Luigi Bruins blij met Mario Been
Datum: 29-06-2009 Bron: AD.nl
Of de twee doelpunten die hij tegen de amateurs van Feyenoord maakte veel waarde voor hem hadden? Luigi Bruins dacht na de 5-0 winst even diep na. ,,Ach, ze staan toch achter mijn naam,’’ sprak hij zaterdag op Varkenoord. ,,Je kunt ze maar gemaakt hebben, toch?’’
De centrale middenvelder staat aan de vooravond van het seizoen dat het stempel ‘sportieve revanche’ opgespeld mag krijgen. De 22-jarige Rotterdammer kende na zijn transfer van Excelsior naar Feyenoord in 2006 een geweldig debuutseizoen onder Bert van Marwijk, maar stond volledig stil onder Gertjan Verbeek en zijn tijdelijke opvolger Leon Vlemmings.
Dat uitgerekend Mario Been, die man die hem liet debuteren in het betaald voetbal bij Excelsior, naar de Kuip kwam, lijkt de ideale zet om Bruins weer op de rails te zetten.
Tijdens de eerste oefenwedstrijd stond de zoon van een Nederlandse vader en een Italiaanse moeder negentig minuten binnen de lijnen. ,,Dat de trainer mij goed kent, is fijn,’’ houdt hij zich op vlakte. ,,Dit is toch een nieuwe ronde, nieuwe kansen. Zo voelt het tenminste.’’
Bruins wilde afgelopen seizoen zijn indrukwekkende debuutjaar in de Kuip doortrekken met een glanzend tweede seizoen. Maar zoals zo vaak viel het seizoen volgend op een topjaar bitter tegen. Voor het eerst kreeg hij te maken met tegenslag.
,,Ik ben blijven knokken, maar het is er naar het einde van het seizoen zeker niet beter op geworden. Nee, ik heb nooit getwijfeld aan mezelf. Mijn begeleiding en mijn vrienden steunden mij voortreffelijk. Dat hield mij op de been.’’
De nieuwe trainer heeft de Rotterdamse fans weer vertrouwen gegeven. ,,Er is bij Feyenoord aan het begin van het seizoen altijd hoop,’’ zegt hij.
,,De spelers hebben dat net zo goed als de supporters. Maar we zullen het week in, week uit moeten laten zien.’’
Zijn start tegen zondaghoofdklasser Sc Feyenoord was uitstekend. Maar na bijna een half uur verslapte de vormgever. Bruins werd nonchalant en meteen minder waardevol. Net voor rust pakte hij de draad weer op met een doelpunt uit een fraaie voorzet van de goed spelende Dani Fernández.
De karakteristieke ‘dip’, waar in het verleden bijvoorbeeld Foppe de Haan zich al kritisch over uit liet, moet er uit. ,,Natuurlijk is die mening van alles en iedereen over mij af en toe irritant. Maar als vakmensen er iets over zeggen, kan ik er ook iets uitpikken en mee aan de slag gaan,’’ zegt Bruins.
,,Na een goed eerste seizoen werd ik door veel mensen de hemel in geprezen. Als het vervolgens veel minder gaat, is het voor mensen blijkbaar het moment om een schop na te geven. Dan zoeken ze waarschijnlijk een zondebok die ze extra aan willen pakken. Dat ik af en toe werd uitgefloten in de eigen Kuip, was pijnlijk. Maar dan hebben we het misschien over vijftig mensen, terwijl er vijftigduizend zitten.’’
Met Georginio Wijnaldum, Jon Dahl Tomasson, Leroy Fer en Jonathan De Guzman heeft trainer Mario Been veel mogelijkheden in de aanvallende as van het middenveld. Nick Hofs behoort niet meer tot de concurrenten van de middenvelder.
De Arnhemmer wordt dagelijks positief toegezongen door supporters, maar is klaar voor een vertrek. Hofs hoopt op een definitieve terugkeer naar Vitesse, maar beide clubs zijn nog niet tot een definitief akkoord gekomen.
De manier waarop Hofs zaterdag als invaller presteerde, straalde geen enthousiasme uit. Zeker niet vergeleken met Bruins. ,,Er zijn nog vijf weken te gaan,’’ weet Bruins. ,,Of ik straks speel ligt aan mezelf. Ik ben lekker begonnen, nu moet ik de lijn doortrekken.’’