quote:Op donderdag 23 juli 2009 11:22 schreef Shoombak het volgende:
[..]
Die 4daagse organisatie is gaat gewoon weer hetzelfde gezeik krijgen als een paar jaar geleden met dat hitte incident... ik zeg het je, en ik hoop dat ze er kapot aan gaan, wat komt die organisatie altijd amateuristisch en naief over..
Laatste post vorige topic.quote:Op donderdag 23 juli 2009 11:16 schreef XcUZ_Me het volgende:
Gia, het ging mij erop dat in alle journaals er zo'n dodo van de organisatie liep te blèren dat er géén Mexicaanse griep bij de vierdaagse was. Dat vind ik gewoon naïef. In Utrecht is er momenteel een of ander korenfestival. Daar zijn 3000 mensen en daar is het al vastgesteld. Dan vind ik het een beetje dom om te denken dat er dan geen gevalletje zal rondhobbelen tussen 40.000 lopers en weetikhoeveel bezoekers.
Gewoon doordrinken, gaat het vanzelf weer over.quote:Op donderdag 23 juli 2009 11:32 schreef Aanvoerder het volgende:
Begin het al zat te worden die Mexicaanse griep.
Okay mensen, allemaal stoppen met de griep. Onze aanvoerder is het zat.quote:Op donderdag 23 juli 2009 11:32 schreef Aanvoerder het volgende:
Begin het al zat te worden die Mexicaanse griep.
Met het weer van gisteren is zo ongeveer alles dat.quote:Op donderdag 23 juli 2009 11:46 schreef Stali het volgende:
Echt zo'n vies benauwd broeinest.
Dat is nog altijd stukken positiever dan andersomquote:Op donderdag 23 juli 2009 11:32 schreef Aanvoerder het volgende:
Begin het al zat te worden die Mexicaanse griep.
Ik zei het al he.quote:Op donderdag 23 juli 2009 17:25 schreef dotKoen het volgende:
En A/H1N1 zit nu ook in de Vierdaagse ....
www.rampeninfo.nl is wel goed, veel actuele infoquote:Op donderdag 23 juli 2009 15:16 schreef flipsen het volgende:
De updates op de diverse sites lopen inmiddels behoorlijk achter? Want hoewel griepgevallen niet meer geregistreerd worden, tellen ze de dodelijke slachtoffers toch nog wel?
Komen doet het wel. misschien niet gek dat het nu komt ja, maar waarom niet in de herfst of in 2070?quote:Op donderdag 23 juli 2009 18:17 schreef Five_Horizons het volgende:
Misschien niet zo heel erg dat een echte verspreiding wat vroeger begint. (als ik er vanuit ga dat het er sowieso wel van zou komen)
Het idee erachter zou kunnen zijn dat er nu al mensen besmet worden (terwijl de omstandigheden voor het virus niet ideaal zijn), in plaats van een grote hausse aan besmettingen in tijden dat het wél ideaal is. Overdreven gezegd: liever elke week 5% besmet, dan 3x 30% in drie wekenquote:Op donderdag 23 juli 2009 18:39 schreef Kaneel het volgende:
[..]
Komen doet het wel. misschien niet gek dat het nu komt ja, maar waarom niet in de herfst of in 2070?
En dan komt het in de herfst weer, wat dan?quote:Op donderdag 23 juli 2009 18:46 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Het idee erachter zou kunnen zijn dat er nu al mensen besmet worden (terwijl de omstandigheden voor het virus niet ideaal zijn), in plaats van een grote hausse aan besmettingen in tijden dat het wél ideaal is. Overdreven gezegd: liever elke week 5% besmet, dan 3x 30% in drie weken
De kans dat je een tweede keer besmet raakt is niet zo erg groot, voor zover ik weetquote:Op donderdag 23 juli 2009 18:48 schreef Kaneel het volgende:
[..]
En dan komt het in de herfst weer, wat dan?
Nee, maar de mensen die de eerste besmetting niet kregen krijgen het in de 2e of 3e golf.quote:Op donderdag 23 juli 2009 18:50 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
De kans dat je een tweede keer besmet raakt is niet zo erg groot, voor zover ik weet
Inderdaad, op basis van gegevens over vorige epidemieen, gaat (o.a.) het RIVM er van uit dat men slechts eenmaal ziek wordt van dit virus.quote:Op donderdag 23 juli 2009 18:50 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
De kans dat je een tweede keer besmet raakt is niet zo erg groot, voor zover ik weet
Waarom zou het in golven moeten komenquote:Op donderdag 23 juli 2009 18:51 schreef Kaneel het volgende:
[..]
Nee, maar de mensen die de eerste besmetting niet kregen krijgen het in de 2e of 3e golf.
Ik weet wel hoe het werkt, alleen de benaming 'in golven' ontgaat me even als er nu al besmettingen plaatsvinden op relatief grote schaal.quote:Op donderdag 23 juli 2009 19:06 schreef AntiShock het volgende:
http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601202&sid=aM.7Dg3Z_msI
Om iemand zijn vraag te beantwoorden: er zal een 2e golf komen die erger is, omdat het virus van het noordelijk halfrond naar het zuidelijke is vertrokken en weer terug zal komen. De kans dat het muteert is aanwezig, maar het grootste probleem is waarschijnlijk dat meer mensen reeds ziek zullen zijn van de jaarlijkse griep en er dan dus de nieuwe griep bij kunnen krijgen met de bijbehorende gevolgen. Ook zijn de omstandigheden voor de griep om zich te verspreiden dan veel beter (koudere en vochtige lucht, mensen hebben minder weerstand etc)
Dat is exact wat ik bedoel, maar dan in het grote geheel gezien: het kan beter nú al beginnen (en dan verlopen de besmettingen langzamer) en langzaam uitbreiden (1% - 3% - 5% enz. (getallen uiteraard als voorbeeld)), dan dat er 'ineens' een hausse ontstaat, omdat de omstandigheden voor het virus (kou, vocht, mensen dicht op elkaar) beter zijn. In zo'n situatie zou het bij wijze van spreken kunnen zijn dat ineens 30% in één keer besmet is (met de economische gevolgen van dien).quote:Wat dat betreft kun je beter nu ziek worden.. ipv het te ontwijken.
Zo moeilijk is dat niet hoor: herd immunity (kuddeimmuniteit). Ook al zullen de meeste mensen niet ernstig ziek worden, ze kunnen het virus wel verspreiden, ook naar de niet-gevaccineerde (of mensen waarbij het vaccin niet werkt, komt ook voor) zwakkeren of net die ene gezonde persoon die er toch een ernstige pneumonie van krijgt en overlijdt. Je hebt een vaccinatiegraad van 80-85% nodig om kuddeimmuniteit te verkrijgen.quote:Op donderdag 23 juli 2009 19:06 schreef AntiShock het volgende:
http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601202&sid=aM.7Dg3Z_msI
Het Mexicaanse Griep virus is vooral gevaarlijk als:
- als er een andere lichamelijk probleem is (diabetes, hiv, kanker, etc)
- als je overgewicht hebt
- als je rookt of veel alcohol drinkt (lever)
- als je zwanger bent
Voor de meeste gezonde mensen is het een gewone griep (qua symptomen).
Het ontgaat mij waarom ze iedereen willen vaccineren.. doe dan alleen de risicogroepen.
Niet alleen de jaarlijkse influenza, maar ook normale verkoudheidsvirii zullen mensen vatbaarder maken voor A/H1N1.quote:Om iemand zijn vraag te beantwoorden: er zal een 2e golf komen die erger is, omdat het virus van het noordelijk halfrond naar het zuidelijke is vertrokken en weer terug zal komen. De kans dat het muteert is aanwezig, maar het grootste probleem is waarschijnlijk dat meer mensen reeds ziek zullen zijn van de jaarlijkse griep en er dan dus de nieuwe griep bij kunnen krijgen met de bijbehorende gevolgen. Ook zijn de omstandigheden voor de griep om zich te verspreiden dan veel beter (koudere en vochtige lucht, mensen hebben minder weerstand etc)
Je kunt het beste niet ziek worden.quote:Wat dat betreft kun je beter nu ziek worden.. ipv het te ontwijken.
quote:En als laatste tip: verbeter je conditieHoe minder snel je het benauwd krijgt, hoe beter je herstelt (dat geldt overigens voor meer dingen)
Er schijnen meer mensen ziek van te worden dan van de normale seizoensgriep, dus ik neem aan dat de kans voor iemand die vrijwel nooit griep heeft ook groter wordt.quote:Op donderdag 23 juli 2009 19:18 schreef Hukkie het volgende:
Hmm, ik ben sinds twee maanden half gestopt met roken (dus eigenlijk zwaar geminderd) en ik drink dagelijks wel een paar biertjes. Maar het is heel lang geleden dat ik griep heb gehad, kan me dan ook niet voorstellen dat ik van deze variant opeens wel ziek zou worden.
Oke, onder griep versta ik: 39-40 graden koorts, buikloop, niet kunnen eten of drinken vanwege de keelpijn en toch steeds moeten kotsen, niets anders kunnen doen dan op bed liggen.quote:Op donderdag 23 juli 2009 19:46 schreef APK het volgende:
[..]
Er schijnen meer mensen ziek van te worden dan van de normale seizoensgriep, dus ik neem aan dat de kans voor iemand die vrijwel nooit griep heeft ook groter wordt.
Ik kan mij ook de laatste keer dat ik griep had niet herinneren, maar het schijnt behoorlijk pijnlijk te zijn in vergelijking met een verkoudheidje dat de meeste Nederlanders griep noemen.
Lees je even in alsjeblieft.quote:Op donderdag 23 juli 2009 19:58 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Oke, onder griep versta ik: 39-40 graden koorts, buikloop, niet kunnen eten of drinken vanwege de keelpijn en toch steeds moeten kotsen, niets anders kunnen doen dan op bed liggen.
Hoeveel groter wordt de kans dat ik dat krijg met deze variant? Lijkt me nihil, maar misschien ben wel vreselijk naief hoor, en ben ik straks ook ten dode opgeschreven.
Jep, mss wel handig, val midden in deze discussie. Maar heb niet echt zin om 17 topics over H1N1 door te lezen. My bad, maar dat is het me niet waard.quote:
Ik val je niet aan hoor, maar uberhaupt over de griep. Ik kan alles wel hier neertypen maar dat is zoveeeel werk.quote:Op donderdag 23 juli 2009 20:25 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Jep, mss wel handig, val midden in deze discussie. Maar heb niet echt zin om 17 topics over H1N1 door te lezen. My bad, maar dat is het me niet waard.
Ik beschouw het ook niet als een aanval hoor. Oke, heb de wiki van de griep net even bekeken.quote:Op donderdag 23 juli 2009 20:27 schreef Kaneel het volgende:
[..]
Ik val je niet aan hoor, maar uberhaupt over de griep. Ik kan alles wel hier neertypen maar dat is zoveeeel werk.
Maar verder zal ik me buiten deze discussie houden, dat scheelt jou ook inderdaad een hele berg tiepwerk.quote:Griep kan snel op komen zetten. Kenmerkende symptomen van griep zijn koorts, hoofdpijn, hoesten, keelpijn, spierpijn, verstopte neus, gevoel van zwakte en verlies van eetlust.
Ok, maar ik bedoel de Mexicaanse griep en de eventuele gevolgen.quote:Op donderdag 23 juli 2009 20:35 schreef Hukkie het volgende:
[..]
Ik beschouw het ook niet als een aanval hoor. Oke, heb de wiki van de griep net even bekeken.
[..]
Maar verder zal ik me buiten deze discussie houden, dat scheelt jou ook inderdaad een hele berg tiepwerk.
Ik merk het wel als het daadwerkelijk zover is.
Welke gevolgen?quote:Op donderdag 23 juli 2009 20:54 schreef Kaneel het volgende:
Ok, maar ik bedoel de Mexicaanse griep en de eventuele gevolgen.
Ik heb ook niet de indruk dat ze bij de Vierdaagse denken dat het daar niet voor zal komen.quote:
Als dat iemand van haar eigen koor is, had ze het ook tijdens een repetitie kunnen krijgen.quote:Op donderdag 23 juli 2009 14:56 schreef zatoichi het volgende:
TVP mijn moeder doet mee aan dat korenfestival in Utrecht en heeft de hele week staan oefenen naast die persoon die nu de griep heeft!
Dichtsbijzijnde is Geldrop met 3 gevallen. Nog geen reden tot paniek.quote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:07 schreef kL0j00h het volgende:
Overzicht besmettingen op Google maps (Klik hier)
Er staat Q-koorts (?) in de kaart zelf. Lijkt me niet helemaal te kloppen met de omschrijving links?quote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:07 schreef kL0j00h het volgende:
Overzicht besmettingen op Google maps (Klik hier)
Voor mij Nijmegen, Ede en Amersfoort (werk in Hoevelaken, woon in Arnhem)quote:Op vrijdag 24 juli 2009 11:13 schreef Gia het volgende:
[..]
Dichtsbijzijnde is Geldrop met 3 gevallen. Nog geen reden tot paniek.
Okay dan, niets aan de hand. Als alcohol het tegengaat....quote:De gel bevat alcohol, wat het virus aantast
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |