Jongen, ik ben net door een soortgelijke fase heen, dus kan me enigzins er iets bij voorstellen.
Ik denk dat jij best kinderen wilt, en dat jouw vriendin ook best de ware is voor jou.
Trouwen, dat moeten jullie lekker zelf uitmaken.
Maarrrrr kinderen nemen is geen geintje, daar moet je helemaal achterstaan, je kan het niet terugdraaien en zal je altijd 100% moeten inzetten als voorbeeldige ouder.
Maar jullie zijn nog iets jonger dan ik ben. Ik ben 30 nu, en mijn ex is 29. Ben sinds 3 weken vrijgezel na 6 jaar samengewoond te hebben met haar.
Zij wilt erg graag kinderen, en ik niet, trouwen waren we het beiden over eens, dat is ouderwets en nergens voor nodig, daar wij geen religie aanhangen. (Want anders móet je trouwen huh)
Anyways, om even terug te komen op jouw probleem, jouw vriendin is al klaar met studie en werkt, jij moet nog even. Is het niet verstandig om gewoon even een paar jaar extra te wachten? Als jouw vriendin echt met jou kinderen wilt dan kan ze toch ook wel een jaar of 2 extra wachten? Dat trouwen zou ik me niet te druk om maken. kan altijd ongedaan gemaakt worden. Kinderen niet.
Misschien moeten jullie allebei een beetje meegeven.
Is het geen optie om te zeggen tegen je vriendin van ja! ik wíl met je trouwen, maar kinderen wil ik pas over 4 jaar.(da's al iets later dan 2 jaar, en kan je het huwelijk even uitproberen.)
Als zij echt van je houdt kan ze toch wel even wachten?
Ze is pas 25 man..... hoger opgeleidden nemen over het algemeen pas kinderen rond hun 30e, dus over 4 jaar is ze er echt nog niet laat bij.
sterkte man, dit is erg lastig, hier is het fout gegaan, of juist goed, maar wij hebben bepaalde keuzes moeten maken om allebei gelukkig te worden, en dat houdt in een toekomst zonder elkaar.
denk met je hart, maar vergeet niet met je hoofd te denken.
Greetz