ook dat is nogal camera afhankelijk valt me op, of de ruis lelijk is.quote:Op donderdag 12 november 2009 19:20 schreef Xcalibur het volgende:
[..]
Eens, hoewel ruis wel snel lelijk wordt, zeker in vergelijk met de ruis/korrel die je vroeger op film kreeg
Maar slecht flitslicht is imho vele malen storender...
Ik zou een SD-kaartje proberen.quote:Op dinsdag 17 november 2009 20:38 schreef SuikerVuist het volgende:
Wat voor geheugenkaartje zouden jullie aanraden voor een Canon PowerShot S90?
Oké, dat is dan duidelijk. Ik heb echt de ballen verstand van geheugenkaartjes... zeker ik het geval van compactcamera's.quote:Op woensdag 18 november 2009 00:25 schreef Omniej het volgende:
[..]
Ik zou een SD-kaartje proberen.
Maar serieus: voor een Powershot S90 zou het mij echt niet uitmaken wat voor geheugen erin zit... Met de snelheid hoef je geen rekening te houden, aangezien ze toch allemaal wel snel genoeg zijn voor de S90.
Mja, ik ben aan de DSLR sinds 2004 volgens mij en ik heb het nog nooit mee mogen maken dat m'n buffer vol zat. 't Is maar net wat je zoal fotografeert.quote:Op woensdag 18 november 2009 15:13 schreef Omniej het volgende:
Nou ja, bij een DSLR die elke seconde 3, 4, 5+ RAW-foto's à 15-20 MB per stuk in burst mode moet weg zien te schrijven (afhankelijk van de snelheid van de camera natuurlijk), kan het nog wel de moeite waard zijn voor snel geheugen te gaan (zoals de Sandisk Extreme III of de iets langzamere Ultra II), omdat je met traag geheugen simpelweg ook niets aan een snelle camera hebt.
De Powershot S90 maakt volgens de specificaties 0,9 foto's per seconde in een serieopname, dus dat kunnen ook de tragere kaartjes nog wel bijbenen.
Precies wat je zegt: 't is maar net wat je fotografeert... Ik heb zelf ook nog nooit m'n buffer volgeschoten, maar ik kan me zo voorstellen dat er genoeg fotografen zijn die dat wel regelmatig doen.quote:Op donderdag 19 november 2009 13:57 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Mja, ik ben aan de DSLR sinds 2004 volgens mij en ik heb het nog nooit mee mogen maken dat m'n buffer vol zat. 't Is maar net wat je zoal fotografeert.
Lijkt wel heel erg op JPEG artifacten inderdaad, ruis is ook goed mogelijk met zeer lange sluitertijden.quote:Op donderdag 19 november 2009 20:41 schreef Xlarge het volgende:
Edit, het lijkt hier in het forum minder te zijn, zou Picasa Photo viewer een hoop vervormen ?
Ik moest googelen voor JPEG artifactenquote:Op donderdag 19 november 2009 20:56 schreef slashyou het volgende:
[..]
Lijkt wel heel erg op JPEG artifacten inderdaad, ruis is ook goed mogelijk met zeer lange sluitertijden.
http://www.flickr.com/photos/xlarge1/4118212414/sizes/l/quote:Op donderdag 19 november 2009 21:11 schreef Xcalibur het volgende:
Ik heb het idee dat ik meer jpg compressie zie dan ruis.....
Linkje naar het origineel?
lijkt mij ook compressie artefactenquote:Op donderdag 19 november 2009 20:56 schreef slashyou het volgende:
[..]
Lijkt wel heel erg op JPEG artifacten inderdaad, ruis is ook goed mogelijk met zeer lange sluitertijden.
dat is ruis, door de lange sluitertijd.quote:Op donderdag 19 november 2009 21:14 schreef Xlarge het volgende:
[..]
http://www.flickr.com/photos/xlarge1/4118212414/sizes/l/
Jaquote:Op vrijdag 20 november 2009 11:41 schreef Neo-Mullen het volgende:
Verdomme, mijn bestelling gemist vanochtend, moet wachten tot morgen
Is het trouwens slim om een filter te gebruiken terwijl er al een UV-filtertje opzit? Een fotozaak hier in de buurt zei van niet, omdat in de lens zelf allemaal lenzen zitten die uit bolle en holle vormen bestaan. 2 filters over elkaar zou dan het licht breken en rare ongewenste effecten geven. Klopt dit?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |