Ik heb wel andere krijgsmachtsdelen overwogen, zo ook de landmacht. Ja de KMar is een eigen krijgsmachtsdeel. Maar de landmacht viel binnen de familie niet goed. Ook waren mijn carriere mogelijkheden daar (op dat moment!) minder. DIt is eigenlijk mijn reden geweest, ik wil tot mijn pensioen bij defensie blijven. Hierboven vind ik mijn familie absoluut belangrijker dan mijn eigen voorkeur, iedereen zegt wel het is jouw leven... Maar bij jouw leven hoort absoluut je familie.quote:Op woensdag 1 juli 2009 19:24 schreef Five_Horizons het volgende:
Maar je bent bewust naar de KMar gegaan. blijkbaar en geen andere onderdelen overwogen (of zelfs onderdelen bínnen bijv. de landmacht)
Rang is inderdaad beperkt aangezien er voor kwaliteit boven kwantiteit gekozen word, en je altijd een sergeant boven je hebt staan met minimaal 10 jaar (incl. uitzend-)ervaring ipv een gast van 22 die net de KMS heeft afgerond...quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:24 schreef elilim het volgende:
Marine: boten zijn kut. marns leek me wel tof echter zeer beperkte doorgroeimogellijkheden zowel qua rang als functie.
Rust, mijn reactie was geen aanval op jouw persoon danwel het Korps. Zijn goede lui, doen mooi werk. Het was een versimpelde uiteenzetting van mijn keuze voor de landmacht.quote:Op woensdag 1 juli 2009 21:32 schreef Rave_NL het volgende:
[..]
Rang is inderdaad beperkt aangezien er voor kwaliteit boven kwantiteit gekozen word, en je altijd een sergeant boven je hebt staan met minimaal 10 jaar (incl. uitzend-)ervaring ipv een gast van 22 die net de KMS heeft afgerond...
En wat functiedoorgroeimogelijkheden betreft zit je gewoonweg fout. Bij geen enkel ander defensieonderdeel zijn er zoveel verschillende functies beschikbaar voor een 1e klasser dan bij de Marns...
Dat stukje van "had je net zo goed bij de politie kunnen gaan" is gelukkig een kortzichtige blik op de takenquote:Op woensdag 1 juli 2009 21:24 schreef elilim het volgende:
Ik wilde in dienst, militair worden, dingen doen die niemand doet op plekken waar niemand komt. Tevens wilde ik doorgroeimogelijkheden als ik van plan was langer te blijven, de landmacht bied mij dit, geen spijt gehad van mijn keuze.
De Kmar was geen optie kun je in grote lijnen net zo goed bij de politie.
Luchtmacht: super als je F16/Apache piloot kunt zijn, die kans is echter minimaal en 'grondfuncties' bij klu zijn absoluut niet mijn ding.
Marine: boten zijn kut. marns leek me wel tof echter zeer beperkte doorgroeimogellijkheden zowel qua rang als functie.
Nogmaals dit was slechts een versimpelde uiteenzetting van mijn keuze toendertijd. Het is nu eenmaal niet mogelijk om in één regel de verschillende functies bij de Kmar samen te vatten.quote:Op woensdag 1 juli 2009 22:41 schreef Esses het volgende:
[..]
Dat stukje van "had je net zo goed bij de politie kunnen gaan" is gelukkig een kortzichtige blik op de taken
Hey none taken, al had ik hier geen flame voor ogen hoorquote:Op woensdag 1 juli 2009 22:13 schreef elilim het volgende:
[..]
Rust, mijn reactie was geen aanval op jouw persoon danwel het Korps. Zijn goede lui, doen mooi werk. Het was een versimpelde uiteenzetting van mijn keuze voor de landmacht.
Een kersverse sergeant die enkel en alleen de KMS, hoe zwaar dan ook, heeft gedaan, is gewoonweg niet te vergelijken met een sergeant die als 1e klasser is begonnen, en na paar jaar ervaring en een vervolgopleiding tot onderofficier eerst opklimt naar korporaal die je nog meer voorbereid voor de functie van sergeant, wat je dan na nog meer ervaring, dienstjaren en positieve rapporten wordt. En ja, zo blijven er lui steken op hun 35e met 2 strepen op hun schouder, maar zo werkt het gewoon.quote:Die 22 jarige oo dat ben ik idd. De stelling dat iemand vanwege zijn leeftijd per definitie ongeschikt is voor een leidinggevende functie is onjuist.
Het is natuurlijk zo dat ervaring wel degelijk handig is bij je opleiding en het uitvoeren van je werk.
Ervaring is echter niet alles, tijdens mijn vak technische opleiding nu 1,5 jaar terug is ongeveer 80% van de spijkerbroeken en 50% van de ervaren kerels uitgevallen/ontheven.
Er werd absoluut gekeken naar de kwaliteit van de cursisten. De instructeurs waren zich er zeker van bewust dat de mannen die zij hun goedkeuring gaven op korte termijn in Afghanistan zullen belanden met de verantwoording over personeel en materieel.
Dan kan je maar half voorstellen hoeveel sjonnies de titel marinier wel leuk vinden en vervolgens keihard uitgewerkt worden. Toen ik nog in Rotterdam zat had je eens in de zoveeltijd een selectietraining voor de officiersopleiding en daar zag je idd ook de grootste paashazen tussenzitten. En aan het einde van die paar dagen waren er altijd maar twee of drie van over (van groepen van 15-25 man).quote:Ben het wel met je eens dat veel spijkerbroeken offi/oo willen worden omdat ze dat wel leuk vinden klinken ofzo en dat daar af en toe de grootste paashazen tussenzitten.
Het is wat je er zelf van maakt, ik ben nu bezig met mijn tweede infanterieplaatsing, ben ervaring aan het opdoen, trainingen aan het meepakken, en voor de rest alleen maar aan het trainen voor de mooie clubjes, waar je wel alle vrijheid krijgt.quote:En die doorgroeimogelijkheden verschilden voor mij in de zin dat Kmarns gewoonweg een kleinere club is, minder werklocaties minder onderdelen enz enz. Daarnaast zag ik het niet zitten om tot mijn 30e te moeten volgen.
tegenwoordig echter worden veel functies paars(defensiebreed) dus zit je minder gebonden aan een onderdeel. Betreft hier voornamelijk instructie en bureau achtige functies.
En daar, die laatste regel. Die waardeer ikquote:Op woensdag 1 juli 2009 23:07 schreef elilim het volgende:
[..]
Nogmaals dit was slechts een versimpelde uiteenzetting van mijn keuze toendertijd. Het is nu eenmaal niet mogelijk om in één regel de verschillende functies bij de Kmar samen te vatten.
Tuurlijk is er mooi werk te doen bij de Kmar: BSB, PMT in Afghanistan enz.
Echter ik heb geen behoefte aan Schiphol bewaking, motoragent, wijkwachtmeester, paleisbewaking enz.
De Kmar blijft uiteindelijk een militaire politieorganisatie.
En dat houdt in??quote:Op donderdag 2 juli 2009 22:35 schreef Eraser127 het volgende:
Wilde toch ook wel weer een andere uitdaging dus zit nu bij de Luchtmacht als Apache Avionica specialist (in opleiding). Heel ander werk, maar wel rete interessant.
Ik krijg kennis van alle electrische systemen in de apache. Dus van cockpit tot motoren tot wapensystemen enz. Alles wat maar electronisch is moet ik kennen.quote:
De AMOL is 23 weken en wat de vamol is weet ik niet, je bedoelt de opleiding voor alles hoger dan kpl-1 om hun rode pet te halen ? Dat heet tegenwoordig de VAKOL, met een duur van 8 weken geloof ik... Maar volgensmij word er nu ook een pilot gedraait waarbij de VAKOL in de VTO verwerkt zit, zodat straks alle nieuwe sgt-en en officieren meteen een rode baret hebben.quote:Op vrijdag 3 juli 2009 16:06 schreef ErwinRommel het volgende:
[ afbeelding ]
Waarom ik gekozen had voor Luchtmobiel? Dat was heel simpel.
Na mijn dienstplicht te hebben voltooid in 1992 kwam Defensie met spotjes op TV over Luchtmobiel. Spotjes gezien (was nog dienstplichtig) en dacht, "dat wil ik ook zijn". Keuringen allemaal succesvol gedaan en kon met de eerste lichting opkomen. September 1992 dus.
Opleiding was hard, met name mentaal. We waren proefkonijnen. Elke dag was het weer de vraag van hoeveel uitvallers er waren.
De meesten hadden al in dienst gezeten, er zaten nauwelijks "spijkerbroeken" bij. De opkomst was zo rond de 250 man (veelal al ervaren omdat men bij de Painf, Marns, KCT, Vreemdelingen-legioen, en zelfs bij het Jungle-commando gezeten hadden). en bijna de helft viel af gedurende de 6 maanden lange opleiding. Toen kreeg je pas na die 6 maanden je rode baret, nu meen ik al na de AMOL en VAMOL.
![]()
http://www.volkskrant.nl/(...)tten_worden_verlaagd
Dan valt het dus nog mee, 23 weken is op 3 weken na nog steeds 6 maanden...quote:Op zaterdag 4 juli 2009 11:32 schreef viezerdt het volgende:
[..]
De AMOL is 23 weken en wat de vamol is weet ik niet, je bedoelt de opleiding voor alles hoger dan kpl-1 om hun rode pet te halen ? Dat heet tegenwoordig de VAKOL, met een duur van 8 weken geloof ik... Maar volgensmij word er nu ook een pilot gedraait waarbij de VAKOL in de VTO verwerkt zit, zodat straks alle nieuwe sgt-en en officieren meteen een rode baret hebben.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |