abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_71419906
Religie als instituut kan rekenen op steeds minder steun. Misschien maar goed ook... Hieronder bericht van www.nieuwwij.nl:

Nederlanders gaan steeds minder naar de kerk. Het kerkbezoek is afgelopen jaren nog verder afgenomen. Ging elf jaar geleden nog 23 procent van de volwassenen ten minste één keer per maand naar de kerk, in 2008 was dat nog 19 procent.

Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral de Nederlands Hervormde Kerk die in 2004 opging in de Protestantse Kerk in Nederland (PKN), heeft de laatste jaren aanhang verloren. Rekende in 1999 nog 14 procent zich tot deze gezindte, in 2008 voelt nog maar 10 procent zich tot deze stroming aangetrokken. Het aandeel gereformeerden daalde de afgelopen elf jaar van 7 naar 4 procent. Het CBS heeft geen uitsplitsing gemaakt naar de gereformeerden die zich in 2004 bij de PKN hebben aangesloten, en de aanhangers van behoudende groeperingen als de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt en de Gereformeerde gemeenten in Nederland en Noord-Amerika.

Groei zit er wel in het aantal islamieten in Nederland, van 3 naar 4 procent, zo becijferde het CBS. Die toename wordt voornamelijk veroorzaakt door de stijging van het aantal niet-westerse allochtonen. De onderzoekers bij het CBS noemen het opvallend dat de kerkelijkheid in de sterk stedelijke gebieden tussen 1999 en 2008 licht is toegenomen, terwijl die in alle overige gebieden afneemt.

Gereformeerden zijn de meest regelmatige kerkgangers. Van hen gaat 63 procent geregeld naar de kerk. Bijna de helft gaat minimaal een keer per week. Van de mensen die zich rekenen tot de PKN-stroming gaat ook 63 procent regelmatig naar het godshuis, terwijl van alle stromingen de katholieken het minst frequent naar de kerk gaan: 23 procent gaat regelmatig. Binnen de islamitische gemeenschap maakt ruim een derde een vaste gang naar de moskee. „De helft gaat zelden of nooit”, aldus het CBS.

De afname van het regelmatige kerkbezoek is vooral sterk op het platteland. De meeste allochtonen zijn te vinden in Zuid- en Noord-Holland, gevolgd door Flevoland. Limburg en Noord-Brabant blijven de provincies waar velen zich katholiek blijven noemen, terwijl de meeste mensen die zich hervormd voelen, in Drenthe, Overijssel en Gelderland wonen. De gereformeerde aanhang woont vooral in Drenthe, Flevoland en Zeeland.
  Redactie Frontpage woensdag 29 juli 2009 @ 10:06:59 #2
145738 superworm
is erbij
pi_71419960
Steun Stichting Bijen Zonder Zorgen!
op FOK!
op Facebook
op de website
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:09:09 #3
72545 Megumi
Go Rin No Sho
pi_71420018
Mooie ontwikkeling.
Wordt als iemand die voortdurend dood is. De ware volgeling van bushidõ sterft elke ochtend en avond opnieuw. En wordt niet gehinderd door angst voor de dood. Yamamoto Tsunetomo's hagakure.
pi_71420040
Dat lijkt mij een positieve ontwikkeling. Al geldt dit natuurlijk niet in bijvoorbeeld Zuid-Amerika, Afrika... Maar dat zal veel met ontwikkeling en welvaart te maken hebben.
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:10:59 #5
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_71420051
Jammer dat het percentage geloofsidioten in het kabinet niet dezelfde beweging volgt.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_71420059
Mee eens. Ben ook verbaasd over de teruggang in moskeebezoek. Staat minder duidelijk in dit bericht, maar op site CBS www.cbs.nl staat dat wel duidelijk.
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:12:11 #7
263429 Verlicht
Ik houd van illusies.
pi_71420076
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Jammer dat het percentage geloofsidioten in het kabinet niet dezelfde beweging volgt.
Kwestie van tijd.
"Het wezen der dingen is vlucht, het wezen der ziel is verdriet."
Mijn Tamagotchi-beestje moet gevoed worden.
pi_71420115
Goed! Geloven doe je met je naasten en geliefden, en vanuit je hart. Daar zijn geen kerkgebouwen voor nodig.
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
pi_71420154
Je kunt je sterke twijfels zetten bij de cijfers van het CBS. Die doen net alsof alle kerken zijn aangesloten bij PKN. De laatste jaren zie je echter steeds meer kerkgenootschappen ontstaan die nergens bij zijn aangesloten en die cijfers worden voor het gemak even vergeten door het CBS.
pi_71420157
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:13 schreef AlphaOmega het volgende:
Goed! Geloven doe je met je naasten en geliefden, en vanuit je hart. Daar zijn geen kerkgebouwen voor nodig.
Wie bepaalt dat?
pi_71420240
Jijzelf!
pi_71420289
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:15 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Wie bepaalt dat?
Goede vraag. Draaien we hem om. Wie bepaalt dat je geloven in een kerk moet doen? Als ik me goed herinner heeft bijvoorbeeld Jezus dat nooit gedaan, en die droeg het nog uit ook... (ben zelf niet gelovig, maar ben voor zover ik dat kan weten toch redelijk op de hoogte van de geschiedenis van het Christendom.)
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
pi_71420346
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:09 schreef Megumi het volgende:
Mooie ontwikkeling.
Op woensdag 27 mei 2009 23:08 schreef Lambiekje het volgende:Afgezien van de datums,en natuurlijk niet van de inividuele personen van jouw en mij, maar van de werldgeschiedenis is 99,999999% verdraaid.
pi_71420425
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:20 schreef AlphaOmega het volgende:

[..]

Goede vraag. Draaien we hem om. Wie bepaalt dat je geloven in een kerk moet doen? Als ik me goed herinner heeft bijvoorbeeld Jezus dat nooit gedaan, en die droeg het nog uit ook... (ben zelf niet gelovig, maar ben voor zover ik dat kan weten toch redelijk op de hoogte van de geschiedenis van het Christendom.)
Jezus is het idee van een kerk, een tussenstation tussen jou en God. Je bereikt God alleen via Jezus, maar dat is niet het punt, ik vind het een beetje vreemd dat een - met jouw woorden - niet gelovig persoon maar even gaat zeggen hoe geloven hoort, zou moeten zijn.
pi_71420656
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:24 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Jezus is het idee van een kerk, een tussenstation tussen jou en God. Je bereikt God alleen via Jezus, maar dat is niet het punt, ik vind het een beetje vreemd dat een - met jouw woorden - niet gelovig persoon maar even gaat zeggen hoe geloven hoort, zou moeten zijn.
Nee, daarom moet er een instituut achter worden geparkeerd wat dat maar moet bepalen voor iedereen? Is dat geloven? Nee, dat is een mening opdringen/aanleren. Een kind dat loopt te blaten over de schepping en vervolgens dino's gaaf vindt. En vervolgens een pappa en mamma die niet weten hoe ze dat nou maar eens uit moeten leggen, en het daarom maar links laten liggen? Puur omdat ze niet weten hoe ze die twee nu eens moeten rijmen, omdat ze een dom riedeltje aangeleerd hebben gekregen?

Geloven doe je in iets. En iedereen gelooft wel ergens in. De nare bedrijven die daar achter zitten hebben echter geen ene drol met het geloof te maken. Ja, de zieke kant die we dag in dag uit zien in religies.

Geloof is iets wat je zelf kan maken, wellicht met een handvat als een bijbel, al gaat dat al ver. Opgedrongen regeltjes zijn geen geloof.
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
pi_71420675
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:15 schreef buachaille het volgende:
Je kunt je sterke twijfels zetten bij de cijfers van het CBS. Die doen net alsof alle kerken zijn aangesloten bij PKN. De laatste jaren zie je echter steeds meer kerkgenootschappen ontstaan die nergens bij zijn aangesloten en die cijfers worden voor het gemak even vergeten door het CBS.
Nee, er is duidelijk een onderscheid gemaakt in PKN-kerken en andere kerken. Hoe kunnen ze immers anders gegevens over de katholieken geven?

Dit is op basis van onderzoek over de bevolking, niet door gebruik te maken van instituten als PKN en de kath. kerk. Terecht, want die hebben er een belang bij om zichzelf zo groot mogelijk te presenteren.

Opvallend aan dit stuk is het percentage islamieten in Nederland. Voorheen werd door het CBS altijd uitgegaan van 6%, wat gebaseerd was op islamitische migranten en hun nakomelingen (zie Bijna één miljoen moslims in Nederland Op dit percentage werd overigens ook het beleid gemaakt. Zoals vaker gebeurt, werd klakkeloos aangenomen dat de kinderen van moslims vanzelfsprekend ook moslims zijn en zichzelf zo zien. Ik weet dat dit niet zo is, en dat blijkt ook uit deze cijfers. Een halvering van dit percentage betekent dat er in Nederland niet alleen een secularisatie optreedt in het christendom, maar ook in de islam. Dit aspect van immigratie, de secularisatie onder immigranten heb ik nog nooit besproken gezien door welke politicus dan ook. Zo blijkt hoe voorbarig de uitspraken van Vogelaar waren over de joods-christelijke-islamitische cultuur die nederland zou worden. Nog los van het feit dat het merkwaardig is dat een politica van een seculiere partij een cultuur alleen maar in religies kan uitdrukken - en daarmee half Nederland en de meerderheid van de eigen aanhang over het hoofd ziet.

[ Bericht 3% gewijzigd door Autodidact op 29-07-2009 10:47:18 ]
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:38:04 #17
162717 Telecaster
Duivelse Spotter
pi_71420849
Mooi zo. Opdat steeds minder mensen in sprookjes gaan geloven!
Atheism isn't a religion. It's a personal relationship with reality.
"And I think it should be – religion – treated with ridicule, and hatred and contempt. And I claim that right."- Christopher Hitchens, 1949 - 2011
pi_71420929
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:31 schreef AlphaOmega het volgende:

[..]

Nee, daarom moet er een instituut achter worden geparkeerd wat dat maar moet bepalen voor iedereen? Is dat geloven? Nee, dat is een mening opdringen/aanleren. Een kind dat loopt te blaten over de schepping en vervolgens dino's gaaf vindt. En vervolgens een pappa en mamma die niet weten hoe ze dat nou maar eens uit moeten leggen, en het daarom maar links laten liggen? Puur omdat ze niet weten hoe ze die twee nu eens moeten rijmen, omdat ze een dom riedeltje aangeleerd hebben gekregen?

Geloven doe je in iets. En iedereen gelooft wel ergens in. De nare bedrijven die daar achter zitten hebben echter geen ene drol met het geloof te maken. Ja, de zieke kant die we dag in dag uit zien in religies.

Geloof is iets wat je zelf kan maken, wellicht met een handvat als een bijbel, al gaat dat al ver. Opgedrongen regeltjes zijn geen geloof.
Je mist het punt totaal hé?
  † In Memoriam † woensdag 29 juli 2009 @ 10:41:52 #19
137949 Disana
pi_71420938
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:32 schreef Autodidact het volgende:

[..]

Nee, er is duidelijk een onderscheid gemaakt in PKN-kerken en andere kerken. Hoe kunnen ze immers anders gegevens over de katholieken geven?

Dit is op basis van onderzoek over de bevolking, niet door gebruik te maken van instituten als PKN en de kath. kerk. Terecht, want die hebben er een belang bij om zichzelf zo groot mogelijk te presenteren.

Opvallend aan dit stuk is het percentage islamieten in Nederland. Voorheen werd door het CBS altijd uitgegaan van 6%, wat gebaseerd was op islamitische migranten en hun nakomelingen (zie Bijna één miljoen moslims in Nederland Op dit percentage werd overigens ook het beleid gemaakt. Zoals vaker gebeurt, werd lakkeloos aangenomen dat de kinderen van moslims vanzelfsprekend ook moslims zijn en zichzelf zo zien. Ik weet dat dit niet zo is, en dat blijkt ook uit deze cijfers. Een halvering van dit percentage betekent dat er in Nederland niet alleen een secularisatie optreedt in het christendom, maar ook in de islam.
Ik vond dit wel een aardig stuk:

http://allochtonen.web-lo(...)land-islam.html#more
quote:
secularisatie
Het SCP signaleerde in 2004 op grond van cijfers over de periode 1998-2002 een duidelijke trend naar secularisatie, in de zin van verminderde religieuze participatie. In die periode daalde het moskeebezoek onder Turken van 44 naar 35 procent en onder Marokkanen van 38 naar 23 procent. Uit het onderzoek bleek dat vooral jonge, hoger opgeleide en goed geïntegreerde minder aan de islam hechten in het dagelijks leven. De teruggang van het moskeebezoek is deels te verklaren uit het veel lagere moskeebezoek van jongeren, die de preken in Turks en Arabisch niet verstaan en hun heil zoeken bij leeftijdgenoten en op het internet.

