat is een duidelijke afspraak die ik heb gemaakt met Ferrari, en met mijn vrouw overigens ook."
"Ik wil verder al mijn fans bedanken voor hun positieve reacties. Het is ongelooflijk hoeveel steun ik momenteel krijg vanuit de hele wereld. Het voelt haast alsof er een heleboel positieve energie mijn lichaam instroomt. Bedankt hiervoor!"
En bedankt. Die Mateschitz mag van mij ook ter plekke kapot vallen. Ferrari geeft nota bene goedkeuring en omdat Williams geen goedkeuring gaf aan hen, geven zij nu geen goedkeuring aan Ferrari.quote:Ferrari slates Williams over test block
By Pablo Elizalde Tuesday, August 4th 2009, 13:07 GMT
The Ferrari team has hit out at rival Williams over its decision not to allow Michael Schumacher to test this year's car ahead of his return to action at the European Grand Prix.
Ferrari asked all Formula 1 teams for permission to have a one-day test for Schumacher ahead of the Valencia race, where the German will replace the injured Felipe Massa.
On Tuesday, Ferrari hit out at Williams, saying the team had demonstrated a lack of spirit of fair play. The Italian squad referred to its rival as "a team that hasn't won anything for years."
Ferrari also revealed it had given Toro Rosso its approval to test rookie Jaime Alguersuari ahead of his debut in Hungary.
"Guess who opposed the test with the F60? A team that hasn't won anything for years and yet didn't pass over the opportunity to demonstrate once more a lack of spirit of fair play," Ferrari wrote in its official website under the title 'Indiscretion'.
"Just for the record, the Scuderia Ferrari had given its approval to let Alguersuari test, but it seems even in this instance someone decided to stick to the precise wording of the regulations."
Team boss Frank Williams said on Monday that he welcomed Schumacher back in F1, but that his team would not allow him to test.
"While we welcome Michael Schumacher back to Formula 1, the fact is that any form of in-season circuit testing is strictly prohibited; a regulation clearly laid out by the FIA and adhered to by all of the teams," Williams said.
"It was for this reason that Alguersuari, who drove an F1 car for the very first time in Hungary, did not have the opportunity to familiarise himself with the Toro Rosso before he made his race debut.
"Williams sees no distinction between Alguersuari's situation and Schumacher's and feels that any deviation from the rule would create a precedent for the future.
"In a similar situation, Williams would unhesitatingly use its current test driver. For the sake of consistency and fairness, therefore, we oppose Ferrari's proposal to test ahead of the European Grand Prix."
Red Bull boss Dietrich Mateschitz also said yesterday that his teams were opposing the test.
A Williams spokesperson told AUTOSPORT the team was not planning a response.
"I don't think we would wish to dignify Ferrari's statement with a reply," he said.
Geen gek idee. Het is gewoon onzin dat het testen verboden is. Er werd té veel getest, maar een paar testdagen gedurende het seizoen moet toch wel kunnen.quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 18:35 schreef Atreidez het volgende:
Waarom oppert niemand het idee om gewoon een algemene testdag in te lassen. Alle teams mogen met 1 auto rondrijden op een aangewezen circuit, lijkt mij de gulden middenweg.
Vosssquote:Op dinsdag 4 augustus 2009 18:41 schreef vosss het volgende:
Zo, ik ben net terug van de winkel. Ik heb 12 blijkes Red Bull gekocht en die spoel ik NU door de plee!
Dat zal die Mateschitz leren!!!![]()
Pffrt, alleen omdat meneer Schumacher een paar uurtjes rijles nodig heeft?quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 18:35 schreef Atreidez het volgende:
Waarom oppert niemand het idee om gewoon een algemene testdag in te lassen. Alle teams mogen met 1 auto rondrijden op een aangewezen circuit, lijkt mij de gulden middenweg.
Uit de mond van het Ferrariteam klinkt dit wel behoorlijk belachelijk.quote:On Tuesday, Ferrari hit out at Williams, saying the team had demonstrated a lack of spirit of fair play.
quote:Rentree Schumacher onzeker door nekproblemen
Het is nog altijd niet honderd procent zeker of Michael Schumacher wel terug kan keren in de Formule 1. De Duitser kampt met nekpijn en medische tests moeten nog uitwijzen of zijn nek de hoge G-krachten in de Formule 1 wel aankan.
"Het is nog niet zeker of zijn nek wel sterk genoeg is", liet Sabine Khem, de woordvoerster van Schumacher, woensdag weten aan het Duitse SID. "De rentree is afhankelijk van medische tests die nog moeten plaatsvinden. Daarna is pas duidelijk of hij kan rijden." Wanneer deze tests zijn, wilde Khem niet zeggen.
Schumacher, die door Ferrari is gevraagd om voor Felipe Massa in te vallen, testte afgelopen weekend nog met een twee jaar oude Formule 1-auto op het circuit van Mugello. De 40-jarige Duitser liet na de test weten dat hij zijn nek zeker voelde. "Ik voel spieren waarvan ik niet wist dat ze bestonden, vooral rondom mijn nek", verklaarde hij. "Maar het is logisch dat je bepaalde dingen voelt, als je zo lang niet meer hebt gereden. Ik ben erg benieuwd hoe de komende dagen zullen verlopen."
De nekproblemen van de zevenvoudig wereldkampioen zijn een erfenis van een val van de motor eerder dit jaar, op het circuit van Cartagena in Zuid-Spanje. Schumacher benadrukte dat zijn gezondheid op de eerste plaats komt: "Dat is een duidelijke afspraak die ik heb gemaakt met Ferrari, en trouwens ook met mijn vrouw."
Dat lijkt me gelul in de ruimte. Schumacher kent al zn spieren rondom zijn nek prima dunkt me.quote:"Ik voel spieren waarvan ik niet wist dat ze bestonden, vooral rondom mijn nek"
quote:Op woensdag 5 augustus 2009 17:59 schreef vosss het volgende:
Als zijn nek het aan kan rijdt ie en ja, dat is definitief toegezegd.
Nee lul, jij zit de hele tijd te zieken. Daar gaat het omquote:Op woensdag 5 augustus 2009 18:01 schreef k_man het volgende:
[..]
Daar gaat het nou net om, mafkees. Of ie het aankan.
Ja, dat ook natuurlijk.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 18:22 schreef vosss het volgende:
[..]
Nee lul, jij zit de hele tijd te zieken. Daar gaat het om
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |