Klopt, je zult het nooit weten maar toch blijf ik de vraag wel interessant vinden in hoeverre de 'tijdsgeest' een belangrijke invloed heeft op beurzen.quote:Op dinsdag 23 juni 2009 18:06 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit zul je nooit weten omdat je niet genoeg samples hebt (niet genoeg crises). Daarnaast zijn die crises 'black swans' en de timing en impact daarvan vooraf onvoorspelbaar.
Andere opties heb je in wezen niet. Overigens baal ik er wel van dat ik niet in het tijdperk heb gezeten 'voor het online traden'. Ik heb bijv. nooit hoeven traden met een telefoon en zo mijn orders plaatsen. Het lijkt me dan ook dat 'lag' toen een grote factor speelde.quote:Eigenlijk bestaat er dus een fundamentele onzekerheid of strategieen werken, want test je een korte periode dan heb je niet genoeg statistiek en test je een langere periode dan heb je te maken met het feit dat het niet stationair is. Backtesten heeft dus enorme beperkingen, maar het is beter dan niets.
Ik heb een idee iig. wat je bedoelt. Ik denk overigens wel dat er ferme discussies worden gevoerd bij de programmeurs van hedgefunds over het al dan niet bestaan van een edge en wanneer het verdwijnt. Ik denk dat de meeste dan ook meer afhankelijk zijn van een portie geluk dan dat de vermeende edge waar ze nog een tijdje van zouden kunnen profiteren blijft bestaan.quote:De vraag is alleen of die 'edge' wel echt bestaat. Je kunt een echte edge die verdwijnt moeilijk onderscheiden van een periode waarin je toevallig goed zat. Maar het use it until it dries out principe werkt dus alleen als het bestaan van de vermeende edge een betere dan random kans heeft om nog een tijdje te blijven bestaan. Hopelijk snap je wat ik bedoel. Het is hetzelfde probleem als het voorbeeld dat ik gaf over trends: als ik een muntje ga flippen en ik heb 5x achter elkaar kop, zit ik dan in een koppentrend?
[..]
In de praktijk is het inderdaad meestal anders maar wel erg interessant. Probleem is dat het verhaal dan direct al erg lang wordt terwijl dat niet nodig is om je punt uit te leggen of een bepaalde strategie werkt of niet. Er zijn immers best wel strategien die een laag percentage winners hebben maar netto best geld op kunnen leveren. Er wordt naar mijn mening dan ook ietwat te vaak puur alleen naar het percentage winners gekeken.quote:Ja het gaat natuurlijk altijd om kans x opbrengst. 10% winners en 90% losers kan prima zijn als die winnaars 100% winst opleveren en de verliezers maar 1% verlies. In mijn voorbeeldjes praat ik meestal alleen in win % en doe net alsof de winsten en verliezen even groot zijn want dan wordt het verhaaltje wat simpeler. In de praktijk is dat meestal anders, maar ik wil dingen niet ingewikkelder maken dan nodig om m'n punt te maken.
[..]
Haha, het wordt bij ons vaak ook gezegd, als iets te mooi klinkt om waar te zijn, is dat het ook. Ik denk dan ook door de jarenlange ervaring die je nu beheerst een mate van cynisme hebt ingebouwdquote:Ik ben misschien te cynisch, maar ik zie in het feit dat iemand 'signalen' of een 'nieuwsbrief' tegen betaling beschikbaar stelt een bewijs dat iemand niet winstgevend is. Otherwise, why bother...
[..]
Met die lijnentrekkerij ga ik zelf nog wel even aan de slag of ik je kan overtuigen in een aantal pagina's bewijs. Wat betreft de quantitatieve strategieen, dat heeft zeer zeker mijn interesse, maar heck ik wil dan later ook bij GS aan het werk.quote:Ik heb er grote twijfels over of mensen daadwerkelijk iets kunnen verdienen met de klassieke lijntjestrekkerij zoals TA normaal wordt bedreven. Ik heb er echter geen twijfel over dat er quatitatieve strategieen bestaan met een kleine edge die kunnen worden benut als je volume en marges beter zijn dan die van je concurrenten. maar dat lijkt me vooral het domein van de GS en JPM van deze wereld.