De vraag is of het secularisatieproces de afgelopen jaren is voortgezet. Tegelijkertijd wordt er namelijk geconstateerd dat er ook een groeiende groep jongeren jongeren is die zich aangetrokken voelt tot orthodoxere vormen van de islam.
pi_71420946
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:41 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Je mist het punt totaal hé?
Gelukkig wel. En trouwens, jij hebt nog niet echt een punt gemaakt. Ja, je verhaal over Jezus als tussenstation. Maar ook dat patroontje is gewoon bedacht en een kleine 2000 jaar lang doorgegeven, wat aangepast zodat het verhaaltje sluitend blijft, en dat wordt nog iedere dag aangeleerd.
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:44:43 #21
22794 Enchanter
Right you are Ken!!!
pi_71421021
Goed nieuws , religie dan ook wel zooooooooo 1744
Ik ben inmiddels overleden
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:45:55 #22
26400 wijsneus
Radicaal Democraat
pi_71421060
Goede zaak en terecht. Ik denk dat weldenkende mensen steeds minder zin hebben om nutteloze preken aan te horen.
Siamo Tutti Antifascisti!
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:52:33 #23
43493 numero_uno
Dat zei je ja!
pi_71421252
Gaan we nu stoppen met het bouwen van moskeeën?
- I'm buttwalking... is that a crime? -
-Never underestimate the predictability of stupidity-
pi_71421359
En dan hadden ze hier een mooie oplossing bedacht voor dit probleem, wil de Bisschop het niet .
Everyone else my age is an adult. I am merely in disguise.
pi_71421366
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:45 schreef wijsneus het volgende:
Goede zaak en terecht. Ik denk dat weldenkende mensen steeds minder zin hebben om nutteloze preken aan te horen.
Uit diverse onderzoeken is duidelijk geworden dat gelovige mensen gelukkiger zijn, gezonder zijn en langer leven. Ook als atheïstje zijnde zou je met die cijfers toch moeten toegeven dat e.e.a. niet helemaal nutteloos is!
  woensdag 29 juli 2009 @ 10:57:12 #26
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_71421385
Ik vind het eigenlijk wel zonde. Mensen voelen zich vaak prettig in het vaste verband van gemeentes. Nou snap ik wel dat je niet meer naar die gemeente gaat als je niet (meer) gelooft, maar het is wel de zoveelste afbreuk van een gemeenschappelijk iets.

Niet te vergeten de rol die kerken kunnen spelen in de samenleving. De dingen die ze organiseren, de goede doelen die ze steunen. Bij mij in de buurt werd twee keer per week een maaltijd voor ouderen georganiseerd, zodat ze het huis uit kwamen en contact bleven houden met anderen. Zoiets is ontzettend waardevol. Helaas zijn ze er mee opgehouden, omdat de kerk gesloten is.
pi_71421567
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:57 schreef Hephaistos. het volgende:
Ik vind het eigenlijk wel zonde. Mensen voelen zich vaak prettig in het vaste verband van gemeentes. Nou snap ik wel dat je niet meer naar die gemeente gaat als je niet (meer) gelooft, maar het is wel de zoveelste afbreuk van een gemeenschappelijk iets.

Niet te vergeten de rol die kerken kunnen spelen in de samenleving. De dingen die ze organiseren, de goede doelen die ze steunen. Bij mij in de buurt werd twee keer per week een maaltijd voor ouderen georganiseerd, zodat ze het huis uit kwamen en contact bleven houden met anderen. Zoiets is ontzettend waardevol. Helaas zijn ze er mee opgehouden, omdat de kerk gesloten is.
Ik vind het gevaarlijk wat je zegt. Je hebt helemaal gelijk met de rol van kerken, maar het gemeenschappelijk dat je noemt, daar zit het gevaar. Voor de meeste mensen is het geloof aangeleerd. Er zijn mensen die bekeerd raken en zich in een geloof kunnen gaan vinden. Dat is mooi, dat is goed. Maar de basis voor de omvang van de verschillende religies ligt niet in vrije keuze, maar in opvoeding. En dan krijg ik een vieze smaak in mijn mond bij het woord gemeenschappelijk.
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:17:54 #28
79128 HarryP
mijnCV.com
pi_71421985
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:57 schreef Hephaistos. het volgende:
Ik vind het eigenlijk wel zonde. Mensen voelen zich vaak prettig in het vaste verband van gemeentes. Nou snap ik wel dat je niet meer naar die gemeente gaat als je niet (meer) gelooft, maar het is wel de zoveelste afbreuk van een gemeenschappelijk iets.

Niet te vergeten de rol die kerken kunnen spelen in de samenleving. De dingen die ze organiseren, de goede doelen die ze steunen. Bij mij in de buurt werd twee keer per week een maaltijd voor ouderen georganiseerd, zodat ze het huis uit kwamen en contact bleven houden met anderen. Zoiets is ontzettend waardevol. Helaas zijn ze er mee opgehouden, omdat de kerk gesloten is.
Er zijn genoeg niet gelovige organisaties die hetzelfde doen zonder dat ze daarmee zieltjes willen winnen.
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:24:21 #29
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_71422168
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:56 schreef buachaille het volgende:
Uit diverse onderzoeken is duidelijk geworden dat gelovige mensen gelukkiger zijn, gezonder zijn en langer leven. Ook als atheïstje zijnde zou je met die cijfers toch moeten toegeven dat e.e.a. niet helemaal nutteloos is!
Aha, die fabeltjes weer. Kom maar op met die bron.
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:24:31 #30
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_71422172
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:03 schreef AlphaOmega het volgende:

[..]

Ik vind het gevaarlijk wat je zegt. Je hebt helemaal gelijk met de rol van kerken, maar het gemeenschappelijk dat je noemt, daar zit het gevaar. Voor de meeste mensen is het geloof aangeleerd. Er zijn mensen die bekeerd raken en zich in een geloof kunnen gaan vinden. Dat is mooi, dat is goed. Maar de basis voor de omvang van de verschillende religies ligt niet in vrije keuze, maar in opvoeding. En dan krijg ik een vieze smaak in mijn mond bij het woord gemeenschappelijk.
Iedereen wordt natuurlijk opgevoed met een bepaald waardenpatroon, atheisten net zo goed als christenen. En vervolgens maak je eigen keuzes.

Een christen zou even gemakkelijk kunnen redeneren dat jij atheistisch bent, omdat je daartoe gedwongen bent door je ouders, of je vrienden, of de samenleving, of wat dan ook. Misschien overschat je je eigen vrije wil een beetje...
pi_71422233
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 10:57 schreef Hephaistos. het volgende:
Ik vind het eigenlijk wel zonde. Mensen voelen zich vaak prettig in het vaste verband van gemeentes. Nou snap ik wel dat je niet meer naar die gemeente gaat als je niet (meer) gelooft, maar het is wel de zoveelste afbreuk van een gemeenschappelijk iets.

Niet te vergeten de rol die kerken kunnen spelen in de samenleving. De dingen die ze organiseren, de goede doelen die ze steunen. Bij mij in de buurt werd twee keer per week een maaltijd voor ouderen georganiseerd, zodat ze het huis uit kwamen en contact bleven houden met anderen. Zoiets is ontzettend waardevol. Helaas zijn ze er mee opgehouden, omdat de kerk gesloten is.
Gemeenschappen zijn zinvol, maar je impliceert eigenlijk dat zonder de kerk ook de gemeenschapszin vervalt. Er zijn echter genoeg seculiere equivalenten van dezelfde maatschappelijke functies je hebt geen kerk nodig om maaltijden voor ouderen te organiseren. Daarbij heeft een religieuze iets gemeenschappelijks, maar ook iets exclusiefs. De gemeenschap is niet meer verzuild zoals vroeger maar is pluriformer. Als je dan iets vanuit een kerk organiseert sluit je bijn automatisch ook mensen uit.
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:27:45 #32
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_71422284
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:17 schreef HarryP het volgende:

Er zijn genoeg niet gelovige organisaties die hetzelfde doen zonder dat ze daarmee zieltjes willen winnen.
Ja? Ik zie ze hier in de buurt niet hetzelfde organiseren hoor. En het heeft niets met zieltjes winnen te maken, maar met de oprechte overtuiging dat het hun taak is om op zo'n manier voor je medemensen te zorgen.

Er is veel af te dingen op georganiseerde religie. Maar ik word minstens zo moe van cynische atheisten die geen flikker doen voor hun omgeving, maar wel afgeven op christenen die wél zulke dingen organiseren.
pi_71422365
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:24 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Iedereen wordt natuurlijk opgevoed met een bepaald waardenpatroon, atheisten net zo goed als christenen. En vervolgens maak je eigen keuzes.

Een christen zou even gemakkelijk kunnen redeneren dat jij atheistisch bent, omdat je daartoe gedwongen bent door je ouders, of je vrienden, of de samenleving, of wat dan ook. Misschien overschat je je eigen vrije wil een beetje...
Waarom noem je mij nu een atheïst? Wie zegt dat ik dat ben? Maar je hebt gelijk dat de gemiddelde christen inderdaad zo zwart/wit denkt... en dat maakt religie een naar iets. De objectiviteit is gemiddeld genomen nogal ver te zoeken...
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
pi_71422445
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:27 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Ja? Ik zie ze hier in de buurt niet hetzelfde organiseren hoor. En het heeft niets met zieltjes winnen te maken, maar met de oprechte overtuiging dat het hun taak is om op zo'n manier voor je medemensen te zorgen.

Er is veel af te dingen op georganiseerde religie. Maar ik word minstens zo moe van cynische atheisten die geen flikker doen voor hun omgeving, maar wel afgeven op christenen die wél zulke dingen organiseren.
Kerel, ga niet iedereen een atheist noemen die toevallig anders denkt dan jij. Generaliseren is de grootste bitch van de gemiddelde religie. En generaliseren is tevens de grootste fout die je kan maken als mens, maar blijkbaar systematisch aangeleerd bij gelovigen, om maar eens omgekeerd even triest terug te gaan generaliseren.
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:34:46 #35
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_71422506
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:30 schreef AlphaOmega het volgende:

[..]

Waarom noem je mij nu een atheïst? Wie zegt dat ik dat ben? Maar je hebt gelijk dat de gemiddelde christen inderdaad zo zwart/wit denkt... en dat maakt religie een naar iets. De objectiviteit is gemiddeld genomen nogal ver te zoeken...
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:32 schreef AlphaOmega het volgende:

[..]

Kerel, ga niet iedereen een atheist noemen die toevallig anders denkt dan jij. Generaliseren is de grootste bitch van de gemiddelde religie. En generaliseren is tevens de grootste fout die je kan maken als mens, maar blijkbaar systematisch aangeleerd bij gelovigen, om maar eens omgekeerd even triest terug te gaan generaliseren.
Even voor de goede orde, ik ben zelf atheist. Dat jij mij meteen in het Christen-hoekje zet, zegt genoeg over je eigen zwart-wit mentaliteit. Maar zo kunnen we oneindig doorgaan

Ik had het eigenlijk over ongelovigen moeten hebben. Bij deze.
pi_71422566
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:34 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]


[..]

Even voor de goede orde, ik ben zelf atheist. Dat jij mij meteen in het Christen-hoekje zet, zegt genoeg over je eigen zwart-wit mentaliteit. Maar zo kunnen we oneindig doorgaan

Ik had het eigenlijk over ongelovigen moeten hebben. Bij deze.
Cool. Dan laat je eigenlijk wel direct zien dat Atheïsme gewoon ook een religie is.
The past is what made you, but the future is what you're gonna make!
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:36:57 #37
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_71422574
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:26 schreef Autodidact het volgende:

[..]

Gemeenschappen zijn zinvol, maar je impliceert eigenlijk dat zonder de kerk ook de gemeenschapszin vervalt. Er zijn echter genoeg seculiere equivalenten van dezelfde maatschappelijke functies je hebt geen kerk nodig om maaltijden voor ouderen te organiseren. Daarbij heeft een religieuze iets gemeenschappelijks, maar ook iets exclusiefs. De gemeenschap is niet meer verzuild zoals vroeger maar is pluriformer. Als je dan iets vanuit een kerk organiseert sluit je bijn automatisch ook mensen uit.
Ik vraag me sterk af of de mensen die vertrekken uit de kerk, hun heil zoeken bij andere gemeenschappelijke zaken. Ik denk dat ze gewoon lekker uitslapen en de krant gaan lezen op zondagochtend.

Is dat erg? Mwah, dat moet iedereen zelf weten. Maar op maatschappelijk niveau vind ik het wel zonde.
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:38:18 #38
95427 Hephaistos.
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
pi_71422604
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:36 schreef AlphaOmega het volgende:

[..]

Cool. Dan laat je eigenlijk wel direct zien dat Atheïsme gewoon ook een religie is.
Dat vind ik niet, dus als ik dat laat zien met mijn posts is dat een onbedoeld effect
pi_71422656
Mooi, want alle problemen op aarde worden veroorzaakt door religie. 100%.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_71422707
De wereld van de atheïst is nog veel kleiner dan die van een doorsnee gelovige, want atheïsten denken dat zij boven aan de voedselketen staan in dit universum/universa.

On topic: dit is weer een orwelliaans komkommer onderzoek van het cbs.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_71422794
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:36 schreef Hephaistos. het volgende:

[..]

Ik vraag me sterk af of de mensen die vertrekken uit de kerk, hun heil zoeken bij andere gemeenschappelijke zaken. Ik denk dat ze gewoon lekker uitslapen en de krant gaan lezen op zondagochtend.

Is dat erg? Mwah, dat moet iedereen zelf weten. Maar op maatschappelijk niveau vind ik het wel zonde.
Dan blijkt toch dat ze er zelf ook weinig toegevoegde waarde in zien?
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:49:36 #42
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_71422923
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:42 schreef JohnDope het volgende:
De wereld van de atheïst is nog veel kleiner dan die van een doorsnee gelovige, want atheïsten denken dat zij boven aan de voedselketen staan in dit universum/universa.
De wereld van de atheïst is juist veel groter omdat deze niet vastzit aan bepaalde dogma's.
Alles is mogelijk!
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
pi_71422972
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:49 schreef DustPuppy het volgende:

[..]

De wereld van de atheïst is juist veel groter omdat deze niet vastzit aan bepaalde dogma's.
Alles is mogelijk!
Atheisten ontkennen het bestaan van leven dat intelligenter is dan de mens.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
pi_71423026
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:40 schreef waht het volgende:
Mooi, want alle problemen op aarde worden veroorzaakt door religie. 100%.
Als je niet sarcastisch bent had ik van jou wel een genuanceerder mening verwacht.
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:52:50 #45
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_71423037
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:42 schreef JohnDope het volgende:
De wereld van de atheïst is nog veel kleiner dan die van een doorsnee gelovige, want atheïsten denken dat zij boven aan de voedselketen staan in dit universum/universa.

On topic: dit is weer een orwelliaans komkommer onderzoek van het cbs.
Wat is nou weer een orwelliaans onderzoek? is dat weer het nieuwste woordje wat je geleerd hebt?
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_71423042
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:50 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Atheisten ontkennen het bestaan van leven dat intelligenter is dan de mens.
Ja en gelovigen ontkennen 99,9 % van alle wetenschappelijke bevindingen, maar goed daar gaat dit topic niet over.
pi_71423055
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:52 schreef ethiraseth het volgende:

[..]

Wat is nou weer een orwelliaans onderzoek? is dat weer het nieuwste woordje wat je geleerd hebt?
Ik gebruik dat woord al jaren.
"Mensen die tegen Israël zijn, zijn in werkelijkheid antisemieten." Doctor Martin Luther King - 1967
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:53:44 #48
81187 ethiraseth
Fuck you, got mine
pi_71423066
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:50 schreef JohnDope het volgende:

[..]

Atheisten ontkennen het bestaan van leven dat intelligenter is dan de mens.
Is er bewijs voor dan?
Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
pi_71423071
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:52 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Als je niet sarcastisch bent had ik van jou wel een genuanceerder mening verwacht.
Sarcasme.

Als reactie op de eerste paar reacties.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
  woensdag 29 juli 2009 @ 11:54:27 #50
52811 DustPuppy
The North Remembers
pi_71423095
quote:
Op woensdag 29 juli 2009 11:50 schreef JohnDope het volgende:
Atheisten ontkennen het bestaan van leven dat intelligenter is dan de mens.
Lol, nee hoor. Niet per definitie.

Statistisch gezien is de kans op leven op andere planeten juist vrij groot. Of het intelligenter is, is moeilijk vast te stellen. Maar het wordt niet uitgesloten.
"The north remembers, Lord Davos. The north remembers, and the mummer’s farce is almost done.”
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')