Traders overschatten hun skills inderdaad, maar naar mijn weten heb je nooit in een financieel bedrijf gewerkt of die sfeer meegemaakt? Dat zou je mening 'eventueel' kunnen bijstellen of zelfs verslechteren over traders (ik denk het laatste )quote:Daarnaast sluit ik ook niet uit dat er mensen bestaan met daadwerkelijke skills die ze in staat stellen om op lange termijn en redelijk consistent met daytrading iets te verdienen, en dat die skills misschien moeilijk in regeltjes zijn te vangen. Echter, in mijn ervaring overschatten de meeste traders hun skills enorm en is er maar een piepkleine minderheid die op lange termijn succesvol is (ik ken er niet één).
Ik moet zeggen gezien al de onderzoekjes die je hebt gedaan en gedeeld, ik een gedeelte probeer zelf toe te passen. Mede omdat het interessant maar ook omdat ik denk dat veel traders die backtesten,quote:Alles is te zien in de equitycurve. Als je serieus bent met traden (ook zonder een echt systeem) zou ik ALTIJD een equitycurve bijhouden met daarin ALLE trades en eerlijk zijn tegenover jezelf en niet sommige dingen buiten beschouwing houden (want hindsight)
[..]
Heb je in het begin eigenlijk veel TA toegepast toen je net begon met traden?quote:Op dinsdag 23 juni 2009 19:43 schreef LXIV het volgende:
Ik ben heel erg sceptisch over TA , maar dat neemt niet weg dat ik niet geloof dat het onmogelijk is om de markt te verslaan, alleen niet met lijnentrekkerij.
Zelf heb ik twee keer mijn gehele portefeuille verkocht. In 2000 op een AEX van 700 en in 2007 op een AEX van bijna 600. (Beide keren te vroeg weer ingestapt, maar goed). Ik zal dus niet ontkennen dat er niet zoiets als intuitie bestaat. Ook nu doe ik geregeld korte trades met een deel van mijn portefeuille, en scoor daar tot nu toe positief mee. Het is meer het gevoel van de markt. Dat laat zich minder gemakkelijk uitleggen dan het eenvoudige lijntjes trekken in een grafiek, maar goed. Zijn er meer mensen met gevoel?
Het netto cash resultaat is zo'n beetje de minst interessante informatie. Eerlijk gezegd kijk ik er vaak nieteens naar. Het meest interessante is de smoothness van de equitycurve, want de helling gedeeld door de drawdown is je winst/risico verhouding en die bepaalt de kwaliteit van je systeem, oftewel hoeveel winst je eruit kunt halen. Door leverage op te voeren kun je namelijk je winst net zolang vergroten totdat de drawdown je account wegvaagt.quote:Op dinsdag 23 juni 2009 21:12 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik moet zeggen gezien al de onderzoekjes die je hebt gedaan en gedeeld, ik een gedeelte probeer zelf toe te passen. Mede omdat het interessant maar ook omdat ik denk dat veel traders die backtesten,
1. niet weten wat ze backtesten
2. de resultaten niet begrijpen
3. alleen maar naar het netto cash resultaat kijken
Deze man heeft me ooit nog eens een kapitaal gekost toen ik een grote stapel call opties Elsevier had en hij als eurocommissaris van de mededingingsauthoriteit de fusie tussen Elsevier en Wolters-Kluwer verboodquote:Karel Van Miert overleden
Karel Van Miert is maandagvond in Beersel overleden in zijn woning. De 67-jarige voormalige SP.A-politicus kreeg een hartstilstand toen hij in zijn tuin aan het werk was. Het exacte tijdstip van het overlijden is nog niet bepaald.
Karel Van Miert was een van de grote boegbeelden van de socialistische partij en een groot voorvechter van de Europese Unie. Eind jaren tachtig werd hij Europees commissaris. Hij genoot een groot internationaal respect en kreeg de bijnaam van 'machtigste man van Europa'.
Hij begon zijn politieke carrière in 1976 als adjunct-nationaal secretaris van de toenmalige unitaire Belgische Socialistische Partij. Twee jaar later werd hij voorzitter van de Vlaamse SP.
Van 1979 tot 1985 was hij Europees parlementslid. In 1989 werd hij Europees commissaris voor Transport, Consumentenbeleid, Kredieten en Investeringen. Aanvankelijk werd Van Miert beschouwd als 'le petit Belge'. Maar het respect voor zijn dossierkennis en vastberadenheid groeide snel.
Exact vier jaar later werd zijn mandaat verlengd en kreeg hij de belangrijke portefeuille Personeel, Algemeen Beheer en Mededingingsbeleid. Vooral dankzij die laatste functie groeide hij uit tot een internationaal gerespecteerd commissaris, die ooit de ’machtigste man van Europa’ werd genoemd.
Zo ging hij in tegen machtige bedrijven en zware politieke lobbygroepen. De omstreden redding van Crédit Lyonnais, de afspraken tussen de Duitse mediagiganten Kirch en Bertelsman, de botsing met Bernie Ecclestone over de televisierechten van de Formule 1, en de aanvaring met Boeing over de geplande fusie met McDonnell Douglas, zijn daar duidelijke voorbeelden van.
Van Miert zou uiteindelijk twee ambtstermijnen lang eurocommissaris van Mededingingsbeleid blijven, tot in 1999. In dat jaar moest hij samen met de hele commissie ontslag nemen na de ’affaire’ rond de Franse Commissaris Edith Cresson. Hij trok zich daarop terug uit de Europese politiek.
Van Miert was ook een van de boegbeelden van de vredesbeweging en het verzet tegen de Amerikaanse kernraketten in de jaren tachtig.
OK, de oplossing voor financiële problemen is blijkbaar meer schulden maken?quote:Ongeveer 18.000 Nederlandse bedrijven zitten mogelijk in financiële problemen omdat zij moeilijk aan financiering kunnen krijgen.
Krediet nodig
Dit concludeert accountancy- en adviesbureau Deloitte op basis van onderzoek onder een doorsnee van het Nederlandse bedrijfsleven. Voor bijna de helft van de bedrijven hangt het voortbestaan van de onderneming het komende halfjaar af van toegang tot krediet. Maar van deze groep geeft bijna de helft aan dat het moeilijk wordt om nieuwe financiering rond te krijgen.
Grenzen
Eenderde van de ondernemingen verwacht de komende tijd tegen de grenzen van de afspraken met financiers aan te lopen. Deloitte noemt het opvallend dat van deze bedrijven 37 procent de situatie niet heeft besproken met de banken.
Om de tafel
'Niets doen is geen optie', stelt Oscar Snijders van Deloitte. 'Bedrijven moeten met de banken om de tafel. Om het proces van het krijgen van krediet soepeler te laten verlopen, moeten bedrijven volledig en tijdig transparantie tonen.'
quote:FOUT
De gevraagde URL kon niet worden opgehaald
--------------------------------------------------------------------------------
Tijdens het opvragen van de URL: http://www.telegraaf.nl/dft/streamingkoersen/aandelen/
kwam de volgende fout voor:
Verbinding mislukt.
Het systeem gaf terug:
(111) Connection refusedDe door u gezochte server of het netwerk is onbereikbaar. Probeer het verzoek opnieuw.
--------------------------------------------------------------------------------
Generated Wed, 24 Jun 2009 09:35:00 GMT by squid-accel-odie (squid/2.5.STABLE10)
ja, op rtl z heb je ook een goede volgensmijquote:Op woensdag 24 juni 2009 11:35 schreef UncleSam het volgende:
http://www.telegraaf.nl/dft/streamingkoersen/aandelen/
Doet die het bij jullie?
[..]
"Gisteren meldde AMG dat dochter Timminco de productie van silicium voor gebruik in zonnecellen hervat."quote:Op woensdag 24 juni 2009 10:57 schreef foetre het volgende:
Watvoor nieuws heb ik gemist van AMG?Ze stijgen wel erg hard vandaag.Gelukkig heb ik er een zooi
Wow... gaan ze nu opeens winst maken?quote:Op woensdag 24 juni 2009 11:48 schreef UncleSam het volgende:
[..]
"Gisteren meldde AMG dat dochter Timminco de productie van silicium voor gebruik in zonnecellen hervat."
Ik hoop hier wel een slagje mee te gaan slaanquote:Op woensdag 24 juni 2009 11:51 schreef pberends het volgende:
[..]
Wow... gaan ze nu opeens winst maken?
Tja, er worden weer voorraden aangevuld, geen wonder dat de industrie wat opkrabbelt.
AMG could easily double.... voordat ze failliet gaan.quote:Op woensdag 24 juni 2009 11:53 schreef foetre het volgende:
[..]
Ik hoop hier wel een slagje mee te gaan slaan
Pberends ouwe doomdenkerquote:Op woensdag 24 juni 2009 11:57 schreef pberends het volgende:
[..]
AMG could easily double.... voordat ze failliet gaan.
Could double is toch superbullish?quote:
quote:Op woensdag 24 juni 2009 @ 12:49 schreef melovechai het volgende:
how low can u go.
sommige media besteden er respectvol aandacht aan en laten ze verder met rust.
maar zo'n tyfusblad moet weer zo laag zijn.
hoop dat ze zelf ff kanker krijgen teringlijers
afgezien van een stukkie hypocrisie, snap ik m niet....quote:Op woensdag 24 juni 2009 12:54 schreef pberends het volgende:
Offtopic:
Party zet Sylvie Meis kaal op cover
[..].
Ergens heeft hij toch gelijk? Dat is toch te laag voor woorden?quote:Op woensdag 24 juni 2009 12:54 schreef pberends het volgende:
Offtopic:
Party zet Sylvie Meis kaal op cover
[..].
Ik photoshop ook wel ff een foto voor jou mocht het zover komen..quote:Op woensdag 24 juni 2009 12:54 schreef pberends het volgende:
Offtopic:
Party zet Sylvie Meis kaal op cover
[..].
..FOMCquote:Op woensdag 24 juni 2009 15:17 schreef One_conundrum het volgende:
vage shit vandaag ...
Wowwow, alsof het niets is allemaal. Kan maar een ding bedenken laat economie maar inkakken, in hoeveel jaar kun je dat reeel allemaal af betalen, duurt wel 20 jaar lijkt me.quote:Bos: Staatsschuld loopt volgend jaar op met 100 miljoen euro per dag
"Zouden we nu nog meer miljarden steken in de economie, dan hebben we een enorme last naar de toekomst toe. In 2010 loopt de staatsschuld nu al op met 100 miljoen euro per dag."
Dat heeft minister van financien Wouter bos vandaag gezegd in zijn wekelijkse gesprek op RTLZ.
Gesprek
Volgens Bos wordt het voor iedereen steeds duidelijker dat overheden niet kunnen blijven doorgaan met het pompen van geld in de economie. ,,Daarmee zouden ze een enorme last meetorsen naar de toekomst.'' Het is volgens Bos nu van belang dat eerder genomen maatregelen uitgevoerd worden.
G20
Bos spreekt komende weekeinde in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Timothy Geithner over de gevolgen van de economische crisis. Ze bereiden dan ook het bezoek voor dat premier Jan Peter Balkenende binnenkort aan de Amerikaanse president Barack Obama brengt. Bos zal in Washington opnieuw bepleiten dat Nederland op het niveau van de G20 wil blijven meepraten over de aanpak van de crisis. In de G20 zitten de twintig belangrijkste economiën van de wereld.
Met de vergrijzing in aantocht? Nooit.quote:Op woensdag 24 juni 2009 15:30 schreef hrrick het volgende:
[..]
Wowwow, alsof het niets is allemaal. Kan maar een ding bedenken laat economie maar inkakken, in hoeveel jaar kun je dat reeel allemaal af betalen, duurt wel 20 jaar lijkt me.
En gisteren zo'n knakker roepen dat op termijn de belastingen omlaag kunnen omdat ze fraude beter aanpakken. Opbrengst: ¤200mquote:Op woensdag 24 juni 2009 15:30 schreef hrrick het volgende:
[..]
Wowwow, alsof het niets is allemaal. Kan maar een ding bedenken laat economie maar inkakken, in hoeveel jaar kun je dat reeel allemaal af betalen, duurt wel 20 jaar lijkt me.
quote:10:00am USD New Home Sales 342K 360K 344K
10:30am USD Crude Oil Inventories -3.8M -1.1M -3.9M
Frappant dat crude oil elke keer afneemt in voorraad, vervolgens benzine wel fors hoger.quote:24-06-2009 16:30:00 VS capaciteit raffinaderijen 87,1% vs 85,9% vorige week
24-06-2009 16:30:00 VS distillatenvoorraad +2,077 mln vaten naar 152,103 mln vaten
24-06-2009 16:30:00 VS benzinevoorraad +3,871 mln vaten naar 208,905 mln vaten
24-06-2009 16:30:00 VS olievoorraad -3,868 mln vaten naar 353,853 mln vaten
Minder productie ruwe olie afname, maar ook minder vraag naar benzine van consumenten. In feite een slecht teken, consument houdt hand op de knipquote:Op woensdag 24 juni 2009 16:49 schreef pberends het volgende:
[..]
Frappant dat crude oil elke keer afneemt in voorraad, vervolgens benzine wel fors hoger.
Hoezo is dat frappant?quote:Op woensdag 24 juni 2009 16:49 schreef pberends het volgende:
[..]
Frappant dat crude oil elke keer afneemt in voorraad, vervolgens benzine wel fors hoger.
Gekwakkel is vaak wel interessantquote:Op woensdag 24 juni 2009 16:35 schreef lammegiraf het volgende:
wat een gekwakkel zeg...
ik zit grotendeels cash....vrees dat het zo nog een tijdje door hobbelt.
Mijn sprintertjes ING staan in ieder geval weer prachtig groen!
Voorraad is iets anders dan productie. Productie van olie op dit moment is immers voor een aantal maanden voor uit. Dat wordt altijd afgewerkt in toekomst perspectief. De voorraden van nu, is productie van maanden geleden. Het kan dus domweg zijn dat ze teveel geproduceerd hebben of dat zoals je zegt de vraag sneller is gedaald.quote:Op woensdag 24 juni 2009 16:59 schreef edwinh het volgende:
[..]
Minder productie ruwe olie afname, maar ook minder vraag naar benzine van consumenten. In feite een slecht teken, consument houdt hand op de knip
Ik betwijfel of dat hele grote invloed zal hebben, zal wel weer mentale opkikker moeten worden voor de economie, dat FOMC.quote:
Commissie voor de bankquote:Op woensdag 24 juni 2009 17:51 schreef m0m0 het volgende:
Hoe kan het nou dat er zowat 0,5 euro verschil zit tussen bied en laat ING sprinter?
Nee dat bedoel ik niet. Iedereen is in afwachting, zie ook volume (lager).quote:Op woensdag 24 juni 2009 17:06 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik betwijfel of dat hele grote invloed zal hebben, zal wel weer mentale opkikker moeten worden voor de economie, dat FOMC.
Tsss drukt wel je winst enorm. Behaal je een rendement van 20%, gaat ie opeens naar een negatief rendement.quote:
Dan zou je zeggen dat zowel het aanbod als vraag sterk afneemt. Dan is het eigenlijk zorgwekkend dat ondanks de zwakke vraag de ruwe olievoorraden zo afnemen.quote:Op woensdag 24 juni 2009 16:59 schreef edwinh het volgende:
[..]
Minder productie ruwe olie afname, maar ook minder vraag naar benzine van consumenten. In feite een slecht teken, consument houdt hand op de knip
Met turbo's heb je minder spread.quote:Op woensdag 24 juni 2009 18:00 schreef m0m0 het volgende:
[..]
Tsss drukt wel je winst enorm. Behaal je een rendement van 20%, gaat ie opeens naar een negatief rendement.
Volumes kunnen daardoor iig. lager zijn, maar de algemene verwachting is toch dat de rente gelijk blijft. Dus je kunt in wezen ook van uit gaan dat de winst door de uitspraak al in de koersen is verwerkt. Er worden immers geen gekke dingen verwacht vanavond.quote:Op woensdag 24 juni 2009 18:00 schreef richbitch het volgende:
[..]
Nee dat bedoel ik niet. Iedereen is in afwachting, zie ook volume (lager).
Je behaalt een positief rendement op een sprinter maar om dat de bied en laat zo verschrikkelijk ver uit elkaar liggen kun je hem niet voor die winst verkopen? Hoe laag was het volume daar dan wel niet van?quote:Op woensdag 24 juni 2009 18:00 schreef m0m0 het volgende:
[..]
Tsss drukt wel je winst enorm. Behaal je een rendement van 20%, gaat ie opeens naar een negatief rendement.
Sja, de meeste hier zullen waarschijnlijk nog steeds sprinters gebruikenquote:
Tja, dit zijn de onzichtbare kosten voor dit soort structured productenquote:Op woensdag 24 juni 2009 18:00 schreef m0m0 het volgende:
[..]
Tsss drukt wel je winst enorm. Behaal je een rendement van 20%, gaat ie opeens naar een negatief rendement.
Onzichtbaar? Onzin, bij de aankoop van dit soort producten kijkt men vaak naar de bied en laat koersen. Je hebt immers ook producten die nu op basis van hun onderliggende product 7,37 zijn, en hun bied en laat achtereen volgens 7,87 en 8,07 is. Dat komt jouw dan niet slecht uit! Maar dat kan net zo goed andersom zijn. Waarom zou je immers investeren in een product waar niemand in handelt? Je weet dat er dan meer risico's aan kleven.quote:Op woensdag 24 juni 2009 18:09 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Tja, dit zijn de onzichtbare kosten voor dit soort structured producten
Dit soort dagen zijn altijd tricky, en als er gekken dingen worden verwacht dan zou het toch ook al in de koersen zijn verwerkt???quote:Op woensdag 24 juni 2009 18:07 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Volumes kunnen daardoor iig. lager zijn, maar de algemene verwachting is toch dat de rente gelijk blijft. Dus je kunt in wezen ook van uit gaan dat de winst door de uitspraak al in de koersen is verwerkt. Er worden immers geen gekke dingen verwacht vanavond.
Wat voor een slechte kloon ben je nu eigenlijk? Ik lees niks anders dan trollposts van je waarin je continu de draak steekt met technische analyse. Niemand heeft interesse in de onzin die je verkondigt.quote:Op woensdag 24 juni 2009 21:15 schreef janvks het volgende:
Heej das raar.. ik probeer nu een nieuw technische analyse uit en die zei dat de top vandaag 906.25 of 916.25 zou zijn.. de top is 906.50!!![]()
Mwah volgens mij is dit een gelukstreffer want zo precies voorspellen is ONmogelijk!
dat er al minstens twee cijfers wordt gegeven is tekenend! Soms is technische analyse echt vaag![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